آکادمیا کافه
کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: پرکردن فرم‌های درخواست پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+---- موضوع: کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application (/Thread-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84-application)

صفحات 1 2

کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application - pna63 - 14-12-2012

سلام دوستان
می خواستم بدونم اگر در زمان تکمیل اپلیکیشن هنوز آزمون تافل را نداده باشم و مثلا 3 ماه بعد واسه آزمون ثبت نام کرده باشم می تونم apply کنم یا باید بعد از گرفتن نتیجه اقدام کنم اگر صبر کنم deadline پاییز 2013 می گذره . لطفا راهنماییم کنید ممنون Huh

RE: کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application - amirhossein.gh - 14-12-2012

سلام

این مسیله برای هر دانشگاه فرق میکنه
ممکنه یه جا قبول کنه و جای دیگه نه
بهتره سایت خود دانشگاه رو ببینید که آیا جواب این سوال رو داده و اگه نداده بود با یه ایمیل بپرسید
موفق باشید

RE: کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application - rulany - 14-12-2012

(14-12-2012, 03:02 AM)pna63 نوشته: سلام دوستان
می خواستم بدونم اگر در زمان تکمیل اپلیکیشن هنوز آزمون تافل را نداده باشم و مثلا 3 ماه بعد واسه آزمون ثبت نام کرده باشم می تونم apply کنم یا باید بعد از گرفتن نتیجه اقدام کنم اگر صبر کنم deadline پاییز 2013 می گذره . لطفا راهنماییم کنید ممنون Huh
همونطور که امیرحسین گفت دانشگاه با دانشگاه فرق میکنه.باید از خود دانشگاه بپرسین تا مطمئن بشین اجازه میدن.مثلا برای ترکیه تمامی دانشگاه هاش GRE یکی از مدارک مورد نیاز هست.اما من پرسیدم ازشون که ندارم و بعدا میدن.گفتن اشکالی نداره.اما حتما باید موقع ثبت نام که همون سپتامبر هست بدی به ما!

RE: کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application - Nasim67 - 29-12-2012

سلام
2 تا سوال درباره پر کردن فرم های پذیرش دارم:1-موقع پر کردن فرم های آنلاین، آیا میشه فرم ها رو تدریجی پر کرد؟ یعنی مثلا اطلاعات لازم رو وارد کنیم، CV رو اتچ کنیم، اما به عنوان مثال SOP رو نه و مثلا چند روز بعد این کار رو بکنیم؟یا نه باید تمام ملزومات کامل بشه تا تایید بشه؟

2-برای قسمت ریکامندیشن که باید اساتید مورد نظرمونو معرفی کنیم تا دانشگاه مقصد اطلاعات لازم رو برای اون اساتید بفرستند تا بتونن فرم ها رو برامون پر کنند، چه موقعی هست؟ آیا وقتیست که اپلیکیشن فی رو دادیم و تمام سایر فرم ها اعم از CV و SOP رو اتچ کردیم و کار تموم شده و یا خیر زمان دیگه ای داره؟

مرسی از راهنماییتون

RE: کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application - blur - 29-12-2012

(29-12-2012, 12:42 AM)Nasim67 نوشته: سلام
2 تا سوال درباره پر کردن فرم های پذیرش دارم:1-موقع پر کردن فرم های آنلاین، آیا میشه فرم ها رو تدریجی پر کرد؟ یعنی مثلا اطلاعات لازم رو وارد کنیم، CV رو اتچ کنیم، اما به عنوان مثال SOP رو نه و مثلا چند روز بعد این کار رو بکنیم؟یا نه باید تمام ملزومات کامل بشه تا تایید بشه؟

2-برای قسمت ریکامندیشن که باید اساتید مورد نظرمونو معرفی کنیم تا دانشگاه مقصد اطلاعات لازم رو برای اون اساتید بفرستند تا بتونن فرم ها رو برامون پر کنند، چه موقعی هست؟ آیا وقتیست که اپلیکیشن فی رو دادیم و تمام سایر فرم ها اعم از CV و SOP رو اتچ کردیم و کار تموم شده و یا خیر زمان دیگه ای داره؟

مرسی از راهنماییتون
سلام، عموما سیو میشه وبعدا می تونید بهش اضافه کنید و "معمولا" هم با پرداخت اپلیکیشن فی کاملا سابمیت میشه. قبل اون می تونید اطلاعاتتون رو ویرایش کنید ولی باید کلا کامل شه و فی هم پرداخت شه تا اپلیکیشن کاملی محسوب شه.

2- زمانی که اپلیکیشن آنلاین رو پر میکنید اطلاعات ریکامندرهارو هم وارد می کنید و بعد سابمیت اپلیکیشنتون به اونا میل فرستاده میشه، البته معمولا.

