آکادمیا کافه
دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای می خواهند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: سایر مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای می خواهند (/Thread-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%DA%A9%D9%BE%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF)

دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای می خواهند - diana - 24-07-2012

با سلام
دوستان من ميخام واسه دانشگاه جورج ماسن آمريكا اپلاي كنم و اونا همراه با مدارك
اپلاي بيانيه مالي از من خاستند و ترجمه پاسپورت كه من ندارم. ميشه به جاي ترجمه
پاسپورت ، ترجمه شناسنامه را فرستاد؟ ميشه
بيانيه مالي بانكي را فعلا نفرستاد يا حتما بايد همراه مدارك اپلاي باشد؟

Individuals (parents,
brothers, uncles, etc.) listed on the Certificate of Financial Responsibility,
as the source of funding for the student, should provide original bank
statements. Bank statements should be dated within the past six months, be from
an individual account and show funds that are immediately accessible and
transferable. Credit card statements, business accounts, property value
documents, solvency statements, statements of income, and insurance policies may
not be submitted as sources of financial verification. Photocopies, faxes and
scanned documents are also not accepted.

Students Seeking an F-1 or
J-1 visa:

o Completed Certificate of Financial Responsibility
(PDF)
,
signed by you and your sponsor

o An
original* bank statement in your name or your sponsor’s name demonstrating the
minimum required funds for your studies at Mason

o Copy
of the identification page of your passport

*Photocopies, faxes, and
scanned documents cannot not be accepted.

Submit the Certificate of
Financial Responsibility Form

The Certificate
of Financial Responsibility (PDF)
provides important
information needed to prepare the I-20 document for your student visa. The form
must be filled out completely and signed by both you and your sponsor(s). The
projected cost to attend George Mason University is approximately $42,788.
Applicants need to indicate on the Certificate
of Financial Responsibility (PDF)
the source(s) of the funds
and the location where they would like their I-20 document mailed.

Submit the appropriate bank or
financial support documents

Individuals (parents,
brothers, uncles, etc.) listed on the Certificate of Financial Responsibility,
as the source of funding for the student, should provide original bank
statements. Bank statements should be dated within the past six months, be from
an individual account and show funds that are immediately accessible and
transferable. Credit card statements, business accounts, property value
documents, solvency statements, statements of income, and insurance policies may
not be submitted as sources of financial verification. Photocopies, faxes and
scanned documents are also not accepted.

Provide a copy of your passport

Students are required to
provide a photocopy of their identification page in their passport. This ensures
the accuracy of the name and date of birth listed on your I-20.

RE: دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای می خواهند - Pejman - 25-07-2012

من فکر می کنم اگر بگید پاسپورت ندارید ازتون ترجمه شناسنامه رو قبول کنند. چون خیلی ها هستند که پاسپورت ندارند (بخصوص آقایانی که سربازی نرفتند) و خب بعید هست این مدرک خیلی سفت و سخت مورد نیاز باشه. خودشون هم دلیلش رو عنوان کردند که می خوان اسم و فامیل شما در I-20 درست درج بشه. فقط دقت کنید هر وقت پاسپورت می گیرید، spell اسمتون دقیقاً مثل ترجمه شناسنامه باشه.

در مورد گواهی بانکی هم سوالتون مرتبط با این تاپیک هست. فقط به صورت مختصر بگم که بستگی به دانشگاهش داره. مثلاً دانشگاه Kansas State من اپلای کرده بودم حتماً می خواست همراه مدارک برای اپلای کردن، ولی خیلی جاها قبول می کنند که بعداً که پذیرش گرفتید بفرستید.

در هر دو مورد باید از خود دانشگاه بپرسید که قبول می کنند یا نه.

