آکادمیا کافه
تغییر رشته به رشته های هنر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: هنر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%86%D8%B1)
+--- موضوع: تغییر رشته به رشته های هنر (/Thread-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - mona - 24-06-2015

(28-04-2015, 11:34 AM)arian.@95 نوشته: سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی هستم.رتبه ی سراسریم خیلی بالا بوده ولی دوست دارم برای ارشد در رشته ی سینما پذیرش بگیرم از دانشگاههای اروپا و یا آمریکا.میشه منو در این زمینه راهنمایی کنید

سلام ،
چون رشته شما مرتبط نیست احتمالا نیاز به گذراندن دروس مهم دوره لیسانس رشته های هنری در مقطع ارشد طی یکی دو ترم میباشد . من برای یکی از دوستانم که لیسانس غیر مرتبط بود از دانشگاه های آمریکا و کانادا که پرسیده بودم ، گفتند که برای رفتن به مقطع ارشد مانعی وجود ندارد البته روی فاند تقریبا میشه گفت اصلا حساب نکن . اما شاید مجبور باشید به دلیل نامرتبط بودن رشته لیسانستان به دانشگاه ها و کالج های درجه 2 یا درجه 3 بروید که انشا... برای مقطع دکتری شاید بتوانید به دانشگاه های بهتری بروید . بستگی به نمونه کارها و توانایی های شما خواهد داشت .

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - fatemeh91 - 24-06-2015

سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم 6 مهندسی کامپیوتر دانشگاه سمنان هستم به خاطر عدم علاقه به رشته خودم میخوام ارشد یکی از رشته های هنری طراحی داخلی یا طراحی صنعتی بخونم از تابستون امسال هم میخوام واسه ارشد شروع کنم
میتونم ازمون دولتی شرکت کنم؟
کدوم رشته بازار کار بهتری داره؟
واسه شروع باید از کجا شروع کنم؟
واسه دکترا میتونم دانشگاه های معتبر اروپا پذیرش بگیرم؟
من واسه کارشناسی مشاوره نگرفتم الان خیلی زیاد پشیمونم میشه لطف کنید راهنماییم کنید؟

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - mona - 25-06-2015

(24-06-2015, 10:46 PM)fatemeh91 نوشته: سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم 6 مهندسی کامپیوتر دانشگاه سمنان هستم به خاطر عدم علاقه به رشته خودم میخوام ارشد یکی از رشته های هنری طراحی داخلی یا طراحی صنعتی بخونم از تابستون امسال هم میخوام واسه ارشد شروع کنم
میتونم ازمون دولتی شرکت کنم؟
کدوم رشته بازار کار بهتری داره؟
واسه شروع باید از کجا شروع کنم؟
واسه دکترا میتونم دانشگاه های معتبر اروپا پذیرش بگیرم؟
من واسه کارشناسی مشاوره نگرفتم الان خیلی زیاد پشیمونم میشه لطف کنید راهنماییم کنید؟

در ایران مسئله برای ادامه تحصیل در هر رشته ای در ارشد ( با توجه به اینکه از مهندسی میخواهید بروید هنر ) وجود ندارد به جز آزمون عملی ( در صورت وجود ) ، که باید با شرکت در کلاسهای آزمون های عملی ،مهارت خود را تقویت کنید . میتوانید دولتی و آزاد شرکت کنید . سطح معلومات خود را با توجه به دروسی که در کنکور است باید بالا ببرید ... در مورد بازار کار این دو رشته اطلاع چندانی ندارم اگر ارشد مرتبط با رشته دکتری ای که مدنظر دارید را بخوانید ، احتمالا میتوانید برای دکتری اقدام بفرمایید ، حتی اگر خیلی خوب عمل کنید و مقالات و نمونه کار و نمرات خوب بگیرید شاید بتوانید روی فاند گرفتن از بعضی دانشگاه های اروپا و آمریکا هم حساب کنید . اما بهتر است سایت دانشگاه ها را از همین الان چک کنید و به آنها ایمیل بزنین تا بیشتر مطمئن شوید .

