آکادمیا کافه
کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی برق (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)
+---- موضوع: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ (/Thread-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - armince - 30-01-2014

(30-01-2014, 02:45 PM)'Charming' نوشته:
دوست عزیز شدیدا شما رو ترغیب میکنم که اگر واقعا احساس میکنید یه ذره دارید در سمتی تحقیقات انجام میدید که خطری هستش حتما مسیرتون رو عوض کنید به خصوص اگه میخواید به دنیای متفاوت ایالات متحده وارد بشید.
کاملا درست فکر میکنید.
این 1 سال اخیر خیلی بیش از انتظار قربانی داده ویزای دانشجویی.
طرف دانشجو که چه عرض کنم دانشمند بود بود 6 تا مقاله هم داشت ISI و فقط به خاطر اینکه زمینه کاریش کامپوزیت بود (اونم دندانی) و رشتش مکانیک رد شد.!!
جالبه قانون هم نوشته INCIDENTALLY OR PERPOSEFULLY!!!
شاید باورتون نشه واسه منم درکش سخته ولی خوب اتفاق افتاد چند ماه پیش.
مثلا کنترل وقتی حساس نیست به نسبت که کلمه REHABILITATION رو اضافه کنی و چاشنی کارات بکنی.اونوقت شاید راه گریزی باشه برات...
نمیگم کلا هر کی مواد خونده رد میشه نه ولی امار چند ماه اخیر به شدت حیران کننس!
یه چیزم بگم نمیدونم جاش باشه یا نه:
کلا سیستم مهاجرتی آمریکا به نظرم داره مسیر رو اشتباه میره.طرف لاتاری برنده میشه و یه ماهه کلیر میشه میره سربار دولت ایالات متحده میشه و اونوقت یه نفر که معدلش 18 هستش و 3 تا مقاله داره و جی ار ایش 322 هستش چون زمینه کاریشMULTIAGENT هستش 10 ماهه تو کلیرنسه!
موفق باشید.

ممنونم در واقع خیلی از رشته ها اینقدر ها هم حساسیت روش نیست ولی کنترل به خاطر ماهیت های خاصی که داره حساسیت برانگیزه و من از امروز شروع کردم دارم میبینم نتایج پذیرش این سایت و AA رو ببینم چی گیرم میاد و اوضاع چطوره... باید سایتهای لاتین هم برم ببینم کشورهای دیگه اوضاعشون چطوره... به قول انگلیسی ها نمیشه همه تخم مرغ ها رو تو یه ظرف گذاشت... خب من تا امروز هنوز به این مرحله نرسیدم که که مسیرم مشخص بشه... بین 10 گرایش مختلف کنترل موندم و باید یک مسیر رو انتخاب کنم و همه توانم رو برای مقاله و تحقیق و .... بذارم... نمیخوام این چند سال زحمت تموم بشه و بهم بگم این گرایش تو بلک لیست بوده...

کدام گرایش برق ؟ - شهریار - 19-08-2014

با عرض سلام من سوالاتی در مورد گرایش های رشته برق دارم
1.بروز ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
2.سخت ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
3.گسترده ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
4.کدام گرایش ها به رشته کامپیوتر نزدی تره ؟
5.جذاب ترین و زیبا ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
6.از لحاظ بازار کار در آمریکا به ترتیب کدام گرایش ها هستند؟
7.می گن مخابرات و الکترونیک به هم شبه اند اگه من برم مخابرات می تونم در الکترونیک هم موفق شم و خودم الکترونیکو کار کنم ؟

پاسخ با نقل قول پاسخ با نقل قول

RE: کدام گرایش برق ؟ - ardavan - 19-08-2014

(19-08-2014, 12:03 PM)'شهریار' نوشته: با عرض سلام من سوالاتی در مورد گرایش های رشته برق دارم
1.بروز ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
2.سخت ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
3.گسترده ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
4.کدام گرایش ها به رشته کامپیوتر نزدی تره ؟
5.جذاب ترین و زیبا ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
6.از لحاظ بازار کار در آمریکا به ترتیب کدام گرایش ها هستند؟
7.می گن مخابرات و الکترونیک به هم شبه اند اگه من برم مخابرات می تونم در الکترونیک هم موفق شم و خودم الکترونیکو کار کنم ؟
پاسخ با نقل قول پاسخ با نقل قول

