آکادمیا کافه
بسته شدن سفارت کانادا در تهران (خبر مهم) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: روادید کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: بسته شدن سفارت کانادا در تهران (خبر مهم) (/Thread-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%85)

بسته شدن سفارت کانادا در تهران (خبر مهم) - ahmadpashaei - 07-09-2012

با سلام
من امروز یک خبر داغ رو دیدم که گفتم برای شمام بذارم و اون اینه که:
امروز هفتم سپتامبر 2012 آقای John Baird وزیر امور خارجه کانادا اعلام کرد که سفارت کانادا در ایران بسته شده و همه دیپلماتهاش از ایران رفتن و به همه دیپلمات های ایرانی مستقر در کانادا اعلام کرده که ظرف 5 روز خاک کانادا رو ترک کنن و بعد از این مدت فرد غیر مجاز شمرده میشن. وضعیت و نظر کانادا در مورد رژیم ایران معلوم است. کانادا دولت ایران را یک تهدید آشکار صلح جهانی و امنیت جهان امروز میبیند.و بعد درباره افزایش ارسال کمکهای نظامی به رژیم اسد در سوریه و همراهی نکردن با سازمان ملل درباره برنامه هسته ای و زیر پا گذاشتن حقوق بشر و ... صراحتا اشاره کرده و شما میتونید در این لینک ببنید چیا گفته. و نیز در این لینک
انگار سال به سال داره بدتر و بدتر میشه. Sad Angry

RE: بسته شدن سفارت کانادا در تهران(خبر مهم) - Karim - 07-09-2012

(07-09-2012, 08:41 PM)ahmadpashaei نوشته: با سلام

من امروز یک خبر داغ رو دیدم که گفتم برای شمام بذارم و اون اینه که:

امروز هفتم سپتامبر 2012 آقای John Baird وزیر امور خارجه کانادا اعلام کرد که سفارت کانادا در ایران بسته شده و همه دیپلماتهاش از ایران رفتن و به همه دیپلمات های ایرانی مستقر در کانادا اعلام کرده که ظرف 5 روز خاک کانادا رو ترک کنن و بعد از این مدت فرد غیر مجاز شمرده میشن. وضعیت و نظر کانادا در مورد رژیم ایران معلوم است. کانادا دولت ایران را یک تهدید آشکار صلح جهانی و امنیت جهان امروز میبیند.و بعد درباره افزایش ارسال کمکهای نظامی به رژیم اسد در سوریه و همراهی نکردن با سازمان ملل درباره برنامه هسته ای و زیر پا گذاشتن حقوق بشر و ... صراحتا اشاره کرده و شما میتونید در این لینک ببنید چیا گفته. و نیز در این لینک

انگار سال به سال داره بدتر و بدتر میشه. Sad Angry

احمد جان مرسی ازی اطلاع رسانیت،

این چیزا دیگه واسه ما عادی شده و نباید خللی در اهداف و کارهای ما بوجود بیاره.
موفق باشی

[جداشده] این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - mandana85 - 08-09-2012

ممنون
می خواستم اینم بپرسم که آیا بسته شدن سفارت کانادا در ایران تاثیری روی سرنوشت کسایی که می خوان پذیرش بگیرن داره؟

RE: بسته شدن سفارت کانادا در تهران(خبر مهم) - m.ost - 08-09-2012

سلام
فکر نمیکنم کسی بتونه پاسخ دقیق به شما بده. ولی همونطور که میدونیم برای آمریکا هم بچه ها هرسال از سفارت آمریکا در سایر کشورها اقدام میکنن و خیلی ها ویزا میگیرن.
در زمینه پروسه پذیرش و گرفتن ویزا هیچ چیز صد در صد نیست. امسال هم بچه هایی که برای کانادا اقدام کرده بودن مدارکشون رو فرستادن به سفارت کانادا در ترکیه و خیلی ها ویزاشون رو هم تا حالا گرفتن. به طور کلی بحث پذیرش و ویزا از هم جداست (مگر اینکه کلا یک قانون ابلاغ بشه که به متقاضیان برخی رشته ها مثلا فیزیک هسته ای اصلا ویزا داده نمیشه در نتیجه دانشگاه ها هم در اون رشته ریسک نمیکنن دانشجوی ایرانی بگیرن که بعدا نتونه بره). ممکنه شما پذیرش بگیری ولی ویزا نه. در هرصورت میشه برای احتیاط متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور برای جاهای مختلف اقدام کنن. هم برای کانادا و آمریکا هم کشورهای اروپایی.

RE: بسته شدن سفارت کانادا در تهران(خبر مهم) - ahmadpashaei - 09-09-2012

البته اینم من اضافه کنم که اوباما شخصا قانون جدیدی رو چند روز پیش اعلام کرد که دیگه به داوطلبان ایرانی رشته های فیزیک هسته ای و مهندسی هسته ای و گرایشهای تبدیل انرژی توسط وزارت امور خارجه ویزا داده نمیشه و اگر هم کسانی در آمریکا الان در این رشته درس بخونن و ثابت بشه که زمینه تحقیقاتشون به موضوع هسته ای ایران مربوط میشه توسط وزارت امنیت داخلی اخراج (دقیقا گفت exclude) میشن.این یعنی بجط اون دو رشته رشته های مهندسی زیادی مثل برق کنترل و مکانیک گرایشهای کنترل و تبدیل انرژی و هوافضا و احتمالا تا حدی شیمی با گرایش مرتبط مشکل جدی برای ویزا ممکنه پیدا کنن و لازمه که جدا در زمینه تحقیقاتی و کارآموزیهاشون دقت کنن

RE: بسته شدن سفارت کانادا در تهران(خبر مهم) - ahmadpashaei - 09-09-2012

نکته دیگه در مورد کانادا اینکه وزیر امور خارجه کانادا گفت از این به بعد کانادایی هایی که ویزا میخوان باید به آنکارا یا جاهای دیگه برن ولی در مورد ایرانی هایی ویزا میخوان چیزی نگفت و احتمالا باید همونطور که m-ost گفت اونام برن ترکیه و جاهای دیگه،مثل الان آمریکا