آکادمیا کافه
تحصیل در رشته MBA در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: تحصیل در رشته MBA در آلمان (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-MBA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

تحصیل در رشته MBA در آلمان - Shihan - 29-07-2012

در این تاپیک در خصوص رشته پر متقاضی MBA در کشور آلمان بحث خواهیم کرد:

1- سعی کنید حتما به زبان انگلیسی بخونید !

2- در آلمان هزینه تحصیل mba به زبان انگلیسی از 0 تا 20.000 یورو در ترم متغییر هست ! کاملا بستگی به شهر و دانشگاه داره !

3- برای تحصیل mba در آلمان باید حداقل IELTS 6 داشته باشید ! بعضی دانشگاه ها GMAT بین 500 تا 650 برای ورودی می خواهند ! البته امکان گرفتن پذیرش مشرط بدون این نمرات هم هست ! و بعضی دانشگاه ها نمره GRE رو هم قبول می کنند ! (برای finance اکثرا نمره IELTS باید 6.5 به بالا باشه)
و البته هستند دانشگاه هایی که نمره GMAT یا IELTS هم نمی خواهند !!!!!

در کل آلمان در دنیا از نظر هزینه تحصیل mba نسبت به سطحی که دانشگاه هاش دارند فوق العاده ارزونه.
در ضمن اگه راجع به MBA تحقیق کنید می بینید که بهتره به زبان انگلیسی خونده بشه ! چون این رشته اصالتا از آمریکا و کانادا و کشورهای انگلیسی زبان شروع شده شم و اکثر منابع این رشته به زبان انگلیسی است ! اگر این رشته رو به انگلیسی بخونید خب شانس کار در خیلی از کشورهای انگلیسی زبان رو دارید و حتی در آلمان هم یک مدیر خوب بهتره به زبان انگلیسی درس بخونه
البته از بهترین دانشگاههای BUSINESS SCHOOL میشه به دانشگاه مدیریت برلین و اشتوتگارت اشاره کرد. ضمناً دانشگاهها بسیار متعدد می باشند.

[برش] شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های سوئیس - mozhmozh - 21-12-2013

سلام.
من دانشجوی ترم آخر برق-مخابراتم از دانشگاه صنعتی شاهرود.مدرک زبان هم ندارم،ولی میتونم بگیرم..
شرایط پذیرش توی آلمان رو برای ارشد MBAدارم؟؟ میدونم که شرایطم افتضاحه.

RE: تحصیل در رشته MBA در آلمان - arika - 29-04-2014

(29-07-2012, 03:24 PM)'Mr-Voltage' نوشته: در این تاپیک در خصوص رشته پر متقاضی MBA در کشور آلمان بحث خواهیم کرد:

1- سعی کنید حتما به زبان انگلیسی بخونید !

2- در آلمان هزینه تحصیل mba به زبان انگلیسی از 0 تا 20.000 یورو در ترم متغییر هست ! کاملا بستگی به شهر و دانشگاه داره !

3- برای تحصیل mba در آلمان باید حداقل IELTS 6 داشته باشید ! بعضی دانشگاه ها GMAT بین 500 تا 650 برای ورودی می خواهند ! البته امکان گرفتن پذیرش مشرط بدون این نمرات هم هست ! و بعضی دانشگاه ها نمره GRE رو هم قبول می کنند ! (برای finance اکثرا نمره IELTS باید 6.5 به بالا باشه)
و البته هستند دانشگاه هایی که نمره GMAT یا IELTS هم نمی خواهند !!!!!

