آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 16-04-2015

(15-04-2015, 04:41 PM)'mehran28' نوشته: سلام
ساعت سایت برای من همیشه 1ساعت عقب نشون داده میشه، نتظیماتم هم درست کردم اما 1ساعت عقب هست، از فروردین به بعد به این صورت شد.

ظاهرا «تنظیم خودکار DST» برای ایران درست کار نمی‌کنه. برای رفع این مشکل، لطفا «زمان ذخیره سازی روشنایی روز» رو روی «استفاده دائمی از DST» قرار بدید و پاییز که ساعت‌ها به حالت قبلی برمی‌گرده، این تنظیمات رو روی «عدم استفاده از DST» قرار بدید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 16-04-2015

(15-04-2015, 11:38 PM)'shubizkumbuli' نوشته: bug: به سیستم امتیاز من نگاه کنید:
http://www.academiacafe.com/pf/reputation.php?uid=41163
رتبه کل: 1097
رتبه از اعضا: 1,095
رتبه از ارسال‌ها: 1,081
مثبت: 1096
خنثی: 0
منفی: 0 * - امکان اعطای رتبه‌ی منفی لغو گردیده است
14 تا بود!!! یهو شده 1095 تا !!
یه bug های رو اعصاب ریزی داره این MyBB. رو هم نرفته خیلی داغونه ولی رو هم رفته خوبه!
بابک برای خودتون هم همینطور شده!
ولی غالب دوستان درسته سیستمشون تا جایی که چک کردیم. ایراد از چیه؟

درسته، ظاهرا اشکالی در این زمینه پیش اومده، اما خوشبختانه مشکل مهمی نیست و اگر شما نمی‌گفتید احتمالا من خودم هیچ وقت متوجه این مشکل نمی‌شدم. اگر فرصت کنم بررسی می‌کنم ببینم جریان چیه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 19-04-2015

لطفا به قسمت پیام های خصوصی در قسمت حذف، گزینه حذف همیشگی رو هم اضافه کنید.

چون حذف یک بار میبره به "سطل بازیافت" یک بار هم باید از اونجا بریم پاک کنیم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - penguinsjr - 20-04-2015

سلام

از اون جایی که یکی از فاکتورهای مهم در پذیرش مقالات هستن، پیشنهاد دارم در قسمت نتایج پذیریش یه ستون دیگه اضافه بشه که تعداد مقالات هم درج شده باشه تا بشه بر اساس اون هم فیلتر انجام داد. هر چند در قسمت جزئیات درج شده اما اگر در جدول اصلی بیاد جستجو و استخراج اطلاعات رو راحت تر می کنه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 03-05-2015

من یک مشکل آزار دهنده ای دیدم تو سایت که  فکر می کنم اگر برطرف شه خیلی خوب میشه.

شما وقت پست های قبلی یک کاربر رو جستجو می کنید، به جای اینکه متن پست های ایشون رو بیاره Quote های انجام شده رو میاره. تقریباً تو اکثر نرم افزارهای forum ها این مشکل وجود نداره.

لطفاً در صورت امکان تنظیمات رو طوری انجام بدید که فقط متن نوشته شده توسط فرد رو نشون بده و quote رو skip کنه.

سپاسگزارم

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 04-05-2015

یک راه حل موقتی که می تونید در مورد پست های خودتون انجام بدین اینه که متن خودتون رو همیشه بالای نقل قول کاربر بنویسید، کاری که خود من همیشه انجام میدم. در این صورت متنی که شما خودتون نوشتین در سابقه پست ها دیده خواهد شد. اگر با موس به بالای کادر نقل قول مراجعه کنبد فلشی ظاهر میشه که با زدن روی اون خط جدیدی اضافه میشه که در اون میشه پست خودتون رو بنویسید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 05-05-2015

(04-05-2015, 10:20 AM)'M1KE' نوشته: یک راه حل موقتی که می تونید در مورد پست های خودتون انجام بدین اینه که متن خودتون رو همیشه بالای نقل قول کاربر بنویسید، کاری که خود من همیشه انجام میدم. در این صورت متنی که شما خودتون نوشتین در سابقه پست ها دیده خواهد شد. اگر با موس به بالای کادر نقل قول مراجعه کنبد فلشی ظاهر میشه که با زدن روی اون خط جدیدی اضافه میشه که در اون میشه پست خودتون رو بنویسید.

