آکادمیا کافه
مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - Faraz - 01-02-2011

اگر تصمیم دارید با خانواده خود سفر نمایید می توانید در این تاپیک مسائل مربوط به ان را پیگیری فرمایید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - Shihan - 13-03-2013

در این پست بصورت کلی مدارک لازمه برای ویزای توریستی یا دیدار با اقوان در المان رو اشاره میکنم.اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید کشور مربوطه است. این فرم را می‌توانید از وبسایت سفارت آلمان دانلود و یا با مراجعه‌ی حضوری از ساختمان اداری سفارت آلمان در تهران، دریافت کنید. 

توجه : اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید. 
فرم تقاضای روادید در دو نسخه باید تکمیل شود.مدارکی که باید در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید (علاوه بر فرم) شامل موارد زیر است؛ 
توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت می‌ماند. 
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند. 

مدارک لازم:

یک: شناسنامه ایرانی 

دو: گذرنامه   اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.  کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.  

سه: سه قطعه عکس رنگی  توجه : چنان‌چه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.  ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٤٠ در ٦٠ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.  طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.   

چهار: دعوت‌نامه   خانواده یا دوست مقیم آلمان شما باید اصل فرم دعوت‌نامه را برای شما ارسال کند.  اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در آلمان یا مدارکی که نشان دهد شما صاحب مسکن در آلمان هستید (مانند سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت).  

پنج: برای کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند، اجازه‌ی کتبی و رسمی پدر یا مادر یا قیم قانونی.  

شش: اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.  توجه: مدت و قصد سفر باید با سطح امکانات مالی متناسب باشد. این میزان بر اساس حداقل حقوق روزانه ضرب در تعداد روزهای اقامت در آلمان تعیین می‌گردد.  - برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع : سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.  - برای حقوق‌بگیران : گواهی اشتغال به كار (تاریخ دقیق شروع به كار و مدت مرخصی)‌، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.  - برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد : کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانكی ساده به‌ تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب. 

هفت:  برای اشخاص تحت تكفل ( زنان خانه‌دار یا فرزندان): گواهی کار، صورت‌حساب بانكی (مشروح عملیات بانكی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز متكفل (شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانكی ساده به‌تنهایی كافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.   

هشت:  برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان : گواهی اشتغال به تحصیل.   بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور روادید دو هفته به طول می‌انجامد؛ ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت روادید هستید یا خیر.

بعد از ارائه همه موارد بالا ، مدارکی که هنگام دریافت روادید نیاز دارید، این‌ها هستند : 
بیمه مسافرتی : 
 متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور آلمان داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در آلمان نیز می‌تواند بیمه‌ی مسافری را با یک شرکت بیمه در آلمان انجام دهد. بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد آلمان.  در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.   

توجه : امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور آلمان، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک آلمان به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.

توجه: در زیر می توانید فرم در خواست ویزا و اطلاعات جامع دیدار با اشنایان در المان که توسط سفارت گرد اوری شده است رو دریافت کنید

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - mona - 30-03-2013

با سلام و سال نو مبارک :
دریافت ویزا برای اعضای خانواده به جه صورت است ... آیا پدر و مادر و خواهر بزرگتر را هم شامل میشود ؟ چه مدت طول میکشد ؟ آیا با خرید مسکن هم میشود ویزا گرفت ؟ ( منظورم اقامت دائم میباشد )

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - Shihan - 30-03-2013

(30-03-2013, 05:27 PM)'mona' نوشته: با سلام و سال نو مبارک :
دریافت ویزا برای اعضای خانواده به جه صورت است ... آیا پدر و مادر و خواهر بزرگتر را هم شامل میشود ؟ چه مدت طول میکشد ؟ آیا با خرید مسکن هم میشود ویزا گرفت ؟ ( منظورم اقامت دائم میباشد )

