آکادمیا کافه
یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته مدیریت (/Thread-%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3

یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته مدیریت - samira khorouti - 25-10-2012

سلام خسته نباشین

من رشته ام مدیریت بازرگانی است و دارم رو موضوع استراتژی قیمت واسه مقاله کار میکنم و ساعتها وقت گذاشتم واسه سرچ کردن مقالات اما چیزی پیدا نکردم شما میتونین کمکم کنین و مقالاتی در مورد استراتژی قیمت بهم بدین؟؟؟

ممنون

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - spt - 26-10-2012

(25-10-2012, 11:56 AM)samira khorouti نوشته: سلام خسته نباشین

من رشته ام مدیریت بازرگانی است و دارم رو موضوع استراتژی قیمت واسه مقاله کار میکنم و ساعتها وقت گذاشتم واسه سرچ کردن مقالات اما چیزی پیدا نکردم شما میتونین کمکم کنین و مقالاتی در مورد استراتژی قیمت بهم بدین؟؟؟

ممنون
سلام و خوش آمد برای حضورتون در اینجا،
من یه چیز رو متوجه نشدم، شما مقاله از منظر بازاریابی میخاید یا فایننس؟
در مورد استراتژی قیمت باید در حوزه مارکتینگ بگردید نه مدیریت بازرگانی...
اگه بازم مشکل داشتید بگید براتون یکی دو تا مقاله پیدا میکنم...

موفق باشید Smile

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - Shahrouz - 26-10-2012

(25-10-2012, 11:56 AM)samira khorouti نوشته: سلام خسته نباشین

ممنون
سلام یعنی کلا مقاله ای در ارتباط با این بحث "استراتژی قیمت گذاری" پیدا نکردید؟!! بهتره جزئی تر بگید که مثلا در چه ارتباطی قصد دارید تحقیق کنید تادوستان کمکتون کنند. {من رشته ام نیست ولی با یک سرچ ساده توی گوگل و نه انتشارات معتبر دهها مقاله در این زمینه و ارزش افزوده ... پیدا کردم. منظورم اینه که شاید اشتباه سرچ می کنید یا اینکه جزئیات رو نگفتید به ما}. مرسی

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - samira khorouti - 27-10-2012

سلام

از منظر بازاریابی میخوام

راستش بخواین به صورت کلی میخوام فعلا راجع به مقالات استراتژی قیمت در محصولات صنعتی یا بهتر استراتژی قیمت در شرکتهای تولیدی مطالعه کنم تا اطلاعاتم وسیعتر شه

من یه سری مقالات مطالعه کردم اما هنوز فرصت نکردم کامل ترجمه کنم که ببینم کدوم بیشتر به دردم میخوره که لینکش واستون بذارم

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - spt - 28-10-2012

(27-10-2012, 02:55 PM)samira khorouti نوشته: سلام

از منظر بازاریابی میخوام

راستش بخواین به صورت کلی میخوام فعلا راجع به مقالات استراتژی قیمت در محصولات صنعتی یا بهتر استراتژی قیمت در شرکتهای تولیدی مطالعه کنم تا اطلاعاتم وسیعتر شه

من یه سری مقالات مطالعه کردم اما هنوز فرصت نکردم کامل ترجمه کنم که ببینم کدوم بیشتر به دردم میخوره که لینکش واستون بذارم

ببینید!
شما دنبال چیز خیلی کلی هستید و احتمالا به این دلیل چیز به درد بخوری پیدا نکردید چون مقاله ها به موارد بسیار بسیار جزئی تری اشاره میکنن نه استراتژی قیمت گذاری به طور کلی.. موضوعی که شما دنبالش هستید باید توی کتاب های مارکتینگ پیدا بشه نه توی مقاله ها.... پیشنهاد من بهتون اینه که اول همین قسمت رو توی یک یا دو کتاب مرجع بازاریابی بخونید و بعدش که دانش اولیه رو پیدا کردید دنبال مقاله بگردید... و خب مسلما بهترین کتاب هم بازاریابی کاتلر هست که توی همه ی کتابخونه ها پیدا میشه حتما..

