آکادمیا کافه
تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) (/Thread-%D8%AA%D8%B3%D9%87%D9%8A%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A-%D9%86%D8%AE%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%D9%8A%D8%B7-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D9%8A%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

تسهيلات سربازي نخبگان (شرايط و امتيازات) - Bahram - 31-01-2011

راهنمای تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات)

1- به سايت www.bonyad-nokhbegan.ir مراجعه كرده و فايلهاي مربوطه رو دانلود كنيد.
2- فرم تقاضاي ثبت نام رو پر كنيد و به ادرس بنياد بفرستيد.
3- بعد از چند روز حتما با بنياد نخبگان تماس بگيريد و شماره پروندتون رو از دبيرخانه بنياد تقاضا كنيد.
4- حتي اگر در حال حاضر سرباز هم هستيد، سريع اقدام كنيد تا از امتيازاتش بهره مند بشين(البته در صورت داشتن شرايط نخبگي)
5- در صورت داشتن شرايط، بنياد شما رو به ستاد كل نيروهاي مسلح(امور نخبگان) معرفي ميكنه و از اونجا براي شما تعيين پروژه ميشه. اگر خودتون هم جايي رو سراغ دارين كه بهتون پروژه ميده، ميتونين به ستاد كل پروپوزالش رو بدين. البته به شرطي كه پروژه در يك دانشگاه دفاعي يا پژوهشكده دفاعي-نظامي تعريف شده باشه(من دانشگاه صنعتي مالك اشتر گرفتم). مدت زمان انجام پروژه هم فرق داره. من جزو سريهاي اولي بودم كه معرفي شدم و 5-4 ماهه و بدون حضور در محل تموم شد. الان بيشتر شده زمانش، ظاهرا 9 ماهه شده. تاييد نهايي و دفاع پروژتون هم در همون يگان يا دانشگاهي انجام ميشه كه معرفي شده بودين.
6- امتيازي كه من استفاده كردم، امتياز شاگرد اولي با مقاله isi بود(مقطع فوق ليسانس). بايد ببينيد براي فارغ التحصيلهاي شاگرد اول در هر مقطعي چه شرايطي رو الزام كردن. براي فوق ليسانس حتما بايد شاگرد اول باشي و مقاله isi داشته باشي. هر كدوم از اين شرطها رو نداشته باشي رد ميشي.
7- بعضيها به اشتباه فكر ميكنن معدل بالاي 17 نخبه حساب ميشه، اما اينطوري نيست و حتما بايد شرطهاي الزامي اوليه بنياد رو داشته باشي. معدل بالا در مراحل بعدي به درد امتيازات ديگه ميخوره(مثلا كمك هزينه ها، حج عمره و ...)
8- وقتي فرم درخواست رو پر كردين، هر چي نكته مثبت در رزومه دارين رو به صورت مستند براي بنياد همراه با درخواست بفرستين، مقاله، ترجمه، كار پژوهشي، گواهي رتبه، سابقه كار و ....(البته تاكيد ميكنم اگر پس از بررسي شرايط ديدين كه حايز شرايطيد اين كارارو بكنين).

ضمناً اگر شما به عنوان نخبه از طرف بنياد ملي نخبگان شناخته بشين ميتونين بدون گذاشتن وثيقه به خارج برين(براي ارايه مقاله و يا ادامه تحصيل). اگر هم بخواين به سربازي بريد، شرايطش رو قبلا گفتم.
نكته ديگه اينكه اگر كسي به عنوان نخبه شناخته بشه و سپس مقطع تحصيلي جديدي رو در داخل شروع كنه، ميتونه خدمت سربازيش رو همزمان با درسش تموم كنه. مثلا فرض كنيد شما مقطع ليسانس رو تموم كردين و بعنوان نخبه هم از طرف بنياد ملي نخبگان شناخته شدين و در عين حال فوق هم قبول شدين. ميتونين تقاضا بدين كه پروژه تحقيقاتيتون رو (كه در ازاي سربازي بايد انجام بدين) در حين تحصيلتون بهتون بدن. يه كمي كارتون سنگين ميشه ولي خيلي ارزش داره.
لينك زير هم شرايط و امتيازات روكامل توضيح داده :

http://www.bonyad-nokhbegan.ir/MilitaryService.pdf

منظوراز نفرات اول دانش آموخته يعني اينكه "شاگرد اول" باشي. در مورد فارغ التحصيلهاي دانشگاهي رشته هاي مهندسي در همه مقاطع(به شرطي كه ميخواين از بند 8 آيين نامه استفاده كنيد)حتماً بايد شاگرد اول باشين و مقاله isi داشته باشين. البته براي رشته هاي مختلف و مقاطع مختلف اين شرط فرق ميكنه. مثلا در مقطع ليسانس كافيه كه علاوه بر شاگرد اولي، يه مقاله كنفرانسي داشته باشي و يا در مورد بچه هاي گروه علوم انساني، شرايط ساده تره مراحل بررسي پرونده ها در اين گروه بشرح زيره:

http://www.bonyad-nokhbegan.ir/f6.pdf

ضمناً خانومها هم ميتونن از مزاياي نخبگي در ساير بخشها استفاده كنن و اصولاً بنياد براي حمايت نخبگان در همه گروهها وسنين ايجاد شده. مثلاً خانومهاي شاگرد اول دوره هاي مختلف، يا خانومهاي مخترع، مكتشف، رتبه هاي برتر كنكور و ....براي اطلاعات دقيقتر به لينك زير مراجعه كنيد:

http://www.bonyad-nokhbegan.ir/?p=nokhbe

RE: تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات) - mehdi adeli - 01-06-2012

سلام دوست عزیز

من 3 تا اختراع دارم ، و لیسانسمو همین تابستون کارآموزی 2 را بگزرمونم تمام می شود ، البته معدلم 16 هست ، آیا من میتوانم با این شرایط در این یک سال فراغت از تحصیل کاری کنم ؟؟؟پروژه بگیرم و معاف شوم ؟

ممنون می شوم راهنماییم کنید .

