آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Torkan - 26-10-2015

(26-10-2015, 12:41 AM)Babak نوشته: درود ترکان گرامی

سپاس از نظر و پیشنهاد شما.
ثبت‌نام کردن کاربر، روند خیلی ساده‌ای نیست که مثلا کسی با یکی دو کلیک بتونه انجام بده و نیاز به پر کردن فرم و پاسخ دادن تعدادی سوال و انتخاب رمز عبور و در نهایت دریافت ایمیل فعال‌سازی و فعال کردن حساب کاربری داره. این روند اگر چه برای بسیاری از کاربرانی که مایلند طولانی مدت از سایت استفاده کنند و آشنایی کافی با کامپیوتر دارند ساده است، اما برای بعضی از کاربران دیگه و به خصوص افرادی که فقط یک سوال می‌خوان بپرسند سربار زمانی زیادی داره و بسیاری از این افراد در نهایت از پرسیدن سوال منصرف می‌شن. به همین خاطر، تصمیم ما بر این شد که این اجازه رو به کاربران مهمان بدیم که بتونند سوال‌های خودشون رو بپرسند.

ضمن این که لزوما بد نیست که در زمینه‌‌ای فرهنگ‌سازی کنیم. در نتیجه این که ما اولین فروم فارسی‌ای باشیم که به کاربران مهمان اجازه پست می‌ده لزوما بد نیست، مگر این که مشکل خاصی در این زمینه پیش اومده باشه که باعث نگرانی باشه. می‌شه لطفا چند نمونه از این پست‌هایی که فکر می‌کنید مشکل‌ساز هستند رو بگید تا ما بیشتر بررسی کنیم؟
در نهایت این نکته رو هم فراموش نکنید که ثبت‌نام کردن در سایت نیاز به دادن مشخصات حقیقی و اثبات هویت نداره. در نتیجه لزوم ثبت‌نام قبل از ارسال پست، جلوی سواستفاده رو نخواهد گرفت و تنها باعث می‌شه عده زیادی از کاربران سایت که به دنبال پاسخ سوال‌هاشون هستند نتونند راحت از سایت استفاده کنند.

درود بر بابک دوست داشتنی

واللا از این جهاتی که فرمودید حق با شماست. مثلا این پست رو ببینید:
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7?pid=94980#pid94980
درسته به قول جنابعالی این فرد ممکن بود با ثبت نام هم این سوال رو بپرسه ولی سوال و سوالات اینچنینی به خصوص از مهمانان یه جورایی دلسرد کننده میشه.
البته بسیار خوشحالم که شما نمیخواید مثل بسیار از سایتها تعداد کاربر رو به رخ همگان بکشید و این ستودنیست.

بااحترام،
ترکان

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 26-10-2015

@Torkan

همونطور که بابک عزیز هم اشاره کردن به هر حال فردی که در گذاشتن پست غرض ورزی داشته باشه این کار رو با ساختن یک اکانت هم میتونه انجام بده و بستن این قابلیت فقط باعث محروم شدن کاربران زیادی میشه که سوالات محدود و موقتی دارند مثل کاربرانی که معمولا در بخش های سربازی، شانس پذیرش کشورها، گرین کارت، شرکت دوباره در کنکور و تاپیک هایی از این دست سوال می کنند.

برای سوال هایی که با قوانین سایت در تضاد باشند یا به هر حال مشکلی داشته باشند کماکان مدیران طبق گزارش هایی که دریافت می کنند یا مشاهدات خودشون این نوع پست ها رو حذف یا جابجا می کنند. اینکه عده ای گل های کنار خیابان یا پارک ها رو می کنند دلیل نمیشه که شهرداری گل کاشتن در چنین مکان هایی رو متوقف کنه بلکه باید فرهنگ سازی بشه تا درصد چنین تخریب هایی به حداقل برسه.

در مورد اون پست به طور خاص من مشکل خاصی نمی بینم. یک دانش آموز دبیرستانی که احتمالا با اپلای یا راه های دیگه خارج رفتن هیچ آشنایی نداشته، اولین راهی که برای خارج رفتن به ذهنش رسیده رو مطرح کرده و دوستان هم ایرادات و مشکلات روش مورد اشاره رو بهشون توضیح دادن. در مجموع، صرف طرح کردن چنین سوالاتی به نظر من ایرادی نداره بلکه تشویق کردن اونها از سوی کاربران دیگه به انجام کارهای تقلب آمیز یا غیرقانونی هست که ایراد داره.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 26-10-2015

@automotive
من تغییراتی در قالب سایت دادم که با کوچک شدن عرض صفحه منوهای بالای صفحه تغییر می‌کنند و این موضوع باعث می‌شه که صفحه موقع زوم کردن دیرتر اسکرول بشه. لطفا یک بار یک رفرش اساسی (ctrl+F5) بکنید و ببینید که چیزی مدنظر شما بود رو من درست متوجه شده‌ام یا خیر.