به هر حال من سه تا مقاله براتون میزارم اینجا، اگه دنبال مقاله باشید چیزی خارج از این نوع ها پیدا نمیکنید، (موقع آپلود کردن برعکس شده!! پس مقاله ها رو از آخر در نظر بگیرید..)
ممکنه یه سری مقاله قدیمی هم یه چیزایی راجع به استراتژی قیمت گذاری بگه که خیلی من فک میکنم به درد شما نمیخوره مثل فایل اولی که گذاشتم (whats your pricing strategy)،
بعضی از مقاله ها یه ایده ی جدید فقط مطرح میکنن توی استراتژی قیمت گذاری که در این حالت هم باید دانش پایه رو داشته باشید، مثل مقاله دومی که گذاشتم (value based pricing) ،این مقاله و قبلی حالت کلاسیک دارن و قدیمی هستن... الان خیلی کمتر پیدا میشه ازین مقاله ها که روی چیز های کلی تئوریک بحث کنه..
و مقاله ی آخر یه مقاله ی به روز و خیلی عالی هست در مورد استراتژی های قیمت گذاری و اگه به موضوع مسلط باشید خیلی به دردتون میخوره، پیدا کردن اینطور مقاله ها هم اصلا سخت نیست ولی بازم میگم که باید اول موضوع رو پایه ای مطالعه کنید، مقاله ها خیلی خیلی جزئیات ریز رو بررسی میکنن...

امیدوارم کمکتون کرده باشم و دیگه کار اصلی مال خود شماست که مطالعه کنید و مطالعه کنید....
امیدوارم که به هدفتون برسید Smile

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - a_aroosha - 28-01-2013

با سلام
من فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی (بازاریابی بین الملل) هستم. موضوع پایان نامه م: تهیه و تدوین مدل پیش بینی رفتار مصرف کنندگان در بازار فرش تهران (رگرسیون چندگانه) هست.
دنبال یه موضوع خوب واسه مقاله آی اس آی و گرفتن فاند هستم. می خوام بدونم پیش بینی رفتار مصرف کننده جزء موضوعهایی هست که دانشگاههای خارج بهش علاقه داشته باشند. خودم سرچ کردم 50 -50 بود.
و اینکه واسه گرفتن مقاله ها از سایتهای الزویر و امرالد و ... چه کار کنم؟ چون فارغ التحصیل هستم دسترسی به پسورد ندارم.

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - spt - 29-01-2013

(28-01-2013, 01:18 AM)a_aroosha نوشته: با سلام
من فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی (بازاریابی بین الملل) هستم. موضوع پایان نامه م: تهیه و تدوین مدل پیش بینی رفتار مصرف کنندگان در بازار فرش تهران (رگرسیون چندگانه) هست.
دنبال یه موضوع خوب واسه مقاله آی اس آی و گرفتن فاند هستم. می خوام بدونم پیش بینی رفتار مصرف کننده جزء موضوعهایی هست که دانشگاههای خارج بهش علاقه داشته باشند. خودم سرچ کردم 50 -50 بود.
و اینکه واسه گرفتن مقاله ها از سایتهای الزویر و امرالد و ... چه کار کنم؟ چون فارغ التحصیل هستم دسترسی به پسورد ندارم.
سلام به شما دوست عزیز Smile
کلا باید عرض کنم که توی حوزه مارکتینک و رفتار مصرف کننده خیلی راحت نیست فاند پیدا کردن برای اینکه ایران خیلی جلو نیست توش و از رشته های خیلی خیلی پر طرفدار هست و خیلی رقابت توش زیاده... اینکه شما از یه روش آماری استفاده میکنید (اگرچه خیلی پیچیده نیست اما بازم ریاضیه) این خیلی خوبه و کمک میکنه چون ابزار های ریاضی رو بلد بودن خیلی فاکتور خوبیه... (معمولا اونایی که مارکتینگ یا بیزینس خوندن توی ریاضی خیلی ضعیفن...)
اگه دنبال موضوع خوب هستید برای آی اس آی یه مقدار روی مسایل اقتصادی بیشتر وارد بشید به نظر من یکم بهتره... مثل رفتار مصرف کننده در شرایط مختلف قدرت خرید و اینا... فک میکنم این موضوع جذاب تر باشه برای مقاله هایی که از ایران سابمیت میشه... اما واقعا در این مورد خیلی اطلاع ندارم و این نظر شخصی بود...

