آکادمیا کافه
چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: زندگی و کار در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ (/Thread-%DA%86%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - Bahram - 20-11-2015

(19-11-2015, 09:16 PM)amir1739 نوشته: منظورتون اینکه از الان به بعد 4-5 سال طول میکشه دیگه؟
جالبه شما میگید کار راحت پیدا میشه و فکر کنم خودتون هم چنین تجربه ای داشتین اما بنده امروز کامنتهای یک انجمن دیگه رو میخوندم طرف خودش توی استرالیا بود با مدرک عمران، نوشته بود که وضع عمران اینجا خیلی خرابه!! (البته یه خورده مشکوک بود چون آمار آگهی های استخدام عمران کشور استرالیا رو که نگاه میکردم حدود 30 برابر بیشتر از آگهی استخدام عمران توی ایران بود!!)
بازم متشکر که پاسخگو هستید

بله منظورم ۴-۵ سال دیگه اگر از همین امروز سابقه کار مرتبط جمع کنید. 
چرا کار بالاخره پیدا میشه. همه دوستهای من که عمران خونده بودند، کار پیدا کردند. یک سری عوامل در سختی یا راحتی کار پیدا کردن دخیل هست، ولی جوینده یابنده است. سعی کنید گفته های افراد منفی و ناموفق رو در زندگی ملاک قرار ندید. 
موفق باشید.

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - reza8106 - 16-12-2015

(20-11-2015, 02:17 PM)Bahram نوشته: بله منظورم ۴-۵ سال دیگه اگر از همین امروز سابقه کار مرتبط جمع کنید. 
چرا کار بالاخره پیدا میشه. همه دوستهای من که عمران خونده بودند، کار پیدا کردند. یک سری عوامل در سختی یا راحتی کار پیدا کردن دخیل هست، ولی جوینده یابنده است. سعی کنید گفته های افراد منفی و ناموفق رو در زندگی ملاک قرار ندید. 
موفق باشید.

الزاما نیازی نداری که سابقه کار جور کنی. ببین الان شرایط ویزا اقامت دایم بهتر شده و بودن کسانی که بعد از اسس مدارکشون 4-5 ماهه با اقامت دایم وارد استرالیا شدن، اما شرایط ویزا دایمو داشتن. یه سیستم امتیاز بندی هستش که بر مبنای سن و مدرک و نمره زبان و... هست. شما اگر نمره آیلتس حدود 8 و یا معادل اون تافل حدود 110 بگیری خیلی راحت میتونی بیای استرالیا نیازی هم نیس 4-5 سال صبر کنی. موفق باشی

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - Nani65 - 08-01-2016

ممنون ميشم اگر جواب من رو بديد خواستم بدونم بازار كار رشته مهندسي برق استراليا به چه صورت؟

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - blur - 09-01-2016

(08-01-2016, 06:33 PM)Nani65 نوشته: ممنون ميشم اگر جواب من رو بديد خواستم بدونم بازار كار رشته مهندسي برق استراليا به چه صورت؟

من اطلاعات چندانی ندارم و این رشته ارتباطی با تخصص من هم نداره اما من از دوستانم شنیدم که جالب نیست و راکده

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - nahe - 19-07-2016

سلام
لطفا بفرمایید دو رشته Graphic design و acupuncture and oriental medicine بازار کارش چطوره در استرالیا؟

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - selma - 10-08-2016

سلام 
کسی در مورد بازار کار ژنتیک در استرالیا اطلاعاتی داره؟
چطور میتونم برا کار اقدام کنم؟

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - Art73 - 04-10-2016

دوستان بازار كار رشته حقوق اونجا چطوره؟ شنيدم در رشته هاي حقوق تجارت خيلي فعال هستن ولي نميدونم منظور از كشور خودشون بود يا خارجي ها هم شانس دارن

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - shin.mrtz - 22-12-2016

سلام دوستان
می خواستم ببینم کسی راجع به بازار کار معماری در استرالیا اطلاعاتی داره؟ میشه روی تین رشته حساب کرد؟ من و همسرم هردو فوق لیسانس معماری هستیم.

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - sude - 01-07-2017

سلام وقت بخیر .میشه اگه اطلاعاتی در مورد سوال بنده دارین راهنماییم کنید ؟ من لیسانس شهرسازی از دانشگاه سراسری قزوین و فوق لیسانس طراحی شهری از علوم و تحقیقات تهران رو دارم ، حقیقت اینه واقعا برای رشته شهرسازی توی ایران کار به سختی پیدا میشه ، خیلی ها اصلا نمیشناسن این رشته رو ، شخصا خسته شدم ازین که میبینم کسایی که خیلی رتبه ای پایین تر از من داشتن دارن تو نهادهای دولتی با شرایط عالی کار میکنن و من همچنان بیکار . اما به نظرم جلوی ضرر رو که بگیری منفعته . من میخوام اقدام کنم برای خارج از کشور ، میشه لطفا راهنماییم کنید با این اوصاف به نظرتون برای دکتری پذیرش بگیرم و شهسازی رو ادامه بدم ؟ یا برم دوباره ارشد بخونم و رشته ای غیر از شهرسازی ، مثل معماری یا MBA ، کسی اطلاعاتی در مورد بازار کار این رشته در انگلیس یا استرالیا رو داره > لطفا اطلاعات درست در اختیارم قرار بدین نه بر اساس شنیده ها .

