آکادمیا کافه
پذیرش از کشورهای ارزان برای تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پذیرش از کشورهای ارزان برای تحصیل (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: کشورهای ارزان... - Shahrouz - 07-02-2013

درود

سیل انتقادات کجاست دوست عزیز؟ اکثر ما با وجودی که هیچ منفعتی از این کار نمی بریم و اکثرا کشورهای دیگری رو انتخاب کردیم با شما و سایر دوستانی که به دلیل مشکلات ارز به مشکل برخوردند همراهی کردیم. با احترام به شما و با درنظرگیری کامل شرایط شما، تصور می کنم نقدپذیری نیاز فعالیت در فروم هست.

چون بهتره بحث شخصی نشه، فقط خدمتتون عرض می کنم اگر فقط قصد اعلام ارزانترین کشورهای جهان هست که این کار نیاز به تاپیکی با پستهای آپدیت شونده نیست. کافیه در گوگل سرچ بشه living cost اولین سایتی که میاد http://www.numbeo.com/cost-of-living/rankings_by_country.jsp
هست.

من دیدگاهم این هست که بهتره کشورهایی معرفی بشه که در عین ارزانی 1- دانشگاههای دارای ارزشی داشته باشند 2- قابل سکونت باشند!
صدالبته دیدگاه مخالف من که نظر شماست نیز بایستی ارائه شود. مطمئن باشید کسی کمر به نقد سخنان شما نبسته است.

پویا باشید.

RE: کشورهای ارزان... - parsley - 09-02-2013

سلام
البته من حتما نگفتم سیل، جریان هم میشه اسمشو گذاشت! که البته با تعداد زیادی از دوستان دانشجو که تو این سایت همکاری میکنن، همین 2-3 نظر رو هم میشه سیل دونست بنظر من!
دقیقا نقدپذیری چیزیه که من همیشه از اون استقبال کردم و به دیگران توصیه و چیزی که بین ایرانیا خیلی کم دیده میشه. چه چیزی شما رو به این نتیجه رسوند که من نقدپذیر نیستم دوست گرامی؟ آیا اینکه در مقام دفاع از خودم براومدم؟! اتفاقا فکر کنم خود من زودتر در پست قبلیم به این مساله با عنوان سعه صدر اشاره کردم...
دقیقا درسته! اما 2مورد هست: 1. ممکنه بهردلیل اینکه ما یک لیست شسته رفته و آماده معرفی کنیم برای بعضی دوستان که بخصوص وقتشون تنگه بهتر باشه تا اینکه برن یکی یکی حدود 200 کشورو چک کنن...
2. هدف اصلی من از باز کردن این تاپیک نه این بود که بیام لیست بدم فقط! هدفم این بود که این کشورا رو معرفی کنم و بقیه دوستان هم بیان و کامنتا و منابع و اطلاعات خودشونو اضافه کنن تا بلکه بشه از اون استفاده کاربردی کرد، طبیعیه که وقتی فقط یکنفر متکلم وحده باشه و بیاد یه لیست خام معرفی کنه و دیگر دوستان در ویرایش و افزودن اطلاعات کمکی نکنن، اون لیست چندان مفید به فایده نباشه...
اشتباه نشه، من اصلا منظورم این نیست که مطالب من نقد نشه، منظورم اینه که هرکسی نظر خودشو بده ولی نخوایم نظر دیگری ارائه نشه. مثلا من این لیستو ارائه میکنم، شما مثل دفعه قبل میای و میگی این 4 تا کشور وضعشون ناجوره! بسیار خوب، این خیلیم خوبه بالاخره یه فکت حساب میشه دیگه! اما اینکه بگیم این لیست مشکل داره و بهتره ادامه پیدا نکنه و... این جالب نیست بنظر من.
البته در باب همراهی دیگر دوستان با امثال من در قضیه حذف ارز، من با شما موافق نیستم که چون به موضوع مرتبط نیست فعلا نیازی به توضیح بیشتر نمی بینم...

RE: کشورهای ارزان... - Shahrouz - 10-02-2013

(09-02-2013, 02:19 PM)parsley نوشته: سلام
البته من حتما نگفتم سیل، جریان هم میشه اسمشو گذاشت! که البته با تعداد زیادی از دوستان دانشجو که تو این سایت همکاری میکنن، همین 2-3 نظر رو هم میشه سیل دونست بنظر من!
دقیقا نقدپذیری چیزیه که من همیشه از اون استقبال کردم و به دیگران توصیه و چیزی که بین ایرانیا خیلی کم دیده میشه. چه چیزی شما رو به این نتیجه رسوند که من نقدپذیر نیستم دوست گرامی؟ آیا اینکه در مقام دفاع از خودم براومدم؟! اتفاقا فکر کنم خود من زودتر در پست قبلیم به این مساله با عنوان سعه صدر اشاره کردم...
دقیقا درسته! اما 2مورد هست: 1. ممکنه بهردلیل اینکه ما یک لیست شسته رفته و آماده معرفی کنیم برای بعضی دوستان که بخصوص وقتشون تنگه بهتر باشه تا اینکه برن یکی یکی حدود 200 کشورو چک کنن...
2. هدف اصلی من از باز کردن این تاپیک نه این بود که بیام لیست بدم فقط! هدفم این بود که این کشورا رو معرفی کنم و بقیه دوستان هم بیان و کامنتا و منابع و اطلاعات خودشونو اضافه کنن تا بلکه بشه از اون استفاده کاربردی کرد، طبیعیه که وقتی فقط یکنفر متکلم وحده باشه و بیاد یه لیست خام معرفی کنه و دیگر دوستان در ویرایش و افزودن اطلاعات کمکی نکنن، اون لیست چندان مفید به فایده نباشه...
اشتباه نشه، من اصلا منظورم این نیست که مطالب من نقد نشه، منظورم اینه که هرکسی نظر خودشو بده ولی نخوایم نظر دیگری ارائه نشه. مثلا من این لیستو ارائه میکنم، شما مثل دفعه قبل میای و میگی این 4 تا کشور وضعشون ناجوره! بسیار خوب، این خیلیم خوبه بالاخره یه فکت حساب میشه دیگه! اما اینکه بگیم این لیست مشکل داره و بهتره ادامه پیدا نکنه و... این جالب نیست بنظر من.
البته در باب همراهی دیگر دوستان با امثال من در قضیه حذف ارز، من با شما موافق نیستم که چون به موضوع مرتبط نیست فعلا نیازی به توضیح بیشتر نمی بینم...
درود

