آکادمیا کافه
شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی (/Thread-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D8%B5-%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - hvssvh - 24-01-2014

سلام.
بنده از دانشگاه در مقطع لیسانس در تاریخ سی تیر 92 ، فارغ التحصیل شدم و یکسال زمان دارم برای معرفی خودم. از طرفی کنکور ارشد هم دارم و میخواستم بدونم، از اونجایی که نتایج اولیه ارشد خرداد زده میشه، ایا با همون نتیجه میشه معافیت گرفت؟ اگر نمیشه و باید منتظر نتیجه نهای ارشدبشم، -یعنی شهریور، که دیگه مهلتم تمومه- میتونم بذارم روز آخر برم مدارکمو بفرستم؟ چون اینطور که متوجه شدم بیا ارسال مدارک و اعزام چندماه زمان لازمه و من میخواستم از این زمان استفاده کنم تا نتیجه نهایی ارشم بیاد و باز بتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟ امیدوارم واضح گفته باشم. متشکر

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - mtelec - 17-06-2014

سلام...

من تو بهمن 91 از ارشد فارغ التحصیل شدم و تا بهمن 92 فرجه یکساله داشتم...از طرفی تو دی 92 وثیقه برا کشور چین گذاشتم وتا تیر 93 وقت دارم...از طرفی من منتظر پذیرش هام از هلند و دانمارک تا آخر تیر 93 هستم...من میخوام به هلند برم ولی از طرفی ویزا گرفتنش سخته بنابراین میخوام اقدام کنم و اگه نتونستم از هلند ویزا بگیرم برا دانمارک (که دیفر میکنم واسه ترم بعد) اقدام میکنم...در نهایت از هر کجا ویزا گرفتم میرم برا اونجا معافیت تحصیلی میگیرم چون قانونا فقط دیگه یکبار وقت دارم کشور رو عوض کنم...حالا دو تا سوال دارم:

1- من بعد از گرفتن اون معافیت تحصیلی اول برا چین، دیگه اون فرجه یکساله ارشد بی معنا میشه...اینطور نیست...؟ فوقش انگار اگه چین نرم انگار یکبار از دکترا انصراف داده ام...

2- اگه تا تیر 93 چین نروم و معافیت تحصیلی جدیدم نگیرم، آیا انصرافی محسوب میشم...؟ و چون اولین بارمه آیا تا یکسال تا تیر 94 وقت دارم (نه تا پایان فرجه یکساله ارشد که رد شده)...؟

ممنون از راهنماییتون...

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - chasra - 21-06-2014

سلام
من ورودی بهمن 89 کارشناسی ارشد هستم و فکر کنم الان دیگه مشمولم
ولی 2 تا درسم مونده. میخوام واسه معافیت پزشکی اقدام کنم.اگر معاف نشم میتونم تو همون یکسال فرجه درسمو تموم کنم که با فوق برم سربازی؟
یا میتونم تابستون اون دوتا درس رو هم بگذرونم بعد اقدام کنم؟
پیشنهادتون چیه؟

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - شکیب اا - 23-06-2014

سلام  من متولد 1370 هستم.. و ترنس هستم....دکتر رفتم  تایید کرد که  ترنسم.به خاطر شرایطم ده ترمه میشم برای درسم در مقطع کارشناسی.خواستم بدونم 1..تا کی وقت برای نرفتن به سربازی هست و میشه تحصیل کرد؟ 2... آیا به خاطر ترنس بودنم معاف میشم؟مراحل طولانی داره؟ 3... اگر بخوام  مجددا کنکور کارشناسی بدم و یه رشته ی دیگه  تحصیل کنم میتونم؟ با اینکه  سربازی نرفتم

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - M1KE - 23-06-2014

در بند 8 از ماده 33 آیین نامه معافیت پزشکی اشاره شده که:

بند 8- اختلال رفتار ( عدم تعادل عصبي و رواني) و كژخوئيها به طوري كه مغاير شئونات نظامي باشد همچنين انحرافات اخلاقي و جنسي مانند ترانس سكسواليسم معاف دائم.

اگر دکتر تایید کرده باشه که قسمت آخر اون بند شامل حال شما میشه و معاف میشین. در مورد بقیه قسمت ها اطلاعاتم به روز نیست.

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - r0a0m0k - 16-07-2014

با سلام
من هفته پیش فاغ التحصیل شدم و دو روز پیش برای معافیت پزشکی اقدام کردم و مدارکمو تحویل دادم ..امروز متوجه شدم که پروسه ی معافیت دو الی سه ماه و گاها بیشترم طول میکشه..من امسال ارشد قبولم و به عبارت دیگه اول مهر میرم سر کلاسای ارشد
حالا این سوال واسم پیش اومده که اگر پروسه ی معافیتم طول بکشه و تا زمان اول مهر من هنوز  درگیر کارای بیمارستان و کمیسیون باشم, آیا می تونم اول مهر برای رفتن به سر کلاسا معافیت تحصیلی بگیرم؟؟ 
ممکنه قبولی ارشدم به خاطر سربازیم لغو بشه؟؟

لطفا راهنماییم کنید..متشکرم

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - a_mahda - 03-08-2014

سلام دوستان

من ماه نوامبر ۲۰۱۳ از دوره ی فوق لیسانس تو کانادا فارغ التحصیل شدم و ژوئن امسال یعنی ۲۰۱۴ پذیرشی برای دکترا (از یه دانشگاه دیگه تو همون کانادا) گرفتم برای ترم سپتامبر ۲۰۱۴. با این حساب اختلاف بین اتمام فوق و شروع دکترام (طبق نامه ی پذیرش دکترا) کم تر از یک ساله. رو همین اساس اومدم ایران و پرونده ی معافیتم رو تشکیل دادم و الان دارم برمیگردم کانادا. اما مساله این جاست که احتمال داره به دلایلی مجبور شم  (یا دانشگاه مجبورم کنه) بعد از رفتن دوباره به کانادا یک یا دو ترم این پذیرش رو دیفر کنم (به ژانویه یا می ۲۰۱۵). فقط هم دیفر کنم. نه این که کلاً بپیچونم دکترا رو. با این حساب شروع واقعی تحصیلم با اون چیزی که الان تو پرونده ام  زدن تفاوت خواهد کرد. (میشه بیشتر از یه سال بین فوق و دکترا).

به نظر شما این مساله برای تمدید معافیت سربازیم و دوباره مجوز خروج گرفتن در سالهای بعد اگه بیام ایران مشکلی ایجاد نمی کنه؟

ممنون میشم اگر کسی تجربه ی مشابهی داره به من اطلاع بده

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - nimtaj_n - 11-09-2014

سلام وخسته نباشید
من سربازی نرفتم  و برنامه ریختم که ارشد رو تو المان بخونم
اگه دانشگاه مقصد قبول کنه وپذیرش بگیرم با گذاشتن وثیقه میتونم خارج بشم؟
منظورم این هس که وثیقه که می خوام بزارم دوسال ارشد من رو ساپورت می کنه؟؟
خیلی ممنون

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - mamali711 - 18-09-2014

سلام.من دانشجوی کارشناسی روزانه هوشبری هستم و خرداد 94 فارغ التحصیل میشم و الان از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.اگه سال 94 کنکور بدم و یکی از رشته های دکترای عمومی قبول بشم از لحاظ سربازی مشکلی برام پیش نمیاد؟ممنون میشم سریع ج بدید

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - ashkan065 - 20-09-2014

سلام
با این قوانین جدید نظام وظیفه ضمن تحصیل میشه برای گرفتن معافیت پزشکی اقدام کرد؟