آکادمیا کافه
بخش ویزا و سفارت انگلستان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: انگلستان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید انگلستان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: بخش ویزا و سفارت انگلستان (/Thread-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4

RE: بخش ویزا و سفارت انگلستان - مهمان - 19-11-2015

سلام دوستان، من ویزا مولتی‌ شنگن دارم از سفارت آلمان، می‌خوام وقتی‌ رفتم آلمان یه سر انگلیس هم برم توریستی واسه حدوداً یه هفته.. فامیل دارم اونجا ولی‌ دعوتنامه نمی‌خوام بگیرم.. راهی‌ واسه گرفتن ویزا هست؟ قبلا هم ویزا شنگن داشتم، مشکله حساب و اینا و ثابت کردنِ برگشت ندارم.. بدونِ دعوتنامه می‌شه اقدام کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

RE: بخش ویزا و سفارت انگلستان - ForeverBlue - 25-11-2015

(19-11-2015, 02:25 PM)مهمان نوشته: سلام دوستان، من ویزا مولتی‌ شنگن دارم از سفارت آلمان، می‌خوام وقتی‌ رفتم آلمان یه سر انگلیس هم برم توریستی واسه حدوداً یه هفته.. فامیل دارم اونجا ولی‌ دعوتنامه نمی‌خوام بگیرم.. راهی‌ واسه گرفتن ویزا هست؟ قبلا هم ویزا شنگن داشتم، مشکله حساب و اینا و ثابت کردنِ برگشت ندارم.. بدونِ دعوتنامه می‌شه اقدام کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

درود بر شما
داشتن ویزای مولتی بسیار خوب است و به اعتبارتان در زمینه ویزا گرفتن کمک میکند.
بله میتوانید درخواست ویزای توریستی بدهید و هیچ مشکلی نیست. فقط در حال حاضر همچنان سفارت انگلیس در تهران نمیتواند ویزا صادر کند باید به ابوظبی یا استانبول بروید. (لینک سفارت در تهران)

RE: بخش ویزا و سفارت انگلستان - Torkan - 24-02-2016

فیلیپ هموند وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرده که بخش خدمات صدور ویزای بریتانیا در تهران طبق قول قبلی، شش ماه پس از بازگشایی سفارت این کشور در تهران، فعال شده است.

خبرگزاری فارس ایران هم در گزارشی تایید کرد که بخش کنسولی سفارت بریتانیا در تهران صدور ویزا را از روز چهارشنبه شروع می کند.
سفارت بریتانیا در تهران شهریور ماه پس از حدود چهار سال با حضور وزیر خارجه این کشور به طور رسمی بازگشایی شد اما تا امروز خدمات مربوط به صدور ویزا ارائه نمی‌کرد.

در وبسایت سازمان خدمات ویزا و مهاجرت بریتانیا آمده است:‌ "شما اکنون می توانید برای دریافت ویزای بریتانیا در ایران از طریق مرکز تقاضانامه مهاجرت و ویزای بریتانیا در تهران اقدام کنید. اگر قادر به گرفتن وقت در این مرکز در تهران نیستید، می توانید به کشور دیگری برای تسلیم تقاضانامه خود سفر کنید. محلی (کشوری) که تقاضانامه خود را در آن تسلیم می کنید بسته به نوع ویزایی که نیاز دارید متفاوت است."
دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا دی ماه در تماس تلفنی با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران وعده از سرگیری بخش صدور ویزا را داده بود.
بریتانیا سفارت خود در تهران را آذر ماه سال ۱۳۹۰، بعد از یورش عده‌ای از دانشجویان معترض به داخل ساختمان سفارتخانه، تعطیل کرد.
در این مدت شهروندان ایرانی برای گرفتن ویزای بریتانیا از طریق کشورهای ثالث اقدام می کردند.
سطح روابط ایران و بریتانیا از زمان یورش معترضان به ساختمان سفارت به شدت کاهش پیدا کرد و سفارتخانه ها در هر دو پایتخت تعطیل شد.
اما بعد از اعلام توافق هسته‌ای ایران روابط دو کشور بهبود یافته و دو طرف گفته‌اند که خواهان پیشرفت روابط سیاسی و اقتصادی هستند.
محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران اوایل ماه فوریه به بریتانیا سفر کرد.
آقای هموند در آن زمان اولین سفر یک وزیر امور خارجه ایران به بریتانیا در بیش از ۱۰ سال اخیر را نشانه گرم شدن روابط دو کشور دانست و گفت که دو طرف در پی برطرف کردن مشکلات موجود برای تسهیل روابط بین بانکی میان دو کشور بعد از رفع تحریم‌ها هستند.