برای گرفتن مقاله هم لازم نیست کاری کنید!! جواب شما همینجاست! Smile توی این سایت ما یه تاپیک داریم برای همین کار.. اگه مقاله ای میخاید لینکش رو بزارید، بچه هایی که دسترسی دارن براتون میگیرنش و همونجا میزارن که دانلودش کنید Smile به اینجا سر بزنید...

موفق باشید و خوبه که بچه های حوزه ی مدیریت دارن اینجا بیشتر میشن Smile

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - a_aroosha - 29-01-2013

(29-01-2013, 07:42 PM)spt نوشته: سلام به شما دوست عزیز Smile
کلا باید عرض کنم که توی حوزه مارکتینک و رفتار مصرف کننده خیلی راحت نیست فاند پیدا کردن برای اینکه ایران خیلی جلو نیست توش و از رشته های خیلی خیلی پر طرفدار هست و خیلی رقابت توش زیاده... اینکه شما از یه روش آماری استفاده میکنید (اگرچه خیلی پیچیده نیست اما بازم ریاضیه) این خیلی خوبه و کمک میکنه چون ابزار های ریاضی رو بلد بودن خیلی فاکتور خوبیه... (معمولا اونایی که مارکتینگ یا بیزینس خوندن توی ریاضی خیلی ضعیفن...)
اگه دنبال موضوع خوب هستید برای آی اس آی یه مقدار روی مسایل اقتصادی بیشتر وارد بشید به نظر من یکم بهتره... مثل رفتار مصرف کننده در شرایط مختلف قدرت خرید و اینا... فک میکنم این موضوع جذاب تر باشه برای مقاله هایی که از ایران سابمیت میشه... اما واقعا در این مورد خیلی اطلاع ندارم و این نظر شخصی بود...

برای گرفتن مقاله هم لازم نیست کاری کنید!! جواب شما همینجاست! Smile توی این سایت ما یه تاپیک داریم برای همین کار.. اگه مقاله ای میخاید لینکش رو بزارید، بچه هایی که دسترسی دارن براتون میگیرنش و همونجا میزارن که دانلودش کنید Smile به اینجا سر بزنید...

موفق باشید و خوبه که بچه های حوزه ی مدیریت دارن اینجا بیشتر میشن Smile

سلام دوست من
از راهنماییتون متشکرم.
بله درخواست مقاله دادم. دوستان هم زحمتشو کشیدن اما فیلتره و دانلود نمیشه.
دوست عزیز بازم ازتون راهنمایی می خوام. راستش مدل رگرسیونی که درمورد پیش بینی رفتار مصرف کننده ارائه کردم فاکتورهای روانشناسی (انگیزه، ادراک، ...) در نظر گرفتم. الان هرچی تو سایت مقاله های (ساینس دایرکت و ...) سرچ می کنم. موضوعها کلی هستند نمی دونم دقیق توی چه زمینه ای باید شکسته بشه. راستش اصلا نه استاد و نه راهنمایی دارم که راهنماییم کنه. احساس می کنم فقط دارم وقتمو تلف می کنم. تمام مقاله هایی رو هم که پیدا می کنم که پولی هستند.
و اینکه من تقریبا به بحث معادلات ساختاری هم مسلط هستم. به نظر شما برای بحث آماری مقاله چه روش آماری استفاده کنم (حتی اگر جدید باشه یاد می گیرم) که بتونم فول فاند بگیرم. (راستش ابتدای نوشته تون رو که خوندم ناامید شدم)
بازم ممنون.

