آکادمیا کافه
مقایسه ی کشور های اروپایی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+--- موضوع: مقایسه ی کشور های اروپایی (/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)

صفحات 1 2 3

مقایسه ی کشور های اروپایی - spt - 31-01-2011

در این تاپیک تمامی مسائل مربوط به مقایسه‌ی کشورهای اروپایی و اینکه کدام کشور اروپایی برای انتخاب بهتر است بررسی میشود.

RE: مقایسه ی کشور های اروپایی - spt - 29-06-2012

http://parsnytt.com/index.php/every-day-life/in-city/309-sweden-second-most-expensive-eu

در مورد هزینه های زندگی در اروپا.....

RE: مقایسه ی کشور های اروپایی - waterfall - 29-06-2012

سلام
من حدود یک ماه پیش برای یکی از دانشگاه های ایتالیاuniversity of Roma "La Sapienza" اپلای کردم و منتظر جواب هستم. ولی یکی از استادام بد جوری زد تو ذوقم و گفت ایتالیا به هیچ دردی نمی خوره!! نظر شما چیه؟

RE: مقایسه ی کشور های اروپایی - Shihan - 29-06-2012

(29-06-2012, 03:05 PM)waterfall نوشته: سلام
من حدود یک ماه پیش برای یکی از دانشگاه های ایتالیاuniversity of Roma "La Sapienza" اپلای کردم و منتظر جواب هستم. ولی یکی از استادام بد جوری زد تو ذوقم و گفت ایتالیا به هیچ دردی نمی خوره!! نظر شما چیه؟

دروود.

دوست عزیز من نمیدونم استاد شما در چه خصوص این حرف رو زده، اما اگر در خصوص بحث اکادمیک و رنک دانشگاه و امکانات باشه که واقعاً استاد شما بدون دلیل این حرف رو زدند، من به جرات میتونم بگم دانشگاههای مهم ایتالیا در زمینه مهندسی شامل: sapienza , Bologna , Padua , Pavia , Polimi , Poilto , Trento , جز دانشگاههای مطرح اروپا و شاید دنیا باشند. اما اگر بحث کار و ماندن بعد از دوران تحصیل باشه شاید کمی درست می فرمایند. اما بهتره خدمتتون عرض کنم همین دانشگاه ساپینزا رم رتبه 210 دنیا و 190 مهندسی رو داره. من این مورد رو قویاً رد می کنم. در ضمن شما رشته چی خوندین؟

RE: مقایسه ی کشور های اروپایی - waterfall - 29-06-2012

سلام
ممنون دوست گرامی
پاسخ شما دلگرم کننده بود. ولی رشته من روانشناسی بالینی هست. و رشته ای که براش اپلای کردم clinical neuroscience هست. می دونید کلا شاید رویکرد منفی بعضی ها نسبت به دانشگاه های اروپا به دلیل research oriented بودن مقطع دکترا در این دانشگاه هاست. بالاخره به خصوص تو رشته هایی از نوع روانشناسی دانشگاه های آمریکا و کانادا که course work دارن خیلی جذاب تر به نظر می رسن.

بازم اگر نکته ای باشه ممنون می شم بشنوم.

RE: مقایسه ی کشور های اروپایی - Shihan - 29-06-2012

(29-06-2012, 10:07 PM)waterfall نوشته: سلام
ممنون دوست گرامی
پاسخ شما دلگرم کننده بود. ولی رشته من روانشناسی بالینی هست. و رشته ای که براش اپلای کردم clinical neuroscience هست. می دونید کلا شاید رویکرد منفی بعضی ها نسبت به دانشگاه های اروپا به دلیل research oriented بودن مقطع دکترا در این دانشگاه هاست. بالاخره به خصوص تو رشته هایی از نوع روانشناسی دانشگاه های آمریکا و کانادا که course work دارن خیلی جذاب تر به نظر می رسن.

