آکادمیا کافه
تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) (/Thread-%D8%AA%D8%B3%D9%87%D9%8A%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A-%D9%86%D8%AE%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%D9%8A%D8%B7-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D9%8A%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - Andre - 25-09-2015

(25-09-2015, 06:13 PM)makismaxpain نوشته: خیلی ممنون از راهنماییتون
دمیشه در مورد پروظه های کسر از خدمت ی کم بیشتر راهنمایی کنید؟ممنون میشم

مثلا   بازم باید این پروژه ها رو از بنیاد بگیرم یا خودم باید برم دنبالش؟یا اینکه به لیسانس پروژه میدن؟؟ Confused Confused

پیش از این پروژه های کسر خدمت از قانون خاصی پیروی نمیکرد. الان نمیدونم به چه صورته. تنها یک توافق بین شما و نهاد به کارگیرنده مطرح هست. طرح شما باید در بنیاد نخبگان ن.م. ثبت بشه و پس از اتمام کار نامه کسر رو دریافت میکنید. برای آشنایی با این مراکز می تونید از همکلاسی های خودتون که این مسر رو رفتن کمک بگیرید و یا اینکه شخصاً به بنیاد نخبگان ن.م مراجعه کنید و روی برد کنار در اصلی لیست این مراکز به همراه شماره تلفنشون موجود هستند که باید تماس بگیرید و دنبال پروژه در حال اجرا باشید.

RE: اول سربازیم را بروم و بعد خارج شوم یا زودتر با قید وثیقه خارج شوم؟ - sharif - 15-10-2015

(15-10-2015, 12:40 PM)Andre نوشته: شما میتونید در دانشگاهی ثبت نام کنید و بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه خارجی انصراف بدید در این مدتی هم که دانشجو هستید میتونید زبان بخویند، ولی این مورد مورد توصیه من نیست به دلایل زیر:
  • اول اینکه بسیاری از دانشگاههای خارجی کلیه مقاطع تحصیلی قبلی و نمراتشون رو تقاضا دارن و این انصراف از تحصیل یک نکته منفی براتون حساب میشه. حتی اینکه دانشجوی ارشد هم هستید و میخواهید برای ارشد اقدام کنید.
  • در طی این مدت میتونید سربازی خودتون رو به اتمام برسونید. شما میتونید خدمتون رو شروع کنید و با انجام پروژه های کسر خدمت حتی یکساله هم میتونید خدمتتون رو تمام کنید. در همین زمان زبان هم میخونید. تا اعزام هم بشید چند ماه فرصته که از این چند ماه رو میتونید برای طی فرآیند اخذ پروژه و یا پروژه ها و مطالعه زبان استفاده کنید.
تصمیم گیری در این مورد کاملاً به خود شما برمیگرده. اگر من در شرایط شما قرار داشتم اول بحث خدمت رو حل میکردم و بعد اقدام میکردم. در طی این مدت هم مدارک، نمره زبان و ... رو آماده میکردم. همیشه باید طوری پیش برید که به یک مسیر منتهی نشه و گزینه داشته باشید. وقتی به دلیل مشمول بودن نتونید به کشور برگردید در خیلی از موارد سراسیمه تصمیم میگیرید و این تصمیم گیری زندگی شما رو تحت شعاع قرار میده.

موفق باشید

من نگران این هستم که امکان خوندن زبان نباشه در فرصت یکساله هست
معدل ارشد برای گرفتن پروژه جایگزین واجد شرایطه اما معدل لیسانس پایین تره 
اختراع ثبت شده و مقاله هم  وجود داره 
اصلا هیچ راهی برای پروژه جایگزین دادن هست؟
واقعا این خیلی سخته یه جا کار کنی که هیچ ربطی به رشته ات نداره و فقط یه معدل لیسانس باعث بشه

یک سوال دیگر هم این هست که اگر امریه گرفته بشه مثلا حین امیریه وقتی پذیرش امد میشه خارج شد؟

RE: تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - مهمان - 26-10-2015

سلام
من معدل کارشناسی 14 ولی معدل ارشد 18.
میخواستم بدونم با مقاله ISI می تونم شرایط نخبگی رو احراز کنم.
ممنونم از پاسخگوییتون!

RE: تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - مهمان - 07-01-2016

با سلام
من معدل کارشناسیم 12/12 و معدل کارشناسی ارشدم 17/05 دانشگاه ازاد تهران است. پایان نامه خود را isiکردم و نمره 20گرفتم . 3تا مقاله بین المللی دارم
می خواستم بدونم میشه از تسهیلات بنیاد نخبگان جهت تسهیلات سربازی استفاده کرد ؟ لطفا منو راهنمایی کنید ممنون.

