آکادمیا کافه
تحصیل در ایسلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سایر کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- موضوع: تحصیل در ایسلند (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%84%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2

تحصیل در ایسلند - Shihan - 11-08-2012

ایسلند کشوری با مساحت بیش از 103000 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 304000 نفر واقع در شمال قاره اروپا بوده که به دلیل برخورداری از سطح رفاه اجتماعی بالا و امکانات مورد قبول ،رفته رفته جایگاه خود را در میان متقاضیان تحصیل بین المللی پیدا کرده است. ایسلند دارای هشت دانشگاه دولتی بوده که دارای امکانات گسترده و رو به رشد جهت جذب دانشجویان بین المللی بوده، زبان غالب در این دانشگاهها زبان ایسلندی بوده و تعدادی رشته تحصیلی در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی تدریس می شود که تعداد آنها در سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته و پیش بینی می شود که سالانه بر تعداد رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی توسط این دانشگاهها افزوده شود. لازم به ذکر است تحصیل در دانشگاههای دولتی ایسلند رایگان بوده و این امر موجب جلب توجه متقاضیان به ادامه تحصیل در این کشور شده به نحوی که درصد بالایی از این متقاضیان اروپایی بوده و این فرصت را برای کسب تحصیلات عالی مغتنم می شمارند در حالی که اکثر دانشگاههای اروپایی دانشجویان را ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی می کنند.
دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ایران برای کشور ایسلند:
1- دانشگاه ملی ایسلند
2- دانشگاه ریکاوایک Reykjavik
مدارک مورد نیاز برای اقدام جهت اخذ پذیرش از یکی از دانشگاههای ایسلند بسته به دانشگاه متفاوت بوده اما در حالت کلی مدرک تحصیلی معتبر ترجمه شده به همراه اصل ترجمه ریز نمرات و نیز مدرک زبان معتبر بین المللی می باشد. در مقطع دکترا علاوه بر دارا بودن مدرک تحصیلی فوق لیسانس ، متقاضیان می بایست دارای پروپوزال تحقیقی قابل دفاع و نیز ریز نمرات و معدل دروس تخصصی تحصیلی قابل ارائه باشند.
تاریخ های اقدام جهت اخذ پذیرش تحصیلی بسته به دانشگاه و مقاطع تحصیلی متغیر بوده، به جز دانشگاه ایسلند که تاریخ خاتمه ثبت نام آن 15 ماه مارس بوده،در خصوص مابقی دانشگاهها ،عموما تاریخ شروع و پایان اقدام برای اخذ پذیرش، از ماه مارس تا ژوئن هر سال می باشد.
البته هزینه تحصیل در بیشتر دانشگاهها بصورت رایگان است و تنها هزینه زندگی بر حسب پایتخت یا شهرهای دیگر متفاوت است که هزینه زندگی اونقدرا هم بالا نیست در مورد هزینه زندگی باید بگم که کرایه یک اتاق با تمام امکانات مشترک (آشپزخونه و حموم و ...) در حدود 50000 کرون می شه که تقریبا 700, 800 هزار تومن هست. کشور بسیار امن و آرومی است. واحد پول کرون ایسلنده که هر دلار تقریبا 125 کرونه
اب و هوای ریکیاویک برمی گردونه.خودشون تو سایت دانشگاه نوشته بودن بهتر از فنلاند ونروژ و سوئد هست .این لینک نمیدونم تا چه حد درسته.اما خیلی از شر های ایران از ریکیاویک سرد تر هستند در زمستان و دلیلش گرمی آب و هوای شمال اروپا بعلت جریان دریائی گلف استریم است.
ایسلند تو ابران سفارت خانه نداره، فقط یه کنسولگری داره که اون هم افتخاری هست و کاری انجام نمی ده. کلیه کارهای مربوط به ویزا در سفارت دانمارک (خ شریعتی، الهیه)انجام می شه.
------------------
ویرایش توسط Saaaaam مرتب کردن متن

RE: تحصیل در ایسلند - Shihan - 11-08-2012

مدارک لازم برای صدور روادید دانشجویی در کشور ایسلند:
1- فرم تکمیل شده درخواست جهت اقامت تحصیلی ارائه شده توسط سفارت و یا کنسولگری ایسلند.
2-یک قطعه عکس پاسپورت سایز متقاضی.
3-فتوکپی پاسپورت متقاضی.
4-گواهی عدم سوء پیشینه صادره توسط مراجع ذی صلاح، متقاضیان باید توجه داشته باشند که مدت زمان ارائه این گواهی نمی بایست دیرتر از 6ماه باشد.
5-بیمه نامه معتبر پزشکی، بیمه نامه فوق الذکر می بایست در کشور ایسلند معتبر بوده و حداقل به مدت 6 ماه از تاریخ ورود معتبر بوده و حداقل به مبلغ 2.000.000کرون ایسلندی هزینه های پزشکی متقاضی را پوشش دهد.
6-تاییدیه رزرو محل سکونت در ایسلند.
7- پذیرش تحصیلی معتبر از دانشگاههای ایسلندی.
8- ضمانت نامه معتبر مالی جهت تایید این امر که متقاضی توانایی پرداخت هزینههای تحصیلی و زندگی خود را دارا می باشد. این تضمین جهت یک فرد 115567 کرون ایسلند به میزان هر ماه بوده و نیز برای یک خانواده 2 نفری این مبلغ 184907 کرون ایسلندی به میزان ماههایی که متقاضی مجاز به اقامت در این کشوراست ، می باشد.
منبع: timcco
-----------------------
ویرایش توسط Saaaaam مرتب کردن متن