بااحترام،
ترکان

RE: بخش ویزا و سفارت انگلستان - bagherirad - 21-10-2016

سلام

من حدود 37 سالمه و مسترمو را در حدود 10 سال پیش گرفتم. می خواستم برای مستر یک رشته دیگر اقدام کنم و خواستم بدونم که سفارت انگلیس به علت سنم برام ویزا صادر می کنه یا خیر؟ در ضمن من در این 10 سال تدریس خصوصی کردم و در نهایت بتونم که از یک موسسه و یا آموزشگاه یک سابقه کار بدون بیمه جور کنم. با این وجود اصلا شانسی دارم. ممنون از راهنماییتون.

RE: بخش ویزا و سفارت انگلستان - Shihan - 23-10-2016

(21-10-2016, 11:30 PM)bagherirad نوشته: سلام

من حدود 37 سالمه و مسترمو را در حدود 10 سال پیش گرفتم. می خواستم برای مستر یک رشته دیگر اقدام کنم و خواستم بدونم که سفارت انگلیس به علت سنم برام ویزا صادر می کنه یا خیر؟ در ضمن من در این 10 سال تدریس خصوصی کردم و در نهایت بتونم که از یک موسسه و یا آموزشگاه یک سابقه کار بدون بیمه جور کنم. با این وجود اصلا شانسی دارم. ممنون از راهنماییتون.

اگر دانشگاه بپذیره و هزینه هم بر عهده خودتون باشه و با همون سابقه کار و با توجه به سفارت و پیشینه اون ممکنه مثبت باشه و مشکلی نباشه. بهتره باز هم با مدارک مستدل اقدام کنید.

RE: بخش ویزا و سفارت انگلستان - rozesorkh - 10-02-2017

دوست عزیز سلام ، وقت شما بخیر ... عذر میخوام برای اون مبلغی که باید توی حساب به مدت 28 روز باشه آیا باید منبع پول هم اعلام بشه یا اینکه می تونیم بگیم پس انداز بوده ؟ بنده این مبلغ رو یکجا به حساب واریز کردم و حدود سه ماه هست که در حسابه
پیشاپیش سپاسگزارم

RE: بخش ویزا و سفارت انگلستان - Shihan - 10-02-2017

(10-02-2017, 12:31 PM)rozesorkh نوشته: دوست عزیز سلام ، وقت شما بخیر ... عذر میخوام برای اون مبلغی که باید توی حساب به مدت 28 روز باشه آیا باید منبع پول هم اعلام بشه یا اینکه می تونیم بگیم پس انداز بوده ؟ بنده این مبلغ رو یکجا به حساب واریز کردم و حدود سه ماه هست که در حسابه
پیشاپیش سپاسگزارم

خیر تا اونجا که اطلاع دارم همون گردش حساب می باشه. و نیازی به اعلام نوع حساب نیست

RE: بخش ویزا و سفارت انگلستان - Torkan - 27-07-2017

براندون لوئیس، معاون وزیر کشور بریتانیا در امور مهاجرت گفته است که ورود آزدانه شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به این کشور در ماه مارس سال ٢٠١٩ و زمان خروج بریتانیا از این اتحادیه متوقف خواهد شد. اقای لوئیس گفته است که یکی از مباحث مهم در همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا کنترل ورود نیروی کار کشورهای عضو اتحادیه بود.

RE: بخش ویزا و سفارت انگلستان - *Sky* - 15-05-2018

سلام دوستان

من دعوتنامه دارم ولی هیچ اطلاعی ندارم، و یه سری چیزها برام مبهم هست. ممنون می شم راهنمایی کنید..