بازم اگر نکته ای باشه ممنون می شم بشنوم.
خواهش میکنم.
با توجه به رشته شما شاید حق با استاد شما باشه. اما من میدونم در رشته شما کشور المان، بلژیک، هلند خیلی مطرح می باشند. البته به نظرم آلمان از هر لحاظ به نفع شما است. البته کمی برای دوره فوق در معدل سخت گیر می باشند. امیدوارم بتونید بهتر در انتخاب دانشگاه پیگیر باشید. موفق
ازاد اندیش باشید

RE: مقایسه ی کشور های اروپایی - waterfall - 30-06-2012

بازم متشکرم
عذر می خوام شما در مورد دانشگاه زوریخ چیزی می دونید؟ اخیرا گروه روانشناسی اش می خواد چند تا بگیره و فراخوان زده. شنیدم از لحاظ خود کشور های اروپایی فارغ از شرایط تحصیلی سوئیس جایگاه خیلی بالایی داره. حتی یکی می گفت از همه کشورهای اروپایی بهتره. البته من برای دکترا می خوام برم نه فوق.

ممنون

RE: مقایسه ی کشور های اروپایی - Shihan - 01-07-2012

(30-06-2012, 11:05 PM)waterfall نوشته: بازم متشکرم
عذر می خوام شما در مورد دانشگاه زوریخ چیزی می دونید؟ اخیرا گروه روانشناسی اش می خواد چند تا بگیره و فراخوان زده. شنیدم از لحاظ خود کشور های اروپایی فارغ از شرایط تحصیلی سوئیس جایگاه خیلی بالایی داره. حتی یکی می گفت از همه کشورهای اروپایی بهتره. البته من برای دکترا می خوام برم نه فوق.

ممنون
دروود. خواهش میکنم.
در خصوص دانشگاههای سوییس خیلی حکایات زیاده به خاطر بورس و شرایط امکانات دانشگاهی بسیار چشم گیر و عالی. مطمئن باشید تحصیل در اون کشور ارزوی خیلی از متقاضیان در اروپا هست دانشگاه EPFL و EFL خیلی در زمینه مهندسی قدرتمند می باشند دانشگاه زوریخ هم در علوم معروف هست. و باید دقت کنید که در بخش German Tuaght ثبت نام نکنید چون بیشتر course این دانشگاه المانی است. deadline برای دانشجویان international 31 July هست. اینم لینک درخواست دکتری در دانشگاه زوریخ

مشاهده لینک

RE: مقایسه ی کشور های اروپایی - soheilred - 28-07-2012

با سلام به دوستان خوبم

ببخشید. اصلا مطمئن نیستم سوالم رو جای مناسبی مطرح کردم یا نه. ولی تو زیر موضوع کشور های اروپایی خیلی گشتم و چیزی پیدا نکردم در مورد سوالم.
می خواستم بدونم اصلا چرا اروپا؟ چه شرایطی باعث می شه که کسی به اروپا رو بیاره. آخه من چیزای مختلف و اکثرا بدی راجع به اروپا شنیدم که 1 کم انتخاب اروپا رو سخت می کنه.
مثلا اینکه اروپا کمتر فاند می دن. یعنی در مقایسه با آمریکا تقریبا فاند نمی دن.
یا اینکه سیستم اجتماعی اروپا طوریه که برای ایرانیا که کلا بسیار علاقه مند به روابط اجتماعی زیادن، یه کم موندن اونجا سخته. می گن اونجا ایرانیا افسردگی می گیرن.
یا اینکه تو اروپا مثلا اگه انتخابت ایتالیا باشه مجبوری به خاطر شرایط محیطی هم که شده 1 زبونه دیگه رو یاد بگیری، و این زمان زیادی رو از آدم می گیره.
اروپا هزینه ی اقامت خیلی زیاده. از آشنایی شنیدم ساندویچ تخم مرغ بخوای تو فرانسه بخری به پول ما 7،8 هزار تومن در میاد.
حالا می خوام از دوستای خوب و با تجربه ام خواهش کنم 1 مقایسه کلی بین اروپا، آمریکا و کانادا در مورد کار، شرایط اقامت بعد از تحصیل، شرایط تحصیل مثل فاند و رنک دانشگاههای اروپایی و سایر مسائلی که می دونن برای 1 دانشجو مهمه، هزینه های اقامت و تحصیل و ... رو داشته باشن که من 1 دید کلی راجع به اروپا پیدا کنم.