@Torkan
مثالی که زدید خلاف مقررات فروم نیست و به نظر من صرفا به خاطر این نیست که به کاربران مهمان اجازه ارسال پست داده شده. در همون تاپیک که نگاه بکنید در گذشته هم پست‌های کم و بیش مشابهی از طرف کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند دیده شده. ضمن این که من متوجه نمی‌شم چرا پرسش چنین سوالی باید باعث دلسردی شما بشه. اگر کل مطالب سایت به سمت و سویی می‌رفت که ما بخواهیم چنین مسائلی رو تشویق کنیم، به شما حق می‌دادم، اما صرف پرسش یک سوال از سمت یک کاربر کم سن و سال که باید مسیر آینده زندگیش رو انتخاب کنه و ما می‌تونیم تاثیر مثبتی در آینده‌اش بگذاریم باید باعث دلگرمی باشه نه دلسردی. چه بسا که با لزوم ثبت‌نام، چنین فردی اصلا چنین سوالی رو نمی‌پرسید و هیچ وقت نظر سایر افرادی که بهش گفته‌اند که چنین راهی مناسب نیست رو نمی‌شنید.

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - عقیل - 21-11-2015

سلام دوستای عزیزم
کاش میشد مسئول سایت یک گروه تلگرام با نام همین وب سایت بسازن و لینک رو قرار بدن و همه عضو میشدیم وسوال جواب هامون رو اونجا مطرح میکردیم
یه نظرم بهتربود اینجور.
چون اون موقع همه درگیر بودن و هرکس سوال میپرسید هم سریع به جواب میرسید هم اطلاع رسانی ها به روز بودن
باتشکر

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - automotive - 22-11-2015

با سلام،
آقا BABAK عزیز، در یک قسمت فروم نوشته بودند که سیستم امتیاز دهی براساس نوع حساب کاربری تغییر وضعیت میکنه، این موضوع در مورد مدیران اجرا میشه ( یعنی حتما میشه چون مدیران امتیازهای زیادی رو هر روز ارسال میکنند)، اما در مورد کاربران این اتفاق نمی افته!!! یعنی آقا بابک گفته بودند که این تغییرات رو اعمال و  اعلام میکنند اما اعلام نکردند.
آیا امکانش برای شما هستش که تغییراتی رو در این ضمینه ایجاد کنید؟ یا اگر قبلا ایجاد کردید لطفا اطلاع رسانی کنید؟؟
مثلا کسی که 100 ارسال داشنه و master شده و یا کسی که بیش از 750 ( یا اگر اشتباه گفتم احتمالا 1000) ارسال PHD محسوب میشه حساب کاربریش، آیا نباید از سهمیه بیشتری نسبت به بقیه برخوردار باشه؟؟

شاید این پیشنهاد هیچ کمکی به فروم نکنه و شاید در تاپیک نامناسبی پست گذاشتم اما خب شما در جریان هستید که تعداد کاربران فعال سایت زیاد نیستش و کاربران عادی حتی تجربیات خودشونم نمینویسند چه برسه به اینکه از سیستم امتیاز دهی استفاده کنند!! ( من در انتقاد ها همین الآن این موضوع رو مطرح میکنم )
بیشتر امتیازاتی که من، شما یا دیگر دوستان گرفته اند حاصل توجه و رتبه دهی مستقیم اعضای فعال، مدیران و مدیران ارشد هستش ). پس شاید احتیاج باشه که سهمیه بیشتری داشته باشند مثلا 20 امتیاز بشه 30 امتیاز.

با احترام.

پ ن : مدیران گرامی اگر احساس میکنند که این موضوع بی اهمیت هستش لطفا پست من رو پاک کنند.

