آکادمیا کافه
موقعیت همکاری در نوشتن کتاب (book chapter) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: موقعیت همکاری در نوشتن کتاب (book chapter) (/Thread-%D9%85%D9%88%D9%82%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-book-chapter)

موقعیت همکاری در نوشتن کتاب (book chapter) - ghasedak.1391 - 27-12-2012

درود دوستان.
در این تاپیک به بررسی نحوه پیدا کردن موقعیت نوشتن book chapter و نحوه همکاری و به نتیجه رسیدن در این زمینه می پردازیم.
لطفا دوستان تجربیات یا سوالاتشون رو در این زمینه، مطرح کنن.

RE: موقعیت همکاری در نوشتن کتاب (book chapter) - ghasedak.1391 - 27-12-2012

اولین سوالو خودم بپرسم Smile
دوستان چطور میتونم یه موقعیت برای نوشتن یه فصل از یه کتاب مرتبط با رشته خودم پیدا کنم؟
شرایطش چجوریه؟ من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم.
کمک کنید پلییییییییز!!

RE: موقعیت همکاری در نوشتن کتاب (book chapter) - MaMi - 27-12-2012

نوشتن فقط یک فصل از کتاب؟ خب شما باید دنبال موضوع مورد نظرتون بگردید و ببینید که چه کسانی (معمولا استادان دانشگاه یا صاحبنظران در زمینه خاصی) در حال تالیف کتاب در اون زمینه یا زمینه های مشابه هستند و بعد با این فرد یا افراد صحبت کرده و به توافق برسید.
بنظر شخصی من، از اونجا که در داخل کشور سری نویسی کتاب مثلا Springer Series in X یا تالیف کتاب های اصطلاحا Hand Book خیلی کم است (یا اصلا وجود ندارد)، امکان اینکه بشه فقط یک فصل از کتاب رو تالیف کرد، به شدت کاهش پیدا میکنه. ضمن اینکه، چاپ کتاب در وضعیت کنونی (قیمت کاغذ و...) سود مادی که ندارد هیچ، یافتن ناشر هم کمی مشکل است... Undecided

RE: موقعیت همکاری در نوشتن کتاب (book chapter) - ghasedak.1391 - 27-12-2012

یکی از بچه های سال بالایی ما که من باهاش دیگه ارتباط ندارم، با یه گروهی همکاری داشت ( البته یه گروه غیر ایرانی!) که داشتن با همکاری هم یک کتاب تالیف میکردن.
یکی از فصل های اون کتابو این دوست ما نوشته بود و تا جایی که من میدونم مسئولیت چاپ کتاب رو نداشت.
منظورم همچین چیزیه! که در واقع تو CV هم به چشم میاد!

RE: موقعیت همکاری در نوشتن کتاب (book chapter) - Amir_Hamidi - 28-12-2012

(27-12-2012, 08:03 PM)ghasedak.1391 نوشته: یکی از بچه های سال بالایی ما که من باهاش دیگه ارتباط ندارم، با یه گروهی همکاری داشت ( البته یه گروه غیر ایرانی!) که داشتن با همکاری هم یک کتاب تالیف میکردن.
یکی از فصل های اون کتابو این دوست ما نوشته بود و تا جایی که من میدونم مسئولیت چاپ کتاب رو نداشت.
منظورم همچین چیزیه! که در واقع تو CV هم به چشم میاد!
به جای کتاب برید سراغ مقاله بنظرم بهتره، زودتر به نتیجه دلخواه تون میرسید تا کتاب!
من خودم میخواستم با استادم یه کتاب ترجمه و چاپ کنیم که حتی ناشرشم خود دانشگاه میشد و سریعا چاپ میشد ولی بدلیل اینکه پروسه بسیار طولانی بود، قیدشو زدم و عوضش 7تا مقاله چاپ کردم!
کلا کتاب نوشتن به شرطی خوبه که مشکل زمانی نداشته باشید، اگه واقعا مشکل زمانی ندارید که خب برید سراغش ولی ناشرش مهمتره و باید ناشرش دانشگاه باشه وگرنه تهش گیر میکنید!
تو CV یک مقاله ISI خوب به چشم میاد، نگران نباشید، همون زمانتونو که میخواید واسه کتاب بذارید واسه مقاله بذارید میتونید چندتا مقاله کار کنید که تعدد مقاله هاتون به چشم میاد و مشخص میکنه که شما اهل research هستید!

RE: موقعیت همکاری در نوشتن کتاب (book chapter) - ghasedak.1391 - 28-12-2012

مقاله که دارم، یه دونه ISI خوب. من به فکر اینم که تو این مدت بتونم رزومه مو پربارتر کنم.
البته حق با شماست. مقاله کار کردن راحت تره.
اما به نظرم برای تالیف کتاب باید عمیق تر و پایه ای تر کار بشه و این خودش میتونه یه پون مثبت باشه.

RE: موقعیت همکاری در نوشتن کتاب (book chapter) - Amir_Hamidi - 28-12-2012

(28-12-2012, 12:44 PM)ghasedak.1391 نوشته: مقاله که دارم، یه دونه ISI خوب. من به فکر اینم که تو این مدت بتونم رزومه مو پربارتر کنم.
البته حق با شماست. مقاله کار کردن راحت تره.
اما به نظرم برای تالیف کتاب باید عمیق تر و پایه ای تر کار بشه و این خودش میتونه یه پون مثبت باشه.
قضیه کتاب رو بذارید واسه وقتی دکترا گرفتید و بسلامتی خواستید استاد دانشگاه بشید. فعلا رزومه مهمه که با مقالات بیشتر پربارتر بشه بهتره تا کتاب که وقت بیشتری میبره و تهشم معلوم نیست ناشرش پیدا بشه یا نشه، بنابراین مقاله ریسکش کمتر از کتابه و بازدهیشم بیشتره!
راستش تو ایران کتابی چاپ نمیشه اصولا، اکثرشون خواه ناخواه ترجمه و یا کپی برداری از کتابهای کشورهای اروپایی و امریکاست و عملا فایده ای نداره و به این موضوع هم فکر کنید که کتابتون به زبان فارسیه و استادی که بخواد رزومه تونو بررسی کنه بهرحال میخواد بدونه شما چی نوشتید ولی خب چون فارسیه نمیتونه و از این جهت میره سمت مقالات شما! و هم اینکه ناشر داریم تا ناشر ولی اون که نمیدونه ناشرهای ایران چطورین و این خب اثر میذاره!

RE: موقعیت همکاری در نوشتن کتاب (book chapter) - Shahrouz - 24-02-2013

درود 
من این تاپیک رو الان دیدم. احتمالا اگر در یک زمینه مقالات خوبی داشته باشید می تونید درخواست بدهید یا در مواردی حتی درخواست نگارش بوک چپتر به شما داده بشه. برای من از انتشارات CRC PRESS درخواست نگارش یک بوک چپتر از یک انسایکلوپدیا شد. خیلی کار دشواریه. در این حد می تونم بهتون بگم که چند ماه شبانه روز وقت شما رو خواهد گرفت. سوالی در این مورد بود درخدمتم.