آکادمیا کافه
شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی (/Thread-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D8%B5-%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - fdsn68 - 30-05-2013

آیا بعد از قبولی مجدد معافیت تحصیلی محدودیتی نداره؟
و آیا در این صورت باز هم مجاز به استفاده از آموزش رایگان هستم؟یا باشد شبانه ادامه بدم؟

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - MaMi - 30-05-2013

(30-05-2013, 10:13 PM)'fdsn68' نوشته: آیا بعد از قبولی مجدد معافیت تحصیلی محدودیتی نداره؟
و آیا در این صورت باز هم مجاز به استفاده از آموزش رایگان هستم؟یا باشد شبانه ادامه بدم؟

معافیت تحصیلی در هر صورت محدودیت سنوات داره دوست من. در مورد آموزش رایگان در مورد دوره کارشناسی مطمئن نیستم ولی دوره ارشد رو میدونم که فقط "نوبت دوم" میشه خوند، یعنی نمیشه از آموزش رایگان استفاده کرد برای بار دوم. البته ممکنه اخیرا قوانین در این مورد اخیر، تغییر کرده باشه.

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - reza_17173 - 19-06-2013

سلام. دوستان من 29 شهریور پارسال در مقطع مهندسی فارغ التحصیل شدم(البته با سنوات). بعد اینو می دونم که تا یک سال وقت دام که دفترچه اعزام به خدمت رو پست کنم یعنی تا 29 شهریور امسال, درسته؟
ولی امروز که به نظام وظیفه مراجعه کردم که از این قضیه مطمئن شم, اون شخصی که اونجا بود گفت که باید تا 1 شهریور دفترچمو پست کنم. بعد من هر چی بهش گفتم که من تا 29ام وقت دارم که یک سالم تموم شه, اون هی می گفت خب به من چه بزار آخر شهریور پست کن ولی تا 1 شهریور باید پست کنی! خلاصه بهم جواب درست نداد. حالا علت اینکه من می خوام بزارم روزای آخر دفترچه رو پست کنم اینه که شهریور نتایج ارشد رو می زنن و می خوام ببینم اگه قبول شده باشم دیگه دفترچه رو پست نکنم.
حالا 2 تا سوال دارم. اول اینکه اگه مثلا" 1 شهریور دفترچه رو پست کنم و بعدش ارشد قبول شم می دونم که دیگه نیاز نیست تا بعد از اتمام ارشد برم خدمت. ولی با توجه به اینکه قبل از ثبت نام ارشد دفترچه رو پست کردم آیا به محض اینکه ارشدم تموم شد بعدش باید برم خدمت؟ یا باز هم بعدش یک سال دیگر وقت خواهم داشت؟!)آخه حتما یک سال دیگه هم وقت می خوام بعد از اتمام ارشدم چون احتمالا بعدش می خوام اقدام کنم واسه Phd خارج)
دوم اینکه کلا با توجه به اینکه من 29 شهریور پارسال فارغ التحصیل شدم و همین تاریخ هم در نظام وظیفه ثبت شده, تا کی وقت دارم که دفترچه رو پست کنم؟
ممنون

