آکادمیا کافه
مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - amir-mr57 - 21-08-2012

(21-08-2012, 11:05 AM)MaMi نوشته:
شما قبل از اینکه برگ سبز (برگه ای که در آن به شما اعلام میشه که کی باید تشریف ببری برای آموزشی) هم بیاد، میتونی به ادارات مرجعه کنی و درخواست بدی برای امریه گرفتن و وقتی که برگه اعزامت (برگه سبز) اومد، میتونی مراحل درخواستت رو نهایی کنی. معمولا اداراتی که امریه می دهند، اعلام می کنند که شما باید برگه سبز خودتون رو حداقل حدود دو ماه قبل از آموزشی رفتن به اداره تحویل بدی. به همین دلیل به نظر من حتما از اداره مربوطه (قسمت کارگزینی) بپرس که مدارک رو تا کی میتونی بهشون تحویل بدی Smile

دوست من طبق بند پ بهم گفتن اردیبهشت سال بعد امریه میدیم بهت.حالا من موندم چجوری تنظیم کنم خودمو !؟!
الان راهنمایی شما چیه برای معافی پزشکی و امریه ؟
نمیدونم چکار کنم.
میترسم معاف نشم امریه هم بپره

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - MaMi - 21-08-2012

(21-08-2012, 11:38 AM)amir-mr57 نوشته: دوست من طبق بند پ بهم گفتن اردیبهشت سال بعد امریه میدیم بهت. حالا من موندم چجوری تنظیم کنم خودمو !؟! الان راهنمایی شما چیه برای معافی پزشکی و امریه؟ نمیدونم چکار کنم. میترسم معاف نشم امریه هم بپره
در مورد دوستی دیدم که امریه گرفته بود و تاریخ اعزامش تیر بود ولی نظام وظیفه به خاطر امریه اش قبول کرد که تاریخ اعزامش رو از تیر به شهریور تمدید کنه.
شما اگر الان برای معافیت پزشکی اقدام کنی (با فرض فارغ التحصیل بودن) و فرض رو بر این بگذاریم که شرایط احراز معافیت رو نداشته باشی، احتمالا برای آبان یا دی اعزام خواهی شد برای آموزشی! مگر اینکه از فرجه بعد از فارغ التحصیلی ات کمی استفاده کنی و یکم دیرتر اقدام کنی (مثلا حدود یک یا دو ماه) برای معافیت پزشکی. لازمه باز هم تاکید کنم که اینهایی که گفتم همه احتمالات است و نمیشه تاریخ دقیق اعزام رو حدس زد چون عملا هیچ فرآیند مشخصی نداره! به نظر من، قبل از اقدام برای معافیت پزشکی، با یک پزشک معتمد نظام وظیفه در شهرتون صحبت کن و مدارکی رو که برای معافیت پزشکی مد نظر داری، بهش نشون بده.

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - amir-mr57 - 21-08-2012

(21-08-2012, 11:58 AM)MaMi نوشته:
در مورد دوستی دیدم که امریه گرفته بود و تاریخ اعزامش تیر بود ولی نظام وظیفه به خاطر امریه اش قبول کرد که تاریخ اعزامش رو از تیر به شهریور تمدید کنه.
شما اگر الان برای معافیت پزشکی اقدام کنی (با فرض فارغ التحصیل بودن) و فرض رو بر این بگذاریم که شرایط احراز معافیت رو نداشته باشی، احتمالا برای آبان یا دی اعزام خواهی شد برای آموزشی! مگر اینکه از فرجه بعد از فارغ التحصیلی ات کمی استفاده کنی و یکم دیرتر اقدام کنی (مثلا حدود یک یا دو ماه) برای معافیت پزشکی. لازمه باز هم تاکید کنم که اینهایی که گفتم همه احتمالات است و نمیشه تاریخ دقیق اعزام رو حدس زد چون عملا هیچ فرآیند مشخصی نداره! به نظر من، قبل از اقدام برای معافیت پزشکی، با یک پزشک معتمد نظام وظیفه در شهرتون صحبت کن و مدارکی رو که برای معافیت پزشکی مد نظر داری، بهش نشون بده.
برای معافی هم میخواهم زیر آبی برم !!!

پس برای امریه همه چیز به اون ادره ای بستگی داره که کی میخواد نیرو بگیره.درسته ؟

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - MaMi - 21-08-2012

(21-08-2012, 01:03 PM)amir-mr57 نوشته: پس برای امریه همه چیز به اون ادره ای بستگی داره که کی میخواد نیرو بگیره.درسته ؟
بله، برای امریه تا حدود زیادی به اون سازمان یا اداره به کار گیرنده شما بستگی داره.

