آکادمیا کافه
مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از طریق کبک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)
+----- موضوع: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 09-01-2014

در مورد نوع آزمون برای اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه های کانادا هر دو مدرک IELTS و Toefl مورد پذیرش قرار می گیرند هر چند ترجیح بر اولی هست. این موضوع در مورد دانشگاه های آمریکا هم تا حد زیادی صادق هست با این حال در اونجا ترجیح بر دومی هست. این تاپیک رو هم نگاه کنید به این موضوع پرداخته شده. آزمون GRE بیشتر توسط دانشگاه های آمریکا الزامی هست و دانشگاه های کانادا خیلی تاکیدی روی اون ندارند ولی باز هم بهتر هست که سایت هر دانشگاهی که می خواهید برای اون اقدام کنید رو نگاه کنید که مطمئن شوید. در کل اگر مهارت های زبانی خودتون رو بهبود بدهید تقریبا در هر سه این آزمون ها می تونید نمره خوبی بیاورید. طبیعی هست که هر چه در اینها نمره بهتری بیاورید و مقاله های بیشتر و البته در جاهای معتبرتری (مثل مجله های ISI) انتشار داده باشید شانس گرفتن کمک هزینه شما بیشتر خواهد شد.

کمک هزینه ها دارای شکل های مختلف هستند ممکن هست حالت بورس یا اسکالرشیپ های بلاعوض داشته باشند ممکن هست به عنوان دستیار پژوهشی استادتون باشید و در ازای یک پروژه ای کمک هزینه بگیرید ممکن هم هست به عنوان حل تمرین استادتون باشید و ممکن هم هست به شما وام هایی بدهند که بعد از تحصیل پس بدهید که این آخری رو بیشتر به مقیم ها می دهند که یک اطمینان حداقلی از بازپرداخت ها وجود داشته باشه.

در مورد مهاجرت اگر بخواهم خلاصه اشاره کنم چون فرانسه رو بلد نیستید تقریبا گزینه استان کبک حذف میشه و روش های فدرال می مونند. فهرست مشاغل رشته های فدرال در پست بالایی خود شما هست که من نگاه کردم زمینه مهندسی مواد در اون وجود نداشت. در کل شرایط ماندن پس از تحصیل برای دانشجویان مقطع دکترا ساده تر از دانشجویان مقطع ارشد هست ولی اگر دومی ها هم بتونند برای نمونه کار پیدا کنند می تونند که بمونند. به نظر می رسه منطقی ترین راه این باشه که برای ارشد بروید و بعد هم برای دکترا ادامه بدین که شرایط ساده تر بشه. هر چند تا 4 سال دیگه ممکنه فهرست مشاغل عوض شده باشه و شما بتونید مسقیم هم برای اون اقدام کنید.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - deadxxxqueen - 09-01-2014

چيزي كه من از فرمايشات شما فهميدم اينه كه وقتي فاند ميگيرم واسه ارشد بايد به روش هاي فدرال برم و بعد از دكتري ميتونم مقيم اونجا باشم.درسته؟
از اونجايي كه جنبه ي ماليش برام مهمه روش هاي فدرال حدودا چقد هزينه بر هستش؟
از لحاظ هزينه ي مهاجرت چه فرقي هس بين كسي كه فاند ميگيره و كسي كه هزينه ي تحصيل بر عهده ي خودشه؟
ضمنا احيانا اگه فقط تافل رو دادم امكانش هست كه تو دانشگاهاي كانادا تحصيل كنم؟ مثلا تبديلش كنن به نمرات آيلتس.
چون اصولا بايد منابع متفاوتي خوند هر چند هر دوتاش تكيه بر مهارت زباني دارن.
چون من واسه جي آر اي هم بايد بخونم و بين تافل و آيلتس يكي رو ميتونم انتخاب كنم.در واقع من دانشگاه هاي كانادا و آمريكا مد نظرم هستش و دوتا آزموني رو ميخوام بدم كه با هر دوش بتونم واسه دو كشور اقدام كنم.
ممنون از وقتي كه ميذاريد.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 10-01-2014

خیر فرآیند تحصیل و گرفتن کمک هزینه کاملا مستقل از فرآیند مهاجرت هست. شما می تونید برای هر دانشگاهی در کانادا که دوست داشتید به شرط داشتن ملزومات اولیه اون دانشگاه اقدام کنید. به جز برخی از دانشگاه های استان کبک که به زبان فرانسوی هستند (به ویژه اونهایی که در این استان خارج از شهر مونترال هستند) و به جای انگلیسی نیازمند فرانسه هستند، بقیه دانشگاه های کانادا انگلیسی زبان هستند و به مدرک آیلتس یا تافل نیاز خواهید داشت. هر چه نمزه زبان و سوابق پژوهشی بهتری داشته باشید شانس گرفتن کمک هزینه شما بیشتر خواهد شد.