ممنون ایده جالبیه.

ولی مشکل اینه که این کاریه که همه باید بکنند. چون خیلی پیش میاد من دنبال پست های قدیمی دیگران باشم. برای همین فکر کنم باید یه فکری به حالش بشه.

مطمئنم که راه حل آماده داره.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - shubizkumbuli - 19-05-2015

باگ جدی!

فرض کنید من کاری کردم که ورود و خروجم مشخص نشه. به قولی مخفی باشم.
حالا فرض کنید من تو friend list شما باشم و شما رو لیست دوستان کلیک کنید. اونجا مینویسه که آخرین فعالیت من کی بوده. در صورتی که اگر به پروفایل من برید همچنان مخفیه!
موضوع موقعی جالب میشه که من شما رو به فرند لیستم اضافه می کنم بدون این که شما بخوای و میتونم ببینم کی رفتی اومدی (با فرض این که شما نخوای بدونی که من میدونم. ولی من میدونم بدونه این که شما بدونی که من میدونم)

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 19-05-2015

شما حتی از روی فهرست نام اعضا هم میتونید متوجه بشین که چه کاربرهایی در چه زمان هایی به سایت سر زدن (بدون اینکه در فهرست دوستان شما باشند). منتهی به نظرم کارکرد اصلی فعالیت مخفی بیشتر برای این بوده که ممکنه کاربری دوست نداشته باشه که زمانی که آنلاین میشه و مشغول خوندن بخش هایی از سایت هست از سوی کاربران دیگه پیغام خصوصی دریافت کنه یا خودش رو ملزم به پاسخ دادن به اونها بدونه و به نظرم هدف این نبوده که به هیچ شکل معلوم نشه این کاربر چه زمانی آنلاین شده. چون ممکنه کاربری فقط برای یکی دو دقیقه آنلاین شده باشه و فرصت موندن در سایت و پاسخگویی به دیگران رو نداشته باشه.

این مثل این هست که استادی در زمان تصحیح برگه های امتحانی یا مطالعه شخصی و مانند اینها، درب اتاقش رو ببنده که دانشجویان مزاحمش نشوند ولی فهمیدن اینکه اون استاد در دانشگاه وجود داشته از راه های زیادی مثل روشنایی لامپ اتاق، پیگیری از طریق منشی دپارتمان، وجود ماشین ایشون در پارکنیگ دانشگاه و غیره کار سختی نیست و شاید منطقی و به صرفه نباشه که همه اونها رو پنهان کرد.

در کل به نظرم شما اگر بخواهید اصلا مشخص نباشه که به سایت سر زدین راحت ترین کار اینه که سایت رو به صورت مهمان بخونید و Log in نکنید.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 20-05-2015

(19-05-2015, 11:21 PM)'shubizkumbuli' نوشته: باگ جدی!
فرض کنید من کاری کردم که ورود و خروجم مشخص نشه. به قولی مخفی باشم.
حالا فرض کنید من تو friend list شما باشم و شما رو لیست دوستان کلیک کنید. اونجا مینویسه که آخرین فعالیت من کی بوده. در صورتی که اگر به پروفایل من برید همچنان مخفیه!
موضوع موقعی جالب میشه که من شما رو به فرند لیستم اضافه می کنم بدون این که شما بخوای و میتونم ببینم کی رفتی اومدی (با فرض این که شما نخوای بدونی که من میدونم. ولی من میدونم بدونه این که شما بدونی که من میدونم)

کاربرد گزینه «من را در لیست افراد آنلاین نشان نده.» همینه که شما رو در لیست افراد آنلاین نشون نده و همون طور که M1KE گرامی هم گفتند معنیش این نیست که کسی به هیچ عنوان نتونه متوجه حضور شما در سایت بشه. حتی قبلا در قسمت پروفایل هم زمان لاگین رو نشون می‌داد و ما خودمون اون قسمت رو عوض کردیم که زمان لاگین رو مخفی کنه. زمان آخرین لاگین در چندین قسمت مختلف از جمله در لیست اعضا هم نمایش داده می‌شه. اگر کسی نخواهد که حضورش به هیچ عنوان مشخص بشه تنها راهش همینه که به صورت مهمان وارد سایت بشه.