RE: تحصیل در ایسلند - saaaaam - 13-06-2014

فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه ایسلند
امیررضا شویک‌لوگرايش: ساخت فرآورده های شیلاتی با ارزش افزوده آماده مصرف رتبه علمي: استادیاردكتري: علوم و صنایع غذایی (دانشگاه ایسلند) 
كارشناسي ارشد: علوم و صنایع غذایی (دانشگاه ایسلند) 
كارشناسي: علوم و صنایع غذایی (دانشگاه شهید بهشتی-تهران) 
تاريخچه
[align=right]دکتر امیررضا شویک‌لو تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در شهر تهران انجام داده و در سال 1368 برای گذراندن دوره‌ی کارشناسی علوم و صنایع غذایی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران شد. در دوران تحصیل به صورت پاره وقت با سازمان آموزش و تحقیقات شیلات در تهران همکاری داشته و پس از پایان دوره‌ی کارشناسی در سال 1371 در دفتر مرکزی شیلات ایران در تهران شروع به کار کرد. وی در طول بیش از 15 سال خدمت در سازمان شیلات ایران در بخش‌های مختلف تخصصی از جمله تولید و بهره‌برداری، صید و صنایع شیلاتی، آبزی‌پروری و بهبود کیفیت و بازاریابی فعالیت داشته است. دکتر شویک‌لو سابقه‌ی خدمت در دفتر نمایندگی وزارت وقت جهاد سازندگی در لبنان و سوریه، سازمان دامپزشکی کشور و موسسه‌ی تحقیقات شیلات ایران را نیز در کارنامه‌ی خود دارد. وی در چندین دوره‌ی تخصصی مدیریت کیفیت و ایمنی غذاهای دریایی و فرآوری آبزیان در خارج از کشور شرکت داشته و دارای مدارک Post Graduate Diploma از دانشگاه علوم شیلاتی توکیو (ژاپن) و دانشگاه سازمان ملل (UNUFTP) در ایسلند است. وی در سال 1389 موفق به گرفتن مدرک دکتری تخصصی در رشته‌ی علوم و صنایع غذایی با گرایش ساخت فرآورده‌های شیلاتی با ارزش افزوده و آماده‌ی مصرف از دانشگاه ایسلند (شهرریکیاویک، کشور ایسلند) شد. دکتر شویک‌لو از مهر ماه 1390 با عنوان استادیار همکاری خود را با گروه فرآوری محصولات شیلاتی دانشکده‌ی علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس آغاز کرده است. زمینه‌های تحقیقاتی مورد علاقه‌ی ایشان ساخت فرآورده‌های با ارزش افزوده و آماده‌ی مصرف از آبزیان، غذاهای فرآسودمند(Functional Food) ، حفظ تازگی و کیفیت آبزیان و بهره‌برداری از ضایعات فرآوری فرآورده‌های شیلاتی است.

RE: تحصیل در ایسلند - saaaaam - 24-06-2014

سلام بر دوستان خوبم
در مورد شانس گرفتن بورس دکتری در ایسلند باید عرض کنم که من اپلای کردم در سال 2013 با اینکه سوپروایزر هم داشتم و ازم حمایت کرد در کمال تعجب دیدم تمام کسانی که بورس شدن یا ایسلندی و یا اروپایی بودند. لینک زیر را ببینید:
اینم ایمیل استاد که من را تشویق کرده بود
 Thank  you for your mail. This looks very interesting,bothyour previous work and your proposal. First regarding practical matters, you realizethat I‘m an associate professor of finance attheUniversity of Iceland,which is based inReykjavik,Iceland. Do you intend to pursue a PhD at the Universityof Iceland?
Best regards,