RE: سوالات و مراحل اقدام مربوط به معافیت پزشکی - Babak - 23-11-2015

(21-11-2015, 12:03 AM)عقیل نوشته: سلام دوستای عزیزم
کاش میشد مسئول سایت یک گروه تلگرام با نام همین وب سایت بسازن و لینک رو قرار بدن و همه عضو میشدیم وسوال جواب هامون رو اونجا مطرح میکردیم
یه نظرم بهتربود اینجور.
چون اون موقع همه درگیر بودن و هرکس سوال میپرسید هم سریع به جواب میرسید هم اطلاع رسانی ها به روز بودن
باتشکر

گروه‌های تلگرام پاسخ‌گوی نیازهای ما نیستند. یک گروه که درش هر سوالی از احتمال پذیرش و امتحان تافل گرفته تا مباحث ویزا و مهاجرت به کشورهای مختلف و لاتاری گرین کارت همگی در یک جا مطرح بشه ملغمه‌ای از اطلاعات درهم خواهد شد که پیدا کردن اطلاعات مورد نظر یک کاربر رو سخت خواهد کرد. ضمن این که اطلاعات داده شده در فضاهایی مثل چت روم یا گروه‌های تلگرام در همون لحظه قابل استفاده است، نه در آینده، چون قابلیت جستجو و بازیابی اطلاعات در این محیط‌ها وجود نداره. به همین خاطر فکر نمی‌کنم چندان مفید باشند.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 23-11-2015

(22-11-2015, 02:51 PM)automotive نوشته: با سلام،
آقا BABAK عزیز، در یک قسمت فروم نوشته بودند که سیستم امتیاز دهی براساس نوع حساب کاربری تغییر وضعیت میکنه، این موضوع در مورد مدیران اجرا میشه ( یعنی حتما میشه چون مدیران امتیازهای زیادی رو هر روز ارسال میکنند)، اما در مورد کاربران این اتفاق نمی افته!!! یعنی آقا بابک گفته بودند که این تغییرات رو اعمال و  اعلام میکنند اما اعلام نکردند.
آیا امکانش برای شما هستش که تغییراتی رو در این ضمینه ایجاد کنید؟ یا اگر قبلا ایجاد کردید لطفا اطلاع رسانی کنید؟؟
مثلا کسی که 100 ارسال داشنه و master شده و یا کسی که بیش از 750 ( یا اگر اشتباه گفتم احتمالا 1000) ارسال PHD محسوب میشه حساب کاربریش، آیا نباید از سهمیه بیشتری نسبت به بقیه برخوردار باشه؟؟

شاید این پیشنهاد هیچ کمکی به فروم نکنه و شاید در تاپیک نامناسبی پست گذاشتم اما خب شما در جریان هستید که تعداد کاربران فعال سایت زیاد نیستش و کاربران عادی حتی تجربیات خودشونم نمینویسند چه برسه به اینکه از سیستم امتیاز دهی استفاده کنند!! ( من در انتقاد ها همین الآن این موضوع رو مطرح میکنم )
بیشتر امتیازاتی که من، شما یا دیگر دوستان گرفته اند حاصل توجه و رتبه دهی مستقیم اعضای فعال، مدیران و مدیران ارشد هستش ). پس شاید احتیاج باشه که سهمیه بیشتری داشته باشند مثلا 20 امتیاز بشه 30 امتیاز.

با احترام.

پ ن : مدیران گرامی اگر احساس میکنند که این موضوع بی اهمیت هستش لطفا پست من رو پاک کنند.

در واقع در فروم ما یک سری گروه‌های کاربری داریم (مثل کاربران عادی،‌ مدیران، مدیران ارشد، کاربران Elite و دو، سه گروه کاربری دیگه) و یک سری هم عناوین کاربری داریم، مثل همین AacademiaCafe Masters Student و عناوین دیگری که با تعداد پست‌ها تغییر می‌کنه. تعداد امتیازهایی که یک کاربر در روز می‌تونه بده به گروه کاربریش وابسته است، نه به عنوان کاربریش. گروه کاربری با زیاد شدن پست‌ها تغییر نمی‌کنه.
در حال حاضر، کاربران عادی می‌تونند ۳۰ امتیاز در روز بدند. ۳۰ امتیاز با توجه به تعداد کل پست‌های روزانه کم نیست و اگر ازش به جا استفاده کنید، نباید مشکلی داشته باشه.
علیرغم این موضوع، من تغییراتی دادم که کاربرانی که به ۱۰۰۰ ارسال و ۱۲۰۰ امتیاز برسند، به گروه کاربری دیگری منتقل خواهند شد که می‌تونند ۴۰ امتیاز در روز بدند و فضای پیام خصوصی بیشتری خواهند داشت.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - automotive - 24-11-2015

با سلام،
میدونم که ارسال هام در این تاپیک زیاد شده، اما آقای Foreverblue گفتند که پیشنهادم رو اینجا بنویسم،