حق کاملا با شماست. من واقعا پوزش می خوام. Smile

RE: کشورهای ارزان... - parsley - 11-02-2013

من بارها تو این سایت تحت تاثیر ادب و انصاف مدیران سایت قرار گرفتم، دقیقا برخلاف رویه ای که سایت همسایه! در پیش گرفته متاسفانه و به تعداد کاربراش مغرور شده و... بنظر من با ادامه این رویه، این سایت میتونه امیدوار باشه که در آینده نه چندان دور از اون سایت پیشی بگیره. و ایکاش بعضی کاربرای همین سایت - که اصلا تحمل انتقاد رو ندارن - از این رفتار مدیرای سایت الگو می گرفتن... میدونم غیرمرتبط بود اما لازم بود این توضیحو بدم.
من امیدوارم با کمک بقیه دوستان این تاپیک، تاپیک مفیدی برای همه باشه.
البته تصمیم با مدیران محترم سایته، اما ازشون خواهش می کنم اگر مانعی نداره اجازه بدن این لیست کامل بشه فعلا...
امیدوارم همیشه همینطور تعامل ادمین ها و کاربرای سایت، مثبت باشه. ممنونم

RE: کشورهای ارزان... - Shihan - 11-02-2013

به نظرم دوست عزیز، اگر علاقه به ادامه این پست دارید بهتره از کشورهای باقی مانده ان بخش هایی که به نظر تحصیل و زندگی کمی معقولانه به نظر میایید می تواند مفید باشد و به این مهم را پیگیری نمایید. شاد و ازاد اندیش باشید

RE: کشورهای ارزان... - sony - 11-02-2013

سلام دوستان
نظرتون راجع به ژاپن و چین جیه؟ اونا هم ارزان هم از نظر رنکینگ دانشگاه و هم تز نظر امکانات خوبن
مگه نه؟؟

(11-02-2013, 06:53 PM)sony نوشته: سلام دوستان
نظرتون راجع به ژاپن و چین جیه؟ اونا هم ارزان هم از نظر رنکینگ دانشگاه و هم تز نظر امکانات خوبن
مگه نه؟؟
دوست عزیز.
متاسفانه هزینه زندگی و تحصیل در چین و ژاپن با توجه به نرخ دلار فعلی بسیار بالا برای یک دانشجو پیش خواهد امد. ضمناً با شهریه سالیانه 5000 تا 10000 دلار شهریه دانشگاه شاید بشه به کشورهای اروپایی هم نگاه کرد!!! این رو هم در نظر بگیرید شهرهای توکیو، شانگهای، اوزاکا، بیجینگ جزو 20 شهر گران قیمت از دید مجله اکانومیست در سال 2012 انتخاب شده اند. اما من خودم از برخی شهرهای چین و ژاپن اطلاع دارم که زندگی در انها مناسبه و هم شاید پایین تر از تهران هم بشه زندگی کرد اما شهریه دانشگاه اگر فاند نداشته باشید سخت خواهد بود.

RE: کشورهای ارزان... - sony - 11-02-2013

ترکیه چی؟ راجع به ترکیه هیچکس هیج اطلاع دارید؟

(11-02-2013, 07:27 PM)sony نوشته: ترکیه چی؟ راجع به ترکیه هیچکس هیج اطلاع دارید؟
در کل ترکیه به نظرم کشور مناسبی است البته بیشتر بستگی به دانشگاهش داره بطور مثال برای Bogazici، METU، دانشگاه صنعتی استانبول ITU هزینه دانشگاه سالی 1500 دلار نمیشه!!! و خوبه اما دانشگاههای گرون هم داریم!! مثلاً Bilkent سالی 14000 دلار شهریه داره و Sabanci سالی 7500 دلار !!! و زندگی در انکارا و استانبول بین 600 تا 700 دلار در نوسانه. اما خب اگر از دانشگاههای خوبش پذیرش بگیرید و شهریه کمی پرداخت کنید به نظرم میتونه یه اپشن خوب محسوب بشه.

RE: کشورهای ارزان... - sony - 12-02-2013

مرسی از راهنماییتون
من خودم هم ربان ترکی استانبولی رو هم بلدم.
آیا این میتونه واسم امتیاز مثبتی باشه در ضمن اینکه انگلیسی و آذری و فارسی بلدم و الان دارم تازه کلاس آلمانی هم میرم.
یعنی میتونم اونجا کار پیدا کنم؟؟؟
با توجه به این که کلا سر زبون دار هم هستم Smile