آکادمیا کافه
چگونه اطلاعات تحقیق را به مقاله ای ارزنده تبدیل کنیم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: چگونه اطلاعات تحقیق را به مقاله ای ارزنده تبدیل کنیم؟ (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4

چگونه اطلاعات تحقیق را به مقاله ای ارزنده تبدیل کنیم؟ - Anonymous - 06-10-2012

سلام به همه ی دوستان

فایلی که در ذیل مشاهده مینمایید،خلاصه ای بسیار ساده و روان بر کتاب

Writing Research Papers Across Curriculum -

by Susan M. Hubbuch

http://www.textbooks.com/BooksDescription.php?BKN=633070&SBC=KVP&mcid=XCS-GoogleBasePLAorPE-9781413002379-U&utm_medium=shoppingengine&utm_term=9781413002379U&utm_source=googlebaseplaorpe&adtype=pla&kw={keyword}&gclid=CP6Z-Jvw7LICFWdxQgod-HsAWg

مباشد که خودم پس از مطالعه در این کتاب برای شما عزیزان ارایه میکنم. این کتاب،کتابی بسیار تخصصی به زبان انگلیسی است که نحوه نوشتن مقالات در زمینه های مختلف را با نگارشی روان توضیح داده است که بسیار مناسب برای کسانی مباشد که مایل به نگاشتن تز دکتری، تز کارشناسی ارشد یا مقالات با استاندارهای خوب می باشند

با آرزوی موفقیت برای همه دانش پژوهان و قبولی مقالات شما در مجلات با درجه بالا

RE: چگونه اطلاعات تحقیق را تبدیل به مقاله ای ازرنده تبدیل کنیم؟ - MaMi - 07-10-2012

Writing Research Papers Across the Curriculum 4th Edition
This clear and efficient handbook takes students through the steps and strategies of writing research papers in many disciplines. It introduces two documentation styles for the humanities and two for the social and natural sciences, giving instructors tremendous flexibility in adapting the guide to discipline-specific assignments

RE: چگونه اطلاعات تحقیق را تبدیل به مقاله ای ازرنده تبدیل کنیم؟ - MaMi - 07-11-2012

Quick Guide to Writing Great Research Papers - 2nd Edition
The clear, concise guidelines and in-depth instruction in this book will show you how to write high-quality research papers that will help you succeed academically and in the professional world. You'll quickly learn how to
Select and narrow your topic
Evaluate and present evidence persuasively - Avoid plagiarism and other novice mistakes - Learn from examples, sample papers, and model documentation

[عکس: 14621301250377075678.jpg]

RE: چگونه اطلاعات تحقیق را تبدیل به مقاله ای ازرنده تبدیل کنیم؟ - amirhossein.gh - 13-12-2012

دوستان،

آیا تمام شکل هایی که در مقاله میکشیم باید از طریق excel باشه ؟ ینی من الان که شکل هامو از طریق متلب گرفتم می تونم اونا رو بذارم ؟
آخه داورها ممکنه فکر کنند که از یک جای دیگه برداشته شده و باعث دردسر بشه ! (دیدم که میگم)|| میگم اگه اکسل باشه 100 مطمین میشه که کار خودمه؟
نظرتون چیه؟

RE: چگونه اطلاعات تحقیق را تبدیل به مقاله ای ازرنده تبدیل کنیم؟ - MaMi - 13-12-2012

(13-12-2012, 04:29 AM)amirhossein.gh نوشته:
دوستان،
آیا تمام شکل هایی که در مقاله میکشیم باید از طریق excel باشه؟ ینی من الان که شکل هامو از طریق متلب گرفتم می تونم اونا رو بذارم ؟
آخه داورها ممکنه فکر کنند که از یک جای دیگه برداشته شده و باعث دردسر بشه ! (دیدم که میگم)|| میگم اگه اکسل باشه 100 مطمین میشه که کار خودمه؟
نظرتون چیه؟
امیر جان، من در مورد رشته تحصیلی شما اطلاع ندارم، ولی در بسیاری از مقالات دیده ام که برای کارهای آماری و رسم نمودار، از نرم افزاری غیر از Excel استفاده شده است؛ از نرم افزارهای آماری مثل SPSS، MiniTab، SigmaPlot و ... حتی بعضی از داوران، استفاده از نرم افزاری غیر از Excel رو حرفه ای تر میدونند. از نظر شخصی من، ایرادی وارد نیست، چون اگر بر فرض حتی شما از منبع دیگری نمودارها رو قرار بدید، باید در قسمت زیر اون نمودار یا شکل، منبع اون رو هم ذکر کنید. ضمن اینکه یعنی از نظر یک داور، یک دانشجو فقط بر ساده ترین نرم افزار آماری میتونه تسلط داشته باشه و سایر نرم افزارها رو مسلط نیست؟!

