آکادمیا کافه
چگونه SoP بنویسیم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Statement of Purpose - SoP (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Statement-of-Purpose-SoP)
+---- موضوع: چگونه SoP بنویسیم؟ (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-SoP-%D8%A8%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: چگونه SoP بنویسیم؟ - blur - 05-01-2013

(05-01-2013, 04:35 PM)maryam4312 نوشته: درود
پاراگراف آخر اس او پی که باید راجب دانشگاه بنویسیم توش ، چیا بنویسیم؟
غیر ازین حرف کلی که "اساتید خوبی دارید، ازمایشگاههای مجهز" دیگه چی؟
مثلا اسم چندتا استاد مرتبط به کارمون و ... ؟
آره گاها وقتی با استادی سروکاردارین یا به کار چند استاد علاقه دارین اسمشونو آوردن میتونه خوب باشه. بعد اینکه یه توضیحی هم بدین که چطور ادامه تحصیل تو اون دانشگاه و دپارتمان میتونه شمارو به اهدافتون نزدیک تر کنه . علاوه بر اینکه ویژگی های دانشگاه و دپارتمان رو می شمرین که خودتونم گفتین.

RE: چگونه SoP بنویسیم؟ - QUPHAS - 07-01-2013

یک سری ویژگی هم در مورد دانشگاه اضافه کن مثلاً اگر درصد اینترنشنالشون بالاست و ...

[جداشده] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - unique - 04-02-2013

سلام دوستان

یک SOPخوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟

راستش من تا حالا چنین چیزی تهیه نکردم...

کسی می تونه کمکم کنه

باید تا فردا شب آپلودش کنم

برا دانشگاه twente هلند می خوامش

RE: چگونه SoP بنویسیم؟ - Babak - 04-02-2013

به این تاپیک مراجعه بفرمایید، منابع و مطالب خوبی در مورد نحوه نوشتن SoP وجود داره. همچنین راهنمایی‌هایی که در همین تاپیک شده رو هم نگاهی بیاندازید.
جدا از این مساله، SoP یکی از مدارک مهمی هست که شما باید تهیه کنید و در بعضی از دانشگاه‌ها نقش زیادی در گرفتن پذیرش داره. به همین دلیل معمولا باید زمان زیادی برای SoP بذارید. توصیه کلی من اینه که متنی رو بنویسید و در طی چند هفته چندین بار مرور کنید و سعی کنید بهتر و بهترش کنید. نوشتن SoP چیزی نیست که شما در روز آخر و فوری بخواهید انجام بدید. این مطلب رو در مورد بقیه دانشگاه‌ها مد نظر داشته باشید.

RE: چگونه SoP بنویسیم؟ - زهرا_ستاره_کوکب - 22-02-2013

با سلام.
می خواستم بدونم کسی از دوستان تا به حال برای نوشتم SOP و CV به موسساتی که این کار را در ازای دریافت هزینه انجام میدن مراجعه کرده و یا اصولا اطلاعی در این مورد داره که تا چه حد این روش قابل اطمینانه؟ اصلا چنین چیزی رو توصیه می کنید؟

RE: چگونه SoP بنویسیم؟ - lavender - 22-02-2013

(22-02-2013, 06:58 PM)زهرا_ستاره_کوکب نوشته: با سلام.
می خواستم بدونم کسی از دوستان تا به حال برای نوشتم SOP و CV به موسساتی که این کار را در ازای دریافت هزینه انجام میدن مراجعه کرده و یا اصولا اطلاعی در این مورد داره که تا چه حد این روش قابل اطمینانه؟ اصلا چنین چیزی رو توصیه می کنید؟
sop رو هیچ وقت ندید دست یکی دیگه که براتون بنویسه...خودتون باید بنویسید چون فقط شما هستید که می تونید روند پیشرفت خودتون رو توضیح بدید. نهایتش بدید یه نفر بخونه برای تصحیح نکات گرامری.

