آکادمیا کافه
رد شدن در پروسه کلیرنس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: کلیرنس (Clearance) سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-Clearance-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: رد شدن در پروسه کلیرنس (/Thread-%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%87-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - alv84 - 12-06-2015

سلام دوستان. من سال گذشته در مرحله clearance در سفارت دبی ریجکت شدم. رشته ام فیزیک بود ولی در رشته مواد پذیرش گرفته بودم. پروژه کارشناسی ارشدم در مود خواص نانوسیم های آلیاژی بود البته محاسباتی که یه مقاله هم داشتم. کاری هم که قرار بود اونجا انجام بدم خیلی شبیه کار ارشدم بود. تو CV ای که به سفارت دارم توی research inerest هام هم اشاره کرده بودم به نانومواد که فکر میکنم شاید حساس بود و نباید مینوشتم. همچنین دانشجوی دکتری بودم و هنوز هم هستم (دختر هستم) ولی تو فرم DS 160 اصلا عنوان نکرده بودم.
دلیل دقیق ریجکتم نمیدونم چی بوده ولی امسال یک پذیرش دیگه تو رشته فیزیک دارم و هنوز برای وقت سفارت اقدام نکردم. تصمیم داشتم برای سفارت آنکارا اقدام کنم ولی جای خالی فعلا نداره و واقعا موندم چه کار کنم. نمیدونم صبر کنم تا خالی بشه یا نه. وقت هم خیلی ندارم و باید اواسط اگوست اونجا باشم. همجنین بعد از گرفتن این تصمیم نمیدونم موردی نداره اگه research interest هام رو بخوام تغییر بدم. در واقع نمیدونم که آیا پرونده پارسال من رو با پرونده امسالم مقایسه می کنند یا نه. همچنین آیا تصمیم درستی هست اگه امسال تو فرم  DS بیان کنم دانشجوی دکتری هستم. متاسفانه اولین چیزی که تو جستجوی google در مورد اسمم میاد مشخصه که من دانشجو هستم. 
خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - فرید - 13-06-2015

(12-06-2015, 04:27 PM)'alv84' نوشته: سلام دوستان. من سال گذشته در مرحله clearance در سفارت دبی ریجکت شدم. رشته ام فیزیک بود ولی در رشته مواد پذیرش گرفته بودم. پروژه کارشناسی ارشدم در مود خواص نانوسیم های آلیاژی بود البته محاسباتی که یه مقاله هم داشتم. کاری هم که قرار بود اونجا انجام بدم خیلی شبیه کار ارشدم بود. تو CV ای که به سفارت دارم توی research inerest هام هم اشاره کرده بودم به نانومواد که فکر میکنم شاید حساس بود و نباید مینوشتم. همچنین دانشجوی دکتری بودم و هنوز هم هستم (دختر هستم) ولی تو فرم DS 160 اصلا عنوان نکرده بودم.
دلیل دقیق ریجکتم نمیدونم چی بوده ولی امسال یک پذیرش دیگه تو رشته فیزیک دارم و هنوز برای وقت سفارت اقدام نکردم. تصمیم داشتم برای سفارت آنکارا اقدام کنم ولی جای خالی فعلا نداره و واقعا موندم چه کار کنم. نمیدونم صبر کنم تا خالی بشه یا نه. وقت هم خیلی ندارم و باید اواسط اگوست اونجا باشم. همجنین بعد از گرفتن این تصمیم نمیدونم موردی نداره اگه research interest هام رو بخوام تغییر بدم. در واقع نمیدونم که آیا پرونده پارسال من رو با پرونده امسالم مقایسه می کنند یا نه. همچنین آیا تصمیم درستی هست اگه امسال تو فرم  DS بیان کنم دانشجوی دکتری هستم. متاسفانه اولین چیزی که تو جستجوی google در مورد اسمم میاد مشخصه که من دانشجو هستم. 
خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

سلام
افرادی که مواد خواندن در ایران رشتشون در امریکا عوض می کنند که دچار مشکل ویزا نشوند و شما برعکس این کار کردید و مخصوصا دوبی که به این مسائل حساس تر از جاهای دیگه هستش. قطعا نانو مواد از رزومتون حذف کنید و بهتر دوبی نروید. آنکارا درسته که یک افیسری داره که امار ریجکتی های خیلی بالایی داره ولی این شانس هم دارید با کسی مصاحبه کنید که بهتون ویزا بدهد. الان برای ماه بعد هنوز آنکارا باز نکرده و اگه مدارکتون اماده باشه می تونید همون روزهای اول وقت بگیرید که فرصت کافی داشته باشید برای فرایند کلیرنس. ارمنستان وقت گرفتن سخت چون خیلی پرطفدار شده و ممکن نرسید به این ترم.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - alv84 - 13-06-2015

