آکادمیا کافه
تجربیات و نتایج روادید دانشجویی کانادا در سال 2013 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: روادید کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: تجربیات و نتایج روادید دانشجویی کانادا در سال 2013 (/Thread-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-2013)

تجربیات و نتایج روادید دانشجویی کانادا در سال 2013 - amin_mb - 06-04-2013

درود دوستان خوبم

لطف بفرمایید در این تاپیک تجریبات درخواست روادید دانشجویی کانادا در سال 2013 و نتیجه آن را به صورت کامل بیان نمایید تا بتونه سایر دوستان را راهنمایی کند.

فرمت پیشنهادی:

1- نام رشته، مقطع، دانشگاه محل پذیرش، شهر، ایالت
2- مدرک تحصیلی- محل اخذ مدرک تحصیلی- تاریخ اخذ مدرک - معدل
3- بورس/فاند/بدون فاند - مبلغ فاند
4- تاریخ درخواست ویزا
5- نوع ارسال درخواست ویزا (آنلاین/پست به آنکارا/حضوری به آنکارا/حضوری به ابوظبی)
6- همراه هم داشته اید؟ (تعداد-نسبت)
7- آیا فایل مهاجرتی نیز داشته اید؟
8- آیا از اقوام نزدیکتان در کانادا زندگی می کنند؟
9- نوع ترجمه مدارک (مهر وزارت امورخارجه، مهر دادگستری)
10- پشتیبان های مالی (تعداد-نسبت)
11- مبلغ گواهی حساب پشتیبان های مالی (نام بانک)
12- مدارک درآمد پشتیبان مالی (فیش حقوقی/جواز کسب/اجاره نام)
12- مبلغ گواهی بانکی خود متقاضی (نام بانک)
13- تعهد پشتیبان مالی
14- سایر مدارک پشتیبانی مالی (اسناد ملکی)
15-گواهی عدم سوء پیشینه
16- گواهی سابقه کار
17- نامه Job Offer
18- نامه Accomadation 
19- توصیه نامه از استاد راهنما در کانادا
20- CV
21- Study Plan
22- نمره آزمون زبان
23- چه سوالاتی در حین پروسه بررسی مدارک از شما پرسیده شده است؟ (تاریخ درخواست)
24- چه مدارکی در حین پروسه بررسی مدارک از شما خواسته شده است؟ (تاریخ درخواست)
25- نتیجه ویزا (تاریخ)

