آکادمیا کافه
مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - ali_136919 - 08-10-2013

سلام مجدد.بعد شیش سال چی؟اونوقت کارت پایان خدمت میدن؟

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - amin_mb - 08-10-2013

معلومه دوست عزیز.مگر انتظار دیگری دارید.
البته می تونید هم درخواست استخدامی کنید.

ارادت

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - ali_136919 - 08-10-2013

آقا امین چطور باید اقدام کرد واسه امریه وزارت دفاع؟

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - amin_mb - 20-10-2013

سامانه امریه سربازی صنعت نفت.

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - farhad69 - 12-11-2013

[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]سلام دوستان. من الان 16ماه از خدمتم میگذره و8ماه دیگه دارم!!! بله من امریه آموزش وپرورشم(سرباز معلم) میخواسم بگم که آموزش وپرورش کسری بسیج وجبهه قبول نمیکنه حداکثر 3ماه قبول میکنه حواستونو جمع کنید گیر نیفتید البته برگ تکمیلی داشته باشی آموزشی نمیری!!مدت خدمتم بدون کسری 24ماهه.اگه سوالی داشتید پیام خصوصی بدید

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - farzad67 - 05-12-2013

دوستان سلام.

یک سوال داشتم.
اگر امسال فراخوان جذب سرباز معلم دی ماه ابلاغ بشه. و ثبت نام کنم. و پذیرفته بشم. اونوقت اول تیر ماه اعزام به یکی از پادگان های سپاه می شیم و شهریوز هم کلاس برامون می گزان و آموزش می دن چگونه تدریس کنیم. حالا سوال من اینه که کسی در همان شهریور نتایج ارشدش بیاد. اونوقت می گزارن که معافیت تحصیلی بگیره.سرباز معلم ها که می تونن در صورتی قبولی در دانشگاه ادامه تحصیل بدن. درسته؟ اگر اول شهریور و قبل از اینکه منطقه اعزامی برای خدمت مشخص بشه چی؟

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - MaMi - 05-12-2013

(05-12-2013, 03:13 PM)'farzad67' نوشته: دوستان سلام.
یک سوال داشتم.
اگر امسال فراخوان جذب سرباز معلم دی ماه ابلاغ بشه. و ثبت نام کنم. و پذیرفته بشم. اونوقت اول تیر ماه اعزام به یکی از پادگان های سپاه می شیم و شهریوز هم کلاس برامون می گزان و آموزش می دن چگونه تدریس کنیم. حالا سوال من اینه که کسی در همان شهریور نتایج ارشدش بیاد. اونوقت می گزارن که معافیت تحصیلی بگیره.سرباز معلم ها که می تونن در صورتی قبولی در دانشگاه ادامه تحصیل بدن. درسته؟ اگر اول شهریور و قبل از اینکه منطقه اعزامی برای خدمت مشخص بشه چی؟

بله دوست من، می‌شه و از این بابت مشکلی‌ وجود نخواهد داشت. طبقه قانون نظام وظیفه، شما در هر مرحله‌ای از خدمت باشید، در صورت قبولی در دانشگاه میتونید، از خدمت ترخیص شده و ادامهٔ تحصیل بدید.

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - farzad67 - 05-12-2013

^
ممنون. پس تعهد از ما نمی گیرن درسته؟

شرمنده اینقدر سوال می پرسم. اما سوال های خوبی به ذهنم می رسه . فکر کنم به درد دیگران هم بخوره!

سه سوال دیگه داشتم

1- میشه هم برای آموزش و پرورش تقاضا داد هم برای سپاه؟ اگر برای هر دو تقاضا بدیم یعنی برگه سبز را به هر دو سازمان بدیم اونوقت یکیش پذیرفته میشه دیگه. ممکن هست که هر دو لغو بشن. چون من شنیدم دوجا تقاضای امریه بدی هر دو تقاضا لغو میشه.

