آکادمیا کافه
تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - Simon2007 - 15-07-2014

(13-07-2014, 08:31 PM)'fly' نوشته: سلام
اگر با لیسانس عمران و ارشد مکانیک  برای دکترای  مکانیک کانادا اقدام کنم در گرفتن پذیرش و فاند مشکلی به وجود نمیاد ؟
نسبت به کسانی که هردومقطع مکانیک دارند تاثیری در روند پذیرش دارد ؟

سلام
مادامیکه شما در زمینه ی خاص سوابق تحقیقاتی داشته باشید مهم نیست که مدرک قبلی چی بوده. شما ارگ در مکانیک مقاله بدید ثابت میکنید که بیس لازم رو دارید و طرف شما هم نگران نخواهد بود که به علت پایه ی عمرانی نتوندی در تیمش فعالیت کنید. اگر فکر میکنید در پایه کمی مشکل دارید خودتون با مطالعه این خلاء رو پر کنید. در عمل هست که مشخص میشه این تغییر رشته مشکل داشته یا نه. اسما که نمیشه نظری داد. ما کسانی رو داریم که مدرک علومی رو ندارند و استاد اون علم هستند.برای فاند با اسم مکانیک صرفا نتونید متقاعدشون کنید باید عمل شما نشون بده که شما یک مکانیکی هستید.
شادزی

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - mahsa000 - 03-08-2014

با سلام.
من چنتا سوال داشتم.اول اینکه دیپلم تجربی با معدل کل18.60 و معدل کتبی17.18 و معدل پیش 16.94 که میشه همون 17[img]images/smilies/smile.gif[/img] و مدرک ایلس با نمره 8 و مدرک B2 فرانسه.درحال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته علوم تربیتی دانشگاه سراسری هستم و میتونم  معدل بالای 17 بگیرم و سعی میکنم تا قبل از لیسانسم یه مقاله ISI بنویسم و 100% sopخیلی خوب و توصیه نامه عالی از استادام.ایا با این شرایط میتونم برای مستر فول فاند بشم و اینکه ایا میییییییییییشه برای فوق پذیرش بگیرم برم ولی اونجا تغییر رشته به یکی از رشته های دندون پزشکی یاپرستاری یا هوشبری بدم؟ممنون میشم کمکم کنید فقط اگه میشه هر پیشنهادی درین راستا دارید بمن بدید اخه واقعا موندم چکارکنم ترجیحا دوس دارم از کانادا یا استرالیا یا یجا که شما پیشنهاد بدید که این امکان وجود داشته باشه.راستی رشته من اگه شناختی ندارید همون روانشناسی هست تقریبا ینی گرایش های فوقمون روانشناسیه....ممنونم

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - mahsa000 - 03-08-2014

راستی یادم رف اینو بگم اینکه من 3سال و نیم سابقه کار دارم ینی برام بیمه رد شده و فکنم بااین وضع شرایطم بهتر باشه و اینکه خوب از لحاظ زبان خیلی قوی هستم و به اسونی میتونم ازتباط برقرار کنم.در رابطه با تغییر رشتم هر پیشنهادی که فک میکنید عملی باشه ممنون میشم بدید چون قصدم اینه یکی از رشته های پیراپزشکی یا پزشکی بخونم.اصلا همچین تفییر رشته ای امکان داره؟

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - ahmadpashaei - 03-08-2014

(03-08-2014, 12:52 AM)'mahsa000' نوشته: راستی یادم رف اینو بگم اینکه من 3سال و نیم سابقه کار دارم ینی برام بیمه رد شده و فکنم بااین وضع شرایطم بهتر باشه و اینکه خوب از لحاظ زبان خیلی قوی هستم و به اسونی میتونم ازتباط برقرار کنم.در رابطه با تغییر رشتم هر پیشنهادی که فک میکنید عملی باشه ممنون میشم بدید چون قصدم اینه یکی از رشته های پیراپزشکی یا پزشکی بخونم.اصلا همچین تفییر رشته ای امکان داره؟

سلام.برای رشته شما مهارت زبان و سابقه کار خیلی مفید هست.اگر بتونید معدلتون رو بالا نگه دارید فکر کنم شانس خوبی دارید برای پذیرش و فاند ولی باید بگم در کل این رشته ها برای خارجی ها هم فاند کمتری دارند و هم رقابت شما با خود بومی ها بیشتر رنگ می گیره.مقاله حتما میتونه بهتون کمک کنه در کنار سایر فاکتورا. شما برای پزشکی خوندن به این راحتی نمیتونید اقدام کنید. بد نیست این پست رو به نگاه بندازید.

