آکادمیا کافه
چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: زندگی و کار در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ (/Thread-%DA%86%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5

چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - Babak - 12-09-2012

از اونجا که بازار کار رشته‌ها در کشورهای مختلف اهمیت زیادی داره و استرالیا به عنوان یک مقصد مهم مورد توجه افراد زیادی هست، از دوستان باتجربه خواهش می‌کنم که تجربیات خودشون رو در این زمینه در اختیار بگذارند و سایر دوستان هم اگر در زمینه بازار کار رشته‌ی خاصی سوال دارند، می‌تونند در این تاپیک مطرح کنند.

من شخصا شنیده‌ام که در بین رشته‌های فنی رشته مهندسی معدن در استرالیا بسیار پردرآمد هست، چون استرالیا منابع طبیعی زیادی داره و معادن استخراج نشده زیادی هستند و در این زمینه تقاضا بالاست. همچنین به خاطر ساخت و ساز و توسعه زیاد ظاهرا مهندسی عمران هم از رشته‌های پردرآمد در استرالیاست. آیا دوستانی که در استرالیا زندگی می‌کنند این شنیده‌ها رو تایید می‌کنند؟ چه رشته‌های دیگه‌ای در بین رشته‌های فنی پردرآمد هستند؟

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - Shahrouz - 12-09-2012

(12-09-2012, 10:36 AM)Babak نوشته: از اونجا که بازار کار رشته‌ها در کشورهای مختلف اهمیت زیادی داره و استرالیا به عنوان یک مقصد مهم مورد توجه افراد زیادی هست، از دوستان باتجربه خواهش می‌کنم که تجربیات خودشون رو در این زمینه در اختیار بگذارند و سایر دوستان هم اگر در زمینه بازار کار رشته‌ی خاصی سوال دارند، می‌تونند در این تاپیک مطرح کنند.

من شخصا شنیده‌ام که در بین رشته‌های فنی رشته مهندسی معدن در استرالیا بسیار پردرآمد هست، چون استرالیا منابع طبیعی زیادی داره و معادن استخراج نشده زیادی هستند و در این زمینه تقاضا بالاست. همچنین به خاطر ساخت و ساز و توسعه زیاد ظاهرا مهندسی عمران هم از رشته‌های پردرآمد در استرالیاست. آیا دوستانی که در استرالیا زندگی می‌کنند این شنیده‌ها رو تایید می‌کنند؟ چه رشته‌های دیگه‌ای در بین رشته‌های فنی پردرآمد هستند؟
درود
من در استرالیا نیستم ولی با توجه به شنیده ها بالاترین درآمدها در استرالیا مربوط به مهندسی شیمی و معدن هست. یک منبع موثق در این زمینه هم سایت skillmatching هست.

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - Shahrouz - 26-05-2013

درود
من در پیوستهای این پست، ابتدا مجموعه ای از اطلاعات مربوط به بازار کار رشته های مختلف (مهندسی) در ایالتهای مختلف رو بر پایه آمار آپلود کردم. اطلاعات بسیار قابل توجهی در زمینه آمار بیکاری در رشته های مهندسی (به صورت کلی ونه تفکیک) در ایالاتهای مختلف آورده شده است.
THE ENGINEERING PROFESSION  اطلاعات آماری سال 2011 در استرالیا می باشد که البته تفاوتهای جزئی با شرایط حال حاضر استرالیا دارد. 

در انتها، پیوستی شامل آماری مفید برای در نظر گرفتن درصد بیکاری ،آمار اخذ ویزای اقامت دائم در استرالیا برای رشته ها مختلف و مواردی از این قبیل آورده شده است. به عنوان مثال در پیوست آخر، در اطلاعات مربوط به ویزاهای اقامت دائم اخذ شده می توان دریافت که تعداد ویزاهای اقامت دائم اخذ شده در رشته مهندسی شیمی از 88 مورد در سال 2001 به 524 مورد در سال 2010 افزایش یافته است و البته با یک کاهش 40 درصدی به حدود 357 مورد در سال 2011 رسیده است.

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - lopht - 26-09-2013

با سلام و خسته نباشید.
از سایت خوبتون کمال تشکر را دارم. خیلی توی اینترنت سرچ کردم تا به سایت شما رسید و امیدوارم که سایت شما بتونه من رو به طور دقیق راهنمایی کنه.
چند سالی می شه که فکر مهاجرت به سرم افتاده ولی به دلایلی نمی شد اجراش کنم. یکی از این دلایل خدمت سربازیم بود. الان خدارو شکر سربازیم هم رفتم. حالا می خوام برم خارج اما راستش نمی دونم کدوم کشور ولی یکیاز دوستان استرالیا رو پیشنهاد داد. هم برای کار و هم زندگی. اما هیچ اطلاعی از نحوه رفتن ندارم. می خواستم از شما درخواست کنم منو راهنمایی کنید که دقیقاً برای رفتم باید چه کارهایی رو انجام بدم. تمام پسندازم هم می خوام در این راه بدم. به همین خاطر نمی خوام بیگدار به آب بزنم. البته لطفاً اگر کشور دیگری هم شما پیشنهاد دارید بگید. فعلاً الویت من کار و زندگی می باشد.
کارت پایان خدمت ، پاسپرت  و دارای مدرک دیپلم هم می باشد. راستی من پاسپرتم رو تازه گرفتم. روزی که داشتم فرم دریافت پاسپرت رو پر می کردم قسمتی که نوشته بود سفر به اولین کشور یه همچین چیزایی نوشته بود من زدم چین حالا می خوم بدونم من حتماً باید اولین سفرم چین باشه؟؟

