آکادمیا کافه
اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+---- موضوع: اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط (/Thread-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-GRE-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7)

صفحات 1 2

اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط - Karim - 21-08-2012

سلام

در این قسمت اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط به بحث گذاشته خواهد شد.

سوال اول،نمره بخش رایتینگ چقدر در پذیرش اهمیت داره؟چیزی که من می دونم اینه که اهمیتی نداره. درسته؟

سوال دوم، اینکه حداقل نمره این بخش 2 هست درسته؟

مرسی

RE: اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط - Pejman - 21-08-2012

(21-08-2012, 12:10 PM)Karim نوشته: سلام

در این قسمت اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط به بحث گذاشته خواهد شد.

سوال اول،نمره بخش رایتینگ چقدر در پذیرش اهمیت داره؟چیزی که من می دونم اینه که اهمیتی نداره. درسته؟

سوال دوم، اینکه حداقل نمره این بخش 2 هست درسته؟

مرسی
سلام،

در مورد سوال اول، باید بگم که اصلاً اینطور نیست. البته بسته به رشته اهمیتش فرق می کنه. ولی حتی برای رشته های مهندسی هم این نمره براشون مهمه و خیلی دانشگاه ها رو دیدم که براش مینیمم گذاشتند... برای رشته های مهندسی خیلی تقریبی بخوام بگم به نظر من نمره زیر 3 بد هست، نمره 3 معمولی هست، 3.5 نمره نسبتاً خوبیه، و 4 به بالا نمره خوب به حساب میاد.

مینیمم نمره 0 هست . ولی اگر نوشته خیلی بی ربط و خیلی بد نباشه، معمولاً 2 رو می دند.

RE: اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط - Karim - 21-08-2012

(21-08-2012, 12:35 PM)Pejman نوشته: سلام،

در مورد سوال اول، باید بگم که اصلاً اینطور نیست. البته بسته به رشته اهمیتش فرق می کنه. ولی حتی برای رشته های مهندسی هم این نمره براشون مهمه و خیلی دانشگاه ها رو دیدم که براش مینیمم گذاشتند... برای رشته های مهندسی خیلی تقریبی بخوام بگم به نظر من نمره زیر 3 بد هست، نمره 3 معمولی هست، 3.5 نمره نسبتاً خوبیه، و 4 به بالا نمره خوب به حساب میاد.

مینیمم نمره 0 هست . ولی اگر نوشته خیلی بی ربط و خیلی بد نباشه، معمولاً 2 رو می دند.

مرسی پژمان جان
اخه یه جا خوندم که چند نفر در چین وقت این قسمت رو سیو کرده بودند و جواب نداده بودند و بعد مسولین جلسه فهمیده بودند بعنوان تقلب ریپورت کرده بودند
اونجا گفته بودند که چون نمره این بخش اهمیت نداره جواب نداده بودن
واینکه مینیمش 2 هست اینو مطمین نیستم

RE: اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط - Pejman - 22-08-2012

(21-08-2012, 11:55 PM)Karim نوشته: مرسی پژمان جان
اخه یه جا خوندم که چند نفر در چین وقت این قسمت رو سیو کرده بودند و جواب نداده بودند و بعد مسولین جلسه فهمیده بودند بعنوان تقلب ریپورت کرده بودند
اونجا گفته بودند که چون نمره این بخش اهمیت نداره جواب نداده بودن
واینکه مینیمش 2 هست اینو مطمین نیستم
خب اساتید و دانشگاه هایی هستند که فقط نمره کل یا نمرات Quantitative و Verbal رو نگاه می کنند. ولی به هر حال اغلب من دیدم که نمرات رایتینگ رو هم بررسی می کنند. پیشنهاد می کنم این کلمات رو در گوگل سرچ کنید: analytical writing gre requirement site:.edu

دانشگاه هایی که مینیمم برای این بخش دارند رو براتون میاره.

RE: اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط - Babak - 23-08-2012

با نظر پژمان موافقم و اصلا این قسمت رو بی‌اهمیت تلقی نکنید. در قدیم که قسمت Analytical مثل سایر قسمت‌ها از ۸۰۰ نمره داده می‌شد و تستی بود، نمره Quantitative و Analytical برای پذیرش مهندسی خیلی مهم بود. از وقتی که سیستم نمره‌دهی تبدیل به 0-6 و فرمت این قسمت تبدیل به Writing شد، اهمیت این قسمت کمتر از گذشته شد، اما اصلا این طور نیست که بی‌اهمیت باشه. توصیه من اینه که این قسمت رو جدی بگیرید.

RE: اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط - Shahrouz - 23-08-2012

درود
یعنی حداقلی برای این نمره وجود داره؟ درپذیرش منظورمه.

اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط - maryam4312 - 09-10-2012

درود
نمره خوب رایتینگ چقدراهمیت داره؟
خیلیا رو شنیدم میگن وقت خیلی کمی براش گذاشتن
بهتر نیست روی قسمتای دیگه سرمایه گذاری کرد؟
چقدر زمان براش بذاریم مناسبه؟
سپاس

RE: مشاوره و پرسش در مورد Analytical Writing - m.ost - 09-10-2012

(09-10-2012, 07:00 PM)maryam4312 نوشته: درود
نمره خوب رایتینگ چقدراهمیت داره؟
خیلیا رو شنیدم میگن وقت خیلی کمی براش گذاشتن
بهتر نیست روی قسمتای دیگه سرمایه گذاری کرد؟
چقدر زمان براش بذاریم مناسبه؟
سپاس
اینکه چقدر وقت بذارین بستگی داره به اینکه نوشتنتون چطور هست. یکی ممکنه یک هفته وقت بذاره 3.5 بشه، یکی ممکنه سطح زبانش خوب نباشه و تمرین بیشتری بخواد. به نظر من این بخش هم اهمیت زیادی داره. چون برای دو بخش دیگه دانشگاه ممکنه مجموع نمره رو در نظر بگیره. یعنی بر فرض اگر 5 نمره از مینیمم دانشگاه در وربال کم داشته باشین و 5 نمره در کوانت بیشتر یک جورایی با هم بالانس میشن. ولی مینیمم نمره بخش رایتینگ اکثرا به صورت جداگانه ذکر میشه و خیلی جاها من دیدم که مینیمم 3.5 بوده و یا 4. در واقع این بخش توانایی تحلیل و نوشتن شما به انگلیسی رو نشون میده و میتونه برای دانشگاه نشون دهنده این باشه که آیا شما برای تحصیل و نوشتن تزت مهارت داری یا خیر.

RE: اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط - Behnoush - 10-10-2012

منم با نظر پژمان موافقم، اگه توى قسمت عاى ديگه نمره بالايى بگيريد ولى نمره رايتينگ پايين باشه خيلى توى چشم مياد . بعضى جاها هم درست يا غلط رايتينگ رو معيارى باى توانايى شما در نوشتن متون اكادميك ميدونن . سعى كنيد رايتينگ رو هم هم سطح بقيه جلو ببريد و بى خيالش نشيد چون با يكم تمرين ميشه به راحتى نمره ى معقولى گرفت.

RE: اهمیت بخش رایتینگ GRE و سوالات مرتبط - mysavageitaly - 27-07-2013

سلام دوستان عزیزم
رایتینگ بسیار مهم است، من چند دانشگاه اپلای کردم با اینکه یه استاد هم حامی من در جلسۀ گروه بود ولی بازم به نمرۀ رایتینگ گیر دادن که کمه و قبول نکردن، من 2.5 گرفتم.
موفق باشین