آکادمیا کافه
مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - Bahram - 31-01-2011

در این تاپیک مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط مطرح میشود.

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - GodFather - 28-07-2011

دوستان یه سوال نسبتا غیر عادی!!!!
من با مدرک دیپلم رفتم سربازی و فقط دوره اموزشی که تموم شد دانشگاه قبول شدم حالا میخوام با ارشد برم و امریه هم درست شده.(البته این سابقه اموزشی در حوزه ثبت نشده اما من مدارک کامل برای اثبات دارم)
حالا سوالم اینه نمیشه دیگه اموزشی رو دوباره نگذرونم؟هنگام تکمیل پرونده برای امریه تعهد گرفتن که سابقه قبلی خدمت اگه داریم نباید ارائه بدیم اما شنیدم بعضی ها با گذروندن دوره هایی تو بسیج دیگه اموزشی نمیرن خب نمیشه اون دوره اموزشی رو که کامل گذروندم همانند دوره های بسیج در نظر گرفت و دوباره اموزشی نرم؟
ممنونم

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - Saeid - 03-12-2011

من برا دوستانی که میخان امریه بگیرن توصیه میکنم یه لیست برا خودشون از ارگانهای مختلفیکه میشه امریه گرفت تهیه کنن و به همه سر بزنن مثلا:

دادگستری-آموزش و پرورش-فنی و حرفه ای-جهاد کشاورزی-سازمان صنایع و معادن-وزارت نفت-وزارت نیرو-استانداری ها-مسکن و شهرسازی-دانشگاه آزاد-مصلی تهران-مجمع تشخیص مصلحت-وزارت بهداشت-تربیت بدنی-تبلیغات اسلامی-شهرداریها-سیاست گذاری ائمه جمعه-مراکز تحقیقاتی-صدا و سیما-راه و ترابری

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - Saeid - 12-12-2011

من چون سرباز معلم هستم....لازم دیدم یه توضیح کلی در مورد این قضیه بدم...شاید به درد دوستان بخوره....فراخان ثبت نام برا سرباز معلم اواسط بهمن ماه هستش و اون موقع شروع به ثبت نام میکنن...اینکه شما بتونید امریه بگیرید بستگی داره به لیسانس و ارشد بودنت و محل خدمت و کارت بسیج و معدل....منطقه ما دو نفر فوق لیسانس بیشتر شرکت نکرده بودن و بدون هیچ گونه رقابتی ما انتخاب شدیم...ولی برا لیسانس متقاضی زیاد بود و امتیاز بندی شد.....در بعضی شهرستانها حتی متقاضیه ارشد هم زیاده و بر اساس امتیاز بندی هستش که توضیح دادم...اعزام سرباز معلم کلا تیر ماه هستش و شما اگر اردیبهشت هم باشید..تیر اعزام خواهید شد و این مسئله با نظام وظیفه هماهنگ شده و غیبت محسوب نمیشه....برا ما محل آموزش ارشد شهید مدرس کرج و لیسانس و فوق دیپلم نیشابور مشهد بود...اینکه شما به شهرستان محل خدمتون بفتید یا نه...بستگی داره محل خدمت شما به رشته شما نیاز داره یا نه؟........شما در هفته 3 یا 4 روز کلاس خواهید داشت...اینکه 3 یا 4 روز باشه....بستگی به رشتتون و محل خدمتتون و مدیر مدرسه بستگی داره و اصلا قابل پیش بینی نیست....معمولا سرباز رو مدارس سطح پایین اعزام میکنن(که البته مهم نیست)....اینکه تابستون بیکار خواهید بود یا حال میکنید بستگی به محل خدمت داره...در بعضی مناطق دوستان منو مجبور کرده بودن تو اداره آموزش و پرورش کار کن...ولی معمولا کار نمیکنن و آزادن....سال دوم شما حق التدریس هستین.......اگر از خود مسئول جذب سرباز معلم سوال کنید که جوابای سربالا به شما میدن...مثلا میگن هر روز باید تو مدرسه باشید نه 3 یا 4 روز...آموزش و پرورش برا سرباز معلم تاریخ اعزام اسفند و اردیبهشت و تیر و شهریور رو قبول میکنه...در کل سرباز معلمی خیلی به شانس مرتبطه....چون آموزش و پرورش اداره هردمبیلیه...حقوق حق التدریس هم در سال دوم حدود 370 تومن برا فوق لیسانس در میاد البته اگه 24 ساعت موظفی داشته باشید (ساعتی 3800 تومن و 96 ساعت موظفی در ماه).....چیزی دیگه به ذهنم نمیرسه...دوستان اگه سوالی دارن میتونم به طور کامل توضیح بدم....یه مطلب دیگه..شما مرداد که آموزشیتون تمام شد...حدود 10 روز آموزش نحوه تدریس خواهید داشت