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - mozhga - 05-08-2017

سلام به همه دوستان. سوال من تا حدودی موارد گسترده ای را در بر می گیرد اما چون اصلی ترین بخشش به مقایسه ی وضعیت کاری استرالیا و کانادا مربوط است، در اینجا مطرح می کنم. حقیقتش من و همسرم چند ماهی هست که تصمیم جدی برای مهاجرت گرفتیم و چون دنبال اقامت دائم هستیم و با توجه به شرایط استرالیا و کانادا (کافی بودن تسلط به زبان انگلیسی و مهاجر پذیر بودن)، بیشتر به این دو کشور تمایل داریم و با روش مهاجرتی اکپرس اینتری و gsm آشنا شدیم .ما دیروز جهت تکمیل کردن اطلاعاتمان یک جلسه مشاوره پیش یک وکیل آشنا و تقریبن مطمئن رفتیم و شرایطمان را مطرح کردیم. ایشان گفتند ما شانس اقدام برای روش اکسپرس اینتری و همپنین شانس بسیار بالاتر برای دریافت اقامت دائم استرالیا را داریم و امتیاز و شرایطمان برای استرالیا مساعد تر و از احتمال خیلی بالاتری برخوردار است. ایشان به دلیل شفاف تر بودن پروسه استرالیا و زودتر مشخص شدن قطعیت آن، بیشتر روی این کشور تاکیید داشتند. البته پیشنهاد نهایی شان این بود که ما هر دو را همزمان اقدام کرده و پیش ببریم و نهایتن هر کدام که ممکن شد و پروسه اش بهتر و سریع تر پیش رفت را برگزینیم. حالا برای انتخاب به شدت گیج شده ایم. البته من تقریبن تمام تاپیک های مرتبط در قسمت مربوط به استرالیا وکانادا را خواندم، اما آنقدر اطلاعات ضد و نقیض بود که بیشتر گیج شدم. حالا سوال من از دوستان این است که آیا اطلاعاتی در مورد مقایسه این دو کشور از نظر کاری و تحصیلی و اجتماعی و مهاجر پذیری دارید؟ همسر من در حال حاضر مهندس الکترونیک هواپیمایی در فرودگاه است و 7 سال سابقه ی کار دولتی با بیمه دارد. به علاوه مدرک سیسکو و 4 سال اخیر سابقه ی کار همزمان در حوزه ی شبکه در همان فرودگاه را هم دارد و 30 ساله هم هستند و آیلتس جنرال 6.5 دارند. خودم ارشد جامعه شناسی از دانشگاه دولتی دارم و 26 ساله هستم و بدون سابقه ی کار و آیلتس جنرال و آکادمیک 7. حقیقتش هدف اصلی ما از مهاجرت بهبود وضعیت تحصیلی و به خصوص کاری من هست. چون همسرم در حال حاضر همین جا موقعیت کاری و حقوقی خیلی خوبی دارد. اما متاسفانه در مورد رشته ی خودم حتمن اطلاع دارید که اوضاع در ایران تا چه حد افتضاح است و حتی پس از دریافت دکتری از دانشگاه های معتبر دولتی هم احتمال دستیابی به موقعیت و کار مناسب بسیار کم است و اصلن همین فشارها ما را به سمت مهاجرت سوق داده است. در واقع من آنقدر به این رشته علاقه مند هستم و ویژگی ها و استعدادهایم منطبق با آن است که به هیچ وجه قصد تغییر مسیر و رشته را ندارم و به شدت علاقه مند به پیشرفت در این حوزه هستم. منتها وقتی در مورد این مسئله در همین کشورهای مورد نظر هم تحقیق می کنم، برخی از نظرات به شدت نا امید کننده است و به نحوی شرایط را شرح داده اند که انگار وضعیت در آنجا نیز چندان تفاوتی ندارد. قصد من اقدام برای ارشد مجدد و قوی تر کردن پایه ی تحصیلی و زبان تخصصی ام از این طریق می باشد و بعد هم اقدام برای دکتری و نهایتن دستیابی به شغل مرتبط به خصوص در حوزه های آکادمیک و پژوهشی. همسرم هم صرفن قصد کار در آنجا را دارند. حال با این شرایط فکر می کنید مهاجرت به کانادا برای ما کار عاقلانه است و امید به موفقیت برای من در مقایسه با ایران بیشتر است و یا خیر؟در مورد همسرم چطور؟ شانس او برای دستیابی به شغل مرتبط چقدر است؟ آیا در مورد مقایسه ی این دوکشور در این زمینه هایی که عرض کردم (کاری و اجتماعی و تحصیل در رشته های علوم اجتماعی و انسانی اطلاعاتی دارید؟ بی نهایت ممنون می شوم که ما را راهنمایی کنید، چون این موارد در تصمیم ما برای مهاجرت بسیار تاثیر گذار است. با تشکر