من چند روز هستش که با دو مدیر این موضوع رو مطرح کردم  که حالا که من زحمت کشیدم!!! و کنفرانس های مکانیک تا اواسط سال میلادی و خورشیدی بعد رو در تاپیک مربوطه قرار دادم و چون کنفرانس ها، تاریخ هاش نوشته شده، موضوع ها، مباحث و پوستر بعضیاشون و البته تاریخ های مهم و وب سایت ها و ایمیل مربوطه،
الآن اونجا حسابی شلوغ شده، منظورم اینجاست
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%87%D8%A7%D8%8C-%DA%98%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7
24 پستش رو من گذاشتم، بقیشم دوستان عزیزی زحمت کشیدند و اطلاع رسانی کردند، حالا یک موضوع مهم پیش اومده، اینکه با توجه به تعداد زیاد و توضیحات مفصل هر ارسال، پیدا کردن کنفرانس مورد نظر سخت شده و ممکن هستش که دیده نشه، البته من اول کنفرانس های خارجی بعد داخلی رو با ترتیب تاریخ نزولی ارسال کردم اما خب بازم این مشکلی رو حل نمیکنه، از اونجایی که اغلب این کنفرانس ها هرساله در همون تاریخ تکرار میشوند و تاریخ بعضی هاشون که مهلت داشته هم گذشته، میخواستم راهکاری برای نظم بخشیدن و سهولت دسترسی و آگاهی این تاپیک در نظر گرفته بشه.

آقای Foreverblue پیشنهاد روبه رو رو مطرح کردند ( این جمله رو کاملا کپی میکنم پس "خود من برای رفع این مشکلی که مطرح کردید این پیشنهاد رو دارم که مثلا ما بیاییم و پست اول تاپیک را بعنوان ایندکس قرار دهیم. اینطوری هر کاربری با مراجعه به پست اول یک فهرست از کنفرانس ها و ... میبینه و خیلی سریع کنفرانس خودش را انتخاب میکنه. میشه تاریخ و ترتیب صعوی و نزولی رو هم آنجا درست کرد."
unquote
به نظر من هم فکر خوبی هستش، اسم کنفرانس، تاریخ برگزاری، تاریخ های مهم ( مثل آخرین مهلت ارسال مقاله یا خلاصه آن )، محل برگزاری و فکر کنم همین ها کافی باشه،
اینجوری ارسال اول دربردارنده ی تمام اطلاعات تاپیک میشه و دسترسی به اطلاعات برای افراد آسان میشود.
باز هم دوستان و مدیران محترم اگر نظری دارند لطفا مطرح کنند.
موفق و پیروز باشید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 28-11-2015

@automotive

از این که زحمت کشیدید و این اطلاعات رو جمع آوری کردید و در سایت قرار دادید سپاسگزارم.
من در قسمت «جستجو در موضوع» وقتی نام کنفرانس‌ها رو وارد می‌کنم به راحتی می‌تونم ارسال مورد نظر رو پیدا کنم و از این جهت خیلی مشکل مهمی به نظرم وجود نداره. به هر حال قرار دادن اطلاعات در پست اول هم می‌تونه مفید باشه، اما اشکالش اینه که تنها مدیر انجمن می‌تونه این تغییرات رو انجام بده و به همین خاطر معمولا اطلاعات پست اول بعد از مدتی به‌روز نخواهد بود.
راه حل دیگه‌ای که وجود داره اینه که یک صفحه ویکی برای کنفرانس‌ها درست کنیم و اطلاعات کنفرانس‌ها رو در اون قرار بدیم و لینک صفحه رو در این موضوع قرار بدیم. مزیت صفحات ویکی اینه که همه کاربران می‌تونند ویرایش کنند و اطلاعات جدید بهش اضافه کنند. همچنین در صورتی که اطلاعات با ساختار مناسب وارد بشه، ویکی به صورت خودکار فهرست صفحه رو ایجاد می‌کنه. به این ترتیب می‌شه عنوان کنفرانس‌ها در فهرست صفحه ظاهر بشه و با به‌روز کردن صفحه فهرست هم به صورت خودکار به‌روز خواهد شد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - PeymanSa - 21-01-2016

با سلام و خسته نباشید به همه ی اهالی آکادمیا کافه 

پیشنهاد میکنم در بخش نتایج پذیرش،در کنار اطلاعات معدل،فاند و نمرات زبان، قسمتی هم اختصاص داده شه به اینکه دوستان چند تا مقاله داشتند تا دید دقیق تری نسبت به نتایج داشته باشیم.

با سپاس از مدیران زحمتکش