آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - automotive - 27-07-2015

سلام به بابک عزیز و تمام دوستان فعال

لطفا گزینه ی لغو کنار ارسال پاسخ اضاففه بشه، چون یک زمان داریم جواب میدیم، بعد میبینیم که اشتباه داریم جواب میدیم یا جوابمون کارساز نیستش، چاره ای به جز بستن صفحه نداریم.

من میدونم که این کار زحمت زیادی داره و اصلا ساده نیست، اما شاید مفید باشه.

پ ن : تشکر میکنم برای  قابلیت جدید فروم که میشه رفت به فلان صفحه ( دقیق عدد مشخص کرد براش )، خیلی کاربردی هستش، ممنون. امیدوارم همیشه فروم پیشرفت داشته باشه.

شاد و پیروز باشید

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 28-07-2015

@automotive

سپاس از پیشنهاد شما، اما فکر نمی‌کنم این گزینه لغو کاربرد خاصی داشته باشه. شما اگر از ارسال پستی منصرف می‌شید، مجبور نیستید که صفحه رو ببندید. همین که ارسال نکنید پست رو کافی هست. اگر لینکی رو کلیک کنید و به صفحه دیگه‌ای برید، متنی که نوشته‌اید ارسال نخواهد شد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 30-07-2015

سلام
@Babak
پیشنهاد می کنم به قسمت گزارش کردن پست‌ها یک آیتم هم برای "الفاظ رکیک" اضافه کنید به طوری که اگر کسی به این صورت پستی رو گزارش کرد در جایی نشان داده بشه که همه مدیر ها ببینند تا بشه خیلی سریع برطرفش کرد و منتظر مدیر بخش نمونه گزارش مربوطه. البته این اتفاقات در این سایت نادر هست ولی بهتره برای چنین سناریوهایی هم سایت آماده باشه.
با تشکر
شوبیز

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 31-07-2015

@shubizkumbuli
شوبیز جان
مدیر بخش و مدیران ارشد گزارش‌ها رو می‌بینند، اما نشون دادنش به مدیران دیگه تاثیر چندان مهمی نداره، چون حتی در صورتی که گزارش به همه مدیران نمایش داده بشه، باز هم مدیران بخش‌های دیگه اجازه حذف یا ویرایش پست رو نخواهند داشت.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - dr.moslemnoori - 02-08-2015

سلام.اول یه دنیا تشکر بابت سایت عالیتون.اما یه درخواست اینکه یه تاپیک یا یک راهنمای کلی برای پذیرش باشه عالی تر میشه.من حدود چند روزیه ساعت ها باید دنبال یه موضوع بگردم تا شاید پیداش کنم.نمیخوام تمام سوالاتمو بپرسم چون مبگم شاید قبلا پرسیده شده باشه از طرفی من هم نمیتونم تمام پست ها رو بخونم.الان خیلی گیج شدم کلی سوال و دست از پا درازتر?

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - butterfly - 02-08-2015

(02-08-2015, 05:49 PM)dr.moslemnoori نوشته: سلام.اول یه دنیا تشکر بابت سایت عالیتون.اما یه درخواست اینکه یه تاپیک یا یک راهنمای کلی برای پذیرش باشه عالی تر میشه.من حدود چند روزیه ساعت ها باید دنبال یه موضوع بگردم تا شاید پیداش کنم.نمیخوام تمام سوالاتمو بپرسم چون مبگم شاید قبلا پرسیده شده باشه از طرفی من هم نمیتونم تمام پست ها رو بخونم.الان خیلی گیج شدم کلی سوال و دست از پا درازتر?

سلام دوست عزیز، پیشنهاد ما به همه کاربران جدید اینه که  ابتدا جزوه پذیرش مطالعه کنند و در واقع این جزوه به همین هدف تدوین شده. می تونید جزوه رو از این لینک به صورت pdf هم دریافت کنید. بعد از مطالعه جزوه هر سوال بی پاسخی که داشتید حتما  مطرح کنید تا کمکتون کنیم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Torkan - 02-08-2015

(02-08-2015, 05:49 PM)dr.moslemnoori نوشته: سلام.اول یه دنیا تشکر بابت سایت عالیتون.اما یه درخواست اینکه یه تاپیک یا یک راهنمای کلی برای پذیرش باشه عالی تر میشه.من حدود چند روزیه ساعت ها باید دنبال یه موضوع بگردم تا شاید پیداش کنم.نمیخوام تمام سوالاتمو بپرسم چون مبگم شاید قبلا پرسیده شده باشه از طرفی من هم نمیتونم تمام پست ها رو بخونم.الان خیلی گیج شدم کلی سوال و دست از پا درازتر?

(02-08-2015, 10:55 PM)butterfly نوشته: سلام دوست عزیز، پیشنهاد ما به همه کاربران جدید اینه که  ابتدا جزوه پذیرش مطالعه کنند و در واقع این جزوه به همین هدف تدوین شده. می تونید جزوه رو از این لینک به صورت pdf هم دریافت کنید. بعد از مطالعه جزوه هر سوال بی پاسخی که داشتید حتما  مطرح کنید تا کمکتون کنیم.

درود

علاوه بر راهنمایی دوست خوبم، شما لازم نیست وقت زیادی رو صرف کنید تا جای مناسب سوال رو پیدا کنید.اینجا بهترین جاست!
در مورد پذیرش اول جزیی کشور رو مشخص کنید بعد اون تاپیک شانس پذیرش داره واسه خودش.

