آکادمیا کافه
تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - Babak - 12-05-2014

(11-05-2014, 11:35 PM)'ehsanrafati' نوشته: با سلام من کارشناسی تئاتر دارم و قصد دارم برای ادامه تحصیل در رشته گرافیک در یکی از دانشگاه های کانادا یا امریکا قدام نمایم دیپلم من گرافیک بوده و تا حدودی آشنایی با این رشته داشته ضمن اینکه در صدد شرکت در کلاس های آزاد جهت ارائه نمونه کار بوده و سعی کرده ام در منزل به مطالعه کتب مرتبط بپردازم . با مراجعه به سایت دانشگاه ها با این موضوع مواجه شدم که از ملزمات آن داشتن مدرک کارشناسی همان رشته و یا مرتط با آن. حال چگونه می تونم مطمئن بشم که این موضوع از نظر آنها قابل پذیرش است. لطفا راهنمایی کنید   با تشکر

اگر دانشگاه‌ها در وب‌سایت‌شون به صراحت گفته‌اند که برای ادامه تحصیل در رشته گرافیک نیاز به مدرک در رشته مرتبط هست، معنیش اینه که مدرک رشته دیگه از نظر اون‌ها قابل قبول نیست و شرکت در کلاس‌ها یا مطالعه انفرادی معمولا شرایط مورد نیاز دانشگاه‌ها رو برآورده نمی‌کنه. در مواردی ممکنه دانشگاه‌ها قبول کنند که به شما پذیرش بدند، اما پیش‌نیازهای متعددی به شما بدند. در موارد زیاد دیگه‌ای هم احتمالا اصلا به شما پذیرش نخواهند داد. به نظر من اگر در وب‌سایت اغلب دانشگاه‌ها گفته شده که مدرک مرتبط مورد نیازه، شاید راه بهتر این باشه که به جای شرکت در کلاس‌های آزاد، به دانشگاه برید و مدرک کارشناسی گرافیک رو بگیرید. با توجه به این که رشته قبلی شما هم در زیر گروه هنر بوده، احتمالا باید بتونید در مدت نسبتا کوتاهی مدرک کارشناسی گرافیک رو بگیرید و بعد ادامه تحصیل بدید.

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - soheila neda - 13-05-2014

سلام دوستان
من فوق لیسانس ریاضی ترم چهار هستم ودرحال نوشتن پایان نامه وتصمیم دارم برای رشته ی هوش  مصنوعی در مقطع فوق یا دکترا فاند بگیرم و مدرک های زبان و مقالاتم در دست اقدامند اما تا یک سال طول میکشه که همشا جمع وجور کنم به این خاطر میپرسم ازتون بهترین راه ایا اینه که برای دکترای خودم برم بعد درخواست تغییر رشته بدم یا نه برای همون رشته تلاش کنم؟معدل کارشناسی 16.82 ومعدل ارشد 15.75

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - bahmans - 20-05-2014

سلام دوستان،
به نظر شما کسی که بخواهد تغییر گرایش بده و برای مقطع PhD در گرایش دیگه ای که از همان گروه تحصیلی محسوب می شه (هر دو از گروه علوم زیستی-یعنی از رشته زیست به رشته علوم اعصاب) برای آمریکا و به منظور کسب فاند کامل اقدام کنه، عموما چه اقداماتی انجام بده تا در رقابت سنگین بتونه پذیرفته بشه؟ داشتن مقاله و یا کار تحقیقاتی در زمینه ای که می خواهیم اپلای کنیم کافیه؟
به نظر خود من، داشتن مقاله یا یکی دو کار تحقیقاتی در زمینه ای که می خواهیم اپلای کنیم می تونه احتمالا مهم باشه. شما چه توصیه هایی رو دارید؟
متشکر