به امید موفقیت همه دوستان خوبم

RE: تجربیات و نتایج روادید دانشجویی کانادا در سال 2013 - amin_mb - 06-06-2013

درود دوستان خوبم

1- نام رشته، مقطع، دانشگاه محل پذیرش، شهر، ایالت:
مهندسی پزشکی، دکتری، دانشگاه ساسکاچوان، شهر ساسکاتون، ایالت ساسکاچوان
2- مدرک تحصیلی- محل اخذ مدرک تحصیلی- تاریخ اخذ مدرک - معدل:
کارشناسی ارشد برق کنترل-دانشگاه آزاد مشهد، 1390- 19/24
3- بورس/فاند/بدون فاند:
Dean's PhD Scholarship - دلار کانادا 20000 در سال برای 3 سال .
4- تاریخ درخواست ویزا:
7 می 2013
5- نوع ارسال درخواست ویزا (آنلاین/پست به آنکارا/حضوری به آنکارا/حضوری به ابوظبی):
به صورت آنلان. 
6- همراه هم داشته اید؟
همسرم- پکیج ویزای همراه همسرم در پروفایل آنلاین خودم ارسال شد.
7- آیا فایل مهاجرتی نیز داشته اید؟
خیر
8- آیا از اقوام نزدیکتان در کانادا زندگی می کنند؟
خیر
9- نوع ترجمه مدارک (مهر وزارت امورخارجه، مهر دادگستری)
مهر دارالترجمه
10- پشتیبان های مالی (تعداد-نسبت): 
پدرم+ خودم 
پدر همسر+ همسرم
11- مبلغ گواهی حساب پشتیبان های مالی (نام بانک):
پشتیبان مالی خودم: نسخه انگلیسی از حساب بانکی پدرم از بانک صادرات با ارائه تاریخ افتتاح حساب و مانده حساب 34 میلیون تومان
پشتیبان مالی همسرم: 
نسخه انگلیسی از حساب بانکی پدر همسرم از بانک تات با ارائه گردش 3 ماهه و مانده 27 میلیون تومان
12- مدارک درآمد پشتیبان مالی (فیش حقوقی/جواز کسب/اجاره نامه)
ترجمه فیش حقوقی پدرم
گواهی حقوق خودم به انگلیسی
ترجمه گواهی حقوق همسرم
گواهی حقوق بازنشستگی پدر همسرم
13- مبلغ گواهی بانکی خود متقاضی (نام بانک)
نسخه انگلیسی از حساب بانکی خودم از بانک صادرات با ارائه تاریخ افتتاح حساب و مانده 12 میلیون تومان
​نسخه انگلیسی از حساب بانکی همسرم از بانک سپه با ارائه تاریخ افتتاح حساب، گردش حساب سه ماهه و مانده 12 میلیون تومان
14- تعهد پشتیبان مالی:
ترجمه تعهد محضری پدرم برای پشتیبانی کلیه مخارج بنده و پدر همسر برای همسرم 
15- اسناد ملک، شرکت، خودرو:
ترجمه یک سند ماشین و دو سند ملکی به نام پدر.
16-گواهی عدم سوء پیشینه:
گواهی عدم سوء پیشینه خودم و همسرم
17- گواهی سابقه کار:
از اونجایی که تا یکسال بعد از اتمام کارشناسی ارشد در یکی از پژوهشکده های صنایع دفاع مشغول انجام پروژه کسری خدمت بوده ام و از شهریور پارسال تاکنون به خدمت مقدس زیر پرچم مشغول هستم، با مشورت دوستان با تجربه در امر ویزای کانادا، به جای اعلام دوره سربازی، گواهی سابقه کار از طرف شرکت یکی از دوستان بسیار مهربانمان ارائه کردم و حرفی از سربازی نزدم.
18- نامه Job Offer:
از طرف استاد راهنمای کارشناسی ارشدم یک نامه ای گرفتم که سابقه تدریس و تحقیقاتی بنده را در دانشگاه آزاد مشهد تأیید می کرد و همچنین certify کردند که بعد از اتمام تحصیلاتم در کانادا، به عنوان هیئت علمی استخدام خواهم شد. البته این را یاد آور بشم که استاد راهنمای بنده، دبیر کل دانشگاه های آزاد منطقه 9 هستند و ایشون توانایی ارائه همچین گواهی را داشتند.
19- نامه Accomadation:
ازطریق سایت Booking.com به مدت یک هفته هتلی را رزرو کرده بودم. رسیدش را در مدارک آپلود کردم که آفیسر بدونه برای روزهای اول در اونجا بی مکان نخواهیم بود. البته خیلی از دوستان بدون این لتر هم تونستند ویزای خودشون را بگیرند.
20- توصیه نامه از استاد راهنما در کانادا:
نامه ای از طرف استادراهنمای چینی گرفتم که بورسی که گرفتم را توضیح داده، کمی در موضوع رساله دکتری توضیح داده و آخرش certify کرده که موضوع تعیین شده برای بنده هیچ گونه کاربرد نظامی، هسته ای و خطرناکی ندارد. دستشون واقعاً درد نکنه.
21- CV:
رزومه کامل با حذف کلماتی نظامی و دفاعی حساس از عنوان پایان نامه و مقالات و حذف مقالات حساس
22- Study Plan:
در دو صفحه به 6 سوال معروف سفارت کانادا در آنکارا پاسخ دادم.
23- نمره آزمون زبان:
فایل اسکن شده از کارنامه آیلتس
24- چه سوالاتی در حین پروسه بررسی مدارک از شما پرسیده شده است؟ (تاریخ درخواست)
سوالات معروف برای چک امنیتی افراد را برایم ایمیل نمودند که باید تا یک هفته دیگه اون را پر کنم و به همراه رزومه کاملم براشون ارسال کنم. 6 جون Ask Request شدم.

آفیسر ها پس از بررسی کامل مدارک و ارزیابی پرونده افراد، در صورتی که متقاعد نشوند که آیا شخص برای ادامه تحصیل می آید و یا بعد از تحصیلات به ایران باز خواهد گشت تا 20 روز اول (از روش آنلاین) شخص را ریجکت می کنند. 
در صورتی که پرونده مشکلی نداشته باشد به مرحله چک امنیتی میرسد که کانادا باید مطمئن شود شخص برای آن کشور خطرناک نخواهد بود. بنابراین یک فایل word معروف با سوالاتی  مثل
اطلاعات سوپروایزرهای قبلی در ایران
موضوع تحقیق در کانادا
اطلاعات سوپروایزر آینده در کانادا
لیست مقالات چاپ شده
منبع پشتیبانی مالی و فاند
را برای درخواست کنندگان اجازه تحصیلی ارسال می کند همچنین در ایمیل رزومه کامل شخص یکبار دیگر درخواست میشود. 

80 درصد کسانی که به مرحله سوال پرسیدن رسیده باشند توانسته اند ویزای خود را دریافت کنند. همچنین طبق آمار بین 90 تا 95 درصد کسانی که از روش آنلاین درخواست خود را سابمیت کرده باشند و به مرحل سوال برسند، ویزای تحصیلی خود را دریافت نموده اند. اندک درصد بقیه مربوط به افرادی است که رشته آنها و یا پروژه های انجام شده آنها حساس باشند،
لذا دعا بفرمایید.

RE: تجربیات و نتایج روادید دانشجویی کانادا در سال 2013 - amin_mb - 12-07-2013

ادامه پست قبلی:

25- نتیجه ویزا؟
در تاریخ 11 جولای بعد از حدود 2ماه بعد از سابمیت مدارک، دو پیام در پروفایل آنلاین بنده اومد،مبنی بر پاس ریکوئست شدن.
خداراشکر که ویزای من (تحصیلی) و همسرم (ویزیتوری) اکی شد.

به امید شنیدن خبرهای خوب از سایر دوستان