آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - saaaaam - 02-03-2017

(02-03-2017, 12:09 AM)GordAfarid نوشته: سلام دوستان،

در قدم اول میخوام تشکر بکنم از مدیر سایت و همه شما عزیزانی که بدون هیچ چشمداشتی اطلاعات لازم رو در اختیار دیگران قرار میدید.

میخواستم پیشنهادی بدم که البته نمیدونم چقدر عملی باشه ولی بنظرم اومد که اگر بشه آکادمیا کافه app  برای موبایل هم داشته باشه، خیلی بهتر میشه. میدونم نسخه مناسب موبایل داره ولی خب app هم مزایای خودش رو داره.

سپاس

سلام 
بنظر من هم ایده خوبی هست خصوصا ما که در خارج از کشور هستیم با موبایل نود درصد مواقع انلاین هستیم 
اگر امکانش فراهم باشد بسیار عالی هست

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 05-03-2017

@GordAfarid @saaaaam

سپاس از پیشنهاد شما. همون طور که در جریان هستید وب‌سایت یک نسخه موبایل هم داره که در اون سعی شده امکان استفاده از انجمن در صفحات کوچک موبایل راحت‌تر از نسخه اصلی سایت باشه. آیا مشکل خاصی در نسخه موبایل وجود داره یا دنبال امکان خاصی در سایت هستید که فکر می‌کنید اپ می‌تونه مشکل رو حل بکنه؟

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - saaaaam - 05-03-2017

(05-03-2017, 05:43 AM)Babak نوشته: @GordAfarid @saaaaam

سپاس از پیشنهاد شما. همون طور که در جریان هستید وب‌سایت یک نسخه موبایل هم داره که در اون سعی شده امکان استفاده از انجمن در صفحات کوچک موبایل راحت‌تر از نسخه اصلی سایت باشه. آیا مشکل خاصی در نسخه موبایل وجود داره یا دنبال امکان خاصی در سایت هستید که فکر می‌کنید اپ می‌تونه مشکل رو حل بکنه؟

بنظر من اگه یک اپ وجود داشته باشد که مثلا پست جدیدی امد یا پیامی الرت بدهد و متوجه بشویم عالی هست
و اینکه در موبایل همیشه باید صفحه را سویچ کرد به مود موبایل و اذار دهنده هست 
اگر اپی باشه که مثلا مثل لینک این همه چی در دسترس و راحت باشه خصوصا برای نسخه موبایل عالی خواهد بود

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - GordAfarid - 06-03-2017

(05-03-2017, 05:43 AM)Babak نوشته: @GordAfarid @saaaaam

(05-03-2017, 07:48 AM)saaaaam نوشته: بنظر من اگه یک اپ وجود داشته باشد که مثلا پست جدیدی امد یا پیامی الرت بدهد و متوجه بشویم عالی هست
و اینکه در موبایل همیشه باید صفحه را سویچ کرد به مود موبایل و اذار دهنده هست 
اگر اپی باشه که مثلا مثل لینک این همه چی در دسترس و راحت باشه خصوصا برای نسخه موبایل عالی خواهد بود

من هم با نظرsaaaaam@ موافقم در مورد alert پیام ها یا پست های جدید.  به اضافه اینکه استفاده از نسخه موبایل مثل App راحت نیست مثلا رفتن به صفحه آخر یک مبحث از صفحه ی اولش مثل pc راحت نیست.

ممنون از توجهتون

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 07-03-2017

@saaaaam
در مورد آگاه‌سازی‌ها با شما موافقم و می‌تونه مفید باشه.
اما در مورد سوییچ کردم به نسخه موبایل، نیازی به سوییچ کردن نیست و این کار به صورت خودکار باید انجام بشه، مگر این که احتمالا تنظیمات کاربری خودتون رو تغییر داده باشید. در قسمت «ویرایش تنظیمات» مطمئن بشید که «پوسته تالار» رو روی گزینه «پیش فرض» تنظیم کرده‌اید. در این صورت وقتی از روی گوشی سایت رو ببینید باید به صورت خودکار نسخه موبایل نمایش داده بشه.

@GordAfarid
در مورد رفتن به آخرین پست، راستش مطمئن نیستم که مشکل خاصی باشه. در سمت چپ عنوان هر موضوع یک لینک با عنوان «آخرین» وجود داره که شما رو به آخرین پست اون موضوع می‌بره. اگر داخل موضوع هم باشید در بالای صفحه دو تا کلید «اولین پست» و «آخرین پست» وجود داره. کلید «آخرین پست» شما رو به آخرین پست موضوع منتقل می‌کنه. همچنین اگر موضوعی که قبلا خوندید و بعدا پست جدیدی درش ارسال شده، در کنار عنوانش علامت »»» نمایش داده می‌شه که اگر روی این علامت بزنید به آخرین پست خوانده نشده اون موضوع منتقل می‌شید.

