آکادمیا کافه
پذیرش از دانشگاه موناش استرالیا (Monash) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: دانشگاه های استرالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش از دانشگاه موناش استرالیا (Monash) (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D9%88%D9%86%D8%A7%D8%B4-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-Monash)

صفحات 1 2 3

پذیرش از دانشگاه موناش استرالیا (Monash) - soilman - 27-10-2012

پایگاه داده های دپارتمان های مهندسی دانشگاه موناش

Civil Eng Dept
Postgraduate research opportunities

Chemical Eng Dept

Material Eng Dept

پ.ن: بقیه دپارتمان ها گویا باید مستقیم تماس بگیرید

RE: راهنمای درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه موناش (Monash) - Shahrouz - 23-12-2012

درود

دانشگاه موناش(واقع شده در شهر ملبورن و به صورت متمرکز عمدتا در Clayton campus)، در میان هشت دانشگاه برتر استرالیا قرار دارد و در رنکینگهای مختلف جهانی در رده 1 تا 50 در اکثر فیلدها است.
این دانشگاه بین المللی ترین دانشگاه استرالیا می باشد.

اعتبار این دانشگاه روز افزون بوده، به طور مثال دپارتمان مهندسی شیمی این دانشگاه به همراه دپارتمان مهندسی شیمی دانشگاه کوئنزلند، تنها دپارتمان مهندسی شیمی است که بالاترین امتیاز (5) از 5 را در استرالیا کسب کرده اند.

سایر دپارتمانهای معتبر این دانشگاه، داروسازی رنک 6 جهانی، حقوق 15 جهان و آموزش رتبه 16 جهانی می باشد.

در این دانشگاه علاوه بر بورسهای داخل دانشگاهی مانند MGS که کاور کردن هزینه زندگی را شامل می شوند و یا اسکالرشیپهایی که به صورت پوزیشنی ارائه می شوند اسکالرشیپ IPRS یا اسکالرشیپ تحقیقاتی دانشجوی تحصیلات تکمیلی بین المللی که شهریه، بیمه و مواردی از این قبیل را کاور می کنند وجود دارند. اسکالرشیپ خاص این دانشگاه که در اکثر موارد مشخصه IPRS را دارد MIPRS هست.
مراحل اقدام برای این دانشگاه نیازمند هیچ گونه هزینه اپلای نمی باشد و کاملا رایگان است. نمره آیلتس مورد نیاز دپارتمانهای مهندسی 6.5 و سایر دپارتمانها 6.5 یا 7 می باشد.
در اخذ اسکالرشیپ از این دانشگاه مهمترین معیار مقالات و کیفیت مقالات شما (حدود 70 درصد)، سپس معدل کارشناسی وارشد شما می باشد. ارتباط با اساتید جهت تدوین پروپوزال و یا حمایت آنها تا حدودی در پروسه پذیرش و اسکالرشیپ موثر و جهت اخذ پذیرش ضروری است.

RE: راهنمای درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه موناش (Monash) - Shahrouz - 23-12-2012

دو تاریخ ددلاین برای راند اصلی و فرعی و اقدام به منظور اخذ اسکالرشیپ در دانشگاه موناش به ترتیب 31 اکتبر و 31 می می باشد. تعداد اسکالرشیپهای راند اصلی در حدود 5 برابر راند فرعی بوده و از این رو دریافت اسکالرشیپ برای راند اصلی محتمل تر هست.
http://www.monash.edu.au/migr/apply/eligibility/scholarships/questions/

RE: راهنمای درخواست پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه موناش (Monash) - Karim - 23-12-2012

شهروز جان ممنون از اطلاعات مفیدت
فقط در مورد رنک ها من یک سرچ انجام دادم سایت های مختلف رنک های مختلفی رو اعلام می کنند بعنوان مثال در این لینک که مربوط به رنکنیگ شانگهای هست اکثر رشته ها در سال 2012 در رنک 150-200 هستند وبجز شیمی که رنکش 50-75 هست
در مورد رنک داروسازی هم بعید می دونم رنک واقعیش 6 جهان باشه چون این دانشگاه 1958 تاسیس شده و دانشگاههای بسیار برزگی آمریکا، ژاپن، کانادا، انگلستان، آلمان و غیره که خیلی قوی تر از موناش هستند و از نظر قدمت هم برخی چندبرابر موناش قدمت دارند. البته اون لینکی هم که رنک داروسازی موناش رو 6 اعلام کرده اگر دقت کنید اکثر دانشکده های داروسازی استرالیا رو در رده های بالا قرار داده است نمی دونم چرا!
اگر این لینک رو دقت کنیددانشگاههای بزرگ دنیا در علوم پزشکی را خواهید دید که در این رنک موناش 43 هست و بعید می دونم یک دانشگاه در علوم پزشکی 43 باشه ولی در داروسازی 6 چون علوم دارویی و پزشکی بسیار مرتبط هستند و این اختلاف رنک کمی عجیب هست