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - soheil_gh - 16-10-2014

با سلام
آیا برای مقطع لیسانس همزمان می توان در یک دانشگاه برای چند رشته (مرتبط) اقدام کرد.
مثلا هم برای مهندسی نرم افزار و هم برای علوم کامپیوتر.

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - saaaaam - 21-10-2014

(16-10-2014, 04:50 PM)'soheil_gh' نوشته: با سلام
آیا برای مقطع لیسانس همزمان می توان در یک دانشگاه برای چند رشته (مرتبط) اقدام کرد.
مثلا هم برای مهندسی نرم افزار و هم برای علوم کامپیوتر.

سلام
والا در مورد فنلاند من اطلاع دارم بیشتر دانشگاه ها به شما اجازه اپلای برای چند رشته هم خانواده را می دهند ولی باید اول بپرسید چون تعداد کمی فقط یک رشته اجازه می دهند اپلای کنید

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - مهمان - 27-05-2015

سلام.من لیسانس مهندسی پزشکی دارم ولی میخوام واسه ارشد برم لهستان بازیگری تئاتر بخونم.آیا این اجازه را به من میدن و پذیرش میکنن؟؟؟؟

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - allahyari - 27-05-2015

سلام.من لیسانس فیزیک با معدل 16.67 و ارشد فیزیک با معدل 15.72 از دانشگاه دولتی قم دارم،تو دو کنفرانس داخلی شرکت کردم،1 یا 2 مقاله آی اس آی به زودی میدم و برای آیلتس هم اقدام میکنم.آیا میتونم برای مستر دوم برای رشته مدیریت اپلای کنم؟شانس پذیرش و فاند برام چقدره؟کدوم کشورها و دانشگاهها؟ممنون.

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - Andre - 28-05-2015

(27-05-2015, 06:47 PM)'allahyari' نوشته: سلام.من لیسانس فیزیک با معدل 16.67 و ارشد فیزیک با معدل 15.72 از دانشگاه دولتی قم دارم،تو دو کنفرانس داخلی شرکت کردم،1 یا 2 مقاله آی اس آی به زودی میدم و برای آیلتس هم اقدام میکنم.آیا میتونم برای مستر دوم برای رشته مدیریت اپلای کنم؟شانس پذیرش و فاند برام چقدره؟کدوم کشورها و دانشگاهها؟ممنون.

شانص پذیرش و اخذ کمک هزینه ها در رشته خودتون بسیار مناسب تره تا رشته ای دیگر که هیچ ارتباطی با رشته شما نداره. حالا ممکنه دانشگاههایی باشن که شما رو در رشته هایی مانند MBA بپذیرن ولی خوب این رشته (MBA) طبق اطلاع من رشته ای پر هزینه و فاقد هر گونه کمک هزینه ای است.

پیشنهاد من: مدتی است که میبینم شما با چالش تصمیم گیری روبرو هستید و خواستم در اینجا نظر خودم رو ارائه کنم که شاید مورد استفاده قرار گرفت. عرض شود که معدل ارشدتون پایینه، راجع به مقالات هم که هنوز هیچ نظری نمیشه داد که دارای چه کیفیتی هستند و در چه ژورنالی پذیرش خواهند گرفت. در مرحله اول ببینید که چقدر حاضرید هزینه کنید، پس از آن در صورتی که آمادگی پرداخت هزینه های زندگی در یک کشور خارجی رو داشتید، میتونید در یکی از کشورهای اروپایی که هزینه تحصیل ندارند ادامه تحصیل بدید و در آینده برای مقطع دکتری به کشوری دیگر به همراه بورسیه و کمک هزینه ها بروید. لطفاً از این تاپیک بازدید کنید. همزمان با این رویکرد، اگر فقط ادامه تحصیل براتون مهمه و اینکه به طور کامل از مزایای بورسیه و کمک هزینه بهره‌مند شود، میتونید دامنه وسیعی از دانشگاهها از آسیایی شرقی تا آمریکای جنوبی رو در نظر بگیرید و در صورتی پذیرشی موفق به همراه کمک هزینه ها، در صورت تمایل، می تونید در اون کشورها ادامه تحصیل بدید. هرچند این امر مورد توصیه من نمیباشد، چراکه خیلی از کشورها مثلاً برزیل شرایط زندگی ای که مناسب زندگی باشه (از لحاظ امنیت اجتماعی) رو ندارند.

موفق باشید

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - مهمان - 30-05-2015

سلام
من رشته كارشناسيم ميكروبيولوژى بوده براى خوندن ارشد تغذيه در كانادا بايد چه كارى كنم تا قبول كنن؟