آکادمیا کافه
ویزای کار آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: ویزای کار آلمان (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: ویزای کار آلمان - Shihan - 15-12-2015

(15-12-2015, 05:12 PM)lagon666 نوشته: سلام
من آرشیو پست‌ها رو بررسی کردم اما جواب صریح برای سوالم پیدا نکردم.

در صورتی که مدرک دانشگاه در سایت anabin دارای درجه H+ باشد، نیاز هست مدرک برای تایید به جایی ارسال شود؟
یا فقط screenshot از صفحه‌ی سایت برای روز مصاحبه ویزای اقامت کاری کفایت می‌کند؟

سوال اول شما مربوط به این بخش نیست!! خیر نیاز به تایید نداره. با درج مثبت خبالت باید جمع باشه.
در خصوص اسکرین اطلاعی ندارم اما اگر پیشنهادی از شرکت کاری دارید باید مدارکت قانونی و بصورت شخصی به سفارت تحویل بشه. بهتره از شرکت بخواهید با سربرک و امضا و مهر بهتون این offer رو ارسال و تایید کنند.

RE: ویزای کار آلمان - Maryam_ - 17-02-2016

سلام،
ببخشید من یه قرارداد 3 ماهه با یک دانشگاه توی المان دارم، نیاز به یه ویزا دارم که به من اجازه ی کار داده بشه، توی سایت سفارت المان برای ویزای کار فقط بلوکارت رو پیدا کردم بعد از جستجو گویا باید حداقل حقوق سالیانه 33000 یورو باشه. میشه بگین باید چه ویزایی داشته باشم که حتما اجازه ی کار در المان رو داشته باشم و تا ماه ژوئن هم اماده بشه (زمان های سفارت تا نیمه ی مارچ پر هستن). آیا با ویزای شینگن تجاری اجازه ی کار داده میشه؟

RE: ویزای کار آلمان - ForeverBlue - 19-02-2016

(17-02-2016, 05:23 PM)Maryam_ نوشته: سلام،
ببخشید من یه قرارداد 3 ماهه با یک دانشگاه توی المان دارم، نیاز به یه ویزا دارم که به من اجازه ی کار داده بشه، توی سایت سفارت المان برای ویزای کار فقط بلوکارت رو پیدا کردم بعد از جستجو گویا باید حداقل حقوق سالیانه 33000 یورو باشه. میشه بگین باید چه ویزایی داشته باشم که حتما اجازه ی کار در المان رو داشته باشم و تا ماه ژوئن هم اماده بشه (زمان های سفارت تا نیمه ی مارچ پر هستن). آیا با ویزای شینگن تجاری اجازه ی کار داده میشه؟

درود بر شما
خیر با ویزای شنگن نمیتوانید کار کنید و نیاز به گرفتن اقامت کاری دارید.
متاسفانه سایت خود سفارت اطلاعات کاملی در این زمینه نداره و میتونید از این سایت استفاده کنید. البته به تاپیک کارت آبی اقامت آلمان هم میتوانید مراجعه کنید.

RE: ویزای کار آلمان - Maryam_ - 20-02-2016

(19-02-2016, 04:26 AM)ForeverBlue نوشته: درود بر شما
خیر با ویزای شنگن نمیتوانید کار کنید و نیاز به گرفتن اقامت کاری دارید.
متاسفانه سایت خود سفارت اطلاعات کاملی در این زمینه نداره و میتونید از این سایت استفاده کنید. البته به تاپیک کارت آبی اقامت آلمان هم میتوانید مراجعه کنید.

خیلی خیلی ممنونم از پاسختون. تا جایی که من از پست ها متوجه شدم کارت ابی نیاز به یک قرارداد با مینیمم هزینه حدودا 30000 یورو در سال داره که من همچین چیزی رو ندارم (و این که گویا حدودا 3 ماه زمان لازمه تا ویزا اماده بشه)، در صورتی که من برای ویزای دانشجویی (محقق مهمان) اقدام کنم آیا اجازه ی کار رو دارم؟ قرارداد 85 ساعت در ماه و با حقوق 1200 یورو در ماه هست.

به نظرتون منطقیه که برای چه نوعی از ویزا اقدام کنم؟

باز هم ممنون از کمکتون.

RE: ویزای کار آلمان - ForeverBlue - 20-02-2016

(20-02-2016, 04:03 AM)Maryam_ نوشته: خیلی خیلی ممنونم از پاسختون. تا جایی که من از پست ها متوجه شدم کارت ابی نیاز به یک قرارداد با مینیمم هزینه حدودا 30000 یورو در سال داره که من همچین چیزی رو ندارم (و این که گویا حدودا 3 ماه زمان لازمه تا ویزا اماده بشه)، در صورتی که من برای ویزای دانشجویی (محقق مهمان) اقدام کنم آیا اجازه ی کار رو دارم؟ قرارداد 85 ساعت در ماه و با حقوق 1200 یورو در ماه هست.