RE: تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات) - amin_mb - 01-06-2012

دوست خوبم، شما باید با مستندات اختراعاتتون، برای تشکیل پرونده به بنیاد نخبگان بروید و اونجا بگید که می خواهید از امتیاز اختراع استفاده کنید.
امتیاز اختراع نیازی به معدل نداره.
یکی دو ماه بنیاد مستندات اختراع های شما را بررسی می کنه، و در صورتی که جمع امتیازهای اونها به مینیمم های بنیاد رسید، شما عضو بنیاد خواهید شد و اون موقع می تونید برای پروژه در خواست کنید. شما در صورت عضویت در بنیاد معاف نخواهیدشد، بلکه با انجام یک پروژه در حد یکسال و یک آموزشی در حد 30 تا 45 روز کارت پایان خدمت دریافت خواهید کرد.

مستنداتی که برای ثبت اختراع به بنیاد باید تحویل دهید، خیلی کاملتر و خیلی دقیقتر باید باشه تا اون چیزهایی که به اداره ثبت اختراع ها تحویل دادید.

ارادت

RE: تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات) - mehdi adeli - 02-06-2012

با سلام خدمت امیر جان ، با تشکر برای این جواب کامل و مثبتت .

بر چه اساسی به اختراع امتیاز می دهند ؟

جمع امتیازهای مینیمم های بنیاد بر اساس چه پارامترهایی در اختراع است ؟

به نظر شما در فاصله این 1 سال فراغت از تحصیلم از مهر 91 وقت کافی برای گرفتن پروژه دارم ؟یعنی انجام پروژه ای که محول میشود 1 سال زمان می برد ؟

با سپاس از دوست خوبم و راهنمایی تاثیرگذار شما .

RE: تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات) - amin_mb - 03-06-2012

سلام دوست خوبم، امین هستم.

پیشنهاد می کنم، به این لینک بروید و مطالعه بفرمایید ( نحوه عضویت در بنیاد از طرق مختلف )

وقتی شما، پروژه بیناد را شروع میکنید، سرباز نخبه محسوب میشید و نیازی نیست نگران غیبت بعد از یکسال باشید.

ارادت

RE: تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات) - siamak8218 - 09-07-2012

سلام .
من دانشجوی کارشناسی برق هستم.میخواستم بدونم اگه یک پروژه ثبت کنم و بتونم عضو بنیاد نخبگان شم،میتونم معاف سربازی بگیرم؟؟
خیلی خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنی.
با تشکر.

RE: تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات) - amin_mb - 09-07-2012

دوست خوبم،
با عرض سلام و خوش آمدگویی خدمت شما

با عضویت در بنیاد نخبگان، شما معاف نخواهید شد، بلکه سربازی شما به 12 ماه انجام پروژه و 45 روز آموزشی بی دردسر تغییر خواهد کرد.
شما در صورتی که برای بنیاد نخبگان نیروهای مسلح پروژه ای انجام دهید، به میزان مفید بودن اون پروژه به شما کسری سربازی داده خواهد شد.

باز سوالی بود، در خدمت شما خواهیم بود.

ارادت

RE: تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات) - mehdi adeli - 21-07-2012

سلام امین جان

امیدوارم خوب باشی

همونطوری که فرموده بودید این کارها را انجام دادم و جواب نهاییش در شهریور میآید،(جهت یادآوری : گرفتن پروژه در قبال خدمت سربازی از بنیاد نخبگان)

ولی تعدادی سوال داشتم :

مدت زمان لازم برای گرفتن طرح (از مراحل اداری تا شروع پروژه)؟
چه سازمانی (طرح پیشنهاد میده)؟
مدت زمانی که صرف پروژه شده (به صورت متوسط، روزی چند ساعت... و چند ماه)؟
مشکلات دفاع از پروژه ؟
مدت زمان لازم برای گرفتن کارت معافیت (از زمان تحویل طرح تا گرفتن کارت معافیت)؟

آیا رو کارت پایان خدمت میزنه سرباز نخبه ؟

با سپاس

RE: تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات) - mehdi adeli - 21-07-2012

راستی یه چیزی را یادم رفت اگه این اختراعم امتیاز لازم را کسب کنه ،به امید خدا و دعای شما دوست خوبم

فقط معدل کارشناسیم متاسفانه تقریبا شده 15 و به خاطر همین جریان بسیار نگران شدم که اگر اختراعم تایید بشه به خاطر معدلم بهم پروژه ندن ، میخواستم نظر دوست عزیزم را در این ارتباط هم جویا شوم ؟

راستی من 2 ماه آموزشیم هم پارسال رفتم .

مرسی .

RE: تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات) - amin_mb - 21-07-2012

(21-07-2012, 07:12 PM)mehdi adeli نوشته: فقط معدل کارشناسیم متاسفانه تقریبا شده 15 و به خاطر همین جریان بسیار نگران شدم که اگر اختراعم تایید بشه به خاطر معدلم بهم پروژه ندن ، میخواستم نظر دوست عزیزم را در این ارتباط هم جویا شوم ؟
دوست خوبم امیدوارم موفق باشید.
نگران نباشید، در صورتی که از طریق اختراع عضو بنیاد نخبگان شوید، کاری به معدل شما ندارند.
معدل مربوط به عضویت از طریق شاگرد اولی است.

نگران نباشید، و پیش برید.

ارادت