آکادمیا کافه
کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی برق (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)
+---- موضوع: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ (/Thread-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - مهمان - 31-08-2016

سلام خدمت شما دوستان عزیز

اساتید گرامی ، بنده امسال میرم سوم هنرستان و رشتم هم الکتروتکنیک یا همون برق هست. من قصد دارم که برای ارشد پذیرش بگیرم از دانشگاه های آمریکا و خیلی دارم سعی میکنم که تمام درس هامو با نمره بالا‌ (18 تا 20) پاس کنم که کارم راحتتر باشه.
حالا من یه چندتا سوال دارم از محضرتون‌ که ممنون میشم پاسخ بدید و راهنماییم کنید.
1- رتبه آوردن در المپیاد برای پذیرش تاثیری داره؟
2- بهترین مقطع برای گرفتن پذیرش کدوم مقطعه؟
3-آرزوم اینه که بتونم از دانشگاه MIT پذیرش بگیرم D: و میدونم که کار خیلی سختیه ولی لطفا اگه میشه و اگه اطلاعاتی دارید میشه راهنمایی کنید که نمرات و مقالات و... در چه حد باید باشه؟ یه سری اطلاعات کلی رو با جستجو تو گوگل به دست آوردم ولی یخورده دقیقتر میخواستم اطلاعات کسب کنم.
4-کدوم گرایش زمینه بهتری برای کار و کلا پیشرفت در آمریکا داره که حساس هم نباشه و از لحاظ ویزا‌و پذیرش مشکلی نداشته باشه البته با توجه به وضعیتی که ایران تو جهان داره و ممکن طی چند سال آینده وضعیتش بهبود پیدا کنه یا حتی بدتر شه. البته شاید یخورده زوده هنوز که از الان بخوام به انتخاب گرایش فکرکنم ولی میخواستم اطلاعات کلی به دست بیارم که تا اونموقع بهترین تصمیم رو بگیرم.
ممنون بخاطر وقتی که صرف خوندن سوالات و احتمالا پاسخ‌دادن به اونها میکنید.

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - automotive - 04-09-2016

(31-08-2016, 10:09 PM)مهمان نوشته: سلام خدمت شما دوستان عزیز

اساتید گرامی ، بنده امسال میرم سوم هنرستان و رشتم هم الکتروتکنیک یا همون برق هست. من قصد دارم که برای ارشد پذیرش بگیرم از دانشگاه های آمریکا و خیلی دارم سعی میکنم که تمام درس هامو با نمره بالا‌ (18 تا 20) پاس کنم که کارم راحتتر باشه.
حالا من یه چندتا سوال دارم از محضرتون‌ که ممنون میشم پاسخ بدید و راهنماییم کنید.
1- رتبه آوردن در المپیاد برای پذیرش تاثیری داره؟
2- بهترین مقطع برای گرفتن پذیرش کدوم مقطعه؟
3-آرزوم اینه که بتونم از دانشگاه MIT پذیرش بگیرم D: و میدونم که کار خیلی سختیه ولی لطفا اگه میشه و اگه اطلاعاتی دارید میشه راهنمایی کنید که نمرات و مقالات و...   در چه حد باید باشه؟ یه سری اطلاعات کلی رو با جستجو تو گوگل به دست آوردم ولی یخورده دقیقتر میخواستم اطلاعات کسب کنم.
4-کدوم گرایش زمینه بهتری برای کار و کلا پیشرفت در آمریکا داره که حساس هم نباشه و از لحاظ ویزا‌و پذیرش مشکلی نداشته باشه البته با توجه به وضعیتی که ایران تو جهان داره و ممکن طی چند سال آینده وضعیتش بهبود پیدا کنه یا حتی بدتر شه. البته شاید یخورده زوده هنوز که از الان بخوام به انتخاب گرایش فکرکنم ولی میخواستم اطلاعات کلی به دست بیارم که تا اونموقع بهترین تصمیم رو بگیرم.
ممنون بخاطر وقتی که صرف خوندن سوالات و احتمالا پاسخ‌دادن به اونها میکنید.

سلام،

من استاد نیستم، استاد مقام بالایی هستش که بعد از اتمام تحصیلات در مقطع PhD و کارهای متعدد پژوهشی و غیره به دست می آید.
1. بله در رزومه میتونه بسیار تاثیرگذار باشه، در ضمن معمولا زمانی که به المپیاد علمی می روید، با افراد، اساتید، مدرسین، محققین و مطلعینی آشنا می شوید که میتواند راه زندگیتان را عوض کند، کمک و راهنمایی های بسیار خوبی میتوانید از آن افراد بگیرید.
2. کارشناسی! اگر به کمک هزینه احتیاج ندارید. دکترا، اگر به کمک هزینه تحصیلی احتیاج دارید.
3. برای MIT ارسال من را در اینجا مشاهده کنید، تقریبا کامل توضیح دادم.همچنین (Massachusetts Institute of Technology (MIT
البته می توانید برای ارشد از یک دانشگاه بسیار خوب پذیرش بگیرید و برای دکترا به MIT بروید.
4. راهنمایی های Matinking را در این ارتباط در اینجا و اینجا مطالعه کنید.
رفتار سفارت های برای این موضوع مشخص نیست، شاید با گرایش حساس ویزا بدهند، شاید با رشته ی غیر حساس ویزا ندهند و برعکس. لزوما اگر رشته ی غیر حساسی را انتخاب کردید توقع نداشته باشید که 100% ویرا دریافت کنید.

