آکادمیا کافه
کار در دانمارک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: دانمارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+----- انجمن: زندگی در دانمارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+----- موضوع: کار در دانمارک (/Thread-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9)

صفحات 1 2

کار در دانمارک - عادل نوری - 18-10-2012

شرایط کاری
کشور دانمارک از یک سطح بالایی در جابه جایی شغلی برخوردار است. بدین معنا که تغییر دادن شغل ها در این کشور عموما از بسیاری از کشورهای دیگر آسان تر می باشد؛ که البته این موضوع برای مهاجرانی که به دانمارکی صحبت نمی-کنند، صادق نیست. یادگیری زبان دانمارکی قطعا شانس فرد را برای پیدا کردن یک شغل جدید، بهبود می بخشد. از دیگر جهات، شرایط کاری برای مهاجران دقیقا با شرایط کاری برای دانمارکی ها یکسان است که این موضوع شامل مزایای بیکاری، تعطیلات و بازنشستگی نیز می گردد. تعطیلات کاری برای هر کارمند در کشور دانمارک 5 هفته در سال یا 08/2 روز در ماه می باشد. هفته کاری استاندارد در این کشور، 37 ساعت است که در طی 5 روز تقسیم می گردد. بیشتر مردم از ساعت 6 صبح تا 6 بعد از ظهر کار می کنند و وقت ناهار به طور معمول 30 دقیقه می باشد. البته در بخش های دولتی، ساعت ناهار نیز جزو ساعات کاری حساب می شود. هزینه های زندگی برای مهاجران، جنبه های مالی زندگی در کشور بیگانه، نقش بزرگی را در زندگی اجتماعی و کاری آنها ایفا می کند. در کشور دانمارک موارد مالی زیادی وجود دارد که یک فرد مهاجر باید از آنها آگاه باشد، که از آن جمله می توان به مواردی چون مالیات، مخارج زندگی و حقوق اشاره کرد. اگرچه کشور دانمارک دارای مالیات بالایی نسبت به کشورهای دیگر است اما هزینه این مالیات صرف خدمات رفاه اجتماعی، می شود. این در حالی است که در کشورهای دیگر برای این خدمات باید هزینه پرداخت کرد. البته مهاجرانی که از طرف دولت دانمارک برای بازار کار، بسیار مورد نیاز می باشند و جزو مشاغل High Demand هستند، برنامه مالیاتی ویژه ای وجود دارد که با داشتن شرایط خاصی در کار، مالیلت بر درآمد را تا 25 درصد در طی سال یا 33 درصد در طی 5 سال، کاهش می دهد. اگرچه هزینه های زندگی در دانمارک بالا می باشد اما به همان ترتیب، دستمزد و حقوق نیز در این کشور بالاست؛ بطوری که در سال 2009 با پایین آمدن هزینه های درمانی و مالیات بر درآمد، سطح حقوق همچنان بالا باقی ماند.

RE: کار در دانمارک - عادل نوری - 02-11-2012

بسیاری از اتباع خارجی برای زندگی و کار در کشور دانمارک آزاد هستند. اگرچه لازمه این مسئله داشتن مدرک اقامت کشور دانمارک میباشد، که از راههای مختلفی قابل کسب میباشد. یکی از آسان ترین این راهها دریافت کارت سبز(Green Card ) کشور دانمارک میباشد. این کارت سبز(Green Card) اجازه اقامت 3 ساله میباشد که قابل تمدید است و پس از 4 سال اقامت در کشور دانمارک قابل تبدیل به اقامت دائم می باشد. شرایط دریافت این اقامت به شرح ذیل میباشد:
• سن زیر 40 سال
• داشتن حداقل مدرک فوق لیسانس
• داشتن مدرک IELTS
• داشتن حداقل 1 سال سابقه در یکی از مشاغل اعلام شده در لیست مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک
• دریافت حداقل 100 امتیاز از جدول امتیاز بندی
از مزایای این روش میتوان زمان کوتاه رسیدگی و هزینه کم آن را نام برد. همچنین کسانی که کارت سبز Green Card) ) کشور دانمارک را دریافت میکنند برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا نیازی به ویزا ندارند.

RE: کار در دانمارک - ida215 - 09-11-2013

من واسه گرفتن کارت سبز با شرایط فعلیم ( فوق لیسانس،toefl ibt 92، سن 26، ) 95 امتیاز دارم. و الان دارم زبان آلمانی می خونم تا مدرک b1  بگیرم. آیا اینجوری امتیازم بالاتر از 100 میشه یا فقط یک مدرک زبان باید داشت؟ ضمنا سابقه کاری حتما باید داشته باشم؟ سپاسگذارم....