مگر آموزش و پرورش با سپاه همکاری نمی کنه. به نظرتون مشکلی پیش میاد برای هر دو تقاضا بدیم؟

2- سوال آخرم اینه که من 12 بهمن دفترچه ام را بفرستم.احتمالش هست اسفند اعزام بشم!! چون نمی خوام اسفند تاریخم بخوره. من حداکثر تا 15 بهمن امسال وقت دارم دفترچه ام را بفرستم. یعنی ممکن هست بازم اسفند بیفتم؟

3- این تاریخ پیشنهادی تا چه حد در نظر می گیرن. من که تا 15 بهمن فرصت دارم. اگر 12 بهمن بفرستم و تاریخ را تیر سال دیگه بزنم. چقدر احتمال داره این تاریخ را قبول کنن. چون شنیدم تاریخ پیشنهادی را در فرجه یک ساله قبول می کنه. کسی تا حالا اخر فرجه اش تاریخ پیشنهادی زده که قبول کنن. اگر تیر بیفتم که دیگه خیلی وضعیتم خوب میشه. برای یک امریه دیگه هم می تونم کاری بکنم.

بچه ها ممنون. بازم شرمنده که اینقدر سوال می پرسم. [img]images/smilies/tongue.gif[/img]

آقا کسی جواب سوال های منم می دونه جواب بده.

در ضمن در مورد سرباز معلمی. اولویت ثبت نام با کی هاست. شنیدم که امتیاز بندی میشن. کسی می دونه شرایط ثبت نامش چطوریاست.