با احترام

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - sharif - 13-04-2017

سلام کسی از دوستان مخابرات نوری میخونه اینجا ؟ من در مورد این رشته سوالاتی داشتم که بسیار حیاتی هست ممنون میشم کمک کنید

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - MR_energy - 01-02-2018

سلام دوستان

من لیسانس مهندسی کنترل ابزار دقیق دارم و فوق دیپلم قدرت

قصد پذیرش در آلمان دارم
کسی با شرایط من که قدرت یا ابزاردقیق خونده وپذیرش از المان گرفته میتونه کمکم کنه که چه رشته ای رو اپلای کنم ؟

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - hadi.m - 21-03-2018

سلام. میخواستم بدونم برای ارشد ، کشور کانادا یا آلمان چه گرایش برقی را بیشتر میخوان و کار میدن بعد اتمام تحصیل ؟
ترم 2 مهندسی برق مخابراتم .

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - nanock - 23-03-2018

(21-03-2018, 07:42 PM)hadi.m نوشته: سلام. میخواستم بدونم برای ارشد ، کشور کانادا یا آلمان چه گرایش برقی را بیشتر میخوان و کار میدن بعد اتمام تحصیل ؟
ترم 2 مهندسی برق مخابراتم .

سلام ... به هیچ کسی در هیچ رشته ای بدون دلیل کار نمی دن بعد از تحصیل ... شما در هر رشته ای به اندازه ای باید قدرتمند ظاهر بشید که دیگه حرفی برای مقایسه نذارین .... اسم دانشگاه، نتایج تحصیلات شما، انتشارات شما، اساتید شما، همه و همه حتی شاید دوستان شما در کار بعد از تحصیل نقش عمده ای دارند .... یه موردی هم بگم سوال شما مثل این میمونه که مثلا آلمان تو مخابرات عالیه ولی کنترلش ضعیفه الکترونیکش متوسط ولی کانادا برعکس ... اگه اینطوری بود آلمان به این سطح نرسیده بود

موفق باشین

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - Ali_abbasi98 - 03-04-2018

سلام دوستان
من باید به زودی انتخاب گرایش کنم و از مهمترین پارامترها برام اینده پژوهشی اون(یعنی به روز بودن،گستردگی،موقعیت های فراوان،فاند زیاد و ... ترجیحا در امریکا-کانادا)هست. از این جهت کسی میتونه مقایسه ای بین الکترونیک و مخابرات داشته باشه؟ و همچنین چندتا از موضوعات  داغ پژوهشی در مخابرات-چه میدان و چه سیستم- معرفی کنه؟

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 04-04-2018

(03-04-2018, 11:04 AM)Ali_abbasi98 نوشته: سلام دوستان
من باید به زودی انتخاب گرایش کنم و از مهمترین پارامترها برام اینده پژوهشی اون(یعنی به روز بودن،گستردگی،موقعیت های فراوان،فاند زیاد و ... ترجیحا در امریکا-کانادا)هست. از این جهت کسی میتونه مقایسه ای بین الکترونیک و مخابرات داشته باشه؟ و همچنین چندتا از موضوعات  داغ پژوهشی در مخابرات-چه میدان و چه سیستم- معرفی کنه؟

سلام. مقایسه این دو گرایش با معیارای شما رای به نفع هیچکدوم نمیده و هر دو میتونن حسابی مفید باشن و کارشونم در یک سطحه. فاند زیاد خب طبعا در رشته برق وجود داره بخاطر ماهیتش ولی گرفتنش بسیار سخته چون رقابتم بین داوطلباش بسیار سخته. کسایی که رفتن کار بسیار سختی داشتن و شمام اگر بخواین برید باید مرد میدان باشید. 
در مورد موضوعات پژوهش هم هنوز برای شما زوده وارد این حیطه بشین. بهتره فقط به معدلتون بچسبین که مهمترین معیاره. اما محض پاسخ دادن میگم که باید در این مورد خودتون سرچ کنید و همچنین از استاداتون بپرسید چون فقط میتونید با استاداتون پایان نامه بردارید و طبعا باید روی موضوعاتی کار کنید که اونا بلدن. میتونید ازشون بپرسید روی چی کار می کنن و بعد درباره اونا تحقیق کنید ببینید خوشتون میاد یا نه.

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - naser0123 - 04-06-2018

با سلام
من هدف اینو دارم که ارشد رو شیراز بخونم بنظرتون برای موقعیت های اپلای و کار، بین نانوالکترونیک و هوش مصنوعی کدام را با توجه به دانشگاه ارشد انتخاب کنم؟

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - solkiper - 19-04-2019

سلام دوستان من دو تا پذیرش دارم توی رشته ی Electromechanical Engineering یکیش گرایش Energy و یکی گرایش Electric power میشه منو راهنمایی کنید که کدومش بازار کار و آبنده بهتری داره؟ و کدومش رو ادامه بدم توی دکترا موفق تر هستم؟
ممنون میشم توضیح بدید.