RE: کار در دانمارک - soilman - 09-11-2013

دوستان در مورد این مورد بهترین منبع لینک خود دانمارکی ها می باشه
قشنگ همه چیز رو توضیح داده
www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/work/greencard-scheme/

RE: کار در دانمارک - Pari.Sa - 17-02-2015

سلام و وفتتون بخیر ممنون میشم راهنماییم کنید .
من مدرک فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم البته فارغ التحصیل 1383 هستم . ولی سابقه کاری 10 ساله دارم و زبان انگلیسیم در حد عالی آزمون آیلتسم رو 7.5 می گیرم و فرانسه هم بلدم تا حد متوسط . چند سوال داشتم اول اینکه برای مهاجرت به دانمارک می تونم اقدام کنم اگر نه کدوم کشور اروپایی می تونم درخواست بدم ؟ چه نوع ویزایی باید بگیرم و چه نوع مهاجرتی رو انتخاب کنم ؟ اصلا آیا می تونم برای مهاجرت اقدام کنم ؟
با تشکر

RE: کار در دانمارک - Emir - 17-02-2015

(17-02-2015, 01:19 PM)'Pari.Sa' نوشته: سلام و وفتتون بخیر ممنون میشم راهنماییم کنید .
من مدرک فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم البته فارغ التحصیل 1383 هستم . ولی سابقه کاری 10 ساله دارم و زبان انگلیسیم در حد عالی آزمون آیلتسم رو 7.5 می گیرم و فرانسه هم بلدم تا حد متوسط . چند سوال داشتم اول اینکه برای مهاجرت به دانمارک می تونم اقدام کنم اگر نه کدوم کشور اروپایی می تونم درخواست بدم ؟ چه نوع ویزایی باید بگیرم و چه نوع مهاجرتی رو انتخاب کنم ؟ اصلا آیا می تونم برای مهاجرت اقدام کنم ؟
با تشکر

با سلام 
خوش اومدین به اکادمیا 

دوست من کاش یه سر به تاپیک اقامت 3 ساله دانمارک نگاه میکردین اونجا در این مورد خیلی بحث شده ولی من فقط مورد مربوط به دانمارک رو میگم , از شراط لازم برای اخذ گرین کارت دانمارک مدرک فوق لیسانس می باشد و شما نمیتونین برای گرین کارت اقدام کنین . 
در ثانی حالا چه با گرین کارت و چه با ویزای کاری معمولی اگه شخصی بخواد اقدام کنه قریب به 99 درصد باید زبان دانمارکی بلد باشه . 
با تشکر 

RE: کار در دانمارک - atialip - 20-02-2015

سلام دوستان.وقت بخیر.
من قصد دارم از طریق گرین کارت سبز به دانمارک مهاجرت کنم.من 28 سالمه و فوق لیسانس حسابداری و 5 سال سابقه کار مالی (حسابدار و مدیر مالی) با بیمه دارم. به علاوه آیلتس 5 هم دارم. من شرایط دریافت ویزا را دارم؟
کسی می تونه به من کمکک کنه که به جای کمک از مشاور مهاجرتی خودم اقدام کنم؟
با سپاس

RE: کار در دانمارک - Emir - 20-02-2015

(20-02-2015, 09:47 PM)'atialip' نوشته: سلام دوستان.وقت بخیر.
من قصد دارم از طریق گرین کارت سبز به دانمارک مهاجرت کنم.من 28 سالمه و فوق لیسانس حسابداری و 5 سال سابقه کار مالی (حسابدار و مدیر مالی) با بیمه دارم. به علاوه آیلتس 5 هم دارم. من شرایط دریافت ویزا را دارم؟
کسی می تونه به من کمکک کنه که به جای کمک از مشاور مهاجرتی خودم اقدام کنم؟
با سپاس

با سلام 
خوش اومدین به فروم 

واقعیت  اینه اگه زبان دانمارکی بلد نیستسد خیلی سخت میتونین کار گیر بیارین ان هم در ریته های اقتصادی و حسابداری .
بیشتر دوستانی هم که رفتن خیلی از اوضاع کار در دانمارک راضی نیستن . حتی بچه های فنی که زبان دانمارکی در قبال رشته های مدیریتی از حساسیت کمی برخوردار است  هم نمیتونن کار مورد علاقه خودشون رو پیدا کنند . 
در سال های اخیر اکثر کسانی که با گرین کارت رفتند در چند ماه یا حتی 1 سال اول از جیب خودشان هزینه کردند بدون اینکه کاری پیدا کنند و برخی ها هم فقط تونستند کارهای نظافتی و خدماتی گیر بیارن . عده بسیار نادر هم تو نسن شغل مربوط به رشتشون رو پیدا کنن .
توصیه من اینه اگه زبان دانمارکی بلد نیستسن زیاد امیدوار نباشین که بتونین شغل حرفه ای خود را پیدا کنین . تجربه خودم رو میگم . من با اینکه عموی خودم مقیم دانمارک هست خودش تاکید کرد که اگه بیای فکر نکن بتونی کار مورد علاقت رو ان هم بدون دونستن زبان دانمارکی پیدا کنی و گفت اینجا نزدیک به 1000 نفر از فارغ التحصیلان دانمارکی نمیتونن شغل مورد علاقشون رو پیدا کنن .
اما در اخر این شما هستین که باید تصمیم بگیرین .شاید شانس در شما رو زد و تونستین در یکی از شرکت های بین المللی کار مورد علاقتون رو پیدا کنین.
امیدوارم مفید واقع شده باشه 
با تشکر 

RE: کار در دانمارک - amirfriendship - 02-05-2015

با دانستن زبان آلمانی یا انگلیسی میشه در حوزه نفت کار پیدا کرد؟
من رشته ام عمران

RE: کار در دانمارک - saaaaam - 02-05-2015

(02-05-2015, 03:01 PM)'amirfriendship' نوشته: با دانستن زبان آلمانی یا انگلیسی میشه در حوزه نفت کار پیدا کرد؟
من رشته ام عمران

سلام 
من این سوال را از خانواده در دانمارک پرسیدم گویا یکی از دوستانشان در دانمارک در یک شرکت نفتی کار گرفتن و زبان دانمارکی هم کم کم دارن یاد می گیرن