به هر حال در مورد App موافقم که برای آگاه‌سازی‌ها می‌تونه خیلی مفید باشه، فقط متاسفانه من تجربه‌ای در زمینه نوشتن App های موبایل ندارم. بررسی می‌کنم ببینم که چقدر عملی هست و در صورت امکان انجام خواهم داد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - RandomGuy - 25-07-2017

سلام و درود بر مدیران محترم و زحمت کش سایت

من وقتی زبان سایت رو از تنظیمات اکانتم به انگلیسی تغییر میدم، هنوز سربرگ های پروفایل و نتایج پذیرش به فارسی نمایش داده می شود
اگر امکانش هست بررسی کنید

ممنون از توجهتون

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 26-07-2017

(25-07-2017, 05:24 PM)RandomGuy نوشته: سلام و درود بر مدیران محترم و زحمت کش سایت

من وقتی زبان سایت رو از تنظیمات اکانتم به انگلیسی تغییر میدم، هنوز سربرگ های پروفایل و نتایج پذیرش به فارسی نمایش داده می شود  
اگر امکانش هست بررسی کنید

ممنون از توجهتون

سپاس از گزارش مشکل. راستش رو بخواهید ما سرمایه‌گذاری زمانی زیادی برای تنظیم زبان انگلیسی سایت انجام ندادیم، چون به هر حال محتویات موضوعات و پست‌های سایت فارسی هستند و بدون دونستن زبان فارسی امکان استفاده از سایت وجود نداره.

پیشنهاداتی برای رونق فروم. - sarah9093 - 22-04-2018

درود دوستان گرامی
من تازه عضو این فروم شده ام و البته پیشتر هم با این فروم آشنایی داشتم و از مطالب موجود در آن بهره لازم را برده ام. اما شوربختانه این فروم ، فروم بسیار خلوتی است  و رونق و تکاپویی را که شایسته اش هست را ندارد. شاید یکی از دلایلش بخاطر شکل ظاهری فروم و نرم افزارش هست و شاید اگر از نرم افزاری چون vBulletin استفاده شود بعلت فیچرهایی که دارد کاربر بیشتری جذب  شود.

در پایان امیدوارم که این جسارت و گستاخی بنده را ببخشایید چرا که قصدم تنها بهبود و رونق این فروم وزین است.

سپاس

[url=https://www.vbulletin.com][/url]

RE: پیشنهاداتی برای رونق فروم. - automotive - 22-04-2018

@sarah9093

سلام
این تاپیک سال‌ها است که در این فروم وجود دارد
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم@

من در بحث فنی سایت هیچ دخالتی ندارم اما بحث vBulletin را مطرح کردید که در آن فروم وجود دارد و بنده با آن سیستم کار کرده‌ام.
معایب vBulletin از دیدگاه بنده
1. ویرایشگر بسیار بی‌معنا که در حالت بیسیک حتی نمی‌توان با آن هایپرلینک قرار داد و درحالت پیشرفته به شدت مشکل دارد و تایپ کردن را تقریبا غیر ممکن می‌کند (حداقل با سخت افزار، رابط کاربری و سیستمی که از آن استفاده می‌کنم).
2. آگاه‌سازی‌ها که در این فروم نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند در آن فروم کامل نیست، مثلا اگر کسی پست شما را نقل قول کند به شما آگاه سازی ارسال نمی‌شود.

به نظر من دلیل 1 کافی است تا شخصی مثل بنده فعالیت نداشته باشد، هرچند بنده ادمین نیستم و فقط نظر خودم را اعلام کردم و ادمین این فروم
@Babak
آقا بابک عزیز حتما پاسخ این سوال شما را ارسال خواهند کرد.

با سپاس و احترام

RE: پیشنهاداتی برای رونق فروم. - sarah9093 - 22-04-2018

(22-04-2018, 01:00 PM)automotive نوشته: @sarah9093

سلام
این تاپیک سال‌ها است که در این فروم وجود دارد
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم@

من در بحث فنی سایت هیچ دخالتی ندارم اما بحث vBulletin را مطرح کردید که در آن فروم وجود دارد و بنده با آن سیستم کار کرده‌ام.
معایب vBulletin از دیدگاه بنده
1. ویرایشگر بسیار بی‌معنا که در حالت بیسیک حتی نمی‌توان با آن هایپرلینک قرار داد و درحالت پیشرفته به شدت مشکل دارد و تایپ کردن را تقریبا غیر ممکن می‌کند (حداقل با سخت افزار، رابط کاربری و سیستمی که از آن استفاده می‌کنم).
2. آگاه‌سازی‌ها که در این فروم نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند در آن فروم کامل نیست، مثلا اگر کسی پست شما را نقل قول کند به شما آگاه سازی ارسال نمی‌شود.

به نظر من دلیل 1 کافی است تا شخصی مثل بنده فعالیت نداشته باشد، هرچند بنده ادمین نیستم و فقط نظر خودم را اعلام کردم و ادمین این فروم
@Babak
آقا بابک عزیز حتما پاسخ این سوال شما را ارسال خواهند کرد.

با سپاس و احترام
سلام دوست گرامی
ببخشید من نمی دانستم چنین تاپیکی وجود دارد وگرنه این تایپک را نمی زدم و امیدوارم مدیران مربوطه در صورت صلاحدید این تاپیک را انتقال بدهند.
اما در مورد فرمایشات شما..می دانم منظورتان کدام فروم هست که امکان آگاه سازی نداردSmile راستش من در فرومهای دیگری هم عضو بودم که نرم افزارشان vBulletin بود ولی امکان آگاه سازی وجود داشت یعنی هرکسی از ما نقل قول می گرفت و یا منشن (@)  می کرد به ما اطلاع داده می شد. فکر کنم بستگی به ورژن داشته باشد و نه خود نرم افزار vBulletin .  برای نمونه Version 4.2.2  این نرم افزار امکان آگاهسازی از نقل قولها و منشن ها را دارد.
اما در مورد ویرایش که خب این حرف شما درست است. مهلت ویرایش خیلی کم است و خب این گاهی آزار دهنده می شود.

سپاس گرامی بابت ارائه نظرتان. اما یک پرسش شما از شکل ظاهری این فروم رضایت دارید؟