موفق باشید

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - pedrammax - 29-09-2015

الان کاردانی برق فارق التحصیلی دارم و کارشناسی برق قدرت ثبت نام کردم، حقیقتش متنفرم از برق. میشه قبل از پرداخت شهریه دانشگاه آزاد رشتم رو تغییر بدم به گرافیک؟
2- باید واحد اضافه پاس کنم بعدش؟
3- ترم اول رو خودشون انتخاب واحد میکنند؟ چندتا میدن؟
4- اگر بعد از دو ترم انصراف بدم و چند سال بعد دوباره برم دانشگاه میتونم درس هایی که پاس کردم رو دوباره معادل سازی بکنم؟
و دانشگاه آزاد اهواز هستش
ببخشید نمیدونستم کدوم تاپیک سوالم رو مطرح کنم.

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - mona - 22-12-2015

(29-09-2015, 02:01 PM)pedrammax نوشته: الان کاردانی برق فارق التحصیلی دارم و کارشناسی برق قدرت ثبت نام کردم، حقیقتش متنفرم از برق. میشه قبل از پرداخت شهریه دانشگاه آزاد رشتم رو تغییر بدم به گرافیک؟
2- باید واحد اضافه پاس کنم بعدش؟
3- ترم اول رو خودشون انتخاب واحد میکنند؟ چندتا میدن؟
4- اگر بعد از دو ترم انصراف بدم و چند سال بعد دوباره برم دانشگاه میتونم درس هایی که پاس کردم رو دوباره معادل سازی بکنم؟
و دانشگاه آزاد اهواز هستش
ببخشید نمیدونستم کدوم تاپیک سوالم رو مطرح کنم.

با سلام ،
نحوه انتخاب واحد و تعداد آن ، بستگی به دانشگاهی دارد که قبول میشوید ، باید از آموزش آن دانشگاه بپرسید .
معادل سازی دروسی که در دانشگاه آزاد گذراندید اگر دوباره بخواهید دانشگاه آزاد بروید امکان پذیر است(بر اساس آخرین اخبار ، اما ممکنه قوانین تا چند سال دیگه تغییر کند ، فعلا امکان پذیر است.) ، البته هر دانشگاه مقرراتی دارد که ممکن است تمام درس هایتان را قبول نکنند و فقط بعضی هایش را قبول کنند . ( به آیین نامه آموزشی همان دانشگاه باید مراجعه کنید . )
با توجه به دفترچه ورودی کارشناسی بدون آزمون نیمسال اول 94-95 دانشگاه آزاد که در پیوست برایتان قرار دادم میتوانید ببینید که کدام واحدها رشته مورد نظر شما را دارند .

یادآوری : هزینه انصراف دانشگاه ازاد ، فعلا یک و نیم برابر شهریه ثابت است ، ممکن است این قانون تغییر کند .
اطلاعات بیشتری ندارم .
برای اطلاعت بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید :
www.azmoon.org

موفق باشید

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - aidaa - 07-03-2016

سلام دوستان من یک سوال داشتم که واقعا نیاز به کمک دارم ممنون میشم اگه کمکم کنین.
من دیپلم هنر گرافیک هستم و فوق لیسانس روانشناسی بالینی.میخوام بدونم برای تغییر رشته به طراحی مد توی ایتالیا باید چکار کنم و اینکه کدوم دانشگاه های ایتالیا این رشته رو دارن و اینکه کلا من میتونم فوق لیسانس هنر بخونم یا اینکه حتما باید از لیسانس شروع کنم
ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین در اختیارم بزارین