(13-06-2015, 10:55 AM)'فرید' نوشته:
سلام
افرادی که مواد خواندن در ایران رشتشون در امریکا عوض می کنند که دچار مشکل ویزا نشوند و شما برعکس این کار کردید و مخصوصا دوبی که به این مسائل حساس تر از جاهای دیگه هستش. قطعا نانو مواد از رزومتون حذف کنید و بهتر دوبی نروید. آنکارا درسته که یک افیسری داره که امار ریجکتی های خیلی بالایی داره ولی این شانس هم دارید با کسی مصاحبه کنید که بهتون ویزا بدهد. الان برای ماه بعد هنوز آنکارا باز نکرده و اگه مدارکتون اماده باشه می تونید همون روزهای اول وقت بگیرید که فرصت کافی داشته باشید برای فرایند کلیرنس. ارمنستان وقت گرفتن سخت چون خیلی پرطفدار شده و ممکن نرسید به این ترم.

سلام خیلی ممنون از راهنماییتون. خیلی لطف می کنید این سوالات رو هم پاسخ بدین. در مورد دانشجوی دکتری بودن به نظر شما تو فرم DS چه بنویسم؟ آیا ممکنه که به این دلیل دوباره ریجکت بشم؟ همونطور که گفتم پارسال هیچ اشاره ای به این موضوع نکرده بودم و تو اولین جستجوی google اسم من به عنوان دانشجوی دکتری میاد.
همچنین کاری که تو ارشد انجام دارم مربوط به نانومواد میشه هرچند محاسباتی. آیا این ممکنه مشکل ساز بشه؟
سوال دیگه ای هم که دارم این هست که بین آنکارا و ارمنستان کدوم احتمال کمتری دارن که ریجکت کنن؟ چون این امکان هست که بتونم  برای یک ترم دیفر کنم.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Simon2007 - 19-06-2015

(13-06-2015, 05:24 PM)'alv84' نوشته:
سلام خیلی ممنون از راهنماییتون. خیلی لطف می کنید این سوالات رو هم پاسخ بدین. در مورد دانشجوی دکتری بودن به نظر شما تو فرم DS چه بنویسم؟ آیا ممکنه که به این دلیل دوباره ریجکت بشم؟ همونطور که گفتم پارسال هیچ اشاره ای به این موضوع نکرده بودم و تو اولین جستجوی google اسم من به عنوان دانشجوی دکتری میاد.
همچنین کاری که تو ارشد انجام دارم مربوط به نانومواد میشه هرچند محاسباتی. آیا این ممکنه مشکل ساز بشه؟
سوال دیگه ای هم که دارم این هست که بین آنکارا و ارمنستان کدوم احتمال کمتری دارن که ریجکت کنن؟ چون این امکان هست که بتونم  برای یک ترم دیفر کنم.

سلام

پاسخ به این سوالات راحت نیست. خودتون باید تصمیم بگیرید و مسئولیت اون رو بپذیرید. نگفتنش میتونه شما رو شامل بند عدم صداقت کنه و برای همیشه محروم بشید. گفتنش اولین سوالی که ایجاد میکنه اینه که چرا پس دوباره اقدام کردید و آیا قصد دیگری به جز تحصیل در میونه؟ ممکنه اگر برای سوال دوم هم پاسخ مناسبی نداشته باشید ریجکت شید کما اینه بودند افردی با این شرایط که موفق نشدند. حالا خودتون یک trade off برقرار کنید ببینید کدوم بهتره و احتمال رو شدن دستتون کمتره. 

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - mahya - 16-05-2016

سلام بچه ها واقعا ممنون میشمم جواب بدین دارم سکتخخ میکنم . من امروز از سفارت میلان وقت سفارت داشتم . افیسر من فرستاد برا چک گفت سه ماه طول میکشه . رشتم شیمی اما تو رزومم چهار تا کاری که انجام داده بودم رو نانو هست خوب دیگه همینه شیمی رو هر چیش کار کنی کلا ممکنه حساس شن . منم میخواستم وقتم بندازم هفته دیگه اما از اونجایی که یک شنبه شب میخواستم تغییر بدم اجازه نداد گفت یک روز کاری باید قبل وقت تغییر بدم. برا همین فرصت نشد و اینجا جایی برا پرینت دوباره رزومم و حذف مقاله ها نداشتم . واقعا نگرانم با توجه به اینکه همه میگن باید مقاله ها حذف میشد . ممکن برا این موضوع رد کنن.....ممنون میشم پاسخ بدید خیلی نگرانممممممممممممممم

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Torkan - 16-05-2016

(16-05-2016, 10:47 PM)mahya نوشته: سلام بچه ها واقعا ممنون میشمم جواب بدین دارم سکتخخ میکنم . من امروز از سفارت میلان وقت سفارت داشتم . افیسر من فرستاد برا چک گفت سه ماه طول میکشه . رشتم شیمی اما تو رزومم چهار تا کاری که انجام داده بودم رو نانو هست خوب دیگه همینه شیمی رو هر چیش کار کنی کلا ممکنه حساس شن . منم میخواستم وقتم بندازم هفته دیگه اما از اونجایی که یک شنبه شب میخواستم تغییر بدم اجازه نداد گفت یک روز کاری باید قبل وقت تغییر بدم. برا همین فرصت نشد و اینجا جایی برا پرینت دوباره رزومم و حذف مقاله ها نداشتم . واقعا نگرانم با توجه به اینکه همه میگن باید مقاله ها حذف میشد . ممکن برا این موضوع رد کنن.....ممنون میشم پاسخ بدید خیلی نگرانممممممممممممممم