دروود.
بله بستگان درجه یک که شامل مواردی که ذکر نمودید میشه. مدتش بستگی به کیس و شرایط طرفین دعوت شده داره. در ضمن برای اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری به این بخش توجه کنید:
این نوع اقامت نیز به نام  اقامت برای کار آزاد (ماده 21 قانون اقامت)
Aufenthaltserlaubnis für eine selbständige Erwerbstätigkeit (§ 21 AufenthG)
معروف بوده و تحت شرایط خاص به خارجی که خواهان سرمایه‌گذاری یا کار آزاد است، داده می‌شود. اداره خارجیان باید هنگام تصمیم در باره درخواست خارجی و دادن اقامت به او رسیدگی کند که آیا منافع اقتصادی مهم یا نیاز محلی برای این طرح وجود دارد،  فعالیت اقتصادی تاثیر مثبتی بر اقتصاد خواهد داشت و تامین مالی طرح توسط سرمایه شخص سرمایه گذار یا توسط وام بانکی تضمین می‌باشد.
و برای اینکه اداره خارجیان یک تصمیم مثبت نیز اتخاذ نماید باید شرایطی از قبیل:
1. حد اقل سرمایه‌گذاری ،
2. ایجاد چند محل کار جدید،
3. طرح کاری
وجود داشته باشد.
اقامتی که اداره خارجیان به سرمایه‌گذار خارجی می دهد اقامت غیر دائم Aufenthaltserlaubnis بوده و مدت آن 3 سال است. پس از سه سال اگر شرایط لازم  وجود داشته باشند، اقامت این دفعه به شکل اقامت دائم Niederlassungserlaubnis اعطاء میگردد.
- اقامت ممکن  به افراد  مسئول شرکت داده می‌شود
- اقامت ممکن است به افراد دارای حرفه آزاد نیز داده شود،
- در ضمن ایران یکی از کشورهایی هست که تسهیلات سرمایه گذاری و دادن اقامت به ایرانیان برخوردار می‌باشد.
- افرادی که دارای اقامت به علت دیگری می باشند، در صورت سرمایه گزاری می‌توانند اقامت قبلی را نگه دارند.
شکل فعالیت اقتصادی و نحوه سرمایه‌گذاری توسط قانون تعیین نشده و می تواند به شکل
- فعالیت فردی تجاری،
- شراکت یا شرکت مدنی،
- شرکت تجاری
باشد. 

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - princessparisa - 12-05-2013

سلام دوستان
می خواستم بدونم بعد از اینکه من ویزای دانشجویی بگیرم مادرم هم می تونه ویزا بگیره و با من بیاد یا بعد از من بیاد؟ و اگر می تونه چه مدت می تونه اقامت داشته باشه؟ چون کسی نیست اینجا ازش مراقبت کنه و نگرانش هستم
مرسی

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید بستگان در المان - mohamad.27kh - 07-12-2013

سلام و ممنون از راهنمایی شما.
من دانشجوی دکتری هستم. در حال حاضر در آلمان ساکنم و همسرم قصد داره که برای 2 هفته بیاد و به من سر بزنه.
من اینجا درآمد دارم و نامه حمایت مالی دارم که هم اسم همسرم توی این نامه هست و هم مبلغی که به ایشون پرداخت میکنن. اما تو ایران نه خونه نه سند مالکیت داریم. حالا میخواستم بپرسم که اگه این نامه حمایت مالی رو که مبلغ دار هستش به همراه یه گردش حساب توی بانک آلمان رو به همراه دعوتنامه برای همسرم ارسال و به سفارت نشون بده آیا کافی هستش؟ البته میتونیم یه حساب بانکی هم برای خانمم تو ایران باز کنیم و گردش مالی اون رو هم بهشون ارائه بدیم اما سند مالکیت خونه و غیره نداریم Sad
یه مورد دیگه که سفارت تو مدارک میخواد پاسپورت همسر (یعنی من هستش) در صورتی که من اینجا هستم و این امکانپذیز نیست!
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
با تشکر

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید بستگان در المان - Shihan - 07-12-2013

(07-12-2013, 05:03 AM)'mohamad.27kh' نوشته: سلام و ممنون از راهنمایی شما.
من دانشجوی دکتری هستم. در حال حاضر در آلمان ساکنم و همسرم قصد داره که برای 2 هفته بیاد و به من سر بزنه.
من اینجا درآمد دارم و نامه حمایت مالی دارم که هم اسم همسرم توی این نامه هست و هم مبلغی که به ایشون پرداخت میکنن. اما تو ایران نه خونه نه سند مالکیت داریم. حالا میخواستم بپرسم که اگه این نامه حمایت مالی رو که مبلغ دار هستش به همراه یه گردش حساب توی بانک آلمان رو به همراه دعوتنامه برای همسرم ارسال و به سفارت نشون بده آیا کافی هستش؟ البته میتونیم یه حساب بانکی هم برای خانمم تو ایران باز کنیم و گردش مالی اون رو هم بهشون ارائه بدیم اما سند مالکیت خونه و غیره نداریم Sad
یه مورد دیگه که سفارت تو مدارک میخواد پاسپورت همسر (یعنی من هستش) در صورتی که من اینجا هستم و این امکانپذیز نیست!
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
با تشکر