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - farhad69 - 06-12-2013

[font]سلام دوستان این تجربیات من از سرباز معلمی هست احساس کردم شاید کمک وراهنمایی واسه دوستان باشه[/font]
[font]مزایا:[/font] دیگه خودت آقای خودتی وهیشکی بهت دستور نمیده- خبری از پست دادن وکشیک ایستادن و لباس نظامی نیس - مجبور نیستی هرورز صبح ساعت 5بیدار باشی وحاضری بزنی- بطور کلی سه روز درهفته و هر روز به مدت 8 ساعت کلاس میری یعنی کلا 24 ساعت در هفته واگه بیشتر بری بهت اضافه کار یا حق التدریس میدن تاپارسال ساعتی 4300تومان بود اما امسال میگن رسیده به 6000تومن چون خودم اضافه نگرفتم مطمئن نیستم! - اگه بیوفتی هنرستان یا دبیرستان واگه مدرکت لیسانس باشه بهت کلاس میدن که باعث افزایش بارعلمی وتسلط واز همه مهمتر تجربه کلاس داری میشه- میتونی با بچه ها کلاس خصوصی بگیری و یه چیزی علاوه بر خرج خودت دربیاری( اگه درس تخصصی باشه جلسه ای 50هزار تومن!)- اگه بیرون از شهر بیفتی حق سرویس هم بهتون میدن-بعضی وقتا بن خریدکالا مثل برنج و گوشت و... میدن البته قیمتش با تخفیفه!اینم بگم که اگه خودتو به بچه ها لو ندی که سربازی فک میکنن معلمی وحسابی تحویل میگیرن تو کل مدرسه اصلا یه اعتبار و پرستیژ خاصی بهت میده البته بستگی به رفتار خودتم داره! ودر کل یه تجربه بسیار مفیدی نصیبت میشه
[font]معایب: [/font]اگه کسری داشته باشی فقط سه ماهش قبوله- بدون کسری مجبوری 24 ماه خدمت کنی یعنی 3ماه بیشتر از بقیه البته این سه ماه حقوقش حق التدریس حساب میشه یه چیزی در حد حقوق اداره کاری میشه-ممکنه دبستان بیفتی ومجبوری بچه ها رو تحمل کنی (اگه اعصاب نداری نرو!)-اگه اضافه کار نگیری حقوش بدون حق سرویس در حد 80هزارتومنه که البته بعد از یکسال میرسه به 100هزارتومن! توی این مدت هم مجبوری با بچه ها مدارا کنی یعنی باید خوب رفتار کنی تا مشکلی پیش نیاد یعنی صبرت زیاد باشه (میدونید که چی میگم؟!)-درضمن توی تابستون یکماه مرخصی دارید ودوماه دیگه هفته ای 24 ساعت باید تو مدرسه سر بزنید وکارای ثبت نام ودفتری وغیره رو انجام بدیدالبته اگه با مدیر جور باشید براحتی میتونید از زیرش فرار کنیدو کل تابستون رو حال کنید!!!بطور کلی عیب عمدش همینه که 3ماه بیشتر باید بمونی!همین
اینم که توی شهرتون بیفتی یا بیرون بستگی داره به امتیازتون توی آموزشی وکلاسای ضمن خدمت که یکماه باید بریدمثلا نفراولی که امتیازش100 میشه حق انتخاب اولو داره والی آخرالبته خانواده شهدا وفرهنگیان ومتاهل باشی و.... هم سهمیه دارن ومطمئن باشید کهتوی استان خودتون وحتما اگه توی شهر خودتون نبودید توی شهرای نزدیکتون میریدنگران نباشیدچون نمیخوان حق سرویس بدن راه دور نمیرید!.
[font]چطور ثبت نام کنم؟ [/font]ثبت نام از آبانماه تااواخر دیماه(یا اوایل بهمن) توی آموزش وپرورش استانها شروع میشه وباید برگ سبز اعزام داشته باشی تا تحویل بدی البته اگه باهاشون صحبت کنی که دفترچه پست کردی اما برگه نداری شاید ازت تعهد بگیرن اینو باید بپرسی! حتی شده نیرو کم داشتن اردیبهشتماه سال بعدش ثبت نام کردن مثل پارسال توی اصفهان که من خودم جزو اردیبهشتیا بودم! چون اعزام تیرماه هست.درضمن ازتون یه مصاحبه میگیرن که فقط سوالای احکام میپرسن که باید قبول بشید
اعزام به پادگان: در مورد اعزام به آموزشی بگم تاریخ اعزام شما هرماهی که خورده باشه توسط آموزش وپرورش تغییر میکنه وبه تیرماه سال آینده موکول میشه البته برگ غیبت از خدمت اگه زمان اعزامتون رد شده باشه واستون میاد اما دردسری براتون پیش نمیاد وآموزش وپرورش با سپاه هماهنگه وغیبت نمیخوریدو این که دوره آموزشی با احتساب مرخصی میان دوره حدود دوماه هست وهر جای کشور که باشید به پادگان آیت ا... خاتمی یزد اعزام میشید برای آموزش نظامی اما دوستانی که برگ تکمیلی بسیج دارند همون روز اول کارشون درست میشه وآموزشی ندارن! در مورد دوره هم بگم که زیاد سختگیری نمیکنن اصلا این پادگان معروفه به هتل خاتمی اما خب اگه بخواید با این دید وارد بشید مسلما اذیت میشید بنظرم سختیش همون دوهفته اوله بعدش روال عادی میشه در کل باید کم بخوابید وزیاد ورزش کنید همین!!!! از نظر غذا هم بنظر من حداقل از سلف دانشگاه بهتره! دوستانی که میخواهند برند حتما توجه کنن که وسایل شخصی مثل حوله و دمپایی وغیره همراهشون ببرن چون به امریه ها نمیدن فقط به سربازای خود سپاه تعلق میگره به امریه ها فقط لباس نظامی با پوتین وجوراب وتاید وصابون میدن والسلام.
بعد از پایان دوره آموزش نظامی هم بمدت یکماه توی شهریور ماه کلاس ضمن خدمت فرهنگیان میرید که بهتون بعضی از درسا رو توضیح میدن که چطوری تدریس کنید یا نحووه برخورد با دانش آموز وغیره ودر کل هیچ سختی نداره اما امتیازش برای تعیین محل خدمتتون مهمه! چون طبق این امتیاز وامتیاز دوره نظامی شما میتونید محل خدمت دلخواهتون رو انتخاب کنید!!
دیگه فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه اگه نکته ای یادم اومد حتما مینویسم.
ببخشید خیلی طولانی شداما فک کنم مفید باشه این تجربه16ماه سرباز معلمی من بود(حدود8ماه دیگه دارم) حالا دیگه تصمیم با خودتون که امریه آموزش وپرورش بگیرید یانه!
درضمن فعلا سرم شلوغه اما سعی میکنم بازم اینجا سربزنم امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید لطفا همه جوانب رو در نظر بگیرید.موفق باشید یاحق 
فرهاد