RE: چگونه اطلاعات تحقیق را تبدیل به مقاله ای ازرنده تبدیل کنیم؟ - Babak - 13-12-2012

(13-12-2012, 04:29 AM)amirhossein.gh نوشته: دوستان،

آیا تمام شکل هایی که در مقاله میکشیم باید از طریق excel باشه ؟ ینی من الان که شکل هامو از طریق متلب گرفتم می تونم اونا رو بذارم ؟
نظرتون چیه؟
من در بسیاری از مقاله‌هام شکل‌ها و نمودارها رو با نرم‌افزارهای دیگه‌ای غیر از excel کشیدم و هیچ مشکل خاصی هم در این زمینه پیش نیومده.
نمی‌دونم چطور کشیدن شکل با excel باعث می‌شه که داوری مطمئن بشه ۱۰۰ درصد کار شماست! مگه نمی‌شه شکلی یا نمودار اکسل رو از جای دیگه کپی کرد؟!

RE: چگونه اطلاعات تحقیق را تبدیل به مقاله ای ازرنده تبدیل کنیم؟ - Nasim67 - 13-12-2012

(13-12-2012, 04:29 AM)amirhossein.gh نوشته: دوستان،

نظرتون چیه؟
امیرحسین جان،
محمد و بابک جان پاسخ دادند، اما صرفا برای اینکه خیالت راحت تر باشه بگم که من یه مقاله داشتم که کلی نمودار خروجی نرم افزار MATLAB داشت. در ژورنال اکسپت هم شد! فقط نمی دونم چرا بار اول که فرستادم، میل زدن که نتونسته بودن شکل هارو ببینن و خواستن که به 3 فرمت doc,docs و pdf دوباره بفرستم براشون. همین. مشکل دیگه ای نبود. خیالت راحتSmile

RE: چگونه اطلاعات تحقیق را تبدیل به مقاله ای ازرنده تبدیل کنیم؟ - amirhossein.gh - 22-12-2012

سلام

دوستان یه سوال :

میشه تو مقاله انگلیسی (سابیمت هم به ژورنال انگلیسی) ، پارامتر هزینه رو به ریال ایران ذکر کرد؟ IRR ؟

RE: چگونه اطلاعات تحقیق را تبدیل به مقاله ای ازرنده تبدیل کنیم؟ - soilman - 22-12-2012

(22-12-2012, 03:55 AM)amirhossein.gh نوشته: سلام

دوستان یه سوال :

میشه تو مقاله انگلیسی (سابیمت هم به ژورنال انگلیسی) ، پارامتر هزینه رو به ریال ایران ذکر کرد؟ IRR ؟
فکر نمی کنم به شکل ریال درست باشه...بهتره از نرخ هایی مانند دلار و یورو و اینها استفاده کرد...چون مقاله انگلیسی هم هست قاعدتا یه نرخ خارجی باید باشه که همه ی دنیا بشناسنش...
در ضمن پارامتز هزینه می تونه وسیع باشه...اگر هزینه های جاری یه آزمایش و اینها باشه که خرج شده به نظرم مناسب نیست چنین هزینه هایی رو بیارید...معمولا ارزش، سود آوری و اینجور چیزها را میاورن و نه اینکه پروسه چقدر هزینه برداشته به فلان مقدار.... Undecided

RE: چگونه اطلاعات تحقیق را تبدیل به مقاله ای ازرنده تبدیل کنیم؟ - amirhossein.gh - 22-12-2012

نه هزینه تحقیق رو ذکر نکردم
یه قسمت مربوط به مقایسه هزینه درآمد سناریوهای مختلفه که به ریال گفتم
میگم نظرتون چیه یه جا اولش قسمت ارایه نتایج ذکر کنم که واحد پولی ایرانه و مثلا یک ریال فلان کسری از یک دلاره. نظرتون چیه ؟