آکادمیا کافه
مشاوره به منظور آمادگی برای آزمون GMAT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GMAT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GMAT)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال GMAT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-GMAT)
+----- موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای آزمون GMAT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-GMAT)

صفحات 1 2

RE: مشاوره به منظور آمادگی برای آزمون GMAT - M1KE - 01-04-2014

در مورد ساختار امتحان جیمت در این بخش از جزوه توضیحات کامل داده شده و اشاره شده که چه مقدار باید روی هر بخش وقت بگذارید.

در مورد مکان برگزاری امتحان، چند سال پیش که امتحان جیمت در ایران برگزار نمی شد و من برای مرکز آنکارا در ترکیه ثبت نام کردم که در محدوده خیابان مشروطیت و نزدیکی های سفارت آمریکا قرار داره و اگر در ناحیه کیزیلای یا همون اطراف سفارت برای 3-2 روز هتل بگیرین می تونید در اونجا امتحانش رو بدین. الان هم بعید می دونم در ایران برگزار بشه می تونید باز هم تحقیق کنید.

منابع آزمون جیمت رو هم می تونید از این تاپیک دانلود کنید. فکر نمی کنم خیلی تفاوت چشمگیری بین منابع مختلف وجود داشته باشه. از روی یکی از اونها می تونید با ساختار بخش های مختلف این آزمون آشنا بشین و اگر نیاز به تمرین بیشتر در بخش خاصی داشتین می تونید به منابع دیگه هم سر بزنید. در مورد بخش ریاضی بهتره ابتدا یکی از این منابع رو نگاه کنید که با مباحث و نوع سوال های ریاضی اون آشنا بشین و بعد در همون مباحث به منابع ریاضی مراجعه کنید و ریاضی خودتون رو بهبود بدین. 

برای رشته شما بعید می دونم خیلی انتظار داشته باشن در بخش ریاضی نمره خوبی بیارین ولی به هر حال سعی کنید خیلی هم نمره بدی نیارین. اگر امکان جایگزینی امتحان با GRE وجود داره پیشنهاد می کنم GRE رو بدین که سوال هاش ساده تر هست.

RE: مشاوره به منظور آمادگی برای آزمون GMAT - Madridista - 01-04-2014

ممنون از پاسختون.
من خدمت نرفتم،‌ پس کلا gmat رو نمیتونم بدم؟ چون خارج از کشوره. درسته؟
و توی سایت دانشگاه ننوشته که نمره خاصی یا بالاتر از نمره خاصی (مثل آیتلس که میگن بالای 7) میخواد. آیا مشکلی بوجود نمیاره؟

RE: مشاوره به منظور آمادگی برای آزمون GMAT - M1KE - 01-04-2014

چرا شما در زمان تحصیل هم می تونید وثیقه بگذارین و برای مدت کوتاه خارج بشین و برگردین. در این تاپیک در این مورد صحبت شده و به میزان وثیقه لازم بسته به نوع سفر (تفریحی، علمی و غیره) اشاره شده. وقتی دانشگاهی به نمره آزمون یا معدل یا هر شاخص دیگه ای اشاره نمی کنه یعنی اینکه سخت گیری زیادی روی اون مورد نداره و گذاشته همه اپلای کنند و از بین بهترین ها انتخاب کنه. به همین دلیل نمره شما با نمره بقیه متقاضیانی که مثل شما برای اون رشته اپلای کردن مقایسه میشه. بعید می دونم افرادی که برای رشته هتلداری اقدام می کنند ریاضی خیلی قوی داشته باشند. اینکه چه نمره ای خوب تلقی میشه به رتبه اون دانشگاه بستگی داره. در دانشگاه های نسبتا خوب و برای رشته های مدیریتی نمره بالای 650 رو نمره خوبی می دونند ولی به نظرم شما بتونید بالای 550 هم بگیرین می تونید روی گرفتن پذیرش امیدوار باشین. به هر حال شما همه تلاش خودتون رو بکنید که بهترین نمره رو بیارین که شانس پذیرش و فاندتون بالا بره ولی هر نمره ای آوردین بفرستین.