این لینک هم که ماله خود دانشگاه موناش هست بهرین رتبه ای که دارد 34 هست برای رشته های بالینی هستش
درمورد حقوق هم من سرچ نکردم

در هرصورت سرچی که انجام دادم بنظر می رسد که دانشگاه موناش با توجه به قدمت نچندان زیادش جزو دانشگاههای بسیار در حال رشد استرالیا هست و جزو دانشگاههای تاپ استرالیاست اما در مقیاس جهانی جزو دانشگاههای تاپ دنیا نمی باشد و جز دانشگاههای متوسط جهانی است

ممنون
(23-12-2012, 03:35 AM)Shahrouz نوشته: درود

دانشگاه موناش(واقع شده در شهر ملبورن و به صورت متمرکز عمدتا در Clayton campus)، در میان هشت دانشگاه برتر استرالیا قرار دارد و در رنکینگهای مختلف جهانی در رده 1 تا 50 در اکثر فیلدها است.
این دانشگاه بین المللی ترین دانشگاه استرالیا می باشد.

اعتبار این دانشگاه روز افزون بوده، به طور مثال دپارتمان مهندسی شیمی این دانشگاه به همراه دپارتمان مهندسی شیمی دانشگاه کوئنزلند، تنها دپارتمان مهندسی شیمی است که بالاترین امتیاز (5) از 5 را در استرالیا کسب کرده اند.

سایر دپارتمانهای معتبر این دانشگاه، داروسازی رنک 6 جهانی، حقوق 15 جهان و آموزش رتبه 16 جهانی می باشد.

در این دانشگاه علاوه بر بورسهای داخل دانشگاهی مانند MGS که کاور کردن هزینه زندگی را شامل می شوند و یا اسکالرشیپهایی که به صورت پوزیشنی ارائه می شوند اسکالرشیپ IPRS یا اسکالرشیپ تحقیقاتی دانشجوی تحصیلات تکمیلی بین المللی که شهریه، بیمه و مواردی از این قبیل را کاور می کنند وجود دارند. اسکالرشیپ خاص این دانشگاه که در اکثر موارد مشخصه IPRS را دارد MIPRS هست.
مراحل اقدام برای این دانشگاه نیازمند هیچ گونه هزینه اپلای نمی باشد و کاملا رایگان است. نمره آیلتس مورد نیاز دپارتمانهای مهندسی 6.5 و سایر دپارتمانها 6.5 یا 7 می باشد.
در اخذ اسکالرشیپ از این دانشگاه مهمترین معیار مقالات و کیفیت مقالات شما (حدود 70 درصد)، سپس معدل کارشناسی وارشد شما می باشد. ارتباط با اساتید جهت تدوین پروپوزال و یا حمایت آنها تا حدودی در پروسه پذیرش و اسکالرشیپ موثر و جهت اخذ پذیرش ضروری است.

نقل قول:'Karim' pid='30484' dateline='1356254207'
شهروز جان ممنون از اطلاعات مفیدت
فقط در مورد رنک ها من یک سرچ انجام دادم سایت های مختلف رنک های مختلفی رو اعلام می کنند بعنوان مثال در این لینک که مربوط به رنکنیگ شانگهای هست اکثر رشته ها در سال 2012 در رنک 150-200 هستند وبجز شیمی که رنکش 50-75 هست
در مورد رنک داروسازی هم بعید می دونم رنک واقعیش 6 جهان باشه چون این دانشگاه 1958 تاسیس شده و دانشگاههای بسیار برزگی آمریکا، ژاپن، کانادا، انگلستان، آلمان و غیره که خیلی قوی تر از موناش هستند و از نظر قدمت هم برخی چندبرابر موناش قدمت دارند. البته اون لینکی هم که رنک داروسازی موناش رو 6 اعلام کرده اگر دقت کنید اکثر دانشکده های داروسازی استرالیا رو در رده های بالا قرار داده است نمی دونم چرا!
اگر این لینک رو دقت کنیددانشگاههای بزرگ دنیا در علوم پزشکی را خواهید دید که در این رنک موناش 43 هست و بعید می دونم یک دانشگاه در علوم پزشکی 43 باشه ولی در داروسازی 6 چون علوم دارویی و پزشکی بسیار مرتبط هستند و این اختلاف رنک کمی عجیب هست
این لینک هم که ماله خود دانشگاه موناش هست بهرین رتبه ای که دارد 34 هست برای رشته های بالینی هستش
درمورد حقوق هم من سرچ نکردم
در هرصورت سرچی که انجام دادم بنظر می رسد که دانشگاه موناش با توجه به قدمت نچندان زیادش جزو دانشگاههای بسیار در حال رشد استرالیا هست و جزو دانشگاههای تاپ استرالیاست اما در مقیاس جهانی جزو دانشگاههای تاپ دنیا نمی باشد و جز دانشگاههای متوسط جهانی است
ممنون