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - Shahrouz - 11-10-2013

بالاترین درآمد در میان رشته های مختلف در استرالیا>>> Gabriela Motroc
www.21stcenturynews.com.au

1. معدنکاری: حداقل 121 هزار دلار و حداکثر 155 هزار دلار

2. مهندسی
میانگین حداقل حقوق 101 هزار دلار و میانگین حداکثر حقوق130 هزار دلار

3. مدیریت مهندسی

میانگین حداقل حقوق این شغل برابر 157 هزار دلار و حداکثر حقوقی که او می­ تواند کسب کند برابر 210 هزار دلار است. 

4. پزشکی و درمانی
 حداقل و حداکثر میانگین حقوق این شغل به ترتیب حدود 160 و 200 هزار دلار است. البته اگر شما یک متخصص باشید، درآمدتان بسیار بالا و نجومی خواهد بود. طبق آمار 2010، جراحان، تکنیسین­های بیهوشی، متخصصان داخلی و دندانپزشکان می­توانند زودتر از موعد بدون هرگونه دریغ و پشیمانی بازنشسته شوند.

5. اکتشاف نفت و گاز
دهد که متوسط حقوق دریافتی در زمینه اکتشاف نفت و گاز یک خشنودی و رضایتمندی شغلی را به دنبال دارد که تنها قابل مقایسه با مشاغل معدنی است و چنین فعالیت­هایی می­تواند حدود 157 هزار دلار استرالیا برای شما به ارمغان داشته باشد.

6. نفت و گاز – بخش دو      

میانگین حداقل حقوق 135 هزار دلار

7. امور حقوقی
حداقل میانگین حقوق این شغل برابر 83 هزار دلار است، 

8. علم و تکنولوژی
 میانگین حداقل حقوق آن برابر 83 هزار دلار است که به سادگی می­تواند به 108 هزار دلار برسد.

9. مشاغل مالی
 میانگین حداقل حقوق 73 هزار دلار در ماه و حداکثر 93 هزار دلار

10. مدیریت معدن
میانگین حداقل حقوق این شغل چیزی در حدود 174 هزار دلار است و می­تواند به حدود 210 هزار دلار نیز برسد،

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - fahime92 - 30-12-2013

سلام ، لطفا در مورد کار و ویزای کار برای دامپزشکان در استرالیا اگر اطلاعاتی دارید در اختیار من بگذارید.با تشکر

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - Shahrouz - 30-12-2013

درود

دامپزشکی در استرالیا از مشاغلی است که به میزان مناسبی مورد نیاز است.  این لینک اطلاعات بسیار مناسبی در اختیار شما می گذارد. اعم از نحوه اقدام و بررسی شرایط و...
در مورد بازار کار برای مهاجرین اسکیل ورکر دامپزشک در استرالیا، دو فایل پیوست رو مطالعه بفرمایید. 
نرخ بیکاری در حدود 5 تا 10 درصد در 10 سال گذشته متغیر بوده است. (صفحه 19 فایل پیوست ورد)

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - Madridista - 31-03-2014

سلام
دوستان در مورد در آمد شغل آشپزی اطلاعاتی دارید؟
همچنین در مورد مدیریت هتل؟

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - fateme65 - 31-03-2014

با سلام من ۲۹ سال دآرم و میخوام برای اقامت استرالیا اقدام کنم از اونجا که فعلا شرایط تحصیلات من با لیست مشاغل مورد نیاز همخوانی نداره به نظرتون اگه پرستاری توی ایران بخونم و ۴سال دیگه اقدام کنم هنوز هم شانسی برای پذیرش داشته باشم یا نیاز استرالیا به پرستار رفع میشه؟ در ضمن من ۲۹ سال دآرم و با در نظر گرفتن سنم پاسخ بفرمایید ممنون میشم. با تشکر

RE: چه رشته‌هایی در استرالیا بازار کار بهتری دارند؟ - miladiran - 06-06-2014

سلام به همه دوستان
لطفا جوابو بدین خیلی ضروری هست
من 20 سالمه میخوام بعداز کارشناسی و یکی دو سال سابقه کار واسه اقامت استرالیا اقدام کنم
فعلا فوق دیپلم الکترتکنیک (برق صنعتی ) دارم میخوام بدونم چه رشته ای کارشناسی بخونم تا سه چهار سال دیگه بازار کار خوب توی استرالیا داشته باشه و بشه باهاش راحت اقامت گرفت
آیا رشته ی خودم خوبه یا رشته های دیگه بهترن