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - mkan - 21-05-2014

(20-05-2014, 06:05 PM)'bahmans' نوشته: سلام دوستان،
به نظر شما کسی که بخواهد تغییر گرایش بده و برای مقطع PhD در گرایش دیگه ای که از همان گروه تحصیلی محسوب می شه (هر دو از گروه علوم زیستی-یعنی از رشته زیست به رشته علوم اعصاب) برای آمریکا و به منظور کسب فاند کامل اقدام کنه، عموما چه اقداماتی انجام بده تا در رقابت سنگین بتونه پذیرفته بشه؟ داشتن مقاله و یا کار تحقیقاتی در زمینه ای که می خواهیم اپلای کنیم کافیه؟
به نظر خود من، داشتن مقاله یا یکی دو کار تحقیقاتی در زمینه ای که می خواهیم اپلای کنیم می تونه احتمالا مهم باشه. شما چه توصیه هایی رو دارید؟
متشکر

سلام خدمت شما
ببنید دوست گرامی این مرز بندیهایی که میشه معمولن در سطح لیسانسه تازه حتی در این سطح هم عمومن مثل کشور عزیزمون نیست که مرز بین رشته ها اینفدر شارپ باشه مثلن شما مییتونید یک شیمیست رو ببنید که کارش زیستی تر از هر زیست شناسیه یا یک فیزیکی ببنید که کارش شدیدن زیستی شده همه چی برمیگرده به علاقه و رزومه شما که متناسب با اون علاقه هست مثلن اگه یه مکانیکی بخاد زیست واینجور چیزا کار کنه خوب باید به دانشگاه مقصد بفهمونه که من یه چیزی میدونم از زیست واین یه چیز هم تا حدود خوبی متناسب با کارایی که تو اون دانشگاه داره کار میشه تو همین نورولوژی هم هزار جور کار و شاخه تحقیقاتی در حال انجامه مثلن یکی ام اس شدیدن اولویتشه یکی یادگیری و حافظه و الزایمر یکی تنشهای محیطی و.... بنا براین در مرحله ی اول به نظرم بهتره ادم بدونه دنبال چی هست  به قول دوستان میخاد به بهونه درس بره یا برای علم! واون وقت دونه به دونه به خودش جواب بده که مثلن اگه برا علم  خوب چه شاخه ای چه کاری اگه این شاخه با الویت بالا نشد الویتهای تحقیقاتی دیگه ای برا خودش ترسیم کنه وبر اساس این اولویتها ورزومه ای که داره و یا میتونه به دست بیاره به دنبال دانشگاه واستاد های مورد نظرش بگرده
داشتن مقاله قطعن خیلی خوبه ولی به نظر من بهتره یه مقدار منطقی باشه یعنی مثل بعضیا نباشه که طرف با یه ارشد  30-40 تا[img]images/smilies/huh.gif[/img] مقاله (خیلی ببخشید) از خودش تولید کرده یا مثلن تو مقاله طرف کواتوم کار کرذه حالا تو اپلای دنبال پذیرش گرفتن از سنتز مواد داروییه(که غیر بحثهای جالب شیمی فیزیک الی ربطی به  هم ندارند که البته اون هم چندان به سنتز دارو ربطی نداره(البته همه چیز میتونه به هم مربوط باشه متوجه این که!!![img]images/smilies/biggrin.gif[/img]))بنابراین به نظرم بهتره مقاله در جهت چیزی که در اینده میخاید ادامش بدید باشه نه هرچه پیش اید خوش اید که البته متاسفانه تو جامعه ما حالت دوم بیشتر شده
یه چیز دیگه هم اینکه چون زیستی هستین gre sub میتونه خیلی کمک کننده باشه
در نهایت باید عرض کنم اینا فقط نظرات منه و مثل هر نظری قابل اصلاح اما خود فرد باید در انتها انتخاب کنه
شاد باشین

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - Simon2007 - 22-05-2014

(20-05-2014, 06:05 PM)'bahmans' نوشته: سلام دوستان،
متشکر

سلام
به ندرت دیدم در مقایسه با کسانی که سالها در اون حیطه فعالیت کردن این شخص بتونه گوی رقابت رو ببره. البته غیر ممکن نیست. مواردی که من دیدم پذیرش رو با اون شرایط که شما فرمودید به شرط دریافت کردند. ترم 1 خوب ظاهرا شدند و از ترم 2 فاند هم بهشون تعلق گرفته. اصولا اساتید روی کسی که داره تغییر گرایش میده از همون اول ریسک نمیکنند که بهش فاند بدن. ولی بازم میگم استثنا موجوده. شما سعیتون رو بکنید و هر بعدی از رزومه رو میتونید تقویت کنید ولی کمی هم خودتون رو بگذارید جای استاد.
شادزی

