آکادمیا کافه
پذیرش از کشورهای ارزان برای تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پذیرش از کشورهای ارزان برای تحصیل (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5

پذیرش از کشورهای ارزان برای تحصیل - parsley - 28-01-2013

با سلام به همه دوستان.
یکسری کشورها هستن که هزینه زندگی توشون پایینتره. هزینه تحصیل هم معمولا با هزینه زندگی متناسبه و تقریبا ارزان. من لیست این کشورها رو که حدود 90 کشور هستن اینجا قرار میدم (طی چند بخش). از دوستانی که هرگونه اطلاعات درمورد تحصیل در این کشورها (ترجیحا مقطع ارشد ترجیحا) دارن دعوت میکنم اطلاعاتشونو در اختیار ما هم قرار بدن. باشد و شاید که با این وضع اسفبار ارزی کشور بتونیم روزنه ای برای ادامه تحصیل در خارج از کشور پیدا کنیم.
پیشاپیش از دوستانی که همکاری و همراهی میکنن ممنونم...

RE: کشورهای ارزان... - parsley - 29-01-2013

اولین سری کشورها:

1. Afghanistan
2. Albania
3. Algeria
4. Armenia
5. Bangladesh
6. Belarus
7. Belize
8. Bhutan
9. Bolivia
10. Bosnia and Herzegovina

ممنون از کمک و اطلاعاتتون

RE: کشورهای ارزان... - Shihan - 29-01-2013

(29-01-2013, 01:22 PM)parsley نوشته: اولین سری کشورها:

1. Afghanistan
2. Albania
3. Algeria
4. Armenia
5. Bangladesh
6. Belarus
7. Belize
8. Bhutan
9. Bolivia
10. Bosnia and Herzegovina

ممنون از کمک و اطلاعاتتون
دوست عزیز.
ممنون بابت این ایده خوب اما به نظرم اینکه بخواهیم همه کشورها رو در لیست قرار بدهیم از خیلی جاهات مناسب نیست، بطور مثال: مشکلات کشور مربوطه، جنگ، ناامنی، نبود رشته های انگلیسی، نداشتن پایه اکادمیک خیلی قوی. همچنین در لیست شما فکر نکنم کسی به افغانستان، بنگلادش، بلیتز خیلی اعتقاد داشته باشند.
اما بنده هم ب توجه به موارد گفته شده در خصوص هزینه و تحصیل به ترتیب میشه به این کشورها هم نگاهی داشت:
Slovakia
Romania
Bulgaria
Vietnam
Indonesia
Albania
Serbia
Macedonia
Nicarague
Moroco
Latvia

RE: کشورهای ارزان... - Shahrouz - 29-01-2013

درود
کشورهای شرق اروپا، جنوب شرق آسیا و شمال آفریقا مناسبترین و درعین حال ارزانترین کشورها برای ادامه تحصیل هستند.

RE: کشورهای ارزان... - mina70 - 29-01-2013

(29-01-2013, 10:09 PM)Shahrouz نوشته: درود
کشورهای شرق اروپا، جنوب شرق آسیا و شمال آفریقا مناسبترین و درعین حال ارزانترین کشورها برای ادامه تحصیل هستند.
درود

اين كشورها براي همه ي رشته ها، مناسبترين گزينه براي ادامه تحصيل هستند؟ يا اينكه به صرف ارزاني، مناسب هستند؟

ممنون

RE: کشورهای ارزان... - ahmadpashaei - 29-01-2013

والا دانشگاه های دولتی ایران خیلی بهترن از بیشتر این دانشگاه ها! فقط اگر بتونید خودتون رو مقید کنید یکسال تو خونه درس بخونید و البته اگر پایه درسی متوسط به بالا دارید

