آکادمیا کافه
گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: روادید کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی (/Thread-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D8%B6%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%B9%D9%87%D8%AF-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C)

صفحات 1 2

گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی - amin_mb - 04-04-2013

درود

همانطور که می دانیم یکی از مدارک مهم در اقدام برای ویزای دانشجویی کانادا، ارائه ساپورت مالی کافی برای ادامه تحصیل در این کشور می باشد. پشتیبان مالی می تواند، پدر، مادر، خواهر، برادر و یا سایر اقوام دور و نزدیک و یا دوستان غیر خویشاوند باشد. حتی در عین حال، چندین نفر با هم نیز می توانند حالی مالی متقاضی شوند.

برای این منظور نیاز است که علاوه بر مدارک مالی شخص یا اشخاص پشتیبان، یک تعهد محضری از پشتیبان مالی همراه مدارک برای سفارت کانادا ارسال شود. توصیه اکید می شود، دوستانی که پشتیبان مالی آنها، پدر یا مادر و یا هردو آنها باشند نیز این گواهی تعهد محضری را به سفارت ارائه نمایند.

در این گواهی محضری، پشتیبان مالی تعهد می دهد که کلیه هزینه های تحصیلی و اقامتی متقاضی مورد نظر در کشور کانادا را به عهده خواهد گرفت.

اکثر دفاتر ثبت اسناد رسمی با این نوع تعهد آشنایی دارند. البته این نوع گواهی، فرم یا فرمت خاصی ندارد ولی باید صراحتاً بیان کننده تعهد پرداخت هزینه های تحصیلی و اقامتی باشد. کمتر از 20 دقیقه نیاز به آماده سازی این گواهی می باشد و باید مهر برجسته محضر را حتماً داشته باشد. برای ارائه به سفارت، می بایست از ترجمه این گواهی با مهر دارالترجمه استفاده شود.

ارادت

RE: گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی - amin_mb - 06-04-2013

درود 

یک نمونه متن گواهی تعهد پشتیبان مالی را قرار دادم.
پیشنهاد می کنم متنش همراهتون باشه تا درصورتی که محضر مورد نظر آشنایی با این نمونه گواهی نداشت، متوجه موضوع بشود.
کافیه قسمت های زرد رنگ برای شما تغییر کند.

RE: گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی - johnny_depp - 25-02-2014

(06-04-2013, 03:09 PM)'amin_mb' نوشته: درود 
یک نمونه متن گواهی تعهد پشتیبان مالی را قرار دادم.
پیشنهاد می کنم متنش همراهتون باشه تا درصورتی که محضر مورد نظر آشنایی با این نمونه گواهی نداشت، متوجه موضوع بشود.
کافیه قسمت های زرد رنگ برای شما تغییر کند.

سلام
من برای ویزای دانشجویی امریکا می خوام برم ولی چنین موردی برای کشور امریکا پیدا نکردم در سایت. لطفا اگر هست معرفی کنید و اگر هم نیست لطف کنید بگید چه تفاوت هایی داره؟ یعنی فقط باید بجای کانادا از امریکا استفاده کنم؟

RE: گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی - Torkan - 25-02-2014

(25-02-2014, 09:40 PM)'johnny_depp' نوشته:
سلام
من برای ویزای دانشجویی امریکا می خوام برم ولی چنین موردی برای کشور امریکا پیدا نکردم در سایت. لطفا اگر هست معرفی کنید و اگر هم نیست لطف کنید بگید چه تفاوت هایی داره؟ یعنی فقط باید بجای کانادا از امریکا استفاده کنم؟

دوست عزیز معمولا اکثر دانشجو ها واسه ویزای امریکا پشتیبان مالیشون پدرشون هستن (خیلی به ندرت تو حساب خودشون میذارن دانشجوها پول رو) و در نتیجه نیازی نیست که تعهد محضری داشته باشین چون اسم پدرتون تو پاسپورت هستن و فامیل هم همونه و مشخصه همه چی. معمولا اگر فرد دیگری حامی باشه هم نیازی به این نامه نیست چون تو سفارت میپرسن از شما و شما هم همون جوابی که قبل رفتن به سفارت تو فرم های برای مثال ds160 یاds2019 پر کردین (نوشتین که حامی مالی کی هستش) همون رو میگین و اونا هم قبول میکنن.
البته اگر به نظر من فردی غیر از پدر و مادر میخواد حامی باشه بهتره وکالت محضری داشته باشین و مشکلی نخواهد داشت.
به قسمت مربوطه برین.
هرچند اکیدا توصیه دارم اگه دانشجویی میرین پدر و یا مادر حامی مالی باشن(یعنی bs به نام اونا باشه)
بااحترام

