آکادمیا کافه
ویزای کار آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: ویزای کار آلمان (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: ویزای کار آلمان - bayazee - 03-03-2017

(06-02-2017, 08:12 PM)سیامند نوشته: سلام لطفا من رو راهنمایی کنید

من لیسانس مکانیک سیالات ازدانشگاه ازاد دارم معدلم کمه 13.6 دو سال هم سابقه کار مرتبط دارم مدرک فنی حرفه ایی بازرسی جوش و همچنیش جوشکاری هم بلدم 
1- ایا میتونم ویزای کاریابی المان رو با فرجه 6 ماهه بگیرم 
2-اگه بگیرم با این شرایط امکان داره کار گیرم بیاد حتی جوشکاری؟
3-موسسه ها میگن 5500 یورو بده تضمینی برات میگیریم که سنگینه برام ایا خودم میتونم ویزای کاریابی بگیرم؟ مرسی

۱. احتمالش هست. مخصوصا با داشتن سابقه کاری مرتبط
۲. به موارد خیلی زیادی بستگی داره. تخصص و زبان از مهمترین هاش هستند. زبان آلمانی حداقل بی ۲ یا سی ۱ احتمالا نیازه. رشته شما هم ذاتا کمی سخته
۳. موسسه ها صادق نیستند. ویزای جستجوی کار در حقیقت تحویل یکسری مدارک هست. همین. مثل پست مدارک. شرایط باشه ویزا می دن نباشه نه. قضیه حقوقی پیچیده نیست که وکیل و موسسه لازم باشه.

RE: ویزای کار آلمان - Arialp - 18-07-2017

سلام من لیسانس عمران دارم دارایه مدارک مختلف در رشته خودم هستم و3سال سابقه نقشه برداری دارم خواستم ببینم میتونم در المان متناسب با رشته خودم کار پیدا کنم و از طریق ویزا کار اقدام کنم و رزوممو به یک شرکتی فرستادم که کار فرما دارن در اروپا و میگن بلو کارت میدن ولی از دوستان شنیدم المان مهندس عمران نیاز نداره درسته؟ حتی دارم کلاس المانیم میرم لطفا منو راهنمایی کنید

RE: ویزای کار آلمان - Shihan - 18-07-2017

(18-07-2017, 03:40 PM)Arialp نوشته: سلام من لیسانس عمران دارم دارایه مدارک مختلف در رشته خودم هستم و3سال سابقه نقشه برداری دارم خواستم ببینم میتونم در المان متناسب با رشته خودم کار پیدا کنم و از طریق ویزا کار اقدام کنم و رزوممو به یک شرکتی فرستادم که کار فرما دارن در اروپا و میگن بلو کارت میدن ولی از دوستان شنیدم المان مهندس عمران نیاز نداره درسته؟ حتی دارم کلاس المانیم میرم لطفا منو راهنمایی کنید

من لیست بروز شده مارچ 2017 رو که دیده بودم (اخرین لیست بروز شده تا الان) رشته عمران هم نیاز داشت اما بعنوان CIVIL خطاب نمیشد بیشتر Construction Supervisor , Building Construction  مطرح بود.

RE: ویزای کار آلمان - Arialp - 19-07-2017

ممنون جواب دادین من گرایشم ساختمانه ولی بیشتر نقشه برداری کار کردم شرکتایه بزرگی نیست که همه گرایشایه عمرانیو استخدام کنن بعدش ساخت و ساز ما با اونا چقد تفاوت داره؟ یعنی برای نقشه برداری و نرم افزار های ایتبس و کد و سیف هم نمیشه کاری کرد من برای اینا مدرک بین المللی گرفتم

RE: ویزای کار آلمان - Arialp - 19-07-2017

چقد طول میکشه در صورت پیدا شدن کار فرما رفت به اونجا و هزینه ویزایه کار چنده

RE: ویزای کار آلمان - Shihan - 19-07-2017

(19-07-2017, 12:55 AM)Arialp نوشته: ممنون جواب دادین من گرایشم ساختمانه ولی بیشتر نقشه برداری کار کردم شرکتایه بزرگی نیست که همه گرایشایه عمرانیو استخدام کنن بعدش ساخت و ساز ما با اونا چقد تفاوت داره؟ یعنی برای نقشه برداری و نرم افزار های ایتبس و کد و سیف هم نمیشه کاری کرد من برای اینا مدرک بین المللی گرفتم