RE: مشاوره به منظور آمادگی برای آزمون GMAT - Bruce Wayne - 01-04-2014

(31-03-2014, 12:47 PM)'Madridista' نوشته: دوستان مرسی از پاسخ هاتون.
من برای اینکه برای gmat آماده بشم چقدر باید وقت بذارم؟ توی یک سال در کنار اینکه آیلتس می خونم، می تونم gmat رو هم بخونم؟من ریاضیم بسیار ضعیفه. چون هنرستانی بودم، فقط تا ریاضی دوم دبیرستان خوندم. تو همونشم مونده بودم چه برسه به بالاتر. به نظرتون کلاس های اختصاصی ریاضی gmat رو برم یا اول روی ریاضیم جداگونه کار کنم؟
شما کلاس های موسسه خاصی رو پیشنهاد میدید؟
و در آخر اینکه امتحانش توی ایران برگزار میشه؟

سلام
در مورد سوال اولتون که چه مدت زمان لازم دارین که برای این امتحان آماده بشین، جواب دقیقی نمیشه داد، افرادی بودن که در مدت زمان بسیار کوتاهی نمره دلخواه خودشون رو گرفتن، خیلی ها هم بودن که مدت زمان زیادی صرف کردن، من شخصا از یک ماه تا دو سال رو در مورد نمره 710 شنیدم. 
خوندن دو تا امتحان با هم کار خیلی سختیه، و به این هم بستگی داره که شما به چه نمره ای قناعت می کنید، گرفتن نمره ای در حدود 570 تا 640 کار سختی نیست،اما بالاتر از این کار راحتی نیست. شاید بهتر باشه که اول آیلتس رو بگیرین و بعد بیاین سراغ جیمت.
در خصوص ریاضی هم، مفاهیم مورد آزمون ریاضیات جیمت، در حد سوم راهنمایی و اول دبیرستان هست، و معمولا مساله خیلی پیچیده ای توش مطرح نمیشه، اما چیزی که این آزمون رو خیلی دشوار می کنه، این مسئله است که بخش ریاضی به شدت tricky بوده و نیازمند دقت خیلی زیادی هست و کار رو سخت می کنه.
در تهران کلاسهایی هست، اما براساس چیزی که من شخصا شنیدم، این کلاسها چندان بازدهی بالایی ندارند، و در ایران خبری از مدرسین با تجربه و حرفه ای برای جیمت نیست، من شخصا توصیه می کنم که خودتون بخونید و کلاس نرین، و یا نهایتا اگه نیاز به کلاس رو به شدت احساس کردین، سراغ دوره های آن لاین موسسات بین المللی برین.
در خصوص محل آزمون هم علاوه بر آنکارا، در این منطقه، استانبول، باکو، نیکوزیا، دبی ( با چندین مرکز) وسنتر ایروان (که مدت کوتاهی تعطیل بود و گویا به تازگی باز شده هست) که می تونید امتحان بدین، با توجه به اینکه سنترها استاندارهای موسسه پیرسون رو رعایت می کنند، تفاوت چشم گیری بین سنترها نیست. 

RE: مشاوره به منظور آمادگی برای آزمون GMAT - Unbroken - 01-04-2014

با سلام،
ببینید دوست عزیز برای این امتحان نمیشه نسخه واحد پیچید، همه چی بستگی به سطح زبان شما داره، به نظر من بهتره اول امتحان آیلتس بدین بعد برین سراغ GMAT. هرچند من سطح زبان شما رو نمیدونم.
در خصوص ریاضیش در حد دبیرستانه ولی سوالاش کمی هوشمندانه طراحی شده، و نیاز به دقت بالایی داره، جهت آشنایی میتونی به کتابای منهتن جلد 1 تا 5 مراجعه کنی و به سوالاش آشنا بشی، کتاباشم تو همین سایت هست میتونی دانلود کنی.
در خصوص کلاس هم، بعید میدونم کلاس خوبی داشته باشه، هرچند من کلاس رو پیشنهاد نمیکنم، خودتم میتونی بخونی فقط باید زمان بزاری، و زیاد کار کنی، و از سایتهایی مثل gmatclub.com  استفاده کنی...
یا اشتراک یه سری سایتها که فیلمها و سوالات آموزشی دارن رو خریداری کنی از سایتهایی مثل GMATPILL، E-Gmat و...
از اینا استفاده کنی بهتره از کلاسای بیرونه...
در خصوص مرکز امتحان، خیر، این امتحان در ایران مرکز آزمون نداره و باید به کشورهای اطراف بری، مثل ترکیه و یا دبی...
بازم سوالی بود درخدمتم
موفق باشی