درود
البته این امر بدیهی هست که رنکینگ خیلی ارتباط مستقیمی با سال تاسیس نداره! رنکینگ مهندسی شیمی دانشگاه موناش در استرالیا الان 2 هست که در مقایسه بادانشگاههای بسیار قدیمی تر خود استرالیا این رنکینگ حائز اهمیت هست. یعنی شما نمی تونید بگید که دانشگاهی که قدیمی تره رنکینگ بهتری داره! دانشگاه ملی سنگاپور در رده 20دانشگاه برتر جهان قرار داره و از 90 درصد دانشگاههای بعدی خودش تازه تاسیس تره. تحقیقات در این دانشگاه کم از CAL TECH نداره!
در مورد رده بندی QS این رده بندی هم از جمله رده بندی های بسیار معتبر محسوب می شه.
http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2012/subject-rankings/life-science-biomedicine/pharmacy-pharmacology
این رنک بندی تقریبا جز معتبرترین رنک بندی های جهان محسوب می شه و شما در رده های اول دانشگاههای هاروارد، کمبریج ، NUS , امپریال کالج لندن و.. رو می بینید. اسم اینها عجیب نیست و موناش فقط عجیبه؟ شاید به خاطر اینکه خیلی در مورد دانشگاههای استرالیا و بودجه بسیار عظیم تحقیقاتیشون اطلاع ندارید.
Harvard University
United States[عکس: star_5.gif]10010093.596.82University of Cambridge
United Kingdom[عکس: star_5.gif]90.698.797.7953National University of Singapore (NUS)
Singapore[عکس: star_0.gif]98.393.388.7934University of Oxford
United Kingdom[عکس: star_5.gif]90.796.190.190.95Karolinska Institute
Sweden[عکس: star_0.gif]77.172.110088.16Monash University
Australia90.688.684.187.27Imperial College London
United Kingdom[عکس: star_0.gif]7888.992.786.48The University of Tokyo
Japan[عکس: star_0.gif]90.593.279.185.19The University of Melbourne
Australia[عکس: star_0.gif]77.187.590.784.910University of Michigan
United States
تقریبا غیر از یک رنکینگ رنک جهانی دانشگاه موناش 1 تا 100 هست و در اکثر رنکینگ ها 1 تا 50 فیلدهای مختلف. بدیهیه که دانشگاههای تاپ جهان 1 تا 100 هستند و نمی شه یک دانشگاه رو که در رنک بندی 1 تا 100 هست دانشگاه متوسط در سطح جهان طبقه بندی کرد!
من از همون لینکی که آوردید استفاده می کنم:
  • in the top one per cent of world universities – 99th in the world – according to the Times Higher Education World University Rankings (2012-2013)
  •  
  •  قاعدتا دانشگاهی که در 1 درصد برتر دانشگاههای جهان باشد متوسط محسوب نمی شه.
  •  
  • the 61st university in the world according to the 2012 QS World University Rankings
  • باز هم رده بندی نشان دهنده رتبه 2 رقمی دانشگاه موناش
  •  
The Times Higher Education World University Rankings (2012-2013) rates us:
  • one of only six Australian universities in the world’s top 100
  • the 34th university in the world for Clinical, Pre-Clinical and Health.
The QS World University Rankings (2012) rates Monash among:
  • the top 40 universities in the world for Life Sciences and Medicine
  •  
  • the top 40 universities in the world for Social Sciences and Management
  • the top 50 universities in the world for Arts and Humanities
  • the top 60 universities in the world for Engineering and Technology
  • the top 80 universities in the world for Natural Sciences.
  • در اکثر رنکینگها اکثر دانشکده های این دانشگاه در رتبه 1 تا 50 جهان قرار داره و
The Academic Ranking of World Universities (2012) rates us:
  • the best university in Australia and one of the top 75 universities in the world for Chemistry
  • در سال 2012 یکی از 75 دانشگاه برتر جهان بوده
  • the best university in Australia and one of the top 75 universities in the world for Engineering/Technology and Computer Science
  • در سال 2012 بهترین دانشگاه مهندسی استرالیا بوده
  • the best university in Australia and among the top 100 universities in the world for Computer Science (as a standalone discipline)
  • در سال 2012 بهترین دانشگاه در علوم کامپیوتر بوده
  •  
  • البته شاید تعاریف متفاوته و  شما به چه دانشگاهی دانشگاه تاپ در سطح جهانی می گید؟
  •  
  •  من یک سری دانشگاه آمریکایی به عنوان معیار آوردم. چون اکثرا دانشگاههای غیر کانادا و آمریکا و یکی دو تاهم توی انگلستان رو نمی شناسند. در رده بندی تایمز، نزدیک رده بندی موناش (99)، دانشگاههای یوتا، آریزونا استیت، کالیفرنیا ایرواین (رنک 94) Rice با رنک 77 و پوردو (67)قرار دارند. با استدلال شما دانشگاههای پوردو، کالیفرنیا ایرواین، رایس، پوردو و پیتزبورگ و یورک (103) دانشگاههایی متوسط در جهان محسوب می شن!؟
این البته رده بندی تایمز بود.
در رده بندی معتبر دیگر، که رده بندی US NEWSهست دانشگاه موناش (61) در رده بندی بهتر از بوستون (رنک 64) تگزاس- آستین (68) رایس (120)، جئورجیا تک (88)، پوردو (95)، کالیفرنیا دیویس (100)، مریلند- کالج پارک (117) و یک سری دانشگاه متوسط!!! دیگه قرار داره:
http://www.usnews.com/education/worlds-best-universities-rankings/top-400-universities-in-the-world?page=4