در کل آلمان در دنیا از نظر هزینه تحصیل mba نسبت به سطحی که دانشگاه هاش دارند فوق العاده ارزونه.
در ضمن اگه راجع به MBA تحقیق کنید می بینید که بهتره به زبان انگلیسی خونده بشه ! چون این رشته اصالتا از آمریکا و کانادا و کشورهای انگلیسی زبان شروع شده شم و اکثر منابع این رشته به زبان انگلیسی است ! اگر این رشته رو به انگلیسی بخونید خب شانس کار در خیلی از کشورهای انگلیسی زبان رو دارید و حتی در آلمان هم یک مدیر خوب بهتره به زبان انگلیسی درس بخونه
البته از بهترین دانشگاههای BUSINESS SCHOOL میشه به دانشگاه مدیریت برلین و اشتوتگارت اشاره کرد. ضمناً دانشگاهها بسیار متعدد می باشند.

با سلام
تا آنجا که من در مورد mab تحقیق کردم  . MBA در دانشگاه جورج سایمون اهم آلمان  شهریه  18000 یورو برای رشته های غیر مرتبط برای رشته های مرتبط 15000 یورو که این دانشگاه در شهر نونبرگ  در جنوب شرقی آلمان واقع است. به زبان انگلیسی تدریس می شود 
آیا کسی در مورد این دانشگاه و اعتبارش اطلاعاتی دارد؟
من تو این وب سایت یکم تحقیق کردم:
http://www.gso-mi.com/

RE: تحصیل در رشته MBA در آلمان - arika - 29-04-2014

(21-12-2013, 01:28 AM)'mozhmozh' نوشته: سلام.
من دانشجوی ترم آخر برق-مخابراتم از دانشگاه صنعتی شاهرود.مدرک زبان هم ندارم،ولی میتونم بگیرم..
شرایط پذیرش توی آلمان رو برای ارشد MBAدارم؟؟ میدونم که شرایطم افتضاحه.

باسلام
برای تحصیل ارشد MBA حتما باید بعد از فارغ التحصیلی حداقل 2 سال سابقه کار داشته باشید.

RE: تحصیل در رشته MBA در آلمان - M1KE - 29-04-2014

اسم این دانشگاه از سال 2013 به Nuremberg Institute of Technology تغییر یافته. دپارتمان مدیریت اون حدود سال 2002 تاسیس شده و به نسبت جدید هست. رتبه دانشگاهش رو در یکی از سایت ها نگاه کردم حدود 5200 هست. ممکنه در سال های پیش رو رتبه اش بهتر بشه ولی در حال حاضر خیلی شناخته شده نیست. اگر شرایط تحصیلی تون خوب باشه به نظرم می تونید از جاهای بهتری پذیرش بگیرید.

در مورد سابقه کار همون طور که در این تاپیک اشاره کردم داشتنش به طور معمول یک نکته مثبتی هست ولی نداشتنش هم لزوما به معنی رد شدن در پذیرش نیست.
(29-04-2014, 12:21 PM)'arika' نوشته:
با سلام
تا آنجا که من در مورد mab تحقیق کردم  . MBA در دانشگاه جورج سایمون اهم آلمان  شهریه  18000 یورو برای رشته های غیر مرتبط برای رشته های مرتبط 15000 یورو که این دانشگاه در شهر نونبرگ  در جنوب شرقی آلمان واقع است. به زبان انگلیسی تدریس می شود 
آیا کسی در مورد این دانشگاه و اعتبارش اطلاعاتی دارد؟
من تو این وب سایت یکم تحقیق کردم:
http://www.gso-mi.com/

(29-04-2014, 12:27 PM)'arika' نوشته:
باسلام
برای تحصیل ارشد MBA حتما باید بعد از فارغ التحصیلی حداقل 2 سال سابقه کار داشته باشید.

RE: تحصیل در رشته MBA در آلمان - arika - 01-05-2014

نقل قول:با سلام
طبق تحقیقاتی که من انجام دادم برای تحصیل ارشد MBA حداقل 1/5 تا 2 سال سابقه کار نیاز دارد. دانشگاه جورج سایمون اهم 4 سال متوالی TOP رنکینگ بوده و دانشگاهی که مورد تایید ACQUIN اروپاست و مورد تایید وزارت علوم ایرانم هست. شهری که این دانشگاه در آنجاست شهر صنعتی که بعد از تحصیل شانس کار پیدا کردن خیلی بالاست در صورتیکه به آلمانی مسلط باشید.
اسم این دانشگاه از سال 2013 به Nuremberg Institute of Technology تغییر یافته. دپارتمان مدیریت اون حدود سال 2002 تاسیس شده و به نسبت جدید هست. رتبه دانشگاهش رو در یکی از سایت ها نگاه کردم حدود 5200 هست. ممکنه در سال های پیش رو رتبه اش بهتر بشه ولی در حال حاضر خیلی شناخته شده نیست. اگر شرایط تحصیلی تون خوب باشه به نظرم می تونید از جاهای بهتری پذیرش بگیرید.
در مورد سابقه کار همون طور که در این تاپیک اشاره کردم داشتنش به طور معمول یک نکته مثبتی هست ولی نداشتنش هم لزوما به معنی رد شدن در پذیرش نیست.

RE: تحصیل در رشته MBA در آلمان - M1KE - 01-05-2014

راستش من اسم قدیم و جدید دانشگاه رو در رتبه بندی های نسبتا معروفی که می شناختم مثل QS جستجو کردم و اصلا وجود نداشت. فقط در وبسایت webometrics.info در رتبه 177 خود آلمان و 5281 جهانی پیداش کردم. اینطور که در تاریخچه سایت دانشگاه اشاره شده موسسه مدیریت این دانشگاه یک موسسه مستقلی هست که با حمایت حکومت ایالتی باوریای آلمان درون دانشگاه جورج سایمون اهم که در سال 2013 به موسسه صنعت (فناوری) نورمبرگ تغییر اسم داده ایجاد شده. رتبه ای هم که در سایت مورد اشاره اومده در واقع رتبه اون دانشگاه اصلی تر هست و نه موسسه یا دپارتمان مستقل مدیریت اون.

دو نکته در مورد رتبه بندی ها وجود داره اون هم اینکه گاهی ممکنه یک دانشگاهی رشته های محدودی رو داشته باشه که باعث بشه رتبه عمومی اون دانشگاه پایین بیاد. برای نمونه دپارتمان فنی دانشگاه شریف ممکنه از دپارتمان فنی دانشگاه تهران از نظر علمی بهتر باشه ولی با توجه به اینکه دانشگاه تهران طیف وسیع تری از رشته های پزشکی و انسانی رو هم داره از نظر رتبه کلی در موقعیت بهتری قرار بگیره. از این منظر اگر بخواهیم خیلی دقیق نگاه کنیم می بایست رتبه اون دانشگاه در اون رشته خاص رو هم کنترل کنیم. هر چند همین عاملی که اشاره کردم (معروفیت دانشگاه به دلیل وسعت اون) خودش در آینده شغلی و تحصیلی شما خیلی نقش خواهد داشت چرا که به ویژه در صنعت و کار همه حوصله بررسی جزئی رتبه رشته شما رو ندارند و ممکنه به صرف معروفیت و اعتبار اسم اون دانشگاه شما رو استخدام کنند.

نکته دوم هم اینکه دانشگاه هایی که تازه تاسیس هستند (مثل همین دپارتمان مدیریت این دانشگاه که در سال 2002 تاسیس شده) مدتی طول می کشه تا اطلاعات اونها جمع آوری بشه و در رتبه بندی های معروف ظاهر بشن. به همین دلیل ممکنه دانشگاهی که تا همین سال پیش اصلا در رتبه بندی ها نبوده ناگهان امسال رتبه 200 رو داشته باشه. تا قبل از ظاهر شدن اسم دانشگاه در رتبه بندی های معروف، اسم اون دانشگاه در رتبه بندی های خاص و غیر معروف تری ظاهر میشه. اگر شما در جایی دیدین که رتبه اش خوب بوده میشه انتظار داشت که در سال های آینده در رتبه بندی های معروف هم ظاهر بشه.

از نظر وزارت علوم که اینطور که در بخشنامه ارزشیابی مدارک دانشگاه های خارجی اون نگاه کردم همه مدارک همه دانشگاه های آلمان تا مقطع ارشد رو که مورد تایید دولت آلمان باشه رو به رسمیت می شناسه و مشکل خاصی از این نظر ندارین.

رشته MBA با توجه به اینکه مدیریتی هست موفقیت شغلی در اون تا حد زیادی به توانمندی های اجرایی و گفتاری شما بستگی خواهد داشت و به صرف اینکه فردی از دانشگاه خوبی مدرک گرفته باشه در شغل اجراییش موفق نخواهد بود و از این نظر حتی اگر در دانشگاه نامعروفی هم خونده باشید اگر واقعا مهارت های اجرایی خوبی داشته باشین به نظرم در شغلش هم موفق خواهید بود. اگر موفقیت شغلی براتون مهم هست هر چند این دانشگاه معروف نباشه باز هم به دلیل اینکه در کشور صنعتی آلمان هست می تونه به صورت بالقوه فرصتی رو فراهم کنه که وارد بازار کار اونجا بشین. در صورتی که کمک هزینه می دادند از این نظر شاید ارزشش رو داشته باشه ولی اگر نمی دادند دانشگاه های معروف تری هم میشه پیدا کرد که قدمت بیشتری داشته باشند و همچنان پولی باشند.

RE: تحصیل در رشته MBA در آلمان - spt - 02-05-2014

[align=start]جناب مایک گفتنی ها رو گفتن...  
اگه هدفتون ادامه تحصیل هست خیلی روی ام بی ای حساب نکنید...
اگه هدفتون کار پیدا کردن هست به نظرِ من یه رشته ی مهندسی (بهترینش مربوط به کامپیوتر هست) در مقطعِ لیسانس پذیرش بگیرید و برید...  توی مدتی که آلمان هستید روی زبانتون خیلی کار کنید و توی رشته تون ماهر بشید و کار آموزی برید...   اینطوری شانسِ کار گرفتنتون خیلی بیشتر هست تا با ام بی ای...   اصولا خیلی ام بی ای خوندن تاثیری در گرفتنِ یک کار نداره در آلمان!!  ام بی ای رو اگه سرِ کار برید بعد از یکی دو سال خودِ شرکتتون میفرسته بخونید با هزینه ی همون شرکت و اغلبِ افرادی که توی اروپا ام بی ای میخونن اینطوری میخونن....  
تنها پلنی که ام بی ای براش خوبه اینه که سریع برید و یه مدرکِ ام بی ای از آلمان بگیرید و برگردید ایران و برید سر کار باهاش...  توی ایران هم ام بی ای خیلی بیش از حد و به طورِ کاملا اشتباه بالا و ارزشمند در نظر گرفته میشه و هم مدرکِ آلمانی....
موفق باشید   Smile[/align]

RE: تحصیل در رشته E MBAدر آلمان - sansa3002 - 26-01-2015

از بچه ها خواهش دارم هرنوع اطلاعات مفیدی درباره این رشتهE MBA،شهریه و اطلاعاتی درباره دانشگاههای المان در این رشته دارین باما هم در میون بزارین
ممنون

RE: تحصیل در رشته MBA در آلمان - مرمر بانو - 07-05-2019

سلام دوستان
من متولد 70 هستم، ایلتس 6 اکادمیک دارم، کاردانی الکترونیک، کارشناسی معماری، میخوام MBA بخونم برای ارشد. 
سابقه کار رو باید مرتبط با رشته ای که میخوام برای ارشد بخونم داشته باشم؟ یا مرتبط با رشته لیسانسم؟
هزینه تحصیل برام مهمه، هرچی کمتر بشه بهتره. به نظرتون از چه دانشگاهایی در المان میتونم پذیرش بگیرم؟ نظر شما چیه؟
سپاسگذارم