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - akbar_saeedi - 28-01-2012

سلام دوستان بنده بخوام با ارشد صنایع غذایی در اوایل سال 91 دفترچه پست کنم،برا گرفتن امریه چه ارگانهایی رو باید مدنظر بگیرم؟چون اوایل ساله شانسم برا پیدا کردن چقدره؟اصلا اینو بگید چه زمانی از سال برا امریه باید اقدام کرد؟

ممنون

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - Saeid - 28-01-2012

اینکه چه برجی از اعزام رو سازمانها امریه قبول میکنن متفاوته....یه ارگانی اردیبهشت یه جا تیر.....مختلف.....بعضی ها هر ماهی باشه قبول میکنن.....بهتره لیستی از ارگانهای مختلف رو تهیه کنید و سر بزنید ببینید رشته شما رو میخان.....رشته شما یه مقدار خاصه و باید دید کدوم ارگانها به رشته شما نیاز دارن که خودش مسله بسیار مهمی هستش در پیدا کردن امریه

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - akbar_saeedi - 29-01-2012

سلام دوستان..چند سوال داشتم خدمتتون:

1 با مدرک ارشد در شهرهای کوچک میشه مدرسی پیام نور امریه گرفت؟

2 اگه سازمان های بومی نیرو نخوان،کلا میشه به طور غیربومی امریه گرفت؟

3 امریه جزو سنوات تعهد تحصیل رایگان محسوب میشه؟یعنی موقع آزادکردن مدرک کمک حال میشه؟

4 در حین امریه و سربازی میشه مدارک رسمی از دانشگاه گرفت؟

5 چند ماه بعد از اتمام امریه کارت صادر میشه؟

6 کسی تا حالا از سازمان استاندارد امریه گرفته؟ من ویتامین پ ندارم پیشنهادتون چیه؟

ممنون

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - Saeid - 29-01-2012

سلام......اکبر جان
1-دانشگاه پیام نور کلا هیت علمی کمی داره و جذبش مشکله....ولی اگر بخوان معمولا فراخوان میدن....تو سایتشون سر بزن
2-بعضی امریه ها بومی هستش.......ولی کلا قرار نیست حتما بومی باشین....ممکنه بومی نباشین
3-امریه جزو سنوات حساب نمیشه
4-نه دیگه..
5-کارت میاد دم در خونه....نیروی انتظامی پست میکنه و اگه به موقع تشکیل پرونده بدی(اگر انشالا امریه بگیری...خودت تو جریانش قرار میگیری چیه) حدکثر یه ماه میاد....شایدم زودتر....ماله من 1.5 یا 2 بعدش اومد
6-شما گفتم...یه لیست تهیه کن.....تمام ارگانهایی که به ذهنت میرسه رو توش بنویس......همشم سر بزن......میشه.....بدون ویتامین هم میشه.....بعضی جاها اصلا کسی سر نمیزنه و میدن فامیلای خود کارمندا.....ان شالا حله

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - akbar_saeedi - 30-01-2012

سلام دوستان...برا ثبت نام و درخواست سربازمعلمی باید به اداره آموزش و پرورش شهرستان یا استان مراجعه کرد؟

و اینکه میگن مناطق محروم در بحث امریه،به چه شهرها و استان هایی میگن محروم؟

ممنون

RE: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - akbar_saeedi - 30-01-2012

سلام...

بچه ها کسی از امریه مدرسی دانشگاه آزاد خبر داره؟

این قضیه امریه انرژی اتمی چجوریاس؟کسی خبری داره؟ من رشتم صنایع غذاییه ولی یکی قسم سخت میخورد اینم برمیدارن!!

سپاس