سلام
به نظر من:
1.الکترونیک و مخابرات به علاوه ی فوتونیک
2.مخابرات الکترونیک و کنترل
3.مخابرات و الکترونیک
4.هیچ کدوم
5.انرژی های تجدید پذیر-الکترونیک-مهندسی پزشکی-کنترل
6.الکترونیک(حدود 20 و خوردهای درصد درآمد اقتصاد آمریکا از الکترونیکه)
7.آره به هم نزدیکن ولی ماهیت الکترونیک با مخابرات متفاوته. یعنی مخابرات با سیگنال و انتقال داده و طراحی آنتن و غیره سرو کار داریم ولی تو الکترونیک با طراحی مدار و ادوات الکترونیکی مثل آی سی.

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - شهریار - 28-08-2014

با عرض سلام خدمت همگی
اقا من بین دو گزینه مخابرات و الکترونیک شک افتادم و سوالاتی پرسیدم از این که کمی سوالات زیاده پوزش می طلبم
.آیا یک متخصص مخابرات همانند متخصص الکترونیک توانایی ساخت وسیله ای رو داره یا فقط توانایی کار با وسایل مورد نظر مخابرات رو داره ؟
2.اقا شما با این تعریف موافقید مخابرات=الکترونیک پیشرفته ؟
3.آیا بعضی ها می گن خیلی از ریاضیات سنگین و پیچیده مخابرات کاربردی نداره موافقید ؟
4.مخابرات به هوش مصنوعی نزدیک تره یا الکترونیک ؟
5.مخابرات گسترده تره یا الکترونیک ؟
6.الکترونیک جذاب تره یا مخابارت ؟
7.مخابرات گرایش بروز تریه یا الکترونیک ؟

با تشکر

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 28-08-2014

(28-08-2014, 02:56 PM)'شهریار' نوشته: با عرض سلام خدمت همگی
اقا من بین دو گزینه مخابرات و الکترونیک شک افتادم و سوالاتی پرسیدم از این که کمی سوالات زیاده پوزش می طلبم
.آیا یک متخصص مخابرات همانند متخصص الکترونیک توانایی ساخت وسیله ای رو داره یا فقط توانایی کار با وسایل مورد نظر مخابرات رو داره ؟
2.اقا شما با این تعریف موافقید مخابرات=الکترونیک پیشرفته ؟
3.آیا بعضی ها می گن خیلی از ریاضیات سنگین و پیچیده مخابرات کاربردی نداره موافقید ؟
4.مخابرات به هوش مصنوعی نزدیک تره یا الکترونیک ؟
5.مخابرات گسترده تره یا الکترونیک ؟
6.الکترونیک جذاب تره یا مخابارت ؟
7.مخابرات گرایش بروز تریه یا الکترونیک ؟
با تشکر