RE: کشورهای ارزان... - parsley - 30-01-2013

(29-01-2013, 09:23 PM)Mr-Voltage نوشته: دوست عزیز.
ممنون بابت این ایده خوب اما به نظرم اینکه بخواهیم همه کشورها رو در لیست قرار بدهیم از خیلی جاهات مناسب نیست، بطور مثال: مشکلات کشور مربوطه، جنگ، ناامنی، نبود رشته های انگلیسی، نداشتن پایه اکادمیک خیلی قوی. همچنین در لیست شما فکر نکنم کسی به افغانستان، بنگلادش، بلیتز خیلی اعتقاد داشته باشند.
اما بنده هم ب توجه به موارد گفته شده در خصوص هزینه و تحصیل به ترتیب میشه به این کشورها هم نگاهی داشت:
Slovakia
Romania
Bulgaria
Vietnam
Indonesia
Albania
Serbia
Macedonia
Nicarague
Moroco
Latvia
من هم ممنونم که شما هم لیستی از کشورها ارائه دادید و بنوعی به این بحث کمک کردید.
در مورد لیست، همونطور که فکر میکنم قبلا هم اشاره کردم قصد من توصیه مستقیم و تک تک این کشورها نیست، بلکه قصدم این بود که بگم این کشورها پتانسیل ادامه تحصیل ارزان رو (با وضع گرانی شدید موجود) دارن یا حتی ممکنه داشته باشن.
و نکته آخر هم اینکه با توجه به شرایط ممکنه کشورهایی که برای ما جذابیتی نداشته باشن برای دیگران گزینه انتخابی باشن. قطعا وقتی شما بتونی به کشور پیشرفته بری حتی به کشور متوسط هم فکر نمیکنی چه برسه به این کشورها! اما خیلی وقتا... آنچه شیران را کند روبه مزاج... شرایط است و شرایط!

RE: کشورهای ارزان... - parsley - 31-01-2013

(29-01-2013, 11:41 PM)ahmadpashaei نوشته: والا دانشگاه های دولتی ایران خیلی بهترن از بیشتر این دانشگاه ها! فقط اگر بتونید خودتون رو مقید کنید یکسال تو خونه درس بخونید و البته اگر پایه درسی متوسط به بالا دارید
اولا ممنون از مشارکتتون.
دوما، اگر ما مایل به ادامه تحصیل در اینجا بودیم که چند سال انواع هزینه ها رو متحمل نمیشدیم تا ازدانشگاهای خارج پذیرش بگیریم! بقول شما یک سالش رو وقت میذاشتیم و احتمالا دانشگاههای دولتی اینجا قبول می شدیم.
سوما، خانه از پای بست ویران است. مشکل که فقط سطح دانشگاه نیست. شما فقط همین کنکوری که گفتی رو در نظر بگیر. آخه چرا باید یک سال عمرمون رو صرف کنیم تا بتونیم از یه دانشگاه ؟ تو کشور خودمون پذیرش بگیریم؟ مگه نمیگن وقت طلاست... تازه این درصورتیه که بتونی قبول شی، اگر قبول نشی که یکسال از عمرت هدر رفته + هزینه و... حرف در اینمورد زیاده، بگذریم فعلا...

RE: کشورهای ارزان... - Shahrouz - 31-01-2013

درود

من در مجموع فکر می کنم بهترین کشور مالزی باشه. حدود 3000 دلار شهریه سالانه و 4-5 هزار دلار هزینه زندگی سالانه. اگر ارز مبادلاتی پابرچا باشه یک دوره مستر حدودا با این اوصاف خیلی کشور گرونی نباید باشه. به راحتی هم فکر می کنم بتونید پذیرش بگیرید. البته در این مورد نظر سایر دوستان ارجحه.
ولی نسبت به سایر کشورها واقعا ارجحیت داره. البته قطعا منظورم کشورهای گرونی مثل کشورهای اروپای غربی و آمریکا وکانادا و استرالیا و نیوزیلند نیست.

RE: کشورهای ارزان... - parsley - 02-02-2013

ضمن تشکر مجدد از دوستان مشارکت کننده در بحث، بخش دوم لیست:

11. Botswana
12. Brazil
13. Bulgaria
14. Burundi
15. Cambodia
16. Cape Verde
17. Colombia
18. Cote Divoire
19. Croatia
20. Cuba