RE: یافتن مقاله ی مناسب و مورد نیاز برای رشته های خانواده مدیریت و اقتصاد - spt - 03-02-2013

(29-01-2013, 09:21 PM)a_aroosha نوشته: سلام دوست من
از راهنماییتون متشکرم.
بله درخواست مقاله دادم. دوستان هم زحمتشو کشیدن اما فیلتره و دانلود نمیشه.
دوست عزیز بازم ازتون راهنمایی می خوام. راستش مدل رگرسیونی که درمورد پیش بینی رفتار مصرف کننده ارائه کردم فاکتورهای روانشناسی (انگیزه، ادراک، ...) در نظر گرفتم. الان هرچی تو سایت مقاله های (ساینس دایرکت و ...) سرچ می کنم. موضوعها کلی هستند نمی دونم دقیق توی چه زمینه ای باید شکسته بشه. راستش اصلا نه استاد و نه راهنمایی دارم که راهنماییم کنه. احساس می کنم فقط دارم وقتمو تلف می کنم. تمام مقاله هایی رو هم که پیدا می کنم که پولی هستند.
و اینکه من تقریبا به بحث معادلات ساختاری هم مسلط هستم. به نظر شما برای بحث آماری مقاله چه روش آماری استفاده کنم (حتی اگر جدید باشه یاد می گیرم) که بتونم فول فاند بگیرم. (راستش ابتدای نوشته تون رو که خوندم ناامید شدم)
بازم ممنون.
نمیخاستم ناراحتتون کنم اما حقیقته دیگه...
ببینید در مورد مقاله پیدا کردن باید بگم من هم ، همدردتون هستم، خیلی راحت نمیشه مقاله مناسب پیدا کرد، من مشکلم رو نصفه نیمه با دو تا راه حل کردم:
1. از رفرنس های مقاله هایی که میخونم استفاده میکنم، وقتی به جمله ای برمیخورم که به نظر جالب میاد حتما میرم سراغ رفرنسش و اون مقاله رو هم میگیرم
2. تعداد مقاله های زیادی بگیرید، تا میتونید مقاله های مختلف بگیرید و یه نگاهی بندازید، معمولا از هر 10 تا مقاله 2 تاش به درد بخور میشه... وقتی مقاله ی خوبی گیرتون اومد اون موقع از همون روش 1 هم میتونید استفاده کنید..
در مورد مقاله های پولی و اینا هم عرض کردم، توی اون تاپیک درخاست بدید و براتون دانلود میشه همونجا گذاشته میشه، اگه موردی قابل دانلود نبود همونجا اطلاع بدید پیگیری میکنیم Smile مگه میشه توی آکادمیا کافه مشکلی وجود داشته باشه؟!! Big Grin

والا در مورد بحث آماری هم من خودم از بچه ها شنیدم که سیستم داینامیک و دیتا ماینینگ خیلی خوبه... حالا نمیدونم چطوری میشه توی پروژه ی شما ازش استفاده کرد و اینکه آیا ابزار بهتری هم هست یا نه اون رو هم نمیدونم... اگه شما هم چیزی دستگیرتون شد همینجا اطلاع رسانی کنید... اما همون رگرسیون چند گانه هم خداییش بد نیست... معمولا خارج از ایران افرادی که تو این حوضه ها درس میخونن توی ریاضی بوق بوقن...

موفق باشید Smile

پرسش - zohre nazari - 08-10-2013

جدیدترین و به روزترین موضوعات مقاله های بازاریابی چیست ؟

پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید .