آکادمیا کافه
بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: سفر به آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا (/Thread-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - lavender - 14-04-2013

(14-04-2013, 07:11 AM)'Babak' نوشته:
تقریبا همه نکات رو lavender عزیز گفتند. فقط می‌خواستم این رو اضافه کنم که خاک‌شیر و اسفرزه فقط شکل بذر نمی‌مونند، بلکه خود بذر هستند و در فرودگاه اگر متوجه بشن که چی هست، دور خواهند ریخت. اگر هم ازتون سوال کنند که چی هست باید راستش رو بگید و بگید که قابل کشت هستند.

بابک جان خاکشیر روکه نمی شه کاشت...می شه؟

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - ice - 14-04-2013

(14-04-2013, 08:03 AM)'lavender' نوشته:
 خاکشیر روکه نمی شه کاشت...می شه؟

می شه کاشت و سبز هم می شه ولی معمولا در شرایط خانگی به گل و بذر نمی رسه (مثل قدومه)

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - Nasim67 - 08-05-2013

در این لینک می تونید تمام وسایل ممنوعه چه برای داخل هواپیما و چه داخل بار رو به تفکیک و لیست شده مشاهده کنید.

[برش] لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - lavender - 16-05-2013

مرسی نسیم جان بابت لیست کاملت [عکس: 392619_flowerysmile.gif]
یه چیزی که خیلی هان نگران هستن در مورد بار و اینا رو بگم.
ببینید شما یه چمدون کوچیک دستی دارید که می تونه 8 کیلو باشه؟ خب؟ این واضح هست. 
اما نکته ای که اینجا می خوام بگم اینه که شما کیف لپ تاپتون رو به هیچ وجه وزن نمی کنن..... می تونید بجز لپ تاپ- 2-3 تا کتابی که وزن داره هم توش بذارید. نه که بشه 10 کیلو! همون 4-5 کیلو.
خانومها بجز کیف لپتاپ می تونن کیف زنانه هم همراه داشته باشن اون هم وزن نمی شه....می تونید چیزای کوچیک و سنگین رو توش بذارید و به هیچ وجه هم وقتی از زیر دستگاه رد می کنید نمی گن چرا اینا رو داری و....

خاطره ی آموزنده [عکس: 159919_0u8esyhbxe6v08gf.gif]
من یه بار داشتم می رفتم ایران قبل از اینکه چمدونم رو تحویل بار بدم، وزن کردم و دیدم عه 3 پوند اضافه هست... رفتم خیلی شیک از خانومه پرسیدم ببخشید اگه چند پوند اضافه باشه اضافه بار می گیرید؟ گفت چه 3 پوند باشه چه 50 پوند همون 70$ اضافه بار هست.... و پرسیدم کیف لپ تاپ فقط می شه برد تو هواپیما دیگه بجز کری آن؟ گفت نه یه کیف زنونه هم می تونی ببری! و این گونه شد که نیش ما تا بناگوش باز شد [عکس: 659518_icon_biggrin.gif]

...منم رفتم یه گوشه ی خلوت چمدونم رو باز کردم و چیزای سنگین رو ریختم تو کیف زنونم و کیف لپتاپم.... حالا خودم خندم گرفته بود.... کوله پشتی لپ تاپم رو انداختم پشتم...یه کیف زنونه ی بزرگِ سنگین.... کری آن و چمدونم وزنش 1 پوند کمتر از حد مجاز!
بماند که من تا ایران از شونه درد  هلاک شدم ولی خیلی خنده دار بود....بعد از گیتِ بازرسی کیف و بازرسی بدنی  [عکس: 415019_cavitysearch.gif] یه پسره پشت سرم بود هر طرف می چرخیدم یا کوله پشتیم می خورد بهش یا کیفم میفتاد یه طرف.... آخر اومد گفت کدوم گیت باید برید من کمکتون کنم ...منو می گید=> [عکس: 658717_ashamed0006.gif]

از ایران به این طرف هم برای بار همینجوریه...نگران نباشید تنها چیز هایی که وزن می شه چمدون بزرگه هست+ چمدون کوچیکی که می برید توی هواپیما ( کری آن)

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - lavender - 16-05-2013

وقتی میاید تو فرودگاه امریکا شاید شما رو بعد از گیت ببرن تو یه اتاقت شیشه ای و یه باد محکم یه لحظه ای بهتون بزنن و بگن برو...نترسید چیز خاصی نیست  برای مسائل امنیتیه.
همینظرو شاید تو کیفتون رو  دستمال مرطوب  بکشن...اون برای مواد مخدر هست...مثل اینکه رنگ می گیره یه همچین چیزی.

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - lavender - 17-05-2013

امن ترین راه وزن کردن چمدون اینه که چمدون رو دستتون بگیرید برید روی ترازو و عدد رو ببینید و منهای وزن خودتون کنید. البته یادتون باشه ترازو های فرودگاه همیشه -0.5 کیلو/ پوند هست ( برای وزن چمدون) اما برای اطمینان خاطر خودتون هم 2 پوند ( یا 1 کیلو) کمتر بار بذارید توی چمدون.

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - lavender - 22-05-2013

سبزی تازه ی سرخ کرده رو به هیچ وجه با خودتون نیارید- می گیرن ازتون

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - lavender - 03-06-2013

اگر خواستید با خودتون ساز بیارید ( هر سازی بجز پیانو!) اصلاً مشکلی نداره.
وارد فرودگاه ایران که می شید بهشون بگید سازم رو با خودم می برم داخل هواپیما ( البته اصن  نمی ذارن سازتون رو بدید توی قسمت بار) وقتی هم که میاید تو هواپیما، یازتون رو بدید به مهماندار تا بارتون بذاره یه جای امن.
من تارم رو آورم  دادم به مهماندار و برام گذاشتن تو یه کمد عمودی توی بخش خودشون. آخر سر هم خیلی محترمانه دادن بهم.

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - kaakkava - 17-06-2013

سلام

- می‌خوام بدونم کلا چه کارایی رو میشه انجام داد تا زمان بازرسی در پورت ورودی آمریکا به حداقل برسه، تا بتونیم به پرواز بعدیمون برسیم؟ مثلا من می خوام مطلقا هیچ مواد غذایی با خودم نبرم تا درگیر بازرسی اون بخش نباشم. چه کار دیگه‌ای میشه کرد؟ (من فاصله‌ی بین دو پروازم ۲ ساعت و در فرودگاه شیکاگو هست.)

- آیا مقدار دارویی که با خودم می‌برم هم باید استعلام کنم و در اون صورت بازرسی جدا داره؟   

خیلی ممنون

RE: بایدها و نبایدهای فرودگاه های آمریکا - m.ost - 17-06-2013

(17-06-2013, 10:50 PM)'kaakkava' نوشته: سلام
- می‌خوام بدونم کلا چه کارایی رو میشه انجام داد تا زمان بازرسی در پورت ورودی آمریکا به حداقل برسه، تا بتونیم به پرواز بعدیمون برسیم؟ مثلا من می خوام مطلقا هیچ مواد غذایی با خودم نبرم تا درگیر بازرسی اون بخش نباشم. چه کار دیگه‌ای میشه کرد؟ (من فاصله‌ی بین دو پروازم ۲ ساعت و در فرودگاه شیکاگو هست.)
- آیا مقدار دارویی که با خودم می‌برم هم باید استعلام کنم و در اون صورت بازرسی جدا داره؟   
خیلی ممنون

سلام 

البته این مسئله به این هم بستگی داره که شما از کجا وارد بشین. یک جا ممکنه بیشتر گیر بدن یک جا کمتر. شما مواد غذایی تازه با خودتون نباید داشته باشین. ولی مواد خشک و غیر قابل کاشتن مشکلی نیست. راستش رو هم بنویسید در فرم ها چون ممکنه در نبود شما بازرسی کنن. مقدار دارو رو نمیپرسن معمولا ولی هرکس به مقدار نیاز خودش داره. داروهای معمول مشکلی نداره. یک سری داروهای خاص که مثلا ممکنه مخصوص یک بیماری خاص باشه بهتر هست که براش نسخه داشته باشین. (من خودم گذاشتم تو چمدونم و نسخه هم نداشتم. اصلا نپرسیدن، یک مقدار هم شانسی هست)
یک نکته مهم این که آرامش داشته باشین و جلوی افسره اصلا هول نشین خیلی معمولی رفتار کنین Smile 
واقعا ساده تر از اون چیزی هست که فکر کنین نگران نباشین. تنها مسئله ای که بهش حساس هستن داشتن مواد غذایی تازه و قابل کاشتن هست که اگر نداشته باشین مشکلی نیست.