RE: چگونه SoP بنویسیم؟ - lavender - 23-02-2013

یه نکته ای که توی sop نوشتن هست اینه که وقتی اون رو نوشتید بلند برای خودتون بخونید بعدش متوجه می شید چی نوشتید. ناخداگاه استباهاتتون یا ناپیوستگی مطالب به چشم میاد.
من داشتم sopیم رو می خوندم که سابمیت کنم...یه پاراگراف نوشته بودم بعد به خودم گفتم خب اینو نوشتم...بعدش چی؟ یعنی در حد نیم خط یه نتیچه گیری داشته باشید آخر هر پارگرافتون خیلی خوب می شه.
توجه کنید مطالب انشاءوار باشن (یعنی مثل انشاء پیوستگی مطلب داشته باشید) نه اینکه توی هر پارگراف یه چیزی بنویسید و خدافظ....
sop های دیگران رو زیاد بخونید. توی اینترنت زیاد هست...از اونجا یاد می گیرید چه جوری پیوسته بنویسید.
موفق باشید

ویرایش کننده: amin_mb دلیل: درخواست خود نویسنده جهت اصلاح اشتباه تایپی

RE: چگونه SoP بنویسیم؟ - lavender - 26-02-2013

یه نکته ی دیگه( ببخشید من هی تیکه تیکه یادم میاد )
هیچ وقت sop رو تو دو سه روز نخواید جمع بندی کنید. روزی 1-2 ساعت روش کار کنید ...بذارید کنار ..دوباره روز بعد شروع کنید و ممکنه اینجوری بشید =>[عکس: 471519_computer1.gif]
sop نوشتن هم کار یه روز و دو روز و یه هفته و دو هفته نیست ...یک تا دوماه روش باید کار کنید تا یه چیز عالی از توش در بیاد.

مرحله هایی که من sop م رو تکمیل کردم:
1- حدود 20 تا sop توی رشته ی خودم خوندم.
2. بعد گفتم: خب باید اینا رو نوشت ( یه فلوچارت کشیدم)
3. هر چیزی به ذهنم می رسید فقط در حد یه جمله می نوشتم تا یادم نره...هر مبحث رو با یه رنگ نوشتم.
4. مباحث رنگی رو بسط دادم و وارد دیتیل شدم ( خیلی نه، در حدی که کسی که می خونه توجیه شه نه اینکه حوصلش سر بره)
5. سعی کردم مطالب رو به هم متصل کنم از نظر زمانی.
6. هی خوندم ...هی خوندم.... هی برای خودم سئوال مطرح کردم و فکر کردم که آیا توضیحاتم کامل هست؟ و باز نوشتم [عکس: 670519_computer4.gif]
7. یه کم که تکمیل شدم دادم به یکی از دوستام خوند و نظراتش رو توی sop خودم گنجوندم.
8. تمام!

مطمئناً sop همیشه جای کار داره. یعنی هر چند بار هم بخونید باز می تونید کم و زیادش کنید اما یه جایی باید بگید STOP....کافیه![عکس: 261019_dunnosmiley.gif]

من تجربه های خودم رو می گم. مطمئناً دوستان دیگه ای هم هستن که تجربه های اینچنینی داشتن.[عکس: 56719_128fs318181.gif]

[برش] مصاحبه تلفني با استادان - Torkan - 26-09-2013

دوست عزیز من اولین باره از شما میشنوم اسم استاد رو بیارن تو sop!
بله هر استاد و هر دانشگاهی متفاوته و ممکنه شما با یه استاد دیگه حرف بزنی یه چیز دیگه بگه و sop هم بستگی به خود فرد داره فک نکنم قاعده جزیی داشته باشه...
بااحترام

RE: مصاحبه تلفني با استادان - salazar716 - 26-09-2013

(26-09-2013, 08:23 AM)'Charming' نوشته:  دوست عزیز من اولین باره از شما میشنوم اسم استاد رو بیارن تو sop!
بله هر استاد و هر دانشگاهی متفاوته و ممکنه شما با یه استاد دیگه حرف بزنی یه چیز دیگه بگه و sop هم بستگی به خود فرد داره فک نکنم قاعده جزیی داشته باشه...
بااحترام

نشنیدی که اسم استادی که دوست داری باهاش کار بکنی تو اون دانشگاه رو میتونی بیاری تو SOP؟ که لاین تحقیقاتی خودت رو یه جورایی مشخص کنی؟ من که تو جریان کار یه چند نفر بودم این کار رو انجام داده بودن...