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - MaMi - 06-12-2013

(05-12-2013, 07:00 PM)'farzad67' نوشته: ^
ممنون. پس تعهد از ما نمی گیرن درسته؟
شرمنده اینقدر سوال می پرسم. اما سوال های خوبی به ذهنم می رسه . فکر کنم به درد دیگران هم بخوره!
سه سوال دیگه داشتم
1- میشه هم برای آموزش و پرورش تقاضا داد هم برای سپاه؟ اگر برای هر دو تقاضا بدیم یعنی برگه سبز را به هر دو سازمان بدیم اونوقت یکیش پذیرفته میشه دیگه. ممکن هست که هر دو لغو بشن. چون من شنیدم دوجا تقاضای امریه بدی هر دو تقاضا لغو میشه.
مگر آموزش و پرورش با سپاه همکاری نمی کنه. به نظرتون مشکلی پیش میاد برای هر دو تقاضا بدیم؟
2- سوال آخرم اینه که من 12 بهمن دفترچه ام را بفرستم.احتمالش هست اسفند اعزام بشم!! چون نمی خوام اسفند تاریخم بخوره. من حداکثر تا 15 بهمن امسال وقت دارم دفترچه ام را بفرستم. یعنی ممکن هست بازم اسفند بیفتم؟
3- این تاریخ پیشنهادی تا چه حد در نظر می گیرن. من که تا 15 بهمن فرصت دارم. اگر 12 بهمن بفرستم و تاریخ را تیر سال دیگه بزنم. چقدر احتمال داره این تاریخ را قبول کنن. چون شنیدم تاریخ پیشنهادی را در فرجه یک ساله قبول می کنه. کسی تا حالا اخر فرجه اش تاریخ پیشنهادی زده که قبول کنن. اگر تیر بیفتم که دیگه خیلی وضعیتم خوب میشه. برای یک امریه دیگه هم می تونم کاری بکنم.
بچه ها ممنون. بازم شرمنده که اینقدر سوال می پرسم. [img]images/smilies/tongue.gif[/img]

1- طبق قوانین ستاد نیروهای مسلح، شما نمیتونید همزمان از دو ارگان مختلف (سپاه - آموزش و پرورش)، برای امریه اقدام کنید.
2- اگر با امریه آموزش و پرورش شما موافقت بشه، شما هر زمانی دفترچه رو بفرستی، اردیبهشت یا تیر ماه، تاریخ اعزام شما خواهد بود.
3- زمان اعزام با توجه به نیروهای مورد نیاز ستاد نیروهای مسلح و ارگانی که به شما امریه داده، تعیین میشه و اعلام زمان پیشنهادی فکر نمیکنم خیلی تاثیری در این روند داشته باشه، حداقل در مورد امریه ها تا جایی که من اطلاع دارم، اینجوری است.
4- مراحل و اولویت امریه آموزش و پرورش رو میتونید در این ارسال مشاهده کنید.
5- لطفا سوالتون رو یکبار مطرح کنید، اگر به سوال شما پاسخ داده نشده، به این معنی نیست که کسی سوال شما رو ندیده. سوالات تکراری از انجمن حذف خواهند شد Smile