آکادمیا کافه
راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: کره جنوبی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)
+----- انجمن: تحصیل در کره جنوبی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)
+----- موضوع: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84-Seoul-National-University)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - amin_mb - 31-01-2013

درود

در این تاپیک با شرایط، مدارک، لینک ها، نکات مفید در اخذ پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University آشنا خواهیم شد.

برای حفظ نظم و دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز از دوستان عزیز خواهشمندیم سوالات کلی خودتان در مورد نحوه درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای کره جنوبی را در تاپیک مربوطه مطرح نمایید و از این تاپیک صرفا برای پرسش و پاسخ در مورد این دانشگاه خاص استفاده کنید.

[جداشده] بورس تحصیلی کره جنوبی - hana94 - 26-04-2013

سلام
من دانشجوی ترم دوم پزشکی ی دانشگاه تیپ سه هستم.میخوام برای ادامه تحصیل برم دانشگاه ملی سئول(نه برای تخصص برای دکتری عمومی).میخوام بدونم احتمال بورسیه شدن رو دارم؟باید چ اقداماتی بکنم؟
چون دخترم احتمال بورسیه شدن و رفتنم چجوریاس؟؟
ممنون میشم بهم جواب بدیم.برام خیلی مهمه.

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - M1KE - 19-06-2014

یکی از دوستان در مورد شرایط ثبت نام برای مقطع کارشناسی دانشگاه ملی سئول کره جنوبی پرسیده بودن که خلاصه این شرایط رو از وبسایت شون براتون می گذارم:

پذیرش در این دانشگاه بر اساس مجموعه شرایط پرونده متقاضی صورت می گیره که شامل وضعبت تحصیلی (معدل. محل تحصیل و غیره)، فعالیت های جانبی، علاقه به رشته انتخابی، مهارت زبانی (نمره تافل یا آیلتس) و موارد مشابه می شوند. بسته به سایت های هر دپارتمان ممکن است متقاضی نیازمند گذراندن مصاحبه یا آزمون خاصی باشد. در صورت نیاز به چنین مصاحبه یا آزمون هایی به متقاضی اطلاع داده می شود.

مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی:

1- ترجمه رسمی ریزنمرات (انگلیسی یا کره ای)
2- انگیزه نامه (برای مشاوره در مورد انگیزه نامه نویسی به تاپیک های  Statement of Purpose مراجعه کنید).
3- توصیه نامه (تاپیک های توصیه نامه)
4- یکی از مدرک های زبان (TOPIK, KLPT, TEPS, TOEFL, IELTS, TOEIC, HSK, JLPT, DELF/DALF, DELE , ZD)

* در قسمت دیگری از وبسایت اشاره شده که حداقل نمره لازم آیلتس 5.5 یا تافل 80 است. آوردن نمره 5.5 در آیلتس به نسبت راحت تر از تافل 80 هست. (نگارنده)

5- پروفایل رسمی دبیرستانی که در آن تحصیل کرده اید. منظور مدرکی است که اطلاعات کلی دبیرستان موردنظر همچون تعداد دانش آموزان، توزیع معدل دانش آموزان، فرآیند انتخاب دانش آموزان، ملزومات ثبت نام و مواردی از این دست در آن توضیح داده شده باشد.

* در کل منظورشان مدرکی است که بتوانند بر اساس آن تخمینی درباره سطح علمی دبیرستان موردنظر و وضعیت علمی دانش آمور در مقایسه با دیگر همکلاسی هایش به دست آورند. معمولا چنین مدارکی به سختی در ایران قابل تهیه هستند و به نظرم بدون آن هم پرونده به مشکل جدی نمی خورد. در صورتی که نتوانستید چنین مدرکی تهیه کنید حتما به این مشخصات (اینکه دبیرستان موردنظر بر چه اساس دانشجویان را برای ثبت نام انتخاب می کند، چه تعداد دانش آموز دارد و اینکه شما شاگرد چندم شدید و غیره) را در انگیزه نامه (مورد دوم) اشاره کنید (توضیحات نگارنده)

6- مدارک جانبی که اجباری نیستند ولی می توانند تاثیرگذار باشند:

الف) نتیجه کنکور ورودی به کارشناسی که در ایران داده اید.
ب) آزمون SAT یا آزمون های مشابه
پ) مدارک مربوط به فعالبت های جانبی (لوح تقدیر، شرکت در دوره های آموزشی)
ت) گواهی رسمی رتبه دانش آموز در کلاس (در صورتی که در ریز نمرات به آن اشاره نشده باشد).