دروود بر شما.
 شما باید پس از 6 ماه از گذشتن ویزا در المان با ارسال دعوت نامه برای همسرتون اقدام کنی، ضمن اینکه گواهی مالی در همون حد 8040 یورو که خودتون قرار دادید برای همسرتون هم کفایت میکنه (به شرطی که شما فاند گرفته باشی والا باید 12000 یورو نشون بدی)  همچنین 
عقدنامه علاوه بر ترجمه باید به تایید سفارت هم برسه. روز قبل از وقت مصاحبتون برید این کارو بکنید. اصل عقد نامه و ترجمش. اصل شناسنامه های زوج!
بله اون حساب گردشی هم نشون بدی کفایت میکنه! اگر همسرتون می خوان با ویزای پیوست بیان المان این رو بدونید که با ویزای پیوست به همسر نه می تونه کار کنه و نه میتونه درس بخونه!  ضمناً سفارت جدیداً قانونی وضع کرده که همسر باید حداقل تا سطح A1 از دانش المانی برخوردار باشه. 
تا اونجایی که میدونم نیازی به مدارک وثیقه و سند ملکی نیست! من در خصوص ارسال پاسپورت شما چیزی نشنیدم. بهتره با سفارت مکاتبه کنید.

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید بستگان در المان - javidifard - 27-01-2014

با عرض سلام چند سوال داشتم
1_شوهرم وپسرم وقت سفارت واسه 8 اسفند دارند و مادر شوهرم دعوتنامه واسه پسرم فرستاده و شوهرم چون پسرم 14 سالشه به عنوان همراه می باشد من کارمند هستم و پسرم رو هم بیمه کردم می خواستم بدونم چند درصد امکان گرفتن ویزا دارن مدارکمون کامله
2_ شنیدم که در سفارت المان نیازی نیست مدارکمون رو ترجمه کنیم ایا صحت دارد یا خیر
3_ایا قبل از روز مصاحبه باید برای تایید مدارکمون بریم
4_ ایا واسه پسرم هم سند ملکی و حساب بانکی لازم است
5_ ایا حساب پس انداز موسسه افضل مورد قبول هست یا خیر

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید بستگان در المان - Shihan - 28-01-2014

(27-01-2014, 11:25 PM)'javidifard' نوشته: با عرض سلام چند سوال داشتم
1_شوهرم وپسرم وقت سفارت واسه 8 اسفند دارند و مادر شوهرم دعوتنامه واسه پسرم فرستاده و شوهرم چون پسرم 14 سالشه به عنوان همراه می باشد من کارمند هستم و پسرم رو هم بیمه کردم می خواستم بدونم چند درصد امکان گرفتن ویزا دارن مدارکمون کامله
2_ شنیدم که در سفارت المان نیازی نیست مدارکمون رو ترجمه کنیم ایا صحت دارد یا خیر
3_ایا قبل از روز مصاحبه باید برای تایید مدارکمون بریم
4_ ایا واسه پسرم هم سند ملکی و حساب بانکی لازم است
5_ ایا حساب پس انداز موسسه افضل مورد قبول هست یا خیر

دروود.
1- مدارک ارسالی اگر برای شوهر شما باشه نیازه که برای پسر شما هم درخواست ارائه بشه.
2- چرا نیاز نیست!!! مدارک و سند ملکی باید به المانی ترجمه بشه
3- بله تاییده نیازه
4- عرض کردم برای این که شانس گرفتن ویزا بالا بره باید برای هر فرد مبلغ و مدرک مورد نیاز کامل ارائه بشه
5- موسسات فاضل رو نمی شناسم. اما بهتره از یک بانک خصوصی معتبر یا دولتی گرفته بشه. ممکنه سفارت واسش مورد تایید نباشه. ضمن اینکه مقدار و اون گواهی باید ترجمه هم بشه.

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید بستگان در المان - m0h3n - 28-01-2014

@javidifard

در تکمیل صحبت های مدیر عزیزمون باید عرض کنم که برای ویزای دیدار از بستگان، نیازی به ترجمه مدارک نیست بعلاوه اینکه متاسفانه وضعیت ویزا اصلا خوب نیست و خیلی از موارد رو ریجکت میکنن. اما با اینحال شما با ذهنیت گرفتن ویزا پیش برید.

موفق باشید