RE: گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی - الهام 1394 - 08-02-2015

سلام، همسر من از دانشگاه پذیرش برای پست دکترا دارند که در آن حقوق سالیانه وبیمه و مرخصی مشخص شده. مادر من میتوانند به عنوان پشتیبان مالی باشند؟ سند منزل هم به نام من هستش نیازی هست که به نام همسرم بشود؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

RE: گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی - xavier - 11-04-2015

من می خوام یکی از اقوامم رو که در اروپا زندگی می کنه به عنوان پشتیبان مالی معرفی کنم، ایشون امکان اینکه بیاد ایران رو فعلا نداره، چطوری ازشون تعهد محضری بگیرم؟
اصلا این تعهد محضری رو من ندیدم که سفارت کانادا جز مدارک لازم معرفی کنه، واقعا به این تعهد نیاز هست؟

RE: گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی - xavier - 27-04-2015

(11-04-2015, 11:38 PM)'xavier' نوشته: من می خوام یکی از اقوامم رو که در اروپا زندگی می کنه به عنوان پشتیبان مالی معرفی کنم، ایشون امکان اینکه بیاد ایران رو فعلا نداره، چطوری ازشون تعهد محضری بگیرم؟
اصلا این تعهد محضری رو من ندیدم که سفارت کانادا جز مدارک لازم معرفی کنه، واقعا به این تعهد نیاز هست؟

خب من خودم جواب سوال خودم رو پیدا کردم [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
در خارج از کشور برای رسمی کردن هر نامه ای می تونید که به دفاتر notary مراجعه کنید.
در ضمن این تعهد نامه محضری جز مدارک اصلی و درخواستی سفارت نیست، و کسانی بودند که بدون ارائه اون تونستن ویزا بگیرن و تا الان ریجکت کسی به دلیل عدم ارائه این تعهد گزارش نشده 
به هر حال این مدرک جز مدارکی هست که ایرانی ها به دلیل محکم کاری زیاد به سفارت ارائه میدهند.

RE: گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی - zmohammadi - 01-05-2015

سلام دوستان عزیز ممنون میشم کسی راهنمایی کنه . ایا لازم هست سند ملک پدر هم ترجمه شه؟ اگه اره حتما باید تعهد محضری پشتیبانی ایشان باشه؟

RE: گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی - Andre - 01-05-2015

(01-05-2015, 06:45 PM)'zmohammadi' نوشته: سلام دوستان عزیز ممنون میشم کسی راهنمایی کنه . ایا لازم هست سند ملک پدر هم ترجمه شه؟ اگه اره حتما باید تعهد محضری پشتیبانی ایشان باشه؟

بر اساس آنچه که در سایت سفارت مطالعه کردم. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ترجمه بشند. پس اگر سند ملک نشان دهنده دارائی مالی پدر شماست بهتره که این ترجمه رو انجام بدین. ضمناً تعهد محضری هم طبق این لینک تهیه کنید.
هر چند اگر کمک هزینه هاتون برابر با شهریه + 10000 تا برای دانشگاههای واقع در استانهای غیر کبک و شهریه + 11000 برای دانشگاههای واقع در استان کبک باشه در آن صورت گفته میشه که سخت گیری برای مدارک مالی به اندازه ای نیست که شما قرار باشه مقادیر شهریه و هزینه های یاد شده رو خودتان مطرح کنید. در هر صورت بهتره که از حساب بانکی در صورت امکان استفاده کنید و یک موجودی برابر مبالغ فوق به سفارت ارائه دهید.

RE: گواهی محضری تعهد پشتیبان مالی - sonbolef69 - 07-10-2016

سلام
برای تعهد محضری شخصی که میخواد تعهد بده بره محضر کافیه؟یا خودمون هم باید حضور داشته باشیم؟