RE: تحصیل در ایسلند - saaaaam - 24-06-2014

(24-06-2014, 11:40 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام بر دوستان خوبم
در مورد شانس گرفتن بورس دکتری در ایسلند باید عرض کنم که من اپلای کردم در سال 2013 با اینکه سوپروایزر هم داشتم و ازم حمایت کرد در کمال تعجب دیدم تمام کسانی که بورس شدن یا ایسلندی و یا اروپایی بودند. لینک زیر را ببینید:
اینم ایمیل استاد که من را تشویق کرده بود
 Thank  you for your mail. This looks very interesting,bothyour previous work and your proposal. First regarding practical matters, you realizethat I‘m an associate professor of finance attheUniversity of Iceland,which is based inReykjavik,Iceland. Do you intend to pursue a PhD at the Universityof Iceland?
Best regards,
من یک نکته را یادم رفت بگم
اولا که استاد فکر کرد من اشتباها ایسلند میخوام اپلای کنم! چون خودشونم می دونن دانشگاه و کشور جالبی ندارد که ادم براش سر و دست بشکنه! ولی این استاد در ایمیل های بعدی بهم گفت اپلای کن و من حمایت می کنم 
در ادامه حتی فرمهای دانشگاه که ایسلندی بود را خودشان تکمیل کردند برای من ولی متاسفانه اخر سر خبر دارید که چه شد!
کلا اسکاندیناوی ها خیلی نامرد هستن یه دفعه می زنن زیر همه چی!

RE: تحصیل در ایسلند - saaaaam - 22-07-2014

دوستان خوبم
در زیر هزینه زندگی در ایسلند را برای شما قرار دادم:
The estimated cost of living in Iceland, calculations made by the Icelandic Student Loan Fund, is about ISK 140,600 per month for one person. You can expect the rent for a single room will be at least ISK 50,000 per month.

The following is a rough estimate of expenses for a single person living in Reykjavík, all in Icelandic Kronas (ISK):
  • Bus fare from Keflavík Airport to Reykjavík: 1,950
    Overnight stay at a hostel: 3,200+
    Rent for a single room: 40,000-60,000+ depending on location
    Access to a swimming pool: 550
    Movie ticket: 1,350
    Theatre: 4.750+
    Daily newspaper: 425
    Public bus ticket: 350
    Bus card valid for a month in Reykjavík: 9.300
    Loaf of bread: 400
    Litre of milk: 150
    Half a litre of beer at a café: 850+
    Bottle of wine: 1,500+
    Lunch at a restaurant: 1,500+
    Dinner at a restaurant: 2,500+
    Litre of petrol: 250
منبع
http://www.studyiniceland.is/page/cost_of_living

RE: تحصیل در ایسلند - مهمان - 26-12-2015

سلام  خدمت شما

درمورد  ادامه تحصیل در ایسلند
من  فوق دیپلم  مکانیک دارم
ولی  در زمینه سیستمهای سردخانه  فعالیت دارم
 و میخواستم در زمینه طراحی  شناور های  صیادی سبک ایسلندی اطلاعات بدست بیاورم
میتوان از شما کمک بخواهم
با سپاس از شما

RE: تحصیل در ایسلند - Shihan - 27-12-2015

(26-12-2015, 03:51 PM)مهمان نوشته: سلام  خدمت شما

درمورد  ادامه تحصیل در ایسلند
من  فوق دیپلم  مکانیک دارم
ولی  در زمینه سیستمهای سردخانه  فعالیت دارم
 و میخواستم در زمینه طراحی  شناور های  صیادی سبک ایسلندی اطلاعات بدست بیاورم
میتوان از شما کمک بخواهم
با سپاس از شما
دوست عزیز
این فروم بخش اصلی اش کمک و راهنمایی در خصوص تحصیل و مهاجرت پایه ریزی شده است. و در مقابل درخواست شما متاسفانه نمیشه کمک مشخصی ارائه کرد اما اگر قصد تحصیل داشته باشی در خصوص رشته های مهندسی کشتی سازی، marine و Yacht در اینجا ارائه شده است مسلماً در چنین کشورهای طرحها و شرکتهای زیرمجموعه این حوزه فعال خواهند بود.
- شاید این وب سایت کمک کننده باشه همچنین بهتره مکاتبه داشته باشید.

RE: تحصیل در ایسلند - ebi3350 - 23-02-2016

سلام دوست عزیز

من یه پیشنهاد از یکی از استادای اونجا دارم (واسه دکترا) با ماهیانه دستمزد 200.000 isk (بعد از کسر کردن مالیات) که به دلار میشه 1500 دلار. نظرتون چیه. با این پول میشه تو اونجا سر کرد. منظورم university of Iceland

با تشکر

RE: تحصیل در ایسلند - Shihan - 26-02-2016

(23-02-2016, 06:04 PM)ebi3350 نوشته: سلام دوست عزیز

من یه پیشنهاد از یکی از استادای اونجا دارم (واسه دکترا) با ماهیانه دستمزد 200.000 isk (بعد از کسر کردن مالیات) که به دلار میشه 1500 دلار. نظرتون چیه. با این پول میشه تو اونجا سر کرد. منظورم university of Iceland

با تشکر

بله عموماً همچین رقمی برای فرد مجرد مناسب است. بیشتر همین حول و حوش میگرده. از طرفی دانشگاه ایسلند هم دنشگاه خوبی از لحاظ امکانات در بین سایر دانشگاههای کشور می باشد.