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - amir-mr57 - 22-08-2012

در جدیدترین خب بهم گفتن ماه 12 برای امریه اسمتو رد میکنیم.
الان من چجوری برنامه بریزم که اگه معاف پزشکی نشدم امریه رو بتونم بگیرم ؟

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - MaMi - 22-08-2012

(22-08-2012, 04:29 PM)amir-mr57 نوشته: در جدیدترین خب بهم گفتن ماه 12 برای امریه اسمتو رد میکنیم. الان من چجوری برنامه بریزم که اگه معاف پزشکی نشدم امریه رو بتونم بگیرم ؟
ببین دوست من، همونجور که در ارسال قبلی گفتم، اعلام تاریخ دقیق اعزام با توجه به زمان ارسال، غیرممکن است و فقط میشه یک حدودی رو بیان کرد. معمولا بین ارسال دفترچه تا اعزام به آموزشی حدود 4 ماه فاصله است (در حالت معمول) ولی اینکه شما میخوای اول برای معافیت پزشکی اقدام کنی و بعدش برای امریه، یکم کار رو پیچیده کرده است!

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - Pejman - 22-08-2012

حرفهای MaMi جان رو من هم تایید می کنم. واقعاً نمی شه دقیق گفت. به نظر من برای معافیت پزشکی حدود دو تا سه ماه کنار بذارید. اگر معاف نشید، برای اولین تاریخ اعزام بعدی، شما رو اعزام می کنند. بنابراین مثلاً آبان برای معافیت پزشکی اقدام کنید احتمالاً خوب باشه.

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - katireza - 12-09-2012

سلام به دوستان.سوال داشتم از خدمتتون. من از تهران فارغ التحصیل مهندسی صنایع هستم. میخوام ببینم امریه کجاها میتونم بگیرم...آموزش پرورش امیدی هست یا دیر شده؟؟؟؟...... بعد اگه اواسط مهر مدارکو تبت کنم کی اعزام میخورم یا اگه متلا دی بخوره میتونم درخواست تعجیل بدم.....اگه موافقت بشه کی میخوره اعزامم؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون....

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - MaMi - 12-09-2012

(12-09-2012, 02:49 PM)katireza نوشته:
سلام به دوستان.سوال داشتم از خدمتتون. من از تهران فارغ التحصیل مهندسی صنایع هستم. میخوام ببینم امریه کجاها میتونم بگیرم...آموزش پرورش امیدی هست یا دیر شده؟؟؟؟...... بعد اگه اواسط مهر مدارکو تبت کنم کی اعزام میخورم یا اگه متلا دی بخوره میتونم درخواست تعجیل بدم.....اگه موافقت بشه کی میخوره اعزامم؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون....
ضمن خوشامد به شما به جهت پیوستن به فروم Smile
دوست من شما میتونید اطلاعاتی رو در زمینه ارگان های پذیرنده امریه، زمان و شرایط لازم برای دریافت امریه در این ارسال و ارسال بعدی، مشاهده کنید. زمان اقدام برای دریافت امریه در آموزش و پرورش، تقریبا، اوائل دی ماه می باشد، ضمن اینکه در استان تهران، معمولا دیده نشده که آموزش و پرورش پذیرش امریه داشته باشد.
دوست من در مورد زمان دقیق اعزام، پس از ارسال مدارک نمیشود نظر داد ولی معمولا، یک فاصله زمانی حدودا 4 ماهه بین ارسال مدارک و تاریخ اعزام وجود دارد. ضمن اینکه پیشنهاد میکنم به این ارسال نگاهی بیندازید، سوالتون در مورد زمان تعجیل و تاخیر را میتوانید در این تاپیک هم پیگیری کنید.

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - katireza - 12-09-2012

بابت پاسختون ممنون . ولی من فارغ التحصیل بهمن 90 هستم و متلا اگر دی اعزام بخورم میتونم واسه اواسط آبان تعجیل بگیرم... با توجه به رشتم کجاها میتونم امریه بگیرم.؟؟؟؟؟.... حتما برای امریه باید پارتی داشت اگه اینجوریه بیخیال بشم؟......ممنون از پاسختون
دوستان ممنون .سوال اول منو پاسخ ندادین در مورد تعجیل تو تاپیکها هم گشتم نمونش نبود......ممنون میشم