RE: تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - مهمان - 19-02-2016

سلام من فردا یکم اسفند اعزاممه اما درخاست تمدید دادم دیروز،و برگه تاییدیه پزشک معتمد هم دارم.حالا اگه فردا صبح جواب تمدیدم نیاد باید برم اموزشی؟ خواهش میکنم کمک کنید فوریه
میخام اعزامم بیفته اردیبهشت.اما میگن میندازیم شهریور یا نهایتا تیر؟ چیکار کنم ک بیفته اردیبهشت؟ توروخدا کمک کنید
ی سوال دیگه هم داشتم، من کد ارتش خوردم،اگه با درخواست تمدیدم موافقت شه بازم میفتم ارتش؟ میخام پذیرش سپاه بگیرم

RE: تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - pedrammax - 08-03-2016

سلام. در زمینه جلوه های ویژه و کارهای 3D زیادی انجام دادم که به شرکت های خارجی هم نمونه کارامو دادم تایید کردن. منتها چون سربازی ندارم نمیتونم برم خارج. رفتم سپاه گفتن میتونی سرباز ما بشی کار فرهنگی کنی! گفتم ولمون کن بابا صبح تا شب جون بکنیم مفتی مفتی همون سر دکل پست بدیم چشمامون سالم تر میمونه. 

. حالا با این تخصص ها نمیتونم برای جایی کار انجام بدم و کسری خدمت بگیرم؟ الان من 17 ماه خدمت باید برم .Sad

RE: تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - pedrammax - 09-03-2016

ببخشید سوال شماره 2: من به ذهنم رسیده که 15 میلیون تومن وثیقه بگذارم و با ویزای کار در یک کشور بلوک شرق اروپا کار کنم به مدتی که بتونم اقامت دائم بگیرم. یا حالا اگر مجبور بشم برای دفع شَر سربازی حاضرم ازدواج کنم خارج تا تابعیت بگیرم. اونوقت میشه سربازی رو دور زد وقتی تابعیت بگیرم؟ کلا با اوضاع سربازی که دارم میشه رفت اونطرف؟ شرکت های زیادی کارهای منو دیدن ولی خودم پیگر نشدم برای مهاجرت

RE: تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - nader - 09-03-2016

(08-03-2016, 01:41 PM)pedrammax نوشته: سلام. در زمینه جلوه های ویژه و کارهای 3D زیادی انجام دادم که به شرکت های خارجی هم نمونه کارامو دادم تایید کردن. منتها چون سربازی ندارم نمیتونم برم خارج. رفتم سپاه گفتن میتونی سرباز ما بشی کار فرهنگی کنی! گفتم ولمون کن بابا صبح تا شب جون بکنیم مفتی مفتی همون سر دکل پست بدیم چشمامون سالم تر میمونه. 

. حالا با این تخصص ها نمیتونم برای جایی کار انجام بدم و کسری خدمت بگیرم؟ الان من 17 ماه خدمت باید برم .Sad

درود
کسری خدمت در مورد کارهای فنی و مهندسی و پروژه های عمرانی هستش
اینجور تخصص ها در مورد امریه یا همون بخش های فرهنگی ارگان های نظامی کاربرد داره و براش کسری خدمتی من ندیدم اختصاص داده بشه

RE: تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - nader - 09-03-2016

(09-03-2016, 07:00 PM)pedrammax نوشته: ببخشید سوال شماره 2: من به ذهنم رسیده که 15 میلیون تومن وثیقه بگذارم و با ویزای کار در یک کشور بلوک شرق اروپا کار کنم به مدتی که بتونم اقامت دائم بگیرم. یا حالا اگر مجبور بشم برای دفع شَر سربازی حاضرم ازدواج کنم خارج تا تابعیت بگیرم. اونوقت میشه سربازی رو دور زد وقتی تابعیت بگیرم؟ کلا با اوضاع سربازی که دارم میشه رفت اونطرف؟ شرکت های زیادی کارهای منو دیدن ولی خودم پیگر نشدم برای مهاجرت

شما میتونید با وثیقه از کشور خارج بشید
شما همیشه برای برگشت به ایران این مشکل رو خواهید داشت
مگه اینکه قانونی برای شما اعمال بشه که اونم بعد از چند سال بتونی با پول سربازی رو بخری
اونم تا اونجا که من دیدم یا برای دانشجوها بوده که چند سال از ایران دور بودن یا حتی برای اونایی که خارج به دنیا اومدن یا اونجا بزرگ شدن قانونی وضع میشه بعضی اوقات که بتونن بخرن یا سالی چند بار بتونن بدون مشکل وارد و خارج بشن
اما شما وثیقه گذاشتی که بری و برگردی اما برنگشتی
معلوم نیست چه قانونی اعمال بشه در حق شما در آینده به اضافه اینکه اون پولتم رفته برا وثیقه

RE: تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - مهمان - 13-05-2017

سلام و عرض خسته نباشید
اگه اختراعی گروهی باشه چند درصد مالکیت اختراع برای اقدام به معافیت سربازی نیازه ؟
با تشکر