لازم به ذکر هست که معتبرترین رنکینگ ها برای دانشگاهها دو رنکینگ تایمز و Top universities و بعد از اونها US news هست که مختص آمریکاست. شما رده بندی معتبرتری می شناسید؟ بازم باید بگم یکی از بزرگترین اشتباه بچه ها تصمیم گیری بر مبنای حسشون هست. اسم دانشگاه NTU سنگاپور رو شاید حتی نشنیده باشید این دانشگاه و NUS از دانشگاهی در اندازه های texas a& m بیشتر نوبلیست دارند!

RE: پذیرش از دانشگاه موناش استرالیا (Monash) - foko - 20-08-2014

سلام

ببخشید من یه سوال در مورد دانشکاه موناش دارم . من به هر استادی ایمیل میزنن برای استاد راهنمایی و اینجور داستانا یه نفر دیکه جواب ایمیلشو میده . من اخرین بار دیشب به این داشنکاه ایمیل زدم اون هم این جواب دادن ؟
که شما باید با م نصحبت کنید و من نتیجه رو به استاد فلانی میکم ؟ مکه همچینی چیزی میشه ؟
من با استادای دانشکاه های دیکه به راحتی مکاتبه کردم . اما متوجه قانون این دانشکاه نمیشم . ؟؟؟

RE: پذیرش از دانشگاه موناش استرالیا (Monash) - ali70 - 15-01-2015

با عرض سلام
لطفا با توجه به رزومه ای که در زیر خدمتتان عرض میکنم اگه میشه بفرمایید که برای دانشگاه موناش استرالیا در رشته برق قدرت به زبان انگلیسی در مقطع ارشد شانس پذیرش و بورسیه کامل را دارم؟(بورسیه خیلی واسم مهمه)
رزومه
1.لیسانس برق قدرت از دانشگاه آزاد(شهرستان)معدل 16.20-- معدل کاردانی 15.80
2. یک مقاله آی اس آی
3.تالیف یک عنوان کتاب در ایران با استادم به زبان فارسی
4.تالیف یک عنوان کتاب از پایان نامه کارشناسی در انتشارات کشور آلمان به زبان انگلیسی
5.گواهی حضور در المپیاد مخترعین جهان و کسب تندیس مخترعین برتر
6.سه مقاله در نشریه کشور فرانسه با نمایه اسکوپوس
7.سه مقاله داخلی با نمایه علمی ترویجی
8.دو مقاله کنفرانس داخلی و یک کنفرانس بین المللی در ایران
9.توانایی کار با نرم افزار دیگسایلنت
10.مدرک زبان ندارم ولی میتونم بگیرم
11. پانزده ماه سابقه کار کاملا مرتبط با رشته در قرارگاه خاتم