RE: دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای می خواهند - Mehravar - 18-12-2012

با سلام به همه
اگه برای مرحله اپلای پاسپورتی رو بفرستیم که مدت اعتبارش داره تموم میشه چی میشه؟ یعنی من الان کپی پاسپورتمو بفرستم بعد از یکی دو ماه تعویضش کنم. پاسپورتی که می خواهیم باهاش ویزا بگیریم باید با اونیکه برای اپلای میفرستیم یکی باشه؟
در ضمن تعویض پاسپورت روی کارنامه ایلتسم تاثیری داره؟ چون من با پاسپورت امتحان دادم نه کارت ملی.
من پاسم فروردین تاریخش تموم میشه چیکار باید بکنم؟

RE: دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای می خواهند - amirhossein.gh - 18-12-2012

(18-12-2012, 08:42 PM)Mehravar نوشته: با سلام به همه
اگه برای مرحله اپلای پاسپورتی رو بفرستیم که مدت اعتبارش داره تموم میشه چی میشه؟ یعنی من الان کپی پاسپورتمو بفرستم بعد از یکی دو ماه تعویضش کنم. پاسپورتی که می خواهیم باهاش ویزا بگیریم باید با اونیکه برای اپلای میفرستیم یکی باشه؟
در ضمن تعویض پاسپورت روی کارنامه ایلتسم تاثیری داره؟ چون من با پاسپورت امتحان دادم نه کارت ملی.
من پاسم فروردین تاریخش تموم میشه چیکار باید بکنم؟
سلام دوست عزیز

نگران نباشید
هدف دانشگاه ها از گرفتن کپی پاسپورت داشتن یک کارت شناسایی از شماست و برای اونا کاربرد دیگه ای نداره

تصحیح : فک کنم با تعویض پاس شمارش عوض میشه . متاسفانه نمی دونم اثر منفی داره یا خیر
موفق باشید

RE: دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای می خواهند - Mehravar - 19-12-2012

(18-12-2012, 10:50 PM)amirhossein.gh نوشته: سلام دوست عزیز

نگران نباشید
هدف دانشگاه ها از گرفتن کپی پاسپورت داشتن یک کارت شناسایی از شماست و برای اونا کاربرد دیگه ای نداره

تصحیح : فک کنم با تعویض پاس شمارش عوض میشه . متاسفانه نمی دونم اثر منفی داره یا خیر
موفق باشید
با تشکر از پاسختون شما نمی دونید از کجا باید در مورد تاثیرش روی کارنامم بپرسم؟ من زنگ زدم به موسسه ای که امتحان آیلتس دادم ولی هیچ کس جواب نمیده.

RE: دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای می خواهند - amirhossein.gh - 19-12-2012

(19-12-2012, 01:25 PM)Mehravar نوشته: با تشکر از پاسختون شما نمی دونید از کجا باید در مورد تاثیرش روی کارنامم بپرسم؟ من زنگ زدم به موسسه ای که امتحان آیلتس دادم ولی هیچ کس جواب نمیده.
خب می تونین یه ایمیل بزنین به مرکز اصلی برگزاری آیلتس (مثلا تو انگلیس یا استرالیا)

من حالا لینک های زیر رو پیدا کردم :
http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/ielts-test-on-old-passport-t33264.0.html

http://www.pomsinoz.com/forum/migration-issues/111050-ielts-change-passport-nationality.html

http://www.expatforum.com/expats/australia-expat-forum-expats-living-australia/110974-should-passport-name-ielts-visa-application-same.html

RE: دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای می خواهند - Nasim67 - 12-01-2013

سلام
دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای احتیاج دارند، آیا به غیر از دو صفحه اول که مربوط به اطلاعات فردی ست، صفحاتی که مهر ورود و خروج سفر به سایر کشورها هست رو هم لازم دارند؟

ممنون از شما

RE: دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای می خواهند - mahyarelc - 12-01-2013

(12-01-2013, 11:18 PM)Nasim67 نوشته: سلام
دانشگاه هایی که کپی پاسپورت را برای اپلای احتیاج دارند، آیا به غیر از دو صفحه اول که مربوط به اطلاعات فردی ست، صفحاتی که مهر ورود و خروج سفر به سایر کشورها هست رو هم لازم دارند؟

ممنون از شما
درود
فکر نمیکنم، فقط برای چک کردن اطلاعات (اسم و فامیل) میخوان پاسپورت رو (برا همین معمولا مدرک آلترناتیو مثل ترجمه شناسنامه رو هم قبول میکنن)