به نظرتون منطقیه که برای چه نوعی از ویزا اقدام کنم؟

باز هم ممنون از کمکتون.

خواهش میکنم

ببینید، نخست این که با ویزای توریستی هیچ شرکتی اجازه ندارد شما را استخدام کند.
در این آدرس  شما میتوانید اطلاعات دقیق تری در مورد یدست آورید ولی بعنوان نمونه گفته شده است که شما در صورتی که میخواهید برای کارت آبی اقدام کنید نباید با ویزای توریستی وارد شده باشید. وگرنه ناچار میشوید که خارج شوید و دوباره وارد شوید.

دوم این که برای کارت آبی زمان طولانی باید در انتظار بمانید (مثلا در حد 21 الی 31 ماه)، ضمنا حداقل حقوق هم سالانه 37.750 یورو است.

بنابراین متاسفانه برای کارت آبی شانسی ندارید.

راه دیگر استفاده از ویزای Guest Scientist است که مشکلات کارت آبی را ندارد و فقط با دعوتنامه دانشگاه و یک سری مدارک دیگر میتوانید آن را تهیه کنید.

موفق باشید

RE: ویزای کار آلمان - amirakbari - 18-04-2016

با عرض سلام
بعضی شرکتهای کاریابی هستند که میگن به احتمال زیاد میتونن کار پیدا کنن و توی آلمان هم دفتر دارن. ولی ضمانت نمیکنن درهرحال. بنظرتون چقدر میشه اعتماد کرد بهشون؟ و یه سوال دیگه اینکه کل هزینه ویزای کاری (همون 6 ماهه) حدودا چقدر تموم میشه و موقع رفتن باید چقدر پول توی حساب باشه (برای نشون دادن بنیه مالی به سفارت) .
ممنون از لطفتون

RE: ویزای کار آلمان - Shihan - 18-04-2016

(18-04-2016, 11:42 AM)amirakbari نوشته: با عرض سلام
بعضی شرکتهای کاریابی هستند که میگن به احتمال زیاد میتونن کار پیدا کنن و توی آلمان هم دفتر دارن. ولی ضمانت نمیکنن درهرحال. بنظرتون چقدر میشه اعتماد کرد بهشون؟ و یه سوال دیگه اینکه کل هزینه ویزای کاری (همون 6 ماهه) حدودا چقدر تموم میشه و موقع رفتن باید چقدر پول توی حساب باشه (برای نشون دادن بنیه مالی به سفارت) .
ممنون از لطفتون

اگر شرکت اقدام کننده مجوز داشته باشه و همچنین در المان ثبت باشه مشکلی نداره اما اکثر شرکتها در ایران هستن و هیچ تضمینی نمیدن بنابراین ریسک نکنید.
ضمناً خود سایت blue card اتحادیه اروپا بهترین راهنمایی رو انجام داده. شما همین تاپیک رو بدقت مطالعه کنید دستتون میاد. برای این منظور گردش حساب مهمه که در 6 ماه قبل به چه صورت بوده.

RE: ویزای کار آلمان - amirakbari - 19-04-2016

ممنون از پاسختون. ببخشید چجوری میشه چک کرد ک شرکت در آلمان ثبت شده یا نه؟

RE: ویزای کار آلمان - Shihan - 19-04-2016

(19-04-2016, 02:28 PM)amirakbari نوشته: ممنون از پاسختون. ببخشید چجوری میشه چک کرد ک شرکت در آلمان ثبت شده یا نه؟

اینها در سایت وزارت فدرال کار المان موجود است، مسلماً لیستی از شرکتها دارن. ضمناً از سایتهای کاریابی معتبر هم میتونی استفاده کنی.

RE: ویزای کار آلمان - سیامند - 06-02-2017

سلام لطفا من رو راهنمایی کنید

من لیسانس مکانیک سیالات ازدانشگاه ازاد دارم معدلم کمه 13.6 دو سال هم سابقه کار مرتبط دارم مدرک فنی حرفه ایی بازرسی جوش و همچنیش جوشکاری هم بلدم 
1- ایا میتونم ویزای کاریابی المان رو با فرجه 6 ماهه بگیرم 
2-اگه بگیرم با این شرایط امکان داره کار گیرم بیاد حتی جوشکاری؟
3-موسسه ها میگن 5500 یورو بده تضمینی برات میگیریم که سنگینه برام ایا خودم میتونم ویزای کاریابی بگیرم؟ مرسی