آکادمیا کافه
سوالات مرتبط با درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: روادید کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: سوالات مرتبط با درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86)

سوالات مرتبط با درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین - amin_mb - 31-03-2013

درود
از آنجایی که اخیراً امکان اقدام آنلاین برای ویزای کشور کانادا برای ایرانی ها فراهم شده، در این تاپیک، فرآیند، مراحل، مدارک و کلیه سوالات مرتبط با پروسه آنلاین ویزای تحصیلی  Study Permit کشور کانادا بررسی خواهند شد.
لازم به ذکر است برای راهنمایی و آموزش ایجاد حساب کاربری و ارسال درخواست ویزای کانادا به صورت تصویری می توانید به تاپیک مربوطه مراجعه کنید

موفق باشید

RE: درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین - amin_mb - 31-03-2013

مرحله 1:
مراجعه به وبسایت ثبت درخواست آنلاین ویزای کانادا

مرحله 2:
انتخاب نوع ویزا: اقامت موقت -----> ویزای تحصیلی Study Permit
Temporary residence  
  • Study permit – new or extend       
مرحله 3:
ایجاد GCkey
(حساب کاربری User & Password)
لینک

مرحله 4: 
ارزیابی واجد شرایط بودن Eligiblity (پاسخ دادن به یکسری سوالات)
لینک

در این مرحله با توجه به پاسخ هایی که به سوالات پرسیده شده خواهیم داد، نوع ویزای درخواستی تعیین خواهد شد، لذا این مرحله دقت زیادی نیاز دارد.

مرحله 5:
دریافت چک لیست مدارک مورد نیاز درخواست ویزا

با توجه به پاسخ هایی که در مرحله قبلی داده شده، نوع ویزا مشخص می شود و بالطبع چک لیست مربوط به نوع ویزا در این بخش دریافت خواهد شد.

مرحله 6: 
آپلود کردن مدارک در Mycic

مرحله 7:
پرداخت هزینه بررسی درخواست ویزای تحصیلی (125 دلار کانادا) و ثبت درخواست آنلاین

RE: درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین - sara_sorur - 21-05-2013

با سلام
من چند تا سوال در مورد ارسال آنلاین مدارک داشتم. اگه لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون می شم.
من مراحل 4و 5 را که شما توضیح دادید انجام دادم. سعی کردم به سوالها جواب درست بدم اما در مورد بعضی زیاد مطمئن نیستم.
به طور مثال اگر دانشگاهی که از اون پذیرش گرفتم منو بورسیه کرده، می تونم قسمت تقاضا برای اجازه کار حین تحصیل را هم جواب مثبت بدم یا بهتره که جوابم منفی باشه؟
یک سوال دیگه هم پرسیده بود که آیا در 6 ماه گذشته در کشورهای designated بودم یا نه؟ منظور از این کشورها کدومها هستند؟
در حالیکه بورسیه خود دانشگاه هستم، چه مدارک مالی باید بفرستم، سند بانکی، سند خونه به اسم والدینم یا ...؟
این سوال که کار جزء ضروری تحصیلات من خواهد بود یا نه، چه معنی داره؟
در نهایت لیست مدارکی که برای من ارایه داده شامل گواهی عدم سوء پیشینه ، گواهی سلامت و study plan نیست، امکان داره این مدارک رو نخواد یا من جایی رو اشتباه پر کردم؟
و در این صورت آیا می تونم این مراحل و دوباره انجام بدم و یک چک لیست کد جدید بگیرم؟

پیشاپیش از لطف و توجهتون ممنونم

RE: درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین - amin_mb - 06-06-2013

درود. ببخشید دیر شد.

به طور مثال اگر دانشگاهی که از اون پذیرش گرفتم منو بورسیه کرده، می تونم قسمت تقاضا برای اجازه کار حین تحصیل را هم جواب مثبت بدم یا بهتره که جوابم منفی باشه؟بهتر است در مرحله اول به این سوال پاسخ منفی بدهید. یعنی شما نیازی به کارکردن درحین تحصیل ندارید. برای اجازه کار در حین تحصیل از کانادا هم میشه اقدام نمود.

یک سوال دیگه هم پرسیده بود که آیا در 6 ماه گذشته در کشورهای designated بودم یا نه؟ منظور از این کشورها کدومها هستند؟ همونجا که سوال از شما پرسیده شده، لینک به لیست این کشورها موجود هست.

در حالیکه بورسیه خود دانشگاه هستم، چه مدارک مالی باید بفرستم، سند بانکی، سند خونه به اسم والدینم یا ...؟
گواهی حساب بانکی خودتون در صورت امکان
مدرک نشاندهنده محل درآمد شما
گواهی حساب بانکی پشتیبانی مالی
مدرک نشان دهنده محل درآمد پشتیبان مالی شما

* سند خونه، ماشین، مغازه جزو مدارک مربوط به Tie هست نه مالی.

این سوال که کار جزء ضروری تحصیلات من خواهد بود یا نه، چه معنی داره؟ بهتر است نه بزنید.
در نهایت لیست مدارکی که برای من ارایه داده شامل گواهی عدم سوء پیشینه ، گواهی سلامت و study plan نیست، امکان داره این مدارک رو نخواد یا من جایی رو اشتباه پر کردم؟ چک لیست مربوط به پروفایل آنلاین ناقص هست ولی آفیسر نیاز به مدارک کامل دارند. Study Plan جزو واجب ترین مدارک مکمل شما می باشد و بدون اون به راحتی امکان ریجکت هست. بهتر است با یک پرونده کامل کامل برای ویزای کانادا اقدام کنید.
​* گواهی سلامت نیاز نیست.

و در این صورت آیا می تونم این مراحل و دوباره انجام بدم و یک چک لیست کد جدید بگیرم؟
بله. میتونید. قبل از اینکه پول را پرداخت کرده باشید، می تونید هر چندبار که نیاز باشد، پاسخ های متفاوتی به سوالات  بدهید و چک لیست جدیدی دریافت نمایید.