آکادمیا کافه
فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد (/Thread-%D9%81%D8%B1%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2

فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد - amin_mb - 16-03-2013

درود دوستان

در این تاپیک با روند ارسال درخواست پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد (سیستم آنلاین پذیرش، ارسال مدارک، ددلاینها، ....) در دانشگاه های کشور سوئد آشنا خواهیم شد.

همچنین دوستانی که سوال یا مشکلی در فرآیند پذیرش دارند، در این تاپیک مطرح بفرمایید. و موارد دیگر را در تاپیک های مرتبط با آنها پرسش نمایید.

ارادت

RE: فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد - amin_mb - 16-03-2013

سیستم آنلاین و یکپارچه فرآیند پذیرش دانشجویان بین المللی

52 دانشگاه و کالج در کشور سوئد کورس ها و پروگرام های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می نمایند. دانشجویان بین المللی برای روند پذیرش در همه رشته ها از تمام دانشگاه های سوئد می بایست به وبسایت        www.universityadmissions.se استفاده نمایند.

سیستم آنلاین فرآیند پذیرش به صورت یکپارچه می باشد و داوطلبان می توانند با پرداخت یک هزینه Application Fee و ارسال تنها یک نسخه از تمامی مدارک مورد نیاز برای چهار رشته مورد نظر از دانشگاه های مختلف سوئد اپلای کنند.

ثبت درخواست پذیرش در مرحله اول به صورت آنلاین با انتخاب 4 رشته و دانشگاه و ثبت مشخصات داوطلب صورت میگیرد. سپس به داوطلبان یک فرصت زمانی داده میشود برای پرداخت Application Fee و ارسال مدارک کاغذی مورد نیاز به سوئد.

در مرحله دوم، داوطلب می بایست مدارک مورد نیاز را با توجه به رشته های انتخابی در یک نسخه به همراه Cover Letter به آدرس سیستم پذیرش در سوئد ارسال نمایند.

به محض رسیدن مدارک به سوئد، تمامی آنها اسکن شده و برای کمیته پذیرش دانشگاه های انتخابی شما، در دسترس قرار میگیرند به طوری که هر 4 دانشگاه قادر به رویت تمامی مدارک ارسالی شما هستند.

RE: فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد - Amin A - 24-07-2013

سلام
من مدرکم کارشناسی معماری.میخواستم واسه ارشد شهرسازی شرکت کنم برای دانشگاه های سوئد.البته الان ترم سومم دارم کلاس زبانم میرم تا اخر سالم مدرک آیلتس میگیرم.خواستم بدونم باید کی واز چه طریقی اقدلم کنم؟آیا شما موسسه ای میتونید بهم معرفی کنید؟که واسم پذیرش بگیره لطفا راهنماییم کنید مرسی.

RE: فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد - amirfriendship - 25-12-2017

کپی مدارک کافیه یا باید اصل ترجمه را بفرستیم؟

من باید از سایت https://www.universityadmissions.se رشته های مورد نظرم و انتخاب کنم. مدارک و آپلود کنم و اپلیکیشن فی را پرداخت کنم.
بعدش باید چی کار کنم؟
اپلیکیشن فرمی هست که باید اونم پرینت بگیرم؟ به کدوم آدرس بفرستم؟

RE: فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد - amirfriendship - 25-12-2017

یک ایمیل بعد از تکمیل اپلیکیشن اومد. طبق این یعنی نیاز نیست حتما مدارک و پست کنیم دیگه. یعنی میشه طبق روش اول فقط آپلود کرد.
درسته؟

Please be sure to complete your application by submitting all requested documentation of your qualifications by the deadline indicated on Universityadmissions.se. You can do this two ways:

1. Use the document uploading function under "Documents" in your account at Universityadmissions.se. There are detailed instructions on how to upload your documents - as well as what documents are required - on the website. This is the fastest and easiest way to complete your application.
2. Mail your documents, along with the cover sheet (available for printing on our website), to: University Admissions in Sweden, R 312, SE-106 53 STOCKHOLM, SWEDEN. Be sure to write your application number on each document so we can match them to your application. Please note that it can take some time for your documents to arrive in Stockholm, and then be registered and scanned into our system. You will receive notification on Universityadmissions.se when this document process has been completed.

RE: فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد - automotive - 25-12-2017

@amirfriendship

آپلود مدارک (راه اول) راحت تر است. به صراحت اعلام شده که اگر مدارک کاغذی را ارسال کنید، آن‌ها را اسکن خواهند کرد که این راه زمان و هزینه زیادی در پی دارد، راه بهتر آپلود مدارک مبتنی بر دستور العمل اعلام شده است.

RE: فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد - amirfriendship - 26-12-2017

پروسه اعلام نتایج معمولا چقدر طول می کشه؟ من هر چی سایتهاشون و گشتم چیزی پیدا نکردم.

RE: فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد - automotive - 26-12-2017

@amirfriendship

در وب‌سایت اعلام شده است. برای هر ترم 2 مرتبه پذیرش صورت می‌‎گیرد.
لینک زیر را مشاهده کنید (به هایپرلینک های انتهای پیام دقت کنید)
Timeline and checklist

مثلا برای اولین پذیرش ترم پاییز ددلاین 16 October – 15 January است، هرچند تا آخر ژانویه زمان دارید.
در Late March - April نامه ای دریافت میکنید که پذیرش دریافت کرده اید یا خیر، باید به این نامه جواب بدهید تا صندلی دانشگاه برای شما رزرو شود و باقی مراحل برای این پذیرش در لینک زیر موجود است.
First admission round, autumn semester timeline and checklist

RE: فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد - amirfriendship - 26-12-2017

(25-12-2017, 11:52 PM)automotive نوشته: @amirfriendship

آپلود مدارک (راه اول) راحت تر است. به صراحت اعلام شده که اگر مدارک کاغذی را ارسال کنید، آن‌ها را اسکن خواهند کرد که این راه زمان و هزینه زیادی در پی دارد، راه بهتر آپلود مدارک مبتنی بر دستور العمل اعلام شده است.

پس دیگه نیاز نیست به صورت کاغذی مدارک را پست کنیم. گویا اون سیستم برای قدیم بوده.
درسته؟

RE: فرآیند پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد - automotive - 26-12-2017

@amirfriendship

خیر نیازی نیست. دستورالعمل آپلود مدارک را نگاه کنید.
ارسال کاغذی مدارک راه حل قدیمی نیست، این راه حل امن‌ترین روش برای تشخیص اصل بودن مدارک است.
در آمریکا و کانادا اصل بر ارسال فیزیکی و کاغذی است، اما برخی از دانشگاه‌ها لطف می‌کنند و برای بررسی اولیه از شما آپلود مدارک را قبول می‌کنند. به هر حال در هر روشی و در نهایت باید اصل مدارک را در هنگام ثبت‌نام به دانشگاه نشان بدهید.
آپلود مدارک کار اپلای را سریع‌تر و کم هزینه‌تر می‌کند اما این روش را همه‌ جا قبول ندارند و بعضا از روش کاغذی بهره می‌برند.