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - MaMi - 19-06-2013

(19-06-2013, 06:37 PM)'reza_17173' نوشته: سلام. دوستان من 29 شهریور پارسال در مقطع مهندسی فارغ التحصیل شدم(البته با سنوات). بعد اینو می دونم که تا یک سال وقت دام که دفترچه اعزام به خدمت رو پست کنم یعنی تا 29 شهریور امسال, درسته؟
ولی امروز که به نظام وظیفه مراجعه کردم که از این قضیه مطمئن شم, اون شخصی که اونجا بود گفت که باید تا 1 شهریور دفترچمو پست کنم. بعد من هر چی بهش گفتم که من تا 29ام وقت دارم که یک سالم تموم شه, اون هی می گفت خب به من چه بزار آخر شهریور پست کن ولی تا 1 شهریور باید پست کنی! خلاصه بهم جواب درست نداد. حالا علت اینکه من می خوام بزارم روزای آخر دفترچه رو پست کنم اینه که شهریور نتایج ارشد رو می زنن و می خوام ببینم اگه قبول شده باشم دیگه دفترچه رو پست نکنم.
حالا 2 تا سوال دارم. اول اینکه اگه مثلا" 1 شهریور دفترچه رو پست کنم و بعدش ارشد قبول شم می دونم که دیگه نیاز نیست تا بعد از اتمام ارشد برم خدمت. ولی با توجه به اینکه قبل از ثبت نام ارشد دفترچه رو پست کردم آیا به محض اینکه ارشدم تموم شد بعدش باید برم خدمت؟ یا باز هم بعدش یک سال دیگر وقت خواهم داشت؟!)آخه حتما یک سال دیگه هم وقت می خوام بعد از اتمام ارشدم چون احتمالا بعدش می خوام اقدام کنم واسه Phd خارج)
دوم اینکه کلا با توجه به اینکه من 29 شهریور پارسال فارغ التحصیل شدم و همین تاریخ هم در نظام وظیفه ثبت شده, تا کی وقت دارم که دفترچه رو پست کنم؟
ممنون

1- اگر تاریخ نامه فارغ التحصیلی شما 29 شهریور 1391 باشه، شما تا 29 شهریور 1392 فرصت داری برای ارسال مدارک از طریق پلیس +10 و ملاک نظام وظیفه هم، تاریخ تحویل مدارک به پلیس +10 است.
2- شما اگر الان دفترچه رو ارسال کنی، بعد ارشد قبول بشی، از خدمت ترخیص خواهی شد، بعد از فارغ التحصیلی باید تشریف ببرید سربازی و خبری از اون فرجه 1 ساله بعد از اتمام تحصیل، نخواهد بود.

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - reza_17173 - 20-06-2013

(19-06-2013, 11:19 PM)'MaMi' نوشته:

1- اگر تاریخ نامه فارغ التحصیلی شما 29 شهریور 1391 باشه، شما تا 29 شهریور 1392 فرصت داری برای ارسال مدارک از طریق پلیس +10 و ملاک نظام وظیفه هم، تاریخ تحویل مدارک به پلیس +10 است.
2- شما اگر الان دفترچه رو ارسال کنی، بعد ارشد قبول بشی، از خدمت ترخیص خواهی شد، بعد از فارغ التحصیلی باید تشریف ببرید سربازی و خبری از اون فرجه 1 ساله بعد از اتمام تحصیل، نخواهد بود.

مرسی بابت راهنمایی.
پس تنها در صورتی می تونم بعد از اتمام ارشد دوباره از یک سال فرجه استفاده کنم که قبل از ثبت نام ارشد دفترچه رو پست نکرده باشم؟

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - MaMi - 20-06-2013

(20-06-2013, 12:35 AM)'reza_17173' نوشته:
مرسی بابت راهنمایی.
پس تنها در صورتی می تونم بعد از اتمام ارشد دوباره از یک سال فرجه استفاده کنم که قبل از ثبت نام ارشد دفترچه رو پست نکرده باشم؟

بله دوست من، فقط اگر دفترچه رو ارسال نکرده باشید، بعد از اتمام یک مقطع تحصیلی میتونید از فرجه یکساله، استفاده کنید.

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - reza_17173 - 21-06-2013

(20-06-2013, 12:47 AM)'MaMi' نوشته:

بله دوست من، فقط اگر دفترچه رو ارسال نکرده باشید، بعد از اتمام یک مقطع تحصیلی میتونید از فرجه یکساله، استفاده کنید.

جناب MaMi عزیز یک سوال دیگه هم داشتم خدمتتون. بنده پارسال هم ارشد قبول شده بودم(آزاد سمنان). بعد هدفم این بوده که اگه امسال ارشد قبول نشدم سریع برم سمنان ثبت نام کنم(چون سمنان گفت می تونی بیای). حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه طبق فرمایش شما من تا 29 شهریور وقت دارم دفترچه رو تحویل بدم و نتایج کنکور امسال رو هم نیمه دوم شهریور می زنن و اگه قبول نشم و مثلا روزهای آخر شهریور برم سمنان ثبت نام کنم آیا دانشگاه سمنان سریعا بعد از ثبت نام, معافیت تحصیلی رو صادر می کنه که برم به نظام وظیفه بدم؟ یا صدور معافیت تحصیلی در همون روزهای ثبت نام انجام نمی گیره؟! چون اگه اینطوری باشه از 29 شهریور رد میشه دیگه.
کلا می دونین که آیا ملاک نظام وظیفه تاریخ روز ثبت نام هست یا روزی که معافیت تحصیلی به دستشون میرسه؟
مرسی

