آکادمیا کافه
شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی (/Thread-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D8%B5-%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - مهمان - 11-07-2016

(11-07-2016, 10:26 AM)مهمان نوشته: آخه خود نظام وظیفه گفته میشه یه بار انصراف داد!
http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&fkeyid=&siteid=25&pageid=1223

(10-07-2016, 12:05 AM)automotive نوشته: خیر، سهمیه معافیت تحصیلی برای هر مقطع تحصیلی فقط یک مرتبه است و نه بیشتر. شما نباید انصراف را امضا میکردید، باید با تعداد واحد پایین و حذف دروس و حذف ترم دانشجویی خود را ظاهرا حفظ میکردید و پس از قبولی در کنکور در دانشگاه جدید ثبت نام میکردید و انصراف از دانشگاه قبلی. هرچند در این حالت نیز سنوات شما بیشتر نمیشود و با کمیسیون میتوانسید دو ترم آخر را به صورت اضافه بر سازمان تحصیل کنید.

بلافاصله، بستگی دارد، اگر روزانه یا شبانه قبول شده باشید، سهمیه شرکت در کنکور شما خواهد سوخت (پس از ثبت نام) و اگر در دانشگاه غیر دولتی ثبت نام کرده باشید باید در نظر داشته باشید که سابقه ی تحصیلی شما از بین نخواهد رفت، دانشگاه از شما هزینه خواهد گرفت و این سابقه و آن هزینه گاهی گزاف خواهد بود.
دانشگاه آزاد امکان حذف ترم را در نظر گرفته است، این موضوع به معنای پرداخت کامل شهریه است، و پاک نگاه داشتن سابقه تحصیلی. حتما سوال کنید که اگر انصراف دهید به تعداد واحد های ترم اول شما، در رزومه ی تحصیلی شما صفر منظور نگردد.

دوستان اگر اشتباه اعلام کردم، لطفا اصلاح کنید.

با احترام
http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&fkeyid=&siteid=25&pageid=3225

من پیام نور بدون کنکور ثبت نام کردم آیا میتونم پس از انصراف در کنکور سراسری شرکت کنم؟

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - benagozar - 11-07-2016

من دانشجوی پیام نور هستم چجوری میتونم تو کنکور 96 شرکت کنم؟ شرایطش چیه؟

RE: سوال در مورد شهریه مرخصی تحصیلی و انصراف دانشگاه آزاد. - pedrammax - 08-08-2016

(09-03-2016, 01:56 PM)nader نوشته: درود
شما تا جایی که سنوات داشته باشی میتونی مرخصی بگیری تعدادشم اصلا مهم نیست
فقط سنوات نظام وظیفه
در مورد اون انصراف و جریمه یه تبصره هم هست که اگه در دانشگاه آزاد دیگه ای ثبت نام کنی جریمه شامل حالت نمیشه
این قوانینم همش با کمسیون و این چیزا قابل حله
حتی میتونی جریمه هم نشی
بری درخواست انصراف بدی اگه خواستی بعد ببین اونا چی میگن  نظرشونو با من در میون بذار

موفق باشید

سلام آقا نادر، من امروز رفتم دانشگاه انصراف بدم واسه خدمت سربازی، منتها آموزش دانشگاه بهم گفت باید تاریخ انصرافت رو بیاریم عقب یعنی ترم مهر ماه 94 که دانشگاه جریمت نکنه و پول ترم بعد هم بهت بدن. حالا مشکل اینجاست که اگر اینکارو بکنند من تاریخ فارغ التحصیلیم که از اون موقع رد میشه آیا فرصت یک ساله فارغ التحصیلی دارم برای اینکه اضافه خدمت نخورم؟ ((لازم به ذکره بنده یک بار از این فرصت یک ساله ی فارغ التحصیلی بعد از کاردانی استفاده کردم. و الان انصرافی کارشناسی برق قدرت هستم.)) یعنی با توجه به اینکه یکبار استفاده شده از این فرصت در کاردانی، در کارشناسی هم میتونم از این فرصت استفاده کنم تا غیبت نخورم؟