مهاجرت کلا یک فرآیند جداگانه ای هست و از روش های مختلفی می شود به کانادا مهاجرت کرد مثل داشتن آشنای درجه 1 (روش خویشاوندی)، سرمایه گذاری، روش کارکنان ماهر، اقدام بعد از تحصیل در کانادا و یک سری روش های دیگر که می تونید در این تاپیک اونها رو مطالعه کنید. با توجه به اینکه بیشتر افراد آشنای درجه یک یا سرمایه چندانی (در حد چند صد میلیون) ندارند روش هایی مثل کارکنان ماهر یا اقدام مهاجرت در زمان دکترا معمول تر هست. برنامه کارکنان ماهر را می شود مستقل از تحصیل از همان ایران هم پیگیری کرد منتهی ممکن است بسته به تعداد متقاضیان و ظرفیت ویزا چندین سال به طول بیانجامد. این روش مهاجرت را هم دولت فدرال و هم دولت های استانی به طور جداگانه پیگیری می کنند که برای نمونه برنامه کارکنان ماهر کبک نیازمند دانش فرانسه هست. ولی برنامه کارکنان ماهر فدرال انگلیسی محور است. هر چند در هر دوی این برنامه ها زبان دیگر هم کمی امتیاز خواهد داشت.

در هر حال برنامه ای که من با توجه به شرایط شما پیشنهاد دادم این بود که شرایط تحصیلی خودتون مثل معدل، مقاله و زبان رو بهبود بدین. بعد پذیرش با کمک هزینه بگیرید (داشتن یا نداشتن کمک هزینه هیچ تاثیری روی فرآیند مهاجرت یا میزان هزینه آن نخواهد گذاشت و فقط هزینه تحصیل شما کمتر یا رایگان خواهد شد). حالا یا مستقیم برای ارشد پذیرش بگیرید و بعد برای دکترا ادامه دهید یا هم که ارشد را در ایران بخوانید و بعد برای دکترا اقدام کنید. وقتی 2 سال از تحصیل تان در دکترا گذشت می توانید از روش مربوط به این گروه درخواست مهاجرت بدهید. اینها کلیت موضوع بود تا اون زمان خودتون به تدریج با جزئیات اینها آشنا خواهید شد. در حال حاضر بهتر هست که همون معدل و زبان و مقاله خودتون رو بهبود بدین. در روش های غیر سرمایه گذاری هزینه های رسمی مهاجرت به طور تقریبی چیزی در حدود 2 تا 3 هزار دلار خواهد شد. 

در مورد امتحان های آیلتس و تاقل هم همونطور که قبلا اشاره کردم در حال حاضر اغلب دانشگاه های کانادا و آمریکا هر دوی اینها رو قبول دارند و از این نظر تا حد زیادی به این بستگی خواهد داشت که با ساختار کدوم یک از این امتحان ها راحت تر باشید و بتونید نمره بهتری در اونها بیارین و بنابراین سلیقه ای هست. وقتی زبان خودتون رو بهبود بدین و در مورد ساختار این دو ازمون تحقیق کنید به تدریح متوجه خواهید شد در کدوم یک می تونید نمره بهتری بیاورید چون همونطور که گفتم اغلب دانشگاه های آمریکای شمالی هر دوی اینها رو قبول دارند.

