آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - محمد.ج - 12-06-2013

باسلام
برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای سوئیس شرط سنی وجود دارد؟

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - ahmadpashaei - 12-06-2013

(12-06-2013, 01:33 PM)'محمد.ج' نوشته: باسلام
برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای سوئیس شرط سنی وجود دارد؟

سلام. به آکادمیا کافه خوش اومدین
والا من که تا حالا شرط سنی برای درس خوندن ندیدم بجز دانشگاه های خاص ایران!! ولی برای اطمینان میتونید خودتون در سایتشون ببینید. برای راحتی کارم میتونید لینکاشون رو از این سایتای رنکینگ پیدا کنید.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - atena0069 - 01-08-2013

با سلام
من ترم آخر کارشناسی ام ولی میخوام واسه تحصیل در ایتالیا از اول (کارشناسی) اقدام کنم
میشه راهنماییم کنید که چه جوری میتونم از دانشگاه های خوب ایتالیا اپلای بگیرم برای رشته software یا IT
برای ثبت نام 2 مدرسه ایتالیایی 10 روز بیشتر وقت ندارم و تا اون موقع باید اطلاعاتم رو تکمیل کنم
ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید

[برش] احتمال گرفتن فاند در مقطع کارشناسی - Atousa - 18-08-2013

با عرض سلام
من امسال می خوام برم اول دبیرستان و تصمیم دارم در دانشگاه های برتر آمریکا ادامه تحصیل بدم یعنی در واقع این جا خرخونی کنم کنکورم رو جزو نفرات برتر بشم که به سابقه ام اضافه بشه اما در کل میخواستم بدونم داشتن چه چیزایی برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا تاثیر داره.چه آزمون ها و مدال ها و یا مقالاتی مهمند؟با توجه به این که می خوام رشته ی تجربی برم و معدلم هم تا حالا 20 بوده چند بار نفر اول در آزمون ها شده ام اما در ایران منظورم اینه که میتونم به معدل بالای 19 در دبیرستان امیدوار باشم.سطح زبانم هم الان advanceهست که ان شا الله تا چهارم دبیرستان میتونم یه نمره ی خوب آیلتس یا تافل بگیرم.ممکنه منو راهنمایی کنید؟
و یک سوال دیگه اینکه احتمال گرفتن پذیرش و یا فاند در دانشگاه هاروارد آمریکا با شرایط من چقدره؟
البته من اطلاعاتم هنوز خیلی زیاد نیست دیگه ببخشید اگه اشتباهی داشتم 
با تشکر و سپاس فراوان.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - Babak - 20-08-2013

قطعا معدل بالا در طول دوره دبیرستان برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی مهمه. همچنین اگر پست شماره ۳ همین موضوع رو بخونید، می‌بینید که در اون‌جا گفته شده که شما معمولا احتیاج به امتحان SAT یا ACT و همچنین امتحان زبان TOEFL یا IELTS دارید. مقاله برای پذیرش در مقطع کارشناسی چندان معنی نداره، چون معمولا کسی در طول دوره دبیرستان کار تحقیقاتی مهمی که منجر به مقاله بشه انجام نمی‌ده.
برای ورود به رشته پزشکی در امریکا، شما معمولا باید ابتدا لیسانس زیست‌شناسی بگیرید و بعد وارد دوره چهار ساله پزشکی بشید. البته از برخی رشته‌های نزدیک مثل شیمی هم می‌تونید وارد دوره پزشکی بشید.
در مورد فاند هم در موضوع دیگه‌ای در همین انجمن توضیح داده شده که به طور کلی احتمال گرفتن فاند در مقطع کارشناسی در امریکا کمه.
در مورد احتمال گرفتن پذیرش با توجه به این که معدل شما هنوز مشخص نیست و امتحان‌ها رو نداده‌اید نمی‌شه هیچ اظهارنظری کرد. طبیعتا اگر همه این شرایط عالی باشه، احتمال گرفتن پذیرش وجود داره.

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - Pouyan.B - 12-10-2013

سلام. یه سوال در مورد نوع مدرک پیش دانشگاهی و دبیرستان داشتم. من دیپلم ریاضی هستم و بعد از پیش دانشگاهی مهندسی مکانیک خوندم، ولی الان می خوام تو رشته طراحی صنعتی در مقطع لیسانس در اروپا تحصیل کنم. با توجه به اینکه طراحی (Design) در بعضی کشور ها زیرمجموعه هنر و بعضی کشور ها زیر مجموعه مهندسی هست، آیا برای ورود به این رشته از نظر نوع دیپلم مشکل خواهم داشت یا نه؟ (معدل پیش و دیپلمم به ترتیب 17.5 و 18.5 هست) 

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - Shihan - 13-10-2013

(12-10-2013, 07:56 PM)'Pouyan.B' نوشته: سلام. یه سوال در مورد نوع مدرک پیش دانشگاهی و دبیرستان داشتم. من دیپلم ریاضی هستم و بعد از پیش دانشگاهی مهندسی مکانیک خوندم، ولی الان می خوام تو رشته طراحی صنعتی در مقطع لیسانس در اروپا تحصیل کنم. با توجه به اینکه طراحی (Design) در بعضی کشور ها زیرمجموعه هنر و بعضی کشور ها زیر مجموعه مهندسی هست، آیا برای ورود به این رشته از نظر نوع دیپلم مشکل خواهم داشت یا نه؟ (معدل پیش و دیپلمم به ترتیب 17.5 و 18.5 هست) 

دوست عزیز.
خیلی نگران این موضوع نباشید. بیشتر کشور المان و فرانسه در این زمینه کمی محتاط هستن اما باز هم میشه از برخی از دانشگاهاش پذیرش گرفت. اما در کل مهم اینه که شما مدرک دیپلم دارید حالا برای لیسانس در زمینه طراحی اقدام کنید. از طرفی من خودم در اروپا دیدم که دوستان طراحی صنعتی و طراحی داخلی از رشته های ریاضی و فنی با داشتن دیپلم در اون رشته ها وارد این رشته ها شدن. 

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - Pouyan.B - 13-10-2013

می شه راهنمایی کنید که توی این رشته ( طراحی صنعتی) کدوم کشور و دانشگاه مناسبتره ؟ چون من دنبال دانشگاههای دولتی هستم که تقریبا شهریه ای در حد پول بیمه و حمل و نقل و... دارند، می شه راهنماییم کنید؟ چون حس می کنم پروسه انتخاب کشور و دانشگاهم زیادی داره طول می کشه. Sad  و اینجا هم فروم مناسبی مربوط به این رشته پیدا نکردم!

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - aartmiss.mm - 10-12-2013

سلام
من امسال سال سومم و قصد دارم واسه کارشناسیم برم انگلستان.کسی میتونه بگه که چه چیزایی لازم؟
اگه هزینشو هم میدونید لطفا بگید

RE: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - farhang1372 - 10-12-2013

سلام
من در مورد مدارک مورد نیاز اطلاع چندانی ندارم اما شرط معدل و نمره زبان(TOFEL OR IELTS) برای پذیزش هر کشوری لازمه. اما اگه خيلي پولداري و ميتوني بيشتر از 150 ميليون هزينه كني به راحتي ميتوني از انگلستان پذيرش بگيري.همه جور كشور خوبيه.