من جایی خوندم که نوشته بودن: در ویزای ویزیتور افسر ویزا باید در چند مورد به قطعیت برسد:
1- دلیل ویزیت
2- توانایی مالی
3- اسکان
4- تعهد خروج از انگلیس در انتهای ویزیت

من دعوتنامه از یکی از فامیل هامون دارم. متخصص جراحی زیبایی هست، ساکن لندنه و خودش یه درمانگاه خصوصی مثل کلینیک داره اونجا که آدرس و مشخصاتش هم توی متن دعوتنامه نوشته شده. برای قانع کردن آفیسر برای دلیل ویزیت، این فامیلمون دوتا پسر داره، می تونم بگم قراره برم اونجا که پسر این فامیلمون منو ببینه برای آشناییِ بیشتر؟ که اگه متناسب بودیم و تفاهم داشتیم ازدواج کنیم؟ این چیزی هست که به ذهن خودم رسید و دلیل دعوتنامه این نیست واقعا. ولی گفتم شاید اینطوری بگم بهتر باشه تا اینکه بگم همینطوری می خوام برم اونجا و برگردم. این دلیلِ خوبیه یا نه و چیز بهتری بگم یا اصلاً هیچی نگم؟ 

برای مورد 2 که گفتن توانایی مالی، من چی ارائه بدم؟ هیچی که ندارم. پدر و مادرم حساب دارن که موجودیش نسبتاً بالا هست و گردش خوبی داره، اونو می تونم ارائه بدم؟ من از خودم هیچی ندارم که! برای این مورد چیکار باید کنم؟

برای مورد 3 که گفتن اسکان. توی متنِ دعوتنامه نوشته شده که من مدتی که اونجا هستم همه ی هزینه ها و مخارجم با اونها هست و قرار هست برم منزل اونا بمونم. آدرس و شماره تلفن و مشخصات منزل هم نوشته شده. 

برای مورد 4 که گفتن تعهد خروج از انگلیس، من دانشگاه پلی تکنیک میلان پذیرفته شدم و ادمیشن لتر دارم، می تونم اونو نشون بدم که من پذیرش دارم و برمی گردم و باید برم دانشگاه ایتالیا؟ این کافیه یا اصلاً موجه نیست و نامه پذیرش رو اصلاً با خودم نبرم؟ برای این مورد چه دلیلی بگم ؟ آخه من توی ایران شغل و سِمَت و چیزی هم ندارم که بگم باید برگردم سر کار و شغلم. چی دلیلی خوبه که بیارم؟

و خوندم که نوشته بودن در صورتیکه هدف دیدار اعضای خانواده نزدیک در انگلستان است و آنها از درآمد مناسبی در انگلستان برخوردارند میتوانند مدارک مالی خود را ارایه و اعلام کنند که حاضر به تقبل هزینه ها هستند. (کپی). یعنی کپی سند خونه و سند کلینیک و چیزهایی که دارن رو باید ببرم؟ یعنی بگم ازشون عکس بگیرن بفرستن من پرینت بگیرم ببرم؟ کافیه؟ 

یه سوال مهمم درمورد خودِ ویزا داشتم. من از خیلیا شنیدم که بی دلیل ریجکت شدن. اگه من بدونم واقعاً شانس گرفتن ویزا اصلاً ندارم، خب اقدام نکنم.! چون می خوام مطمئن شم اگه ویزا قطعی می دن یا اینکه حداقل شانسم بالا هست، اونوقت پذیرش دانشگاهم رو دیفر کنم به ترم فوریه و الان برای سفارت ایتالیا وقت نگیرم و برای انگلیس اقدام کنم. اگه ممکنه راهنمایی کنید که تکلیفم رو بدونم.. خیلی ممنون می شم.. : ((

RE: بخش ویزا و سفارت انگلستان - Torkan - 17-05-2018

(15-05-2018, 07:48 PM)*Sky* نوشته: سلام دوستان

من دعوتنامه دارم ولی هیچ اطلاعی ندارم، و یه سری چیزها برام مبهم هست. ممنون می شم راهنمایی کنید..