فکر می کنم از الان تصمیم خیلی دقیق تری نمیشه گرفت و بهتر هست که به تدریج که جلو رفتین مسیر رو با جزئیات دقیق تری برای خودتون تعیین کنید.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - SHIRINAREZOO - 25-01-2014

با سلام و خسته نباشید من می خواهم برای مهاجرت کبک اقدام کنم  نمی دونم آیا با این شرایط می توانم تشکیل پرونده بدهم؟
مدر ک کارشناسی مهندسی عمران در سال 82 گرفتم و مدرک فوق لیسانس مهندسی عمران محیط زیست سال شهریور سال 87 گرفتم
سابقه کار با بیمه به عنوان ناظر ساختمان 6 ماه فعلا که ادامه دارد.دارای پروانه اشتغال پایه 3 نظارت
دارای دو فرزند زیر 12 سال
همسر 39 سال لیسانس مهندسی کشاورزی
سطح زبان انگلیسی خودم متوسط هست و فرانسه فعلا صفر و هنوز هیج مدرک زبان ندارم
همسرم انگلیسی در حد عالی هست ولی هنوز مدرک زبان ندارد
امکانش هست راهنمایی کنید که شرایط لازم رو دارم  بدون مدرک زبان فعلا تشکیل پرونده بدهم؟راستش در مورد اینکه امتیاز رشته رو آیا می گیرم شک دارم.
باتشکر از شما

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 26-01-2014

سن 16
مدرک 12
تحصیلات 12
سابقه کار 6 تا 23 ماه 4
تحصیلات همسر 3
سن همسر 1
مدرک همسر ؟
نمکن 1
فرزند 8

شما اگز سابقه کارتون بیشتر از 6 ماه باشه، بدون احتساب امتیاز مدرک همسر و زبان خودتون و همسرتون هم به امتیاز 57 می رسید که حداقل لازم برای دعوت به مصاحبه افراد متاهل هست. روی کاغذ شما بدون امتیاز زبان فرانسه هم می تونید تشکیل پرونده بدهید ولی در حال حاضر این مورد خیلی براشون مهم هست و برای گرفتن امتیاز مدرک فرانسه هم می بایست دست کم B2 بیاورید. در صورتی که در 5 سال اخیر دست کم 1 سال در کار مرتبط بوده باشین (با بیمه) امتیاز مدرک تون رو می گیرید. امتیاز انگلیسی همسر امتیازی نداره و فقط فرانسه ایشون امتیازآور هست. در مورد خودتون که نفر اصلی هستید انگلیسی هم امتیازآور هست.

در مجموع من اگر جای شما بودم تا 6 ماه آینده کارم رو ادامه می دادم تا دست کم به 1 سال برسه و زبان فرانسه خودم رو در حدی که می تونستم بهبود می دادم تا یک مدرک هر چند سطج پایین بگیرم. مدرک انگلیسی رو هم می گرفتم و در این مدت هم پیگیر ترجمه مدارک تحصیلی و موارد دیگه می شدم. با توجه به تاکیدی که در حال حاضر روی زبان فرانسه دارند نمیشه 100 درصد گفت که در این شرایط پرونده پذیرفته میشه ولی احتمالش بالای 80 درصد هست چون با احتساب مدرک انگلیسی شما و بقیه موارد تا حد زیادی وابستگی شما به 6 امتیاز سازگاری که تا حد زیادی متاثر از سطح آشنایی با زبان فرانسه هست، کاهش پیدا می کنه. اگر در بدترین حالت از شما مدرک فرانسه خواستند می بایست خودتون رو به سطح B2 برسونید به همین دلیل از همین الان خودتون (و ترجیخا همسرتون هم) زبان فرانسه رو بهبود بدین.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - SHIRINAREZOO - 26-01-2014

سلام
ممنون از پاسخ شما فقط متوجه نشدم الان که من فعلا 6 ماه سابقه کار دارم 12 امتیاز مدرکم و می گیرم ؟با توجه به اینکه آخرین مدرک تحصیلی را در شهریور 87 گرفته ام.یعنی 5 سال و نیم پیش.چون فکر کنم اگر 12 امتیاز را بگیرم 57 اتیاز می آورم ولی در غیر اینصورت زیر 57 می شوم و باید مدرک زبان برای تشکیل پرونده بدهم.نمی دونم درست گفتم یا نه؟چون پذیرش پرونده ها جدید شنیده ام تا 11 فروردین هست اگر بشود زودتر مدارکم رو بفرستم
باتشکر

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 26-01-2014

امتياز سابقه كار از شش ماه شروع ميشه ولي تا جايي كه من از چند سال گذشته به خاطر دارم براي پذيرفته شدن مدارك قديمي تر از 5 سال مي بايست يك سال سابقه كار مرتبط در 5 سال اخير وجود داشته باشه. از طرفي بعيد مي دونم اين موضوع اخيرا عوض شده باشه و از طرفي هم اگر نزديك به يك سال باشه و شما در حال كار كردن باشيد و قطع نشده باشه احتمالش هست كه قبول كنند.