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - mona - 08-03-2016

(07-03-2016, 09:09 PM)aidaa نوشته: سلام دوستان من یک سوال داشتم که واقعا نیاز به کمک دارم ممنون میشم اگه کمکم کنین.
من دیپلم هنر گرافیک هستم و فوق لیسانس روانشناسی بالینی.میخوام بدونم برای تغییر رشته به طراحی مد توی ایتالیا باید چکار کنم و اینکه کدوم دانشگاه های ایتالیا این رشته رو دارن و اینکه کلا من میتونم فوق لیسانس هنر بخونم یا اینکه حتما باید از لیسانس شروع کنم
ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین در اختیارم بزارین

با سلام،
لیسانس شما چیست ؟ روانشناسی ؟
منظور شما از طراحی مد ، در زمینه لباس است ؟
اگر منظور شما طراحی مد و لباس است که حتما لازم است نشان دهید در این زمینه فعالیت داشتید ، به طور مثال میتوانید در کلاس های جامع طراحی لباس دانشگاه های مشهور تهران یا شهرستان ها ( مثلا جهادهای دانشگاهی یا سازمان ها آموزش عالی ) که به شما ریزنمره و مدرک معتبر میدهند شرکت کنید . لازم است پرتفولیوی خود را برای شرکت در این رشته آماده کنید .
در مورد دانشگاه های ایتالیا میتوانید در قسمت زیر سوال نمایید :

http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7

اگر پرتفولیوی خود را به خوبی کامل کنید و انتظار دریافت کمک هزینه نداشته باشید ، برای کانادا و آمریکا میتوانید انتظار دریافت پذیرش در مقطع ارشد را داشته باشید اما در مورد سایر کشورها نمیدانم .
میتوانید چند مقاله هم در ارتباط با مثلا روانشناسی رنگ در طراحی لباس و غیره بنویسید که شاید تاثیر مثبتی بین رشته لیسانس خود با علاقه خود به ادامه تحصیل در طراحی لباس ایجاد نمایید.

موفق باشید

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - aidaa - 10-03-2016

ممنون از پاسختون
من لیسانس  روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور هستم. شما گفتید که باید دوره دیده باشم آیا برای مقطع لیسانس هم لازمه که دوره بگإرونم؟

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - mona - 11-03-2016

(10-03-2016, 01:42 PM)aidaa نوشته: ممنون از پاسختون
من لیسانس  روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور هستم. شما گفتید که باید دوره دیده باشم آیا برای مقطع لیسانس هم لازمه که دوره بگإرونم؟

با سلام،
خواهش میکنم ،
اگر برای مقطع لیسانس بخواهید اپلای کنید ، نیازی به دوره گذراندن نیست ... اما اگر بتوانید یک دوره یک ساله یا دو ساله را بگذرانید ، و کمک هزینه مالی هم از دانشگاه نخواهید ، احتمالا برای مقطع ارشد هم میتوانید پذیرش بگیرید .
در هر صورت ، شما برای هر دو مقطع اپلای کنید ، گاهی مقاطع ارشد به رشته لیسانس شما توجهی نمیکنند و دروسی را به عنوان پیشنیاز به شما میدهند .
حتما با دپارتمان آن دانشگاهی که میخواهید بروید ، مکاتبه کنید در مورد مقطع پیشنهادی آنها با توجه به رزومه خودتان بپرسید تا مطمئن شوید.

موفق باشید

RE: تغییر رشته به رشته های هنر - شبنم میر - 30-05-2016

سلام
من در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته ی فیزیک اتمی کارشناسی دانشگاه مازندران هستم و میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در کره جنوبی باید چیکار کنم ؟ اول ارشد مهندسی پزشکی مدنظرم بود اما نمیدونم اونجا داره یا نه. حالا دوستام میگن کره دنبال رشته های هنره بیشتر و بهتره یه رشته ی آسون تر انتخاب کنم. درمورد هردو میشه راهنماییم کنین ایا مهندسی پزشکی میشه رفت یا اینکه هنر چه رشته هایی میتونم برم ؟ و درمورد بورس هیچ اطلاعاتی ندارم. لطفا کمکم کنید.