بااحترام،
ترکان

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Iman.S - 03-08-2015

سلام و تشکر از زحمات مدیران عزیز
راستش از اولی که وارد این سایت شدم این مسئله به نظرم رسید که بعضی از تاپیکها بیخودی حجیم و طولانی شدند و درصد بسیار زیادی از سوال و جوابهای آنها تکراری است.خود بنده واقعا در بعضی تاپیک ها اینقدر با این مسئله برخورد میکردم که عملا نسبت به ادامه ی مطالعه بی رغبت میشدم و تند تند از روی مطالب رد میشدم و چه بسا این باعث میشد که من هم سوالی بپرسم که قبلا مطرح و پاسخ داده شده بوده است.
در واقع این مسئله خود به خود تشدید میشه یعنی هرچه سوال تکراری بیشتر مطرح شوذ تاپیک حجیم تر شده و احتمال مطرح شدن سوال تکراری بیشتر.
البته من دقیقا نمیدونم که روال درست در یک قروم باید به چه صورت باشه، یعنی این مسئله و تکرار مکرر یک سوال عیب محسوب میشود یا خیر.
در هر حال راه حلی که به ذهنم میرسه خلاصه نویسی و جزوه سازی است که البته در مورد بسیاری از مطالب مهم اینکار صورت گرفته است، با تشکر از شما

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 04-08-2015

(03-08-2015, 11:56 PM)Iman.S نوشته: سلام و تشکر از زحمات مدیران عزیز
راستش از اولی که وارد این سایت شدم این مسئله به نظرم رسید که بعضی از تاپیکها بیخودی حجیم و طولانی شدند و درصد بسیار زیادی از سوال و جوابهای آنها تکراری است.خود بنده واقعا در بعضی تاپیک ها اینقدر با این مسئله برخورد میکردم که عملا نسبت به ادامه ی مطالعه بی رغبت میشدم و تند تند از روی مطالب رد میشدم و چه بسا این باعث میشد که من هم سوالی بپرسم که قبلا مطرح و پاسخ داده شده بوده است.
در واقع این مسئله خود به خود تشدید میشه یعنی هرچه سوال تکراری بیشتر مطرح شوذ تاپیک حجیم تر شده و احتمال مطرح شدن سوال تکراری بیشتر.
البته من دقیقا نمیدونم که روال درست در یک قروم باید به چه صورت باشه، یعنی این مسئله و تکرار مکرر یک سوال عیب محسوب میشود یا خیر.
در هر حال راه حلی که به ذهنم میرسه خلاصه نویسی و جزوه سازی است که البته در مورد بسیاری از مطالب مهم اینکار صورت گرفته است، با تشکر از شما

به نظر من یک کار مفید میتونه رزرو پست اول هر تاپیک توسط مدیریت سایت باشه و به مرور زمان سوالات مهم و تکراری به صورت FAQ به پست اول منتقل بشه و درنهایت به پست های ارسالی تو اون تاپیک لینک بشه.

این طوری اکثر سوال های متداول در پست اول موجود خواهد بود و اتوماتیک هر کسی اول سعی می کنه پست اول رو بخونه تا جواب سوالش رو پیدا کنه. اگر پیدا کرد در قسمت جواب اون سوال لینک ارسال کسی که سوال رو مطرح کرده و جواب گرفته هم هست و میتونه بهتر دیتیل رو ببینه. در صورتی که سوال دقیق نباشه و یا شرایط خاص بشه میتونه سوال رو بپرسه.

بدیهی هست که این طوری ارسال های تکراری رو با استناد به پست اول میشه به راحتی حذف کرد.

من در تاپیک fsw2014 چنین کاری رو برای پست های اول کردم ولی چون دسترسی برای edit نداشتم نتونستم آپدیت نگه دارمشون
نمونش [/url]اینجا و اینجا و اینجا و [url=http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-FSW-2014-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%B1-%D8%A2%D9%81%DB%8C%D8%B3-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B3?pid=77068#pid77068]اینجا  هست

البته بابک جان این بالا نمونه ای از بهم ریختن لینک ها رو میبینید که وقتی ادیت رو میزنم مرتب منظم هست.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 04-08-2015

همون طور که خودتون هم اشاره کردید، در برخی از موارد تاپیک‌ها خلاصه‌نویسی شده یا در پست‌های اول تاپیک‌ها به مطالب مهم لینک داده شده. مدیرانی که فرصتش رو داشته باشند، این کار رو انجام می‌دهند، ولی واقعیت اینه که با زیاد شدن مطالب و بیشتر شدن ترافیک سایت، به‌روز نگه داشتن این مطالب ساده نیست و مدیران سایت به تنهایی نمی‌تونند این مطالب رو به‌روز نگه دارند. به همین خاطر قسمت «جزوه» یا همون ویکی به سایت اضافه شده که همه کاربران سایت در اونجا امکان ویرایش و اضافه کردن مطالب رو دارند. امید ما این هست که با مشارکت همه شما دوستان بتونیم جزوه رو کامل کنیم و به‌روز نگه داریم تا کاربران مجبور نباشند برای پیدا کردن مطالب تعداد بسیار زیادی از پست‌های موضوعات رو بخونند.
یک روش دیگه که ما از ابتدا روش تاکید داشتیم، ایجاد موضوعات خاص‌تر به جای موضوعات کلی بوده تا تعداد پست‌های موضوعات محدود بمونه و موتورهای جستجو مطالب رو راحت‌تر پیدا کنند. این کار هم انجام شده، اما باز هم راه‌حل قطعی و کاملی نیست و در نهایت جایگزین جزوه نخواهد شد.