در صورتي كه مي خواستيد تا قبل از تكميل اين يك سال پرونده بفرستيد دو تا نكته رو مدنظر داشته باشيد. اول اينكه در نامه سابقه كار اگر بخش هايي از اون بدون بيمه بوده اشكالي نداره به اونها هم اشاره بشه يعني بازه زماني نامه سابقه كار مي تونه بيشتر از بيمه باشه چون گاهي شركتها يك دوره اي فرد رو به طور ازمايشي استخدام مي كنند يا هم كه تا زمان درخواست كارمند او رو بيمه نمي كنند. نكته دوم هم اينكه تاريخ نامه سابقه كار بسته نباشه يعني به جاي اينكه نوشته بشه از شهريور تا دي نوشته بشه از شهريور تاكنون. به اين شكل مشخص ميشه شما در حال كار هستين و به احتمال زياد فرض رو بر اين مي گذارند كه تا زمان مصاحبه سابقه تون بيشتر ميشه. البته اينهايي كه گفتم براي افزايش شانس پذيرفته شدن مدارك هست و نمي تونم به قطع بگم كه پرونده رو برگشت نمي زنند.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - M1KE - 02-02-2014

سن 16
مدرک 6
تحصیلات 10
سابقه کار بین 6 تا 23 ماه 4
انگلیسی 5
فرانسه 0
تمکن مالی 1
اگر اشتباه حساب نکرده باشم بدون مدرک فرانسه 42 امتیاز دارید و بدون مدرک فرانسه نمی تونید اقدام کنید. می بایست فرانسه خودتون رو به سطح B2 برسونید. قوانین مهاجرتی به طور پیوسته و بر اساس شرایط بازار کار و دیگر سیاست های جذب مهاجر تغییر می کنند ممکن است این تغییرات برای شما خوب، بد یا بدون تاثیر باشند. از الان نمی شود پیش بینی خاصی کرد.

سوال - azad_1359 - 07-02-2014

باسلام من ايران زندگى ميكنم ٣٢سال سن دارم متاهل هستم امابچه ندارم شاغل هم هستم ١٠سال بيمه دارم تحصيلاتم زير ديپلم است برادرم در كاناداشهر ونكور زندگى ميكندشرايط مالى خوب است مجردم است هيچ فاميلى در كانادا ندارند من ممنون ميشم اگه منو رهنماى كنيد ايا من شرايط رفتن دايم به كانادارادارم يانه اگه شرايط رفتن را دارم بايد از چه روشى اقدام كنم از طريق ايران بايد اقدام كنم يااز طريق كشور ديگرى ومدت زمان تشكيل پرونده تا رفتن به كانادا چند طول ميكشدباتشكر

RE: سوال - M1KE - 07-02-2014

اگر دست کم مدرک فوق دیپلم در یکی از زمینه های مورد احتیاج رو داشتید بقیه شرایط تون به نسبت خوب بود. داشتن برادر امتیازهایی داره با این حال مدرک دانشگاهی هم ملاک هست و با مدرک زیر دیپلم کار سخت میشه. فقط والدین و فرزند و همسر هستند که می تونند از روش خویشاوندی درخواست مهاجرت بدهند و مدرک تحصیلی شون ارزیابی نمیشه ولی برای برادر و خواهر صرفا یک امتیاز برای پرونده هستند و خود فرد می بایست دیگر قابلیت هاش مثل مدرک تحصیلی و سابقه کارش به شکلی باشه که امتیاز لازم کبک یا دولت فدرال رو بیاره. در صورتی که در زمینه های پیشه وری فعال بوده باشین ممکنه بتونید از روش پیشه وران که در اینجا در مورد اون توضیح دادم اقدام کنید که البته دردسرهای خاص خودش رو داره ولی غیر ممکن نیست.