آکادمیا کافه
کار در رشته ی معماری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: عمران، معماری و شهرسازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: کار در رشته ی معماری (/Thread-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4

RE: کار در رشته ی معماری - farsijaniehsan - 28-10-2014

سلام
من لیسانس مهندسی تکنولوژی معماری از دانشگاه ازاد تهران شرق دارم با معدل 16/56
و برای ادامه تحصیل هم به ایتالیا خواهم رفت
رزومه خواصی ندارم اما مسلط به نرم افزار های مرتبط با رشته نظیر ( AutoCAD - 3D MAX - Photoshop - Revit) هستم و برای نرم افزار
( 3D MAX - Revit ) از مجتمع فنی تهران مدرک دارم.
با توجه به این شرایط و بعد از تحصیل در ایتالیا،  امکان پیدا کردن کار توی اروپا و یا امریکا را دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی

RE: کار در رشته ی معماری - eliha1 - 27-01-2015

سلام خسته نباشید برای گرفتن بورسیه از دانشگاه های کره ی جنوبی و پیدا کردن کار در کره بعد از تحصیل به چه نرم افزارهایی باید مسلط باشم؟cad?3d max?sketch up?یا بچیزایی دیگه؟و چندتا نرم افزار باید بلد باشم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - faeze23 - 05-09-2015

سلام دوستان یک سوالی ذهن من رو خیلی درگیر کرده نمیدونم جای مناسبی پرسیدم یانه...

یک بحثی که در مورد ادامه تحصیل پیش میاد شرایط کار و اقامته و بحث نیاز به تحصیلات بیشتر. توی ایران خیلی مهمه که مثلا اگرقصد داری معماری بخونی تمام مدارکت تا دکترا معماری باشه اینطوری شرایط کاری برات خیلی بهتر میشه. مثلا تو نظام مهندسی ایران باید حداقل دوتا مدرک اخرت یکی باشه تا عضو بشی.ولی تو کشورهای دیگه چه اروپا چه کانادا هرچی سرچ کردم استاد کمی پیدا کردم که تمام مدارکش از یک گرایش باشه معمولا برای ارشد و دکترا گرایشهای مکل رشته رو انتخاب کردن. مثال رشته خودم که زیر شاخه معماریه برای ارشد و دکترها معمولا گرایشهای مختلف پایداری و محیط زیست یا عمران رو انتخاب کرن.
حالا سوال من اینه این موضوع چقدر میتونه در شانس پیدا کردن کار تاثیر گذار باشه؟؟ مثلا اگر من میخام اروپا رو انتخاب کنم متمرکز شم روی محیط زیست یا امریکا برنامه ریزی و ... تا جاییکه من شنیدم کشورهای پیشرفته مثل ایران معضل طراحی و معماری شهری ندارند که بخان نیروی معمار یا طراح شهری جذب کنن و بیشتر دنبال مسائل زیرساختی و محیط زیستی هستن البته تو زمینه معماری.
حالا سوال من اینه که واقعا اگر به شانس کار پیداکرن و فرصت شغلی و اقامت فکر میکنم باید صرفا تغییر گرایش بدم؟ یا نه مثلا معماری منظر برای من هم میتونه گزینه خوبی باشه... یک مقدار این بحث دغدغه ذهنیم شده برای اقدام به تحصیل...
یک مقدار طولانی شد ببخشید ممنون میشم تجربیات تون در اختیار بزارید.
با سپاس.

RE: کار در رشته ی معماری - fatemeh94 - 24-11-2015

سلام  و خسته نباشید

من برای پروسه Entry Express اقدام کردم و یک سوال در مورد ارزیابی مدارک دانشگاهی که باید به موسسه ICES بفرستیم دارم.. در application form مربوطه، در قسمتی که از نحوه ارسال گزارش ECA سوال شده است، چه فرقی بین حالت Regular Mail و حالت Courier وجود دارد؟ و شما کدام حالت را پیشنهاد می کنید؟
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

RE: کار در رشته ی معماری - anis - 16-12-2015

سلام میخواستم بدونم برای کار در رشته معماری در حین تحصیل برای مستر روی کدوم کشور فک کنم المان یا کانادا

RE: کار در رشته ی معماری - Aghaye.YP - 30-08-2016

سلام دوستان
آیا میشه با جی آر ای سابجکت ریاضی و تافل برای مقطع کارشناسی معماری قبول شد؟؟
سوال دیگه اینکه امکانش هست با پول از اول مقطع کارشناسی اونجا شوروع ب تحصیل کرد؟

RE: کار در رشته ی معماری - Torkan - 02-02-2019

(02-02-2019, 11:48 AM)niloo11 نوشته: اگه هر رشته ای رو که انتخاب کردیم،درست و حسابی بلد باشیم،کار واسه همه ی رشته ها هست... نه اینکه صرفا فقط مدرک گرفته باشیم.

اینصحبت برای آرام کردن دلها مناسب هست!