در این خصوص بهتره به وب سایتهای کاریابی در المان مراجعه کنید. اونجا بهتر میتونید جستجوی کارتون رو روی مورد خاصی محدود کنید.
(19-07-2017, 12:57 AM)Arialp نوشته: چقد طول میکشه در صورت پیدا شدن کار فرما رفت به اونجا و هزینه ویزایه کار چنده

در کل فرایندش بعد از جواب از کارفرما و گرفتن وقت از سفارت زیاد طول نمیکشه. حتی شما میتونی بدون داشتن افر از کارفرما هم برای جسجو حضوری بری اما سقفش 6 ماهه. اگر پیدا نکردید باید برگردید. هزینه زیادی نداره همون مقدار خدماتی که سفارت انجام میده در حد 50- 60 یورو

RE: ویزای کار آلمان - Arialp - 20-07-2017

ممنون و سوال اخر میشه به شرکتایی که میگن اونجا کار فرما پیدا میکنن و میفرستن اعتماد کرد؟ و اونجا چه سطحی از زبان نیازه؟ 1ماه زندگی در اونجا برایه پیدا کردن کار چقد هزینه داره؟و برای گرفتن ویزایه کار میتونم خودم اقدام کنم از سفارت و چقد هزینش میشه و مدارک مربوط به رشته و کارم چیزی میخوان از سفارت؟

RE: ویزای کار آلمان - Shihan - 20-07-2017

(20-07-2017, 04:43 AM)Arialp نوشته: ممنون و سوال اخر میشه به شرکتایی که میگن اونجا کار فرما پیدا میکنن و میفرستن اعتماد کرد؟ و اونجا چه سطحی از زبان نیازه؟ 1ماه زندگی در اونجا برایه پیدا کردن کار چقد هزینه داره؟و برای گرفتن ویزایه کار میتونم خودم اقدام کنم از سفارت و چقد هزینش میشه و مدارک مربوط به رشته و کارم چیزی میخوان از سفارت؟

بله مشکلی ندارن. سطح حداقل B2 المانی. بستگی به مکانی است که قراره اقدام کنید در کل شرق المان هزینه ارزونتر از جنوب و غربشه.
بله تایید مدرک دانشگاه و سابقه کار البته دانشگاهتون باید توسط موسسه فدرال علوم المان zab تایید بشه

RE: ویزای کار آلمان - mis mis - 28-09-2017

سلام! اول از همه سپاس بابت خدمات فوق العادتون...بنده ترم 5 کارشناسی پیوسته مهندسی مکانیک دانشگاه ازاد هستم و قراره زبان المانی رو تا فارغ التحصیلی به سطح مطلوبی برسونم.میخواستم بدونم با توجه به شرایط من که اینده در المان به کار در نتیجه اقامت دائم برسم بهتره در اینده برای فوق المان اقدام کنم و سپس برای ویزای کار یا بعد اتمام دوران کارشناسی با رزومه خوب مستقیم برای ویزای کار اقدام کنم و همراه با کار تحصیل کنم! (یجورایی صرفه جویی در زمان) یا فوق رو همینجا ایران از یک دانشگاه سراسری بگیرم با پایان نامه و رزومه خوب برای کار اقدام کنم.اگر پاسخی باشه ممنون میشم!

RE: ویزای کار آلمان - automotive - 28-09-2017

(28-09-2017, 12:41 PM)mis mis نوشته: سلام! اول از همه سپاس بابت خدمات فوق العادتون...بنده ترم 5 کارشناسی پیوسته مهندسی مکانیک دانشگاه ازاد هستم و قراره زبان المانی رو تا فارغ التحصیلی به سطح مطلوبی برسونم.میخواستم بدونم با توجه به شرایط من که اینده در المان به کار در نتیجه اقامت دائم برسم بهتره در اینده برای فوق المان اقدام کنم و سپس برای ویزای کار یا بعد اتمام دوران کارشناسی با رزومه خوب مستقیم برای ویزای کار اقدام کنم و همراه با کار تحصیل کنم! (یجورایی صرفه جویی در زمان) یا فوق رو همینجا ایران از یک دانشگاه سراسری بگیرم با پایان نامه و رزومه خوب برای کار اقدام کنم.اگر پاسخی باشه ممنون میشم!

سلام،
اگر شرایط Blue card آلمان را دارید برای آن اقدام کنید، موضوع زیر را مشاهده کنید.
کار در آلمان - Blue Card و اقامت کاری آلمان

اگر قصد کار و اقامت دائم دارید، حتما ارشد را در آلمان بگذرانید، هرچه سریع تر وارد خاک آلمان شوید برای شما بهتر است.