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - MaMi - 21-06-2013

(21-06-2013, 11:27 AM)'reza_17173' نوشته:
جناب MaMi عزیز یک سوال دیگه هم داشتم خدمتتون. بنده پارسال هم ارشد قبول شده بودم(آزاد سمنان). بعد هدفم این بوده که اگه امسال ارشد قبول نشدم سریع برم سمنان ثبت نام کنم(چون سمنان گفت می تونی بیای). حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه طبق فرمایش شما من تا 29 شهریور وقت دارم دفترچه رو تحویل بدم و نتایج کنکور امسال رو هم نیمه دوم شهریور می زنن و اگه قبول نشم و مثلا روزهای آخر شهریور برم سمنان ثبت نام کنم آیا دانشگاه سمنان سریعا بعد از ثبت نام, معافیت تحصیلی رو صادر می کنه که برم به نظام وظیفه بدم؟ یا صدور معافیت تحصیلی در همون روزهای ثبت نام انجام نمی گیره؟! چون اگه اینطوری باشه از 29 شهریور رد میشه دیگه.
کلا می دونین که آیا ملاک نظام وظیفه تاریخ روز ثبت نام هست یا روزی که معافیت تحصیلی به دستشون میرسه؟
مرسی

ملاک صدور معافیت تحصیلی در نظام وظیفه، زمان ثبت نام شما در دانشگاه است ولی خب کارهای اداری اش یک چند روزی طول خواهید کشید ولی به عنوان مثال اگر شما در تاریخ 1 مهر ثبت نام کنید و دانشگاه نامه معافیت تحصیلی شما رو، 10 مهر برای نظام وظیفه ارسال کنه، باز هم معافیت تحصیلی شما از 1 مهر محاسبه خواهد شد و از این بابت مشکلی متوجه شما نخواهد بود.

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - dreamland - 12-07-2013

در حال حاضر در حال تحصیل در رشته ی فناوری اطلاعات مقطع کارشناسی هستم، آیا این امکان وجود داره که پس اتمام دوره برای شرکت در رشته های هنر در مقطع کارشناسی اقدام کنم؟ می تونم درخواست معاقیت تحصیلی بدم یا تنها راه همون انصراف تحصیلیه ؟

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - MaMi - 12-07-2013

(12-07-2013, 12:55 AM)'dreamland' نوشته: در حال حاضر در حال تحصیل در رشته ی فناوری اطلاعات مقطع کارشناسی هستم، آیا این امکان وجود داره که پس اتمام دوره برای شرکت در رشته های هنر در مقطع کارشناسی اقدام کنم؟ می تونم درخواست معاقیت تحصیلی بدم یا تنها راه همون انصراف تحصیلیه ؟

درود دوست من و خوشامد جهت پیوستن به فروم Smile
همونطور که در ارسال های پیشین هم اشاره شده؛ طبق قانون جدید نظام وظیفه (سال 90)، شما در طول دوران تحصیلتون، میتونید فقط یکبار، انصراف از تحصیل داده و سپس در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه، دوباره ادامه تحصیل بدهید (بدون توجه به مقطع تحصیلی، یعنی اگر یکبار در کارشناسی انصراف بدید و دوباره از معافیت تحصیلی برای کارشناسی استفاده کنید، نمیتونید دوباره در دوره ارشد انصراف بدید و در صورت پذیرفته شدن، دوباره ارشد بخونید). ضمنا توجه داشته باشید که فاصله بین انصراف از تحصیل و شروع مجدد دوره کارشناسی، بیشتر از یکسال نباشد. ضمنا از این قانون، در طول کل دوران تحصیل (دیپلم تا دکتری) فقط و فقط یکبار میتونید استفاده کنید.