سلام. خواهش می کنم راحت باشید،بلد باشیم جواب میدیم بلد نبودیمم لینکی میدیم برید دنبالش،یا دوستان دیگه بسیار باسوادتر از من زیادند در این سایت. 
1-خیلی کلیه و نشون میده احتمالا تازه میخواهید وارد دانشگاه بشید.منظورتون دقیقا چیه؟هردو میتوانند وسیله بسازند چرا که هردو الکترونیک و مدار مخابراتی و آزمایشگاه ها و میکروکنترلر و مدار منطقی و ... رو می خونند. منظورتون کار آکادمیک باشه خوب خیلی فرق داره ولی از نظر صنعت و کار تجاری-صنعتی در لیسانس فرق چندانی وجود نداره و معمولا باید همه فن حریف باشید. بازم تونستین بهتر و دقیقتر بپرسید.
2-نه مخالفم! آخه این چیو برای شما تغییر میده؟!!
3- در کار تجاری بله کاربردی نداره ولی در کار آکادمیک فقط و فقط همینا کاربرد داره. مثلا پیدا کردن روشی برای حل معادلات غیر خطی حوزه موج و میدان و فتونیک و .... که دقیقا با رشته ریاضی بین رشته ای عمل میشه. برق به مراتب ریاضیات پیچیده تری نسبت به سایر رشته ها داره. ولی برای کار تجاری و صنعتی معمولی و متوسط اینها نیاز نیست ولی برای کارهای صنعتی-نظامی متوسط به بالا بازم همین تئوری ها و ریاضیات پیچیده تر میاد به سراغتون. البته من منظورم در سطح دانشگاه های دولتی سطح اول ایرانه نه هرجایی که صرفا لیسانس میده.
مثلا بخواهید منبع تغذیه خطی 30 ولت 5آمپر بسیازید جندان نیاز به ریاضیات ندارید ولی محاسبه و تحقیق و طراحی می خواهد اگر اولین بارتان باشد ولی اگر بخواهید یک پروژه صنایع دفاع رو برای کسر خدمت انجام بدین باید ریاضی استفاده بکنید. اونجا جای قطعه سوزاندن نیست! اول طراحی و محاسبات روی کاغذ،بعد روی نرم افزار،بعد تکه تکه مدار روی breadboard و بعد کلش روی بردبورد و نهایتا زدن مدار چاپی و تست اولیه و دفاع از طرحتون.
4-اینم سوال خامی هست ولی به نوعی الکترونیک.
5و6و7-این سوالها فاجعه میزنن ولی فکر کنم مخابرات
پ ن: اصلا جسارت نمی خوام بکنما ولی یاد یچیزی افتادم: یاد بچگیم افتادم که همیشه سر سریالا و فیلما تا یکی رو میدیدم می گفتم این خوبه یا بد؟!!!!!!!اعصاب همه رو خرد می کردم 

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - شهریار - 29-08-2014

نه دوست عزیز اولا شاید بهتر بود من قبلش کمی توضیح می دادم اولا من اینو برای دوره کارشناسی نمی خوام برای ارشد می خوام بعدش من الان اینو می خوامم بعد از تموم کردن ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار
من خودم هوش مصنوعی رو دوست دارم ولی بازار کار خوبی نداره یعنی همون نرم افزارش تو ایران بازار کار خوبی نداره چه برسه به هوش بعدش

دوما من رفتم چارت مخابرات فکر کنم گرایش سیستم دانشگاه شیرازو دیدم چند درس هوش توش هست همین طور چارت الکترونیک ارشدم دیدم بازم چند درس هوش توش بود گفتم چه کرایی می رم الکترونیک یا مخابرات  می خونم بعدش هم برق خوندم هم هوش
احتمالا می پرسید چرا کامپیوترو ادامه نی دید می گم چون اساتید کامپیوتر فکر نکنم خیلی چیز زیادی به من بتونند یاد بدهند بباز سوال می کنید چرا می خوای بعد از ارشد کامپیوتر بشبنی ارشد برق بخونی می گم چون می شه تقریبا گفت فقط و فقط بخاطر مدرک حالا شاید یکم چیزاضافه تریم بهم یاد دادند که فکر نکنم با این سطح معلومات اساتید کامیپوتر در ایران چیز زیاد تری بهم یاد بدهند

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 29-08-2014

شهریار عزیز
به هرحال من جواب شما رو در حد توان دادم و فکرم می کنم جوابام خیلی ناقص نبودن. اگر سوال دیگه ای دارید هم عرض کردم میتونید بپرسید که هرکس تونست جواب بده. اما در مورد فرمایشتون راستش من درست متوجه شدم که شما الان ارشد کامپیوتر دارید می خونید و بعد می خواهید دوباره ارشد برق حالا الکترونیک یا مخابرات بخونید؟ اگر اینطوره باید بگم خوب کار بدی نیست و اینا به هم نزدیکن،اصلا چیز عجیبی نیست با داشتن لیسانس و فوق کامپیوتر یا فوق برقم بگیرید اتفاقا مفیدم هست ولی به فکر پیشنیازهاشم باشید.دروس خیلی متفاوتن و ممکنه معدل پایینی بیارید. چرا سخت افزار نمیخونید؟