RE: مقایسه ی کشور های اروپایی - Shihan - 28-07-2012

(28-07-2012, 08:58 AM)soheilred نوشته: با سلام به دوستان خوبم

ببخشید. اصلا مطمئن نیستم سوالم رو جای مناسبی مطرح کردم یا نه. ولی تو زیر موضوع کشور های اروپایی خیلی گشتم و چیزی پیدا نکردم در مورد سوالم.
می خواستم بدونم اصلا چرا اروپا؟ چه شرایطی باعث می شه که کسی به اروپا رو بیاره. آخه من چیزای مختلف و اکثرا بدی راجع به اروپا شنیدم که 1 کم انتخاب اروپا رو سخت می کنه.
مثلا اینکه اروپا کمتر فاند می دن. یعنی در مقایسه با آمریکا تقریبا فاند نمی دن.
یا اینکه سیستم اجتماعی اروپا طوریه که برای ایرانیا که کلا بسیار علاقه مند به روابط اجتماعی زیادن، یه کم موندن اونجا سخته. می گن اونجا ایرانیا افسردگی می گیرن.
یا اینکه تو اروپا مثلا اگه انتخابت ایتالیا باشه مجبوری به خاطر شرایط محیطی هم که شده 1 زبونه دیگه رو یاد بگیری، و این زمان زیادی رو از آدم می گیره.
اروپا هزینه ی اقامت خیلی زیاده. از آشنایی شنیدم ساندویچ تخم مرغ بخوای تو فرانسه بخری به پول ما 7،8 هزار تومن در میاد.
حالا می خوام از دوستای خوب و با تجربه ام خواهش کنم 1 مقایسه کلی بین اروپا، آمریکا و کانادا در مورد کار، شرایط اقامت بعد از تحصیل، شرایط تحصیل مثل فاند و رنک دانشگاههای اروپایی و سایر مسائلی که می دونن برای 1 دانشجو مهمه، هزینه های اقامت و تحصیل و ... رو داشته باشن که من 1 دید کلی راجع به اروپا پیدا کنم.
دروود.
من با بخشی از صحبت های شما موافقم و با بخشی دیگر خیر. اینکه چرا اروپا به هر حال سیستم پذیرش دانشگاههای اروپا حتی اونهایی که رانک بالایی دارند نسبت به دانشگاههای top امریکا هنوز به خوبی و با نداشتن رزومه قوی هم امکان پذیر است. از طرفی شما در اروپا بسیار راحت تر می توانید جا در سیستم فرهنگی اونجا داشته باشید. اما از طرفی کمی بحث کار و فاند و دانستن زبانهای مختلف کار را دشوار می کنه. بنده خودم بد ترین حالت تحصیل در اروپا را بحث فاند و کار میبینم. اما به شخصه در خصوص امریکا اطلاعاتی ندارم و دوستان مجربم باید این نظر رو بدهند. اما در کل امریکا کشور پرهزینه ای است و یک درصد فکر کنید بدونم فاند نمیشه دوام اورد. اما شاید بسیاری از دانشگاههای اروپا در مقاطع دکتری شهریه رایگان یا نیمه رایگان دارند. مانند : المان، اتریش، نروژ، سوئد، ایتالیا، فنلاند. که این موضوع حتی در دانشگاههای متوسط امریکا هم به چشم نمی خورد!!!