من جایی خوندم که نوشته بودن: در ویزای ویزیتور افسر ویزا باید در چند مورد به قطعیت برسد:
1- دلیل ویزیت
2- توانایی مالی
3- اسکان
4- تعهد خروج از انگلیس در انتهای ویزیت

من دعوتنامه از یکی از فامیل هامون دارم. متخصص جراحی زیبایی هست، ساکن لندنه و خودش یه درمانگاه خصوصی مثل کلینیک داره اونجا که آدرس و مشخصاتش هم توی متن دعوتنامه نوشته شده. برای قانع کردن آفیسر برای دلیل ویزیت، این فامیلمون دوتا پسر داره، می تونم بگم قراره برم اونجا که پسر این فامیلمون منو ببینه برای آشناییِ بیشتر؟ که اگه متناسب بودیم و تفاهم داشتیم ازدواج کنیم؟ این چیزی هست که به ذهن خودم رسید و دلیل دعوتنامه این نیست واقعا. ولی گفتم شاید اینطوری بگم بهتر باشه تا اینکه بگم همینطوری می خوام برم اونجا و برگردم. این دلیلِ خوبیه یا نه و چیز بهتری بگم یا اصلاً هیچی نگم؟ 

برای مورد 2 که گفتن توانایی مالی، من چی ارائه بدم؟ هیچی که ندارم. پدر و مادرم حساب دارن که موجودیش نسبتاً بالا هست و گردش خوبی داره، اونو می تونم ارائه بدم؟ من از خودم هیچی ندارم که! برای این مورد چیکار باید کنم؟

برای مورد 3 که گفتن اسکان. توی متنِ دعوتنامه نوشته شده که من مدتی که اونجا هستم همه ی هزینه ها و مخارجم با اونها هست و قرار هست برم منزل اونا بمونم. آدرس و شماره تلفن و مشخصات منزل هم نوشته شده. 

برای مورد 4 که گفتن تعهد خروج از انگلیس، من دانشگاه پلی تکنیک میلان پذیرفته شدم و ادمیشن لتر دارم، می تونم اونو نشون بدم که من پذیرش دارم و برمی گردم و باید برم دانشگاه ایتالیا؟ این کافیه یا اصلاً موجه نیست و نامه پذیرش رو اصلاً با خودم نبرم؟ برای این مورد چه دلیلی بگم ؟ آخه من توی ایران شغل و سِمَت و چیزی هم ندارم که بگم باید برگردم سر کار و شغلم. چی دلیلی خوبه که بیارم؟

و خوندم که نوشته بودن در صورتیکه هدف دیدار اعضای خانواده نزدیک در انگلستان است و آنها از درآمد مناسبی در انگلستان برخوردارند میتوانند مدارک مالی خود را ارایه و اعلام کنند که حاضر به تقبل هزینه ها هستند. (کپی). یعنی کپی سند خونه و سند کلینیک و چیزهایی که دارن رو باید ببرم؟ یعنی بگم ازشون عکس بگیرن بفرستن من پرینت بگیرم ببرم؟ کافیه؟ 

یه سوال مهمم درمورد خودِ ویزا داشتم. من از خیلیا شنیدم که بی دلیل ریجکت شدن. اگه من بدونم واقعاً شانس گرفتن ویزا اصلاً ندارم، خب اقدام نکنم.! چون می خوام مطمئن شم اگه ویزا قطعی می دن یا اینکه حداقل شانسم بالا هست، اونوقت پذیرش دانشگاهم رو دیفر کنم به ترم فوریه و الان برای سفارت ایتالیا وقت نگیرم و برای انگلیس اقدام کنم. اگه ممکنه راهنمایی کنید که تکلیفم رو بدونم.. خیلی ممنون می شم.. : ((

درود

انگلیس میگه اثبات کن نمیمونین شما میگین میرم پسرهای فامیل رو ببینم تا ...!
نه دوست عزیز چنین نگین
گرفتن ویزا شانسی هست و اگر اینطور بود که قطعی بود کسی خرج و وقت اضافی و علافی و رفتار بد سفارت ها رو نمیدید!
اگر از نظر هزینه مشکلی ندارین امتحان کنین از دید من یکم سخته
عگس قبول نمیکنن اصل رو میخوان یا کپی براب راصل