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - behrouz 1992 - 30-08-2014

سلام و درود خدمت همگی.
راهنمایی میخوام از حضورتون.
من در حال حاضر دانشجوی کاردانی الکترونیک هستم و میخواهم برای دکتری اقدام به پذیرش در امریکا کنم.
من این چند وقته زیاد تحقیق کردم و با این تحقیقات متوجه شدم که گرفتن فاند در گرایش الکترونیک سخت شده و دیگه بازار انچنانی هم نداره بدلیل اینکه بلطف برادران چینی دیگه حتا اپل هم در چین (فاکسکان) کارهای الکترونیکیش رو انجام میده و به نوعی میشه گفت بازار این گرایش دیگه در امریکا نیست.
اما گرایش هایی مثل مخابرات بیشتر تحقیقاتی هستن و چین نمیتونه بازارش رو قبضه کنه. پس بازار خوبی داره در امریکا.
حالا من میخوام شرایطم رو شرح بدم:
از کارهای فنی مثل الکترونیک که اساسش این هست زیاد خوشم نمیاد. کارهای تجزیه و تحلیلی رو خیلی دوست دارم.

حالا من 2 راه دارم:
1-کاردانی الکترونیک بگیرم و برای کارشناسی و ارشد مخابرات بخونم. چون درس های مخابرات و الکترونیک در کاردانی یکسان هست. اما از طرفی شنیدم اگر رشته کاردانی و کارشناسی یکی نباشه در اینده دچار مشکل میشم از لحاظ پذیرش.
2-کارشناسی ناپیوسته رو هم الکترونیک بخونم و به طور موازی درس های مخابرات رو هم بخونم و بعد برای ارشد تغییر گرایش بدم.
که البته اینم شنیدم که در این حالت هم مشکلاتی به خاطر تغییر گرایش ممکنه پیش بیاد.

حالا با توجه به این شرایط چه پیشنهاد میکنید؟

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 30-08-2014

behrouz 1992 عزیز
شما هدفتون گرفتن دکترای برق و ماندن در اون کشور(کدام کشورها) هست؟ در کشورهای توسعه یافته اصلا این حرف درست نیست که الکترونیک بازار کار نداره و مخابرات داره!! اینها دو زمینه کاری جدا دارن و این اختلاف بس که به جهت پیشرفت علم داره بیشتر میشه همینطور گرایشهای جدید داره درست میشه. شما سعی کنید از دانشگاه بهتر و با رزومه و معدل بهتری مدرک بگیرین مطمئن باشید دنبال کار بگردین پیدا می کنید،شما که از اینجا نمیتونید راجع به چنین چیزی نظر قطعی بدین،پس برید پی علاقه خودتون. 
کاردانی مدرک خیلی علمی محسوب نمیشه و همون مدرک کارشناسی ناپیوسته شما بیشتر مهمه که دروس دو سال آخر شما میشه. پس اگر مخابرات دوست دارید همین رو در کارشناسی بخونید. اینجوری برای ارشد تغییر گرایشی هم نخواهید داشت. سعی کنید تا میتونید معدل کاردانی و کارشناسی رو بالا ببرید. نگرانی تغییر گرایش شما در مورد ارشد هست نه کارشناسی ناپیوسته که تقریبا کسی نمیشناسش. پیشنهاد من اینه که اولا نگران کار پیدا کردن نباشید چون اطلاعات شما زیاد قابل اتکا نیست و دوم، برید دنبال علاقتون که احتمالا مخابرات هست.

RE: کدام گرایش برق را برای پذیرش پیشنهاد می‌کنید؟ - atefeh_J - 02-09-2014

با سلام و خسته نباشید
من رشته لیسانسم فیزیک بوده ولی برای دکترا می خوام گرایش فوتونیک بخوانم
رشته ارشدم هم فوتونیک بوده و کار پایان نامه ام تجربی بوده. بیشتر استادایی که پیدا کردم و می خوام باهاشون مکاتبه کنم از دپارتمان الکترونیک هستند. تمام مقالاتی هم که خوندم نویسندگانشان از دپارتمان های الکترونیک بودند!
به نظر شما احتمال فبولی من در  دپارتمان الکترونیک با اینکه رشته لیسانسم فیزیک بوده چقدر است؟ و آیا این تغییر رشته درسته یا نه؟