ددرود
نگرانیتون قابل درک هست ولی مطمینا اگر سوالتان رو فقط در یکجا بپرسید بعد مدت زمانی دوستان جواب خواهند داد. با کپی کردن سوال در قسمتهای مختلف فروم ممکنه حتی به جواب دلخواه نرسید. 
اما در مورد آن کار. دقیقا کی میگفت باید حذف میشد؟ آیا ایشان فردی از وزارت خارجه ایالات متحده بودن؟!
کاری که شده و شما هم رفتین کلیرنس.بهتره به جای استرس الکی به خودتون آرامشتان رو حفظ کنید و منتظر نتیجه کلیرنس باشید. همین که سفارت اصلی نبوده و بند 214 نخوردین خودش نشانه مثبتیه. تنها بندی که شما رو ممکنه مشکل دار بکنه بند 212b هست و اگر نفت و گاز کار کردین 510 که فک نکنم. من نظرم افسر جوابش مثبت بوده و سه ماه هم عادیه ایشاللا ویزا هم میگیرن. 

بااحترام،
ترکان

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - mahya - 17-05-2016

(16-05-2016, 11:33 PM)Torkan نوشته: ددرود
نگرانیتون قابل درک هست ولی مطمینا اگر سوالتان رو فقط در یکجا بپرسید بعد مدت زمانی دوستان جواب خواهند داد. با کپی کردن سوال در قسمتهای مختلف فروم ممکنه حتی به جواب دلخواه نرسید. 
اما در مورد آن کار. دقیقا کی میگفت باید حذف میشد؟ آیا ایشان فردی از وزارت خارجه ایالات متحده بودن؟!
کاری که شده و شما هم رفتین کلیرنس.بهتره به جای استرس الکی به خودتون آرامشتان رو حفظ کنید و منتظر نتیجه کلیرنس باشید. همین که سفارت اصلی نبوده و بند 214 نخوردین خودش نشانه مثبتیه. تنها بندی که شما رو ممکنه مشکل دار بکنه بند 212b هست و اگر نفت و گاز کار کردین 510 که فک نکنم. من نظرم افسر جوابش مثبت بوده و سه ماه هم عادیه ایشاللا ویزا هم میگیرن. 

بااحترام،
ترکان

ممنون حق با شماست.
بعد من ریسچ پلن داشتم و حتی اکسپورت لتر که نشون میداد من رشتم تو اونجا حساس نیست. اما اونارو اصلا نگه نداشت برگردوند نمیدونم نگاه کرد یا نه. تو فروم ها که میخوندم بچه های مواد نانو پلیمر که من دوتا مقاله هام با بچه های مواد هست  دو تا مقالمم نانو کاتالیست میگن رشته ها حساسن . Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused بعد من ریسچ پلن و اکسپورت لتر داشتم که تو هر دوش ذکر شده بود کار من حساس نیست فقط جنبه تحقیقاتی داره . اما نگهش نداشت اصلانم راجبش نپرسید.

RE: رد شدن در پروسه کلیرنس - Torkan - 17-05-2016

(17-05-2016, 02:41 AM)mahya نوشته: ممنون حق با شماست.
بعد من ریسچ پلن داشتم و حتی اکسپورت لتر که نشون میداد من رشتم تو اونجا حساس نیست. اما اونارو اصلا نگه نداشت برگردوند نمیدونم نگاه کرد یا نه. تو فروم ها که میخوندم بچه های مواد نانو پلیمر که من دوتا مقاله هام با بچه های مواد هست  دو تا مقالمم نانو کاتالیست میگن رشته ها حساسن . Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused بعد من ریسچ پلن و اکسپورت لتر داشتم که تو هر دوش ذکر شده بود کار من حساس نیست فقط جنبه تحقیقاتی داره . اما نگهش نداشت اصلانم راجبش نپرسید.

با این فکرها در اصل خودتون ررو خسته میکنید. بله رشته حساس هست اما کار شما فقط منتظر کلیرنس موندنه.یکی بیاد بگه قطعا رد شدی یا یکی دیگه قبول باز فردا یه چیزی تو ذهنتون ایجاد میشه سوال میپرسی که جوابش رو شاید بعضا خود سفارت هم ندونه!
شما در حالی که پرونده بازه نمیتونید اقدام کنید چون احتمال قوی در جا ریجکت میشید.البته یه جایی در فروم بود که پرونده رو ببندید برید جای دیگه که خیلی بعیده به ریسکش بیارزه!

بااحترام،
ترکان