RE: سوال در مورد شهریه مرخصی تحصیلی و انصراف دانشگاه آزاد. - nader - 08-08-2016

(08-08-2016, 12:48 PM)pedrammax نوشته: سلام آقا نادر، من امروز رفتم دانشگاه انصراف بدم واسه خدمت سربازی، منتها آموزش دانشگاه بهم گفت باید تاریخ انصرافت رو بیاریم عقب یعنی ترم مهر ماه 94 که دانشگاه جریمت نکنه و پول ترم بعد هم بهت بدن. حالا مشکل اینجاست که اگر اینکارو بکنند من تاریخ فارغ التحصیلیم که از اون موقع رد میشه آیا فرصت یک ساله فارغ التحصیلی دارم برای اینکه اضافه خدمت نخورم؟ ((لازم به ذکره بنده یک بار از این فرصت یک ساله ی فارغ التحصیلی بعد از کاردانی استفاده کردم. و الان انصرافی کارشناسی برق قدرت هستم.)) یعنی با توجه به اینکه یکبار استفاده شده از این فرصت در کاردانی، در کارشناسی هم میتونم از این فرصت استفاده کنم تا غیبت نخورم؟

درود
دانشگاه برای استراد شهریه این حرف رو شما بهش بگو که من اضافه میخورم بعدشم شما پیگیر باش در امور نظام وظیفه دانشکاه  شهریه
اگه هم بخوای انصرافت هر موقع باشه باید تا اون موقع برات مرخصی رد بشه

موفق باشید

RE: سوال در مورد شهریه مرخصی تحصیلی و انصراف دانشگاه آزاد. - pedrammax - 08-08-2016

(08-08-2016, 01:21 PM)nader نوشته: درود
دانشگاه برای استراد شهریه این حرف رو شما بهش بگو که من اضافه میخورم بعدشم شما پیگیر باش در امور نظام وظیفه دانشکاه  شهریه
اگه هم بخوای انصرافت هر موقع باشه باید تا اون موقع برات مرخصی رد بشه

موفق باشید

من الان رفتم نظام وظیفه بخش سوالات دانشجویی. بهم گفت اگر تاریخ انصرافت رو بیارن عقب مشکلی نداره میشه از معافیت یک ساله دوباره استفاده کنی! اشتباه نکردن نظام وظیفه؟ چونکه چندجا تو اینترنت خوندم که امکان استفاده از فراغت تحصیلی یک ساله یک بار میسره

RE: سوال در مورد شهریه مرخصی تحصیلی و انصراف دانشگاه آزاد. - nader - 08-08-2016

(08-08-2016, 02:11 PM)pedrammax نوشته: من الان رفتم نظام وظیفه بخش سوالات دانشجویی. بهم گفت اگر تاریخ انصرافت رو بیارن عقب مشکلی نداره میشه از معافیت یک ساله دوباره استفاده کنی! اشتباه نکردن نظام وظیفه؟ چونکه چندجا تو اینترنت خوندم که امکان استفاده از فراغت تحصیلی یک ساله یک بار میسره

خیر نظام وظیفه هام درست میگه
چون که با هر مقطع تحصیلی سنوات ها از صفر محاسبه میشه
کاری به کاردانی شما یا دیپلم شما نداره

RE: شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - muhammed7 - 18-08-2016

سلام برادر یک سوال دارم خیلی واجبه.

اگه من کاردانی (روزانه)یک رشته رو بگیرم. مثلا محیط زیست بعدش دوباره بخوام یک کارشناسی دیگه روزانه مثلا زمین شناسی رو بگیرم باید دوباره کنکور سراسری شرکت کنم؟؟

این وسط پس از اتمام دوره کاردانی مشکلی از لحاظ سربازی برای شرکت در کنکور سراسری به وجود نمیاد؟

@Torkan

شرایط و موارد خاص صدور معافیت تحصیلی - مهمان - 23-09-2016

سلام
ميخاستم بدونم براى خروج از كشور براى ادامه تحصيل ، ميشه از راه زيارتي (كربلا) خارج شد و بعد از عراق به همون كشور رفت ؟
تازه كنكور دادم و ميخوام دانشگاه ثبت نام كنم
خيليييي ممنون ميشم راهنماييم كنين