آکادمیا کافه
مدارک لازم برای ویزا چین و مباحث مربوط به ویزا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: چین (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%86%DB%8C%D9%86)
+---- موضوع: مدارک لازم برای ویزا چین و مباحث مربوط به ویزا (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%DA%86%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7)

مدارک لازم برای ویزا چین و مباحث مربوط به ویزا - Shihan - 22-10-2012

گواهي نامه معاينه بدني
ویزای تحصیلی: X Visa (Study/Student Visa):
برای دوره های زبان بالای 6ماه ،کارشناسی ، کارشناسی ارشد صادر می شود.
مدت زمان اعتبار این ویزا بسته به مدت زمان تحصیل از ۶ ماه تا یک سال می باشد ( بعد از اتمام ویزا امکان تمدید در کشور چین وجود دارد)
مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی چین
1. اصل و کپی از گذر نامه دارای حداقل 6ماه اعتبار
2. تکمیل فرمهای اخذ ویزا(Q1),
3. 2 قطعه عکس 3در 4 پشت نویسی شده
4. اصل و کپی از نامه پذیرش از دانشگاه مورد تایید در چین
5. اصل و فتوکپی از تایید خارجه فرم درخواست روادید دانشجویی (JW201 یا JW202) صادر شده توسط واحد مربوطه دولت چین
6. گواهی عدم سوء پیشینه ، ترجمه شده به زبان انگلیسی و تائید شده توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
7. در صورت ادامه تحصیل بیش از یک سال گواهي نامه معاينه بدني(Physical Examination
8. مبلغ تومان پول صندوق سفارت
مدت زمان صدور : 4 تا 7 روزکاری برای درخواست فوری و 7 تا 10 روز برای درخواست عادی

* هزینه‌ی ویزای عادی ١٥٠٠٠٠تومان و هزینه‌ی صدور ویزای نیمه‌فوری ١٧٠٠٠٠ تومان می‌باشد.
* نرخ ویزا برای کودکان نیز مانند بزرگسالان محاسبه می‌شود و مبالغ واریزی برای ویزا به حساب سفارت، قابل برگشت نیستند.
* امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور چین، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک چین به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.

آدرس سفارت چین در تهران: خیابان پاسداران، چهارراه فرمانیه، خیابان نارنجستان هفتم، شماره ١٥. تلفن: ٢٢٨١٦٦٠٠-٠٢١

RE: مدارک لازم برای ویزا چین و مباحث مربوط به ویزا - محمود ۴۹ - 18-07-2016

با سلام خدمت شما سروران

من حدود یک ماه قبل برای اخذ ویزا کار به ایران برگشته ام. البته لازم به ذکر است که من جواز کار در چین را از طرف اداره کار چین بعنوان نماینده شرکت تجاری چین دریافت کرده ام. اما قبل از مراجعه به سفارت چین در تهران برای ارائه مدارک کار، خواستم مطلبی را خدمت شما بزرگواران اعلام کنم.
من در ۱۸ فوریه با ویزایی تحصیل وارد کشور چین شدم. در ویزایی صادره چین مدت ۱۲۰ روز نوشته بودند. اما تاریخ خروج را ۲۶ ژوئن بود.
هنگام خروج از کشور چین در تاریخ ۲۶ ژوئن ، پلیس گمرک خروجی فرودگاه مرا دقایقی در انتظار نگهداشتند. و علت آن را تاخیر در خروج از کشور چین اعلام کردند. چون به نظر آنها من بایستی در تاریخ ۱۸ ژوئن کشورشان را ترک می کردم. و نه ۲۶ ژوئن! در هر صورت بعد از حدود ۲۰ دقیقه با صدور برگه ای به من اجازه خروج را دادند.
اکنون سوال بنده این است که آیا این موضوع می تواند باعث عدم صدور ویزای کار من گردد؟ و اگر مشکل پیش آید ، چگونه این مشکل حل خواهد شد؟ ضمنا تاریخ امتحانات دانشگاه در ۲۲ و ۲۳ ژوئن بود. با تشکر

RE: مدارک لازم برای ویزا چین و مباحث مربوط به ویزا - Shihan - 18-07-2016

(18-07-2016, 06:07 PM)محمود ۴۹ نوشته: با سلام خدمت شما سروران

من حدود یک ماه قبل برای اخذ ویزا کار به ایران برگشته ام. البته لازم به ذکر است که من جواز کار در چین را از طرف اداره کار چین بعنوان نماینده شرکت تجاری چین دریافت کرده ام.  اما قبل از مراجعه به سفارت چین در تهران برای ارائه مدارک کار، خواستم  مطلبی را خدمت شما بزرگواران اعلام کنم.
من در ۱۸ فوریه با ویزایی تحصیل وارد کشور چین شدم. در ویزایی صادره چین مدت ۱۲۰ روز نوشته بودند. اما تاریخ خروج را ۲۶ ژوئن بود.
هنگام خروج از کشور چین در تاریخ ۲۶ ژوئن ، پلیس گمرک خروجی فرودگاه مرا  دقایقی در انتظار نگهداشتند.  و علت آن را تاخیر در خروج از کشور چین اعلام کردند. چون به نظر آنها من بایستی در تاریخ ۱۸ ژوئن کشورشان را ترک می کردم. و نه ۲۶ ژوئن!  در هر صورت بعد از حدود ۲۰ دقیقه با صدور برگه ای به من اجازه خروج را دادند.
اکنون سوال بنده این است که آیا این موضوع می تواند باعث عدم صدور ویزای کار من گردد؟ و اگر مشکل پیش آید ، چگونه این مشکل حل خواهد شد؟ ضمنا تاریخ امتحانات دانشگاه در ۲۲ و ۲۳ ژوئن بود.  با تشکر

خیر. مشکلی از این بابت نیست، قوانین وروود و خروج و اقامت موقت در چین بسیار سختگیرانه است. ضمناً شما برای ویزای کار بهتره با برخی موسسات مشاوره ویزای کار در چین مکاتبه کنید اونها بهتر قوانین تبدیل ویزای x به z را اطلاع دارند.