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - saeidbahanfar - 14-07-2014

سلام 
من می خواستم برای 
Research assistant
برای کره اقدام کنم اول باید از کجا شروع کنم ممنون می شم راهنماییم کنین

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - Shihan - 15-07-2014

(14-07-2014, 08:34 PM)'saeidbahanfar' نوشته: سلام 
من می خواستم برای 
Research assistant
برای کره اقدام کنم اول باید از کجا شروع کنم ممنون می شم راهنماییم کنین

دروود بر شما.
شما اگر وقت بذاری اکثر پستهای مربوط به تحصیل در کشور کره جنوبی رو بخونی دستت میاد. برای TA, RA شدن در مرحله اول داشتن کلیه مدارک مناسب است ، سپس پیدا کردن استادی که در فیلد شما و موضوعات نزدیک به شما کار کنه، این مورد خیلی پر اهمیته. سپس با ارائه دادن درخواست و جوابی که از استاد میگیرید میتونید اقدام کنید البته این موارد همواره به داشتن رزومه قوی، نداشتن متقاضی بهتر از شما، موقعیت خالی استاد بستگی داره.
ازاد اندیش باشی

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - Mohammadsr - 02-10-2014

نمره ایلتسم 7 هست رشتمم کارشناسی معماری دانشگاه آزاد هست معدل کارشناسی هم 19/5 هست دو تا مقاله ISI هم دارم لطفا اگه میشه این رزومه کلی منو ارزبابی کنید می خوام بدونم شانس من برای گرفتن بورس کامل از SNU چقدره؟

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - Shihan - 02-10-2014

(02-10-2014, 07:46 AM)'Mohammadsr' نوشته: نمره ایلتسم 7 هست رشتمم کارشناسی معماری دانشگاه آزاد هست معدل کارشناسی هم 19/5 هست دو تا مقاله ISI هم دارم لطفا اگه میشه این رزومه کلی منو ارزبابی کنید می خوام بدونم شانس من برای گرفتن بورس کامل از SNU چقدره؟

شانست خوبه دوست عزیز.
به نظرم با یه پرتفیلوی خوب میتونی بورس از این دانشگاه قوی بگیری. برای اطلاعات بیشتر اینجا رو ببین و برای رشته معماری هم اینجا رو نگاه بنداز. 

RE: راهنمای پذیرش و بورس از دانشگاه ملی سئول Seoul National University - Mohammadsr - 02-10-2014

ببخشید پرتفیلوی دیگه چیه؟!!!

(02-10-2014, 10:19 AM)'Mr-Voltage' نوشته:
شانست خوبه دوست عزیز.
به نظرم با یه پرتفیلوی خوب میتونی بورس از این دانشگاه قوی بگیری. برای اطلاعات بیشتر اینجا رو ببین و برای رشته معماری هم اینجا رو نگاه بنداز. 
یعنی دانشگاه آزاد رو هم قبول دارن؟!!!

یه سؤال دیگه این دانشگاه چقدر مجهزه کیفیت ازلحاظ روش تدریس اساتید و امکانات و مسیولان دانشگاه مثلا ریاست و مدریت و آیین نامه انضباطی و قوانین تحصیل در چه حدیه و بازم یه سؤال دیگه دانشگاه یونسی هم برای معماری مناسبه و اگه هست سطح کلی این دانشگاه چقدر از SNU پایین تره ؟