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - fly - 13-07-2014

سلام

اگر با لیسانس عمران و ارشد مکانیک  برای دکترای  مکانیک کانادا اقدام کنم در گرفتن پذیرش و فاند مشکلی به وجود نمیاد ؟

نسبت به کسانی که هردومقطع مکانیک دارند تاثیری در روند پذیرش دارد ؟

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - ahmadpashaei - 14-07-2014

(13-07-2014, 08:31 PM)'fly' نوشته: سلام
اگر با لیسانس عمران و ارشد مکانیک  برای دکترای  مکانیک کانادا اقدام کنم در گرفتن پذیرش و فاند مشکلی به وجود نمیاد ؟
نسبت به کسانی که هردومقطع مکانیک دارند تاثیری در روند پذیرش دارد ؟

سلام و خوش اومدین
راستش عمران و مکانیک پایه و دروس مشترک زیاد دارند که خود استادا بهتر از ما می دونن و از طرفی چون برای دکترا بازم تغییر رشته ندارید فکر نمی کنم مشکل ساز باشه.دیگه به رزومه و ارتباط شما با استادا و پیدا کردن استاد بر می گرده.

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - Morris - 15-07-2014

سلام.
کارشناسی من رباتیک بوده و پارسال ارشد کامپیوتر نرم افزار شرکت کردم و احتمالا در یکی از 5 تا دانشگاه تهران قبول می شم. قصد دارم پی اچ دی ام را در دانشگاه های امریکای شمالی در رشته کامپیوتر با فاند کامل ادامه تحصیل بدم . آیا این تغییر رشته از کارشناسی رباتیک به ارشد کامپیوتر نرم افزار می تونه در فرآیند پذیرش من خدشه وارد کنه و آیا این به ضرر منه ؟

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - saaaaam - 15-07-2014

(15-07-2014, 08:12 AM)'Morris' نوشته: سلام.
کارشناسی من رباتیک بوده و پارسال ارشد کامپیوتر نرم افزار شرکت کردم و احتمالا در یکی از 5 تا دانشگاه تهران قبول می شم. قصد دارم پی اچ دی ام را در دانشگاه های امریکای شمالی در رشته کامپیوتر با فاند کامل ادامه تحصیل بدم . آیا این تغییر رشته از کارشناسی رباتیک به ارشد کامپیوتر نرم افزار می تونه در فرآیند پذیرش من خدشه وارد کنه و آیا این به ضرر منه ؟

سلام دوست خوبم
بنظر من شما برای دکتری می توانید بین رشته ای انتخاب کنید که هر دو بیس شما موثر باشد و نه تنها شانستون کم نشود بلکه افزایش هم بنظر من پیدا کند مثلا رشته هایی مثل Artificial Intelligence and Robotics و Computer Science and Robotics .
من در دانشگاه های امریکا و انگلستان رشته های ترکیبی زیادی مثل مواردی که عرض کردم دیدم
شاد باشید 

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - Simon2007 - 15-07-2014

(15-07-2014, 08:12 AM)'Morris' نوشته: سلام.

سلام 
خیر تا جاییکه من اطلاع دارم حداقل برای دانشگاه های امریکا مشکلی ندارید. کلا رویه به سمت این میره که دانشجویان صرفابه یک علوم اشنا نباشند و برای انجام بهتر پروژه های خود از علوم جانبی هم اطلاعات داشته باشند. کار تیمی گروه های دانشگاهیشون رو اگر ببینید از تمام دپارتمان ها ممکنه دخیل باشند. ضمن اینکه شما تغییر رشته اتون خیلی هم بیربط نبوده. مثلا از رباتیک نرفتید پرورش گل بخونید که اگر این هم بود باز با توجیه منطقی مثلا ارتباط ربات های مورد استفاده در کشاورزی به راحتی قابل توجیه بود. کامپیوتر اون هم نرم افزار که با رباتیک کلا برادر محسوب میشه.
شادزی