RE: کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application - MaMi - 29-12-2012

(29-12-2012, 12:42 AM)Nasim67 نوشته: سلام

مرسی از راهنماییتون
درود.
1- بستگی به نوع Application Form دانشگاه داره. حدود 95% دانشگاه ها این امکان رو به شما میدهند که فرم رو بتدریج تکمیل کنید و تعداد کمی هستند که امکان ذخیره کردن فرم وجود نداره و باید یکباره از پر کردن فرم تا Submit کردن رو طی کنید.

2- باز هم بستگی به دانشگاه داره، تعدادی از دانشگاه ها مثل NCSU، OSU، MSU و ... این قابلیت رو دارند که وقتی شما اسم و ایمیل اون افراد رو وارد میکنید، با فشردن کلید Save، ایمیلی به طور خودکار برای اون افراد ارسال میکنند ولی تعدادی دیگه از دانشگاه ها مثل VT یا UGA فقط وقتی که فرم رو Submit کردید برای افراد لیست شده، ایمیل ارسال میکنند.

RE: کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application - alirezazz - 24-07-2013

سلام
من در مورد ددلاين دانشگاه ها سوالي دارم، ددلايني كه در سايت دانشگاه هاي امريكا زده ايا اين ددلاين براي فاند و پذيرش يكيه يا اينكه ددلاين فاند فرق مي كنه؟
مثلا در ثايت دانشگاه texas arlington ددلاين رو اينتوري نوشته،

General Application Deadlines
Fall Semester: June 1
Spring Semester: December 1
Summer Semester: April 1
International Application Deadlines
Fall Semester: May 1
Spring Semester: October 1
Summer Semester: March 1
ما بايد در زمان اينترنشنال مدارك رو بفرستيم يا اينكه جز جنرال هم مي تونيم بفرستيم؟
راستي حتما بايد زماني كه براي دكتري مدارك را مي فرستيم بايد از فوق ليساس فارغ التحصيل شده ياشيم يا اگه ترم اخر هم باشيم مشكلي نيست؟؟؟؟

RE: کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application - ice - 24-07-2013

(24-07-2013, 01:41 PM)'alirezazz' نوشته: سلام
من در مورد ددلاين دانشگاه ها سوالي دارم، ددلايني كه در سايت دانشگاه هاي امريكا زده ايا اين ددلاين براي فاند و پذيرش يكيه يا اينكه ددلاين فاند فرق مي كنه؟
مثلا در ثايت دانشگاه texas arlington ددلاين رو اينتوري نوشته،
General Application Deadlines
Fall Semester: June 1
Spring Semester: December 1
Summer Semester: April 1
International Application Deadlines
Fall Semester: May 1
Spring Semester: October 1
Summer Semester: March 1
ما بايد در زمان اينترنشنال مدارك رو بفرستيم يا اينكه جز جنرال هم مي تونيم بفرستيم؟
راستي حتما بايد زماني كه براي دكتري مدارك را مي فرستيم بايد از فوق ليساس فارغ التحصيل شده ياشيم يا اگه ترم اخر هم باشيم مشكلي نيست؟؟؟؟

احتمال داره ددلاین فاند زودتر باشه و معمولا اعلام می کنن. در همون دانشگاهی که نام بردید هم گفته و خواسته به صفحه مربوطه مراجعه کنید:
Please note the financial aid application deadlines may be earlier. For more information about applying for financial aid, visit the Financial Aid website.
شما اینترنشنال هستید.
معمولا در فرم ازتون پرسیده می شه که چه زمانی فارغ التحصیل می شید.

RE: کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application - alirezazz - 24-07-2013

با سپاس از شما بابت پاسخ
بله به اين صفحه توجه داشتم اما اين صفحه مشكل داره، در كل پرسيدم كه ايا تاريخ ها با هم يكي است يا نه؟ و اين دانشگاه را مثال زدم

RE: کامل بودن مدارک در زمان تکمیل application - ice - 24-07-2013

(24-07-2013, 02:18 PM)'alirezazz' نوشته: با سپاس از شما بابت پاسخ
بله به اين صفحه توجه داشتم اما اين صفحه مشكل داره، در كل پرسيدم كه ايا تاريخ ها با هم يكي است يا نه؟ و اين دانشگاه را مثال زدم

در کل احتمال زیادی داره که ددلاین فاند زودتر باشه یا کسانی که اول تقاضا دادند اول هم بررسی شوند. برای هر دانشگاهی باید جداگانه بررسی کنید. گاهی دانشکده ها هم ددلاین جداگانه قرار می دن که باید به اون هم توجه کنید.