RE: پذیرش از دانشگاه موناش استرالیا (Monash) - blur - 15-01-2015

(15-01-2015, 12:05 AM)'ali70' نوشته: با عرض سلام
لطفا با توجه به رزومه ای که در زیر خدمتتان عرض میکنم اگه میشه بفرمایید که برای دانشگاه موناش استرالیا در رشته برق قدرت به زبان انگلیسی در مقطع ارشد شانس پذیرش و بورسیه کامل را دارم؟(بورسیه خیلی واسم مهمه)
رزومه
1.لیسانس برق قدرت از دانشگاه آزاد(شهرستان)معدل 16.20-- معدل کاردانی 15.80
2. یک مقاله آی اس آی
3.تالیف یک عنوان کتاب در ایران با استادم به زبان فارسی
4.تالیف یک عنوان کتاب از پایان نامه کارشناسی در انتشارات کشور آلمان به زبان انگلیسی
5.گواهی حضور در المپیاد مخترعین جهان و کسب تندیس مخترعین برتر
6.سه مقاله در نشریه کشور فرانسه با نمایه اسکوپوس
7.سه مقاله داخلی با نمایه علمی ترویجی
8.دو مقاله کنفرانس داخلی و یک کنفرانس بین المللی در ایران
9.توانایی کار با نرم افزار دیگسایلنت
10.مدرک زبان ندارم ولی میتونم بگیرم
11. پانزده ماه سابقه کار کاملا مرتبط با رشته در قرارگاه خاتم

سلام دوست عزیز. معمولا کسی نمیتونه از دانشگاه های استرالیا برای ارشد اسکولارشیپ بگیره و اصلا روش حساب نکنید. شهریه و هزینه زندگی هم تو استرالیا خیلی بالاست. من پیشنهاد میکنم که ارشدتون رو با معدل و مقالات خوب از ایران یا اگر براتون هزینه کردن مقدور هست از اروپا بگیرید و بعد برای اسکولارشیپ مقطع دکترا اقدام کنید.

RE: پذیرش از دانشگاه موناش استرالیا (Monash) - shaparak_p66 - 23-06-2015

(20-08-2014, 12:48 PM)foko نوشته: سلام

ببخشید من یه سوال در مورد دانشکاه موناش دارم . من به هر استادی ایمیل میزنن برای استاد راهنمایی و اینجور داستانا یه نفر دیکه جواب ایمیلشو میده . من اخرین بار دیشب به این داشنکاه ایمیل زدم اون هم این جواب دادن ؟
که شما باید با م نصحبت کنید و من نتیجه رو به استاد فلانی میکم ؟ مکه همچینی چیزی میشه ؟
من با استادای دانشکاه های دیکه به راحتی مکاتبه کردم . اما متوجه قانون این دانشکاه نمیشم . ؟؟؟

سلام. من برای این دانشگاه اقدام کردم و 10 روز مونده بود که ددلاین تموم بشه استاد پیدا کردم. اینجور که فهمیدم تو این دانشگاه اول یه جورایی باید دپارتمان با شما موافق باشه واسه همین معمولا استادا خودشونو خیلی درگیر نمی کنن که مثلا بعدش دپارتمان اوکی نده. برای من اینجوری بود که اول یه استاد تو یه دپارتمان پیدا کردم و دوبار هم صحبت کردیم و خیلی هم تمایل داشت سوپروایزرم بشه ولی بعدش گفت دپارتمان قبول نکرده که شما رو ساپورت کنیم! منم با کلی ناراحتی رفتم سراغ یه دپارتمان دیگه. اینبار چون وقتی نداشتم اول به coordinator ایمیل زدم و بعدش دیدم یه نفر دیگه بهم ایمیل زد و گفت کل مدارکتو بده تا واست سوپروایزر پیدا کنم! (که این خانومه انگار کارمند اداریشون بود) و به فاصله دو روز بهم معرفی کردن.حتی استاده یکبار منو ندیده بود و ما بعد از سابمیت اپلیکیشن همدیگرو دیدیم. و الانم منتظر جواب پذیرشم ...

RE: پذیرش از دانشگاه موناش استرالیا (Monash) - delbina - 29-01-2017

ببخشید دانشگاه